FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- 033_NS
- Posts: 113
- Joined: 27/08/2012 10:26
#2401 Re: FIAT KONZUMENTI
zna li iko gdje ima kupit aero brisace za grande punta.... sve zivo sam pretrazio (osim ovlastenih - to ostavljam zadnje zbog cijena) i nema nigdje jer je duzina nezgodna - lijevi 65cm a desni 38cm
- punta
- Posts: 801
- Joined: 01/02/2013 20:39
#2402 Re: FIAT KONZUMENTI
kupi par pa jedan skrati
skoro da nema nigdje nac za fiate orginal brisace jer vecina ih koristi jedan veci jedan manji
osim u tim orginalnim fiat servisima mozda
skoro da nema nigdje nac za fiate orginal brisace jer vecina ih koristi jedan veci jedan manji
osim u tim orginalnim fiat servisima mozda
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2403 Re: FIAT KONZUMENTI
Imas u Motorexu Champion Easyvision, mislim da izadju oko 50 KM033_NS wrote:zna li iko gdje ima kupit aero brisace za grande punta.... sve zivo sam pretrazio (osim ovlastenih - to ostavljam zadnje zbog cijena) i nema nigdje jer je duzina nezgodna - lijevi 65cm a desni 38cm
U servisu su inace cca 150 KM.
Last edited by ElRe on 02/02/2014 23:01, edited 1 time in total.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2404 Re: FIAT KONZUMENTI
Prije par dana sam u Motorexu uzeo za novog Dobla Easyvision 45.50 KM. Turski brisaci koji na njemu dodju iz fabrike su bukvalno izdrzali godinu i 2 mjeseca. Vec na prvo brisanje vidi se enorma razlika izmedju Championa i tih fabrickih brisaca.punta wrote:kupi par pa jedan skrati
skoro da nema nigdje nac za fiate orginal brisace jer vecina ih koristi jedan veci jedan manji
osim u tim orginalnim fiat servisima mozda
- punta
- Posts: 801
- Joined: 01/02/2013 20:39
#2405 Re: FIAT KONZUMENTI
drug je u peniju u vogosci uzeo dva komada za 8km za golf 4 ne znam da li su odgovarajuci ili je trebalo da ih krati
meni je za to svejedno ja kupim obicne do 15ak km ne gledam koje proizvođac
inace ih koristim samo kad je kisna sezona i snijeg nek je to 6 mjeseci
pa nek traju toliko ja zadovoljan
meni je za to svejedno ja kupim obicne do 15ak km ne gledam koje proizvođac
inace ih koristim samo kad je kisna sezona i snijeg nek je to 6 mjeseci
pa nek traju toliko ja zadovoljan
- 033_NS
- Posts: 113
- Joined: 27/08/2012 10:26
#2406 Re: FIAT KONZUMENTI
problem je sto sam ovaj od 38cm nasao ali ove od 65cm nisam, a btw. nidje veze da skracujem brisac kolko god to mozda i moglo da se uradi, ili cu kupiti kako treba ili necu nikako...punta wrote:kupi par pa jedan skrati
skoro da nema nigdje nac za fiate orginal brisace jer vecina ih koristi jedan veci jedan manji
osim u tim orginalnim fiat servisima mozda
hvala, oticu pa cu pogledati, a nisam znao da su tako skupi origigiElRe wrote:Imas u Motorexu Champion Easyvision, mislim da izadju oko 50 KM033_NS wrote:zna li iko gdje ima kupit aero brisace za grande punta.... sve zivo sam pretrazio (osim ovlastenih - to ostavljam zadnje zbog cijena) i nema nigdje jer je duzina nezgodna - lijevi 65cm a desni 38cm
U servisu su inace cca 150 KM.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2407 Re: FIAT KONZUMENTI
punta wrote:drug je u peniju u vogosci uzeo dva komada za 8km za golf 4 ne znam da li su odgovarajuci ili je trebalo da ih krati
meni je za to svejedno ja kupim obicne do 15ak km ne gledam koje proizvođac
inace ih koristim samo kad je kisna sezona i snijeg nek je to 6 mjeseci
pa nek traju toliko ja zadovoljan
Nije mi jasno ovo? Ostatak godine ne peres sajbu? Vozis sa prljavom sajbom? Kako mozes tako voziti? Sto ih ne skines ljeti, skroz, da ih sunce ne shebe, pa mozda im produzis vijek? Ja brisace koristim citavu godinu, i vjeruj mi da je ljepse sa cistom sajbom..
Nemoj ko onaj da spajas prskalicu na farove, jer skupo 50KM za rucicu...
- punta
- Posts: 801
- Joined: 01/02/2013 20:39
#2408 Re: FIAT KONZUMENTI
ostatak godine perem auto redovno i brisace skoro ne koristim
a i da ima potrebe za brisacem ipak nema toliko koliko u sezoni kad su ceste mokre i moze prezivit godinu dana
bolje u godini dat dva puta po 8km nego jednom u godini 50km
a i da ima potrebe za brisacem ipak nema toliko koliko u sezoni kad su ceste mokre i moze prezivit godinu dana
bolje u godini dat dva puta po 8km nego jednom u godini 50km
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2409 Re: FIAT KONZUMENTI
Na mom Grande Puntu, 2009. god, su i dalje fabricki brisaci i mogu jos dugo, bar 3 godine.
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2410 Re: FIAT KONZUMENTI
Neki dan sam ja kupio u Automacheru aero brisace. U paketu dodje orginalno dvije velicine tako da se ne moras peglat oko trazenja toga. Cijena je oko 75 KM.033_NS wrote:zna li iko gdje ima kupit aero brisace za grande punta.... sve zivo sam pretrazio (osim ovlastenih - to ostavljam zadnje zbog cijena) i nema nigdje jer je duzina nezgodna - lijevi 65cm a desni 38cm
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#2411 Re: FIAT KONZUMENTI
ne znam sto je problem kupit 2 para brisaca istih razlicitih dimenzija - pa da imas i za ubuduce,
- sorcerer
- Posts: 2850
- Joined: 26/02/2012 12:11
- Location: boljakov potok
- Contact:
#2412 Re: FIAT KONZUMENTI
trosak je to jarane....
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2413 Re: FIAT KONZUMENTI
Ja stvarno ne vidim svrhu kupovine brisača u ovlaštenim servisima...prvo, jer je fakat preskupo, a kvaliteta je ista kao i kod kupovine brendiranih brisača u nekom supermarketu...usput, meni je bolja opcija kupovine sa ebaya, gdje se može proći povoljnije, a dobiju se i kvalitetniji brisači renomiranih proizvođača...
- 033_NS
- Posts: 113
- Joined: 27/08/2012 10:26
#2414 Re: FIAT KONZUMENTI
zato i pitam ovdje, jer je kod ovlastenih preskupo. problem je dimenzija. da su isti ne bi se zezao ni sekunde, ali je problem sto je ovaj od 65cm pravo tesko naci. a vidis ebay mi nije pao na pamet, moracu pogledat
btw, hvala svima na odgovorima, i nemojte beze trolat temu oko jebenih brisaca
btw, hvala svima na odgovorima, i nemojte beze trolat temu oko jebenih brisaca
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2415 Re: FIAT KONZUMENTI
imaš na ebayu sve moguće dimenzije, po relativno pristupačnim cijenama...
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2416 Re: FIAT KONZUMENTI
Market auto je MTELu prodao nekoliko Pandi 4x4
- punta
- Posts: 801
- Joined: 01/02/2013 20:39
#2417 Re: FIAT KONZUMENTI
eno vam ga taj hota na dodikovoj bht prica o saobracaju i preticanju i kaze za preticanje treba imat prirodan dar

-
romeomoraprezivjeti
- Posts: 1632
- Joined: 15/09/2012 14:06
- Location: SARAJEVO
#2418 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI
Nije bas tako,ispravio se u nastavku.punta wrote:eno vam ga taj hota na dodikovoj bht prica o saobracaju i preticanju i kaze za preticanje treba imat prirodan dar![]()
![]()
![]()
poslano s moga Sonija Ze:-D
- punta
- Posts: 801
- Joined: 01/02/2013 20:39
#2419 Re: FIAT KONZUMENTI
ne znam ali kad sam to cuo dalje nisam htio da slusam iskljucio sam ton
vidio sam da su radili testove neke preticanja i to sa puntom
ili je to mozda neki njegov sređeni talijan tungiran
vidio sam da su radili testove neke preticanja i to sa puntom
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2420 Re: FIAT KONZUMENTI
Dodikovoj?punta wrote:eno vam ga taj hota na dodikovoj bht prica o saobracaju i preticanju i kaze za preticanje treba imat prirodan dar![]()
![]()
![]()
Komplex od Hote,koji ocito imas,ne bih ni spominjao.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2421 Re: FIAT KONZUMENTI
Last edited by ElRe on 11/02/2014 10:04, edited 1 time in total.
- help_desk
- Posts: 290
- Joined: 11/12/2010 12:08
#2423 Re: FIAT KONZUMENTI

To je novi mali Jeep - Renegade, koji je prepakovani 500X
Fiat sam sebi potpisuje samoubistvo
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2424 Re: FIAT KONZUMENTI
Pa i ne misle ovo previše gurati u SAD i Evropu..ovom je prvenstveno namjera Kina, Indija i ostala tržišta u razvoju...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2425 Re: FIAT KONZUMENTI
Meni ovaj prednji retro izgled i nije loš. Ne moraju sva auta biti plastična.



