FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
033_NS
Posts: 113
Joined: 27/08/2012 10:26

#2401 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 033_NS »

zna li iko gdje ima kupit aero brisace za grande punta.... sve zivo sam pretrazio (osim ovlastenih - to ostavljam zadnje zbog cijena) i nema nigdje jer je duzina nezgodna - lijevi 65cm a desni 38cm
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#2402 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by punta »

kupi par pa jedan skrati
skoro da nema nigdje nac za fiate orginal brisace jer vecina ih koristi jedan veci jedan manji
osim u tim orginalnim fiat servisima mozda
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2403 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

033_NS wrote:zna li iko gdje ima kupit aero brisace za grande punta.... sve zivo sam pretrazio (osim ovlastenih - to ostavljam zadnje zbog cijena) i nema nigdje jer je duzina nezgodna - lijevi 65cm a desni 38cm
Imas u Motorexu Champion Easyvision, mislim da izadju oko 50 KM
U servisu su inace cca 150 KM.
Last edited by ElRe on 02/02/2014 23:01, edited 1 time in total.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2404 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

punta wrote:kupi par pa jedan skrati
skoro da nema nigdje nac za fiate orginal brisace jer vecina ih koristi jedan veci jedan manji
osim u tim orginalnim fiat servisima mozda
Prije par dana sam u Motorexu uzeo za novog Dobla Easyvision 45.50 KM. Turski brisaci koji na njemu dodju iz fabrike su bukvalno izdrzali godinu i 2 mjeseca. Vec na prvo brisanje vidi se enorma razlika izmedju Championa i tih fabrickih brisaca.
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#2405 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by punta »

drug je u peniju u vogosci uzeo dva komada za 8km za golf 4 ne znam da li su odgovarajuci ili je trebalo da ih krati
meni je za to svejedno ja kupim obicne do 15ak km ne gledam koje proizvođac
inace ih koristim samo kad je kisna sezona i snijeg nek je to 6 mjeseci
pa nek traju toliko ja zadovoljan
User avatar
033_NS
Posts: 113
Joined: 27/08/2012 10:26

#2406 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 033_NS »

punta wrote:kupi par pa jedan skrati
skoro da nema nigdje nac za fiate orginal brisace jer vecina ih koristi jedan veci jedan manji
osim u tim orginalnim fiat servisima mozda
problem je sto sam ovaj od 38cm nasao ali ove od 65cm nisam, a btw. nidje veze da skracujem brisac kolko god to mozda i moglo da se uradi, ili cu kupiti kako treba ili necu nikako...
ElRe wrote:
033_NS wrote:zna li iko gdje ima kupit aero brisace za grande punta.... sve zivo sam pretrazio (osim ovlastenih - to ostavljam zadnje zbog cijena) i nema nigdje jer je duzina nezgodna - lijevi 65cm a desni 38cm
Imas u Motorexu Champion Easyvision, mislim da izadju oko 50 KM
U servisu su inace cca 150 KM.
hvala, oticu pa cu pogledati, a nisam znao da su tako skupi origigi
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2407 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Qler »

punta wrote:drug je u peniju u vogosci uzeo dva komada za 8km za golf 4 ne znam da li su odgovarajuci ili je trebalo da ih krati
meni je za to svejedno ja kupim obicne do 15ak km ne gledam koje proizvođac
inace ih koristim samo kad je kisna sezona i snijeg nek je to 6 mjeseci
pa nek traju toliko ja zadovoljan

Nije mi jasno ovo? Ostatak godine ne peres sajbu? Vozis sa prljavom sajbom? Kako mozes tako voziti? Sto ih ne skines ljeti, skroz, da ih sunce ne shebe, pa mozda im produzis vijek? Ja brisace koristim citavu godinu, i vjeruj mi da je ljepse sa cistom sajbom..

Nemoj ko onaj da spajas prskalicu na farove, jer skupo 50KM za rucicu...
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#2408 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by punta »

ostatak godine perem auto redovno i brisace skoro ne koristim
a i da ima potrebe za brisacem ipak nema toliko koliko u sezoni kad su ceste mokre i moze prezivit godinu dana
bolje u godini dat dva puta po 8km nego jednom u godini 50km
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2409 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Na mom Grande Puntu, 2009. god, su i dalje fabricki brisaci i mogu jos dugo, bar 3 godine.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2410 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

033_NS wrote:zna li iko gdje ima kupit aero brisace za grande punta.... sve zivo sam pretrazio (osim ovlastenih - to ostavljam zadnje zbog cijena) i nema nigdje jer je duzina nezgodna - lijevi 65cm a desni 38cm
Neki dan sam ja kupio u Automacheru aero brisace. U paketu dodje orginalno dvije velicine tako da se ne moras peglat oko trazenja toga. Cijena je oko 75 KM.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2411 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

ne znam sto je problem kupit 2 para brisaca istih razlicitih dimenzija - pa da imas i za ubuduce,
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#2412 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sorcerer »

trosak je to jarane....
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2413 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Ja stvarno ne vidim svrhu kupovine brisača u ovlaštenim servisima...prvo, jer je fakat preskupo, a kvaliteta je ista kao i kod kupovine brendiranih brisača u nekom supermarketu...usput, meni je bolja opcija kupovine sa ebaya, gdje se može proći povoljnije, a dobiju se i kvalitetniji brisači renomiranih proizvođača...
User avatar
033_NS
Posts: 113
Joined: 27/08/2012 10:26

#2414 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 033_NS »

zato i pitam ovdje, jer je kod ovlastenih preskupo. problem je dimenzija. da su isti ne bi se zezao ni sekunde, ali je problem sto je ovaj od 65cm pravo tesko naci. a vidis ebay mi nije pao na pamet, moracu pogledat

btw, hvala svima na odgovorima, i nemojte beze trolat temu oko jebenih brisaca
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2415 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

imaš na ebayu sve moguće dimenzije, po relativno pristupačnim cijenama...
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2416 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Market auto je MTELu prodao nekoliko Pandi 4x4
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#2417 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by punta »

eno vam ga taj hota na dodikovoj bht prica o saobracaju i preticanju i kaze za preticanje treba imat prirodan dar :lol: :lol: :lol: :lol:
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2418 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

punta wrote:eno vam ga taj hota na dodikovoj bht prica o saobracaju i preticanju i kaze za preticanje treba imat prirodan dar :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije bas tako,ispravio se u nastavku.:-)

poslano s moga Sonija Ze:-D
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#2419 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by punta »

ne znam ali kad sam to cuo dalje nisam htio da slusam iskljucio sam ton
vidio sam da su radili testove neke preticanja i to sa puntom :lol: :lol: :lol: ili je to mozda neki njegov sređeni talijan tungiran
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2420 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

punta wrote:eno vam ga taj hota na dodikovoj bht prica o saobracaju i preticanju i kaze za preticanje treba imat prirodan dar :lol: :lol: :lol: :lol:
Dodikovoj? :roll:
Komplex od Hote,koji ocito imas,ne bih ni spominjao.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2421 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Zanimljiv AB tekst

ImageImageImage
Last edited by ElRe on 11/02/2014 10:04, edited 1 time in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2422 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Umiru Švabe od ljubomore.
User avatar
help_desk
Posts: 290
Joined: 11/12/2010 12:08

#2423 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by help_desk »

Image

To je novi mali Jeep - Renegade, koji je prepakovani 500X

Fiat sam sebi potpisuje samoubistvo
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2424 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Pa i ne misle ovo previše gurati u SAD i Evropu..ovom je prvenstveno namjera Kina, Indija i ostala tržišta u razvoju...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2425 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Meni ovaj prednji retro izgled i nije loš. Ne moraju sva auta biti plastična.
Post Reply