Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2401 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

@buzzeru, šta bi sa odgovorom?! Otiš'o si a sarme prob'o nisi :D Jesi li napravio poređenje deklarativnog programa i javno-izrečene riječi Peđe Kojovića glede Bosanaca? Ja ugledah kontradikciju, ali vjerujem da ukoliko odem na web stranicu mogu naprečac promijeniti mišljenje (i viđenje) :D
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#2402 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vaca »

@Real Kahn - ne razumijem zašto porediš homoseksualce sa Bosancima? :?
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2403 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

Real Khan wrote:Ja sam mislio na ovaj post...točkica 3 :D Nadam se da sam korektno citirao (ali izgleda da opet "lažem" jer ne trebam svojim očima vjerovati, je li tako @buzzeru? :D )
Pedja Kojovic wrote:Abacija

1 ) "Jednakiji od drugih" je poznati motiv iz poznate knjige Georga Orwella, "Zivotinjska Farma".
2) Mi ne zelimo uticati na demografiju u negativnom smislu. To su "bolesne" ideje Mao ce Tunga.
Nas cilj je izgradnja politickog sistema u kojem drustveni polozaj Bosnjaka, Srba Hrvata i "Ostalih" nece zavisiti od njihove brojnosti(demografije) nego ce svaki gradjanin BiH biti u potpunosti zasticen bez obzira na svoju nacionalnu, vjersku ili bilo kakvu drugu pripadnost.
3) "Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)

4) To tamo ne pise, ali se to (prirodno) pravo moze dedukcijom izvesti iz evropske deklaracije.

U prijedlogu reformi socijalnog sistema Nasa stranka ce se zalagati za promjene - od porodiljskog odsustva, preko pomoci za djecu do obdanista i skola - koje ce sadasnji trend u natalitetu u citavoj BiH pokrenuti u pozitivnom pravcu.

p.k.
rece ti i upiski se od dragosti sto si mi dohak'o. na sve strane frcaju smajliji... pri tome potcjenjujes citaoce ove teme koji znaju i sami citati i nije im neophodno tvoje (tendenciozno) iscitavanje.
bilo bi posteno da boldiras rjeci kojima pedja i ns sutaju ljude koji se ne svrstavaju u jedan od tri...
a kao strucnjak bi mogao dokazati, tja makar je tebi to lako, da nije istina da
"Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
izvrtanje pedjinih rjeci, kako bi dobile znacenje da je pedja cetnik i antibosanac i kojesta, govori o tebi i tvojoj advanced-sabraci sa iste ovakve teme na banjaluckom forumu.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2404 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

Real Khan wrote:@buzzeru, šta bi sa odgovorom?! Otiš'o si a sarme prob'o nisi :D Jesi li napravio poređenje deklarativnog programa i javno-izrečene riječi Peđe Kojovića glede Bosanaca? Ja ugledah kontradikciju, ali vjerujem da ukoliko odem na web stranicu mogu naprečac promijeniti mišljenje (i viđenje) :D
nisi ti ugledao, nego izmislio kontradikciju. ali od tebe i nije bolje za ocekivati.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2405 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

vaca wrote:@Real Kahn - ne razumijem zašto porediš homoseksualce sa Bosancima? :?
Nice try babe...Nemoj mi imputirati nešto što ne ide. To je nizak udarac... i sram te bilo :D

Ja sam samo postavio pitanje u kojem tražim odgovor od Peđe Kojovića da li homoseksualci (kao kolektivitet)zaslužuju više prava nego Bosanci (kao kolektivitet) jer se Naša stranka u više navrata otvoreno stavila u zaštitu prava homoseksualaca a Bosance šalju drugim strankama ili da sami osnuju stranku pa da se sami bore za svoja prava...Odmah da kažem da ja znam odgovor, ali rekoh da Peđa sam napiše kako je danas "in" u Europi biti na strani homoseksualaca...a biti na strani Bosanaca smeta Srbiji i RS-u (a njima se na valja zamjeriti jer onda neće niko u genocidnom dijelu BiH dati glas za Našu stranku)...

A @vaca se izgleda planira probiti do vrha stranke preko mojih leđa :D Ja mislim da bi je Peđa odmah metnuo na kandidatsku listu ako bi me navela u Banoviće... E, vaca, vaca...baš je to providno i u stilu Naše stranke
:D :D
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2406 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

buzzer wrote:
rece ti i upiski se od dragosti sto si mi dohak'o. na sve strane frcaju smajliji... pri tome potcjenjujes citaoce ove teme koji znaju i sami citati i nije im neophodno tvoje (tendenciozno) iscitavanje.
bilo bi posteno da boldiras rjeci kojima pedja i ns sutaju ljude koji se ne svrstavaju u jedan od tri...
a kao strucnjak bi mogao dokazati, tja makar je tebi to lako, da nije istina da
"Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
izvrtanje pedjinih rjeci, kako bi dobile znacenje da je pedja cetnik i antibosanac i kojesta, govori o tebi i tvojoj advanced-sabraci sa iste ovakve teme na banjaluckom forumu.
Opet autogol! Pa dokle moj buzzeru :D

To "šutiranje Bosanaca" se naravno ne može vidjeti iz ovog gore citata koji si ti izvukao, ali zato može iz sljedećih rečenica koje si NAMJERNO PREŠUTIO (sram te bilo :D )...Evo teksta:
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
Je li opet "izvrćem Peđine riječi"? :mrgreen:
buzzer wrote:
Real Khan wrote:@buzzeru, šta bi sa odgovorom?! Otiš'o si a sarme prob'o nisi :D Jesi li napravio poređenje deklarativnog programa i javno-izrečene riječi Peđe Kojovića glede Bosanaca? Ja ugledah kontradikciju, ali vjerujem da ukoliko odem na web stranicu mogu naprečac promijeniti mišljenje (i viđenje) :D
nisi ti ugledao, nego izmislio kontradikciju. ali od tebe i nije bolje za ocekivati.
Znam da si ljut, ali nemoj me toliko pljuvati i nazivati lažovom...Šta ti ja mogu kada pokušavaš sakriti tuđe usrane gaće a one uporno smrde...

:mrgreen:
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#2407 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vaca »

Real Khan wrote:Pitanje za p.k.

Kako to da jedna "građanska stranka", kakva se NS ovdje predstavlja, može zdušno braniti prava homoseksualaca (sjetimo se prošle godine i QueerFesta) a Bosancima u državi Bosni i Hercegovini hladno kažu da sami sebi traže prava kroz osnivanje svoje stranke...? Da li je to pametan pristup? Da li prema NS homoseksualci zaslužuju više prava nego Bosanci? :mrgreen:

Ufff...mogu tek sad' zamisliti kako će pojedinci zapjeniti :D
stvarno mi rk nije do naduravanja sa tobom.
evo ti post koji si napisao pa nam objasni kakve veze ima podrška qfestu sa bosancima, jer ti si ih doveo u vezu, ne ja.
prava bosancima (a bogami ni hercehovcima) nije oduzela ns, nego ovi koji su na vlasti i koji će vjerovatno ostati na vlasti posle oktobra ove godine. ili ipak jeste?

edit: da li si ti protiv prava građana BiH koji se izjašnjavaju kao homoseksualci, je li u tome poenta?
Last edited by vaca on 31/05/2010 18:11, edited 1 time in total.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2408 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

Real Khan wrote:
buzzer wrote:
rece ti i upiski se od dragosti sto si mi dohak'o. na sve strane frcaju smajliji... pri tome potcjenjujes citaoce ove teme koji znaju i sami citati i nije im neophodno tvoje (tendenciozno) iscitavanje.
bilo bi posteno da boldiras rjeci kojima pedja i ns sutaju ljude koji se ne svrstavaju u jedan od tri...
a kao strucnjak bi mogao dokazati, tja makar je tebi to lako, da nije istina da
"Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
izvrtanje pedjinih rjeci, kako bi dobile znacenje da je pedja cetnik i antibosanac i kojesta, govori o tebi i tvojoj advanced-sabraci sa iste ovakve teme na banjaluckom forumu.
Opet autogol! Pa dokle moj buzzeru :D

To "šutiranje Bosanaca" se naravno ne može vidjeti iz ovog gore citata koji si ti izvukao, ali zato može iz sljedećih rečenica koje si NAMJERNO PREŠUTIO (sram te bilo :D )...Evo teksta:
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
Je li opet "izvrćem Peđine riječi"? :mrgreen:
podlo i prljavo. pedja je dovoljno jasno iznio programska nacela i ciljeve nase stranke u kojima lijepo stoji da je ns za zastitu svih mogucih prava svakog gradjanina bosne i hercegovine. a njegov prijedlog diskutantu kojem je (ako je) kljucni problem u drzavi nekonstitutivnost bosanskohercegovackog naroda da se skupa sa istomisljenicima organizira i osnuje stranku ili peticijama vrse pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade jasno govori da to nasa stranka nema namjeru raditi. ako je to sutanje, onda su bosanci i hercegovci oduvjek bili sutani u smislu kostitutivnosti. dovoljno se je podsjetiti na avnojevski ustav kojim je obnovljena drzavnost bosne i hercegovine i prebrojati koliko je onih "ni", odnosno "i", ustav rbih, pa sve do ovog, nakaradnog, dejtonskog.
nema tu ni traga sutanju, samo zrelo, rezonsko razmisljanje. tebi je to, naravno jasno, ali valja dnevnicu zaraditi.

ljut nisam, malo razocaran sto moram dijeliti zrak, planetu i vrijeme sa osobama tako naopakih namjera. ali staces, mora vam se neko i suprotsaviti. ja s tobom zavrsio, valja malo odmoriti od jeftine demagogije.
MufljuzMali
Posts: 180
Joined: 13/10/2009 23:22

#2409 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MufljuzMali »

kolicina selektivnog citiranja i vadjenja stvari iz konteksta ja presla nivo koji bi se mogao okaraklterisati kao slucajna greska. jadno. iako mi nije obicaj to feed troll uzet cu si za pravo da skupim sve relevantne citate na jedno mjesto, pa mozda i ti RK jedno prihvatis drugacije shvatanje istih citata.
Abacija wrote:
Pedja Kojovic wrote:Nasa stranka se zalaze za BiH kao drzavu ravnopravnih gradjana i naroda Srba, Bosnjaka, Hrvata i Ostalih
A gdje su tu Bosanci?!!!
Pedja Kojovic wrote: 3) "Bosanci", odnosno, oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju po sadasnjim zakonima spadaju u rubriku "Ostali".
Ako oni koji se tako osjecaju i izjasnjavaju zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to.
(Mogu recimo osnovati stranku i to uraditi kroz ucesce u vlasti ili mogu sakupljati potpise i vrsiti pritisak na stranke na vlasti da to za njih urade)
buzzer wrote:
Abacija wrote:
Sad nesto ne razumijem. Predstavljate se kao gradjanska stranka a ne zelite da predstavljate Bosance nego ih upucujete da si osnuju novu stranku?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: I zar nije malo cudno da u zemlji koja se zove Bosna i Hercegovina covjek ne moze da se zove po njoj nego ih Vi i Vasa (prisvojna zamjenica a ne ironija) stranka prisiljava da se izjasnjavaju kao "Ostali"? Takva politika je po meni dogmatizam i nema veze sa onim za sto se vi predstavljate - demokratska, gradjanska, bla bla bla.

Ne zaboravite da ima ljudi koji nisu iz tzv. mijesanih brakova a koji se ipak izjasnjavaju kao Bosanci.
3. (najnizi udarac mladog abacije) haj dina ti navedi gdje je to receno da ns ne zeli predstavljati bosance. i cime to ns prisiljava bosance da se izjasnjavaju kao ostali? je li ns potpisala dejton i njegov anex 4? pedja ti je rekao na koji nacin se bosanci mogu (u teoriji) izboriti za status konstitutivnog naroda. sto mu podmeces stvari koje nije rekao? nije to fino.
tu se onda dozer ukljucijo u diskusiju
Dozer wrote:
WOOOOOOWWW!!!
Dragi Pedja....s ovim komentarom, pogotovo ako se s njim slazu i ostali rukovodeci clanovi NS, NS je upravo izgubila par clanova. A evo i zasto...
NS, koja se pretstavlja kao gradjanska, a samim tim i sveBOSANSKA stranka, kroz ovaj komentar, bio on slucajan ili namjeran, salje vrlo jasnu poruku koja se moze sazeti u jednu jedinu recenicu:
NS i njeno vodjstvo uopste ne razumiju sta je nacija, a sta narodnost, i ljudima koji su rodjeni u Bosni (a i Hercegovini) i koji se poistovjecuju sa svojom domovinom, a samim tim se NACIONALNO izjasnjavaju Bosancima i Hercegovcima, tj. u polje "nacionalnost" upisuju - Bosanskohercegovacka (Bosanac ne moze biti narodna odrednica, nego samo i jedino nacionalna), NS sugerise da nisu ni izbliza "vrijedni" kao "sveti konstitutivci".

Hvala na ovoj informaciji. Zaista.
Ako ces mi sada pricati bajku kako je Ustav BiH takav i da oni koji se izjasnjavaju Bosancima spadaju u kategoriju "ostali", bolje nemoj. TIme ces mi samo potvrditi da i dalje ne razumijes osnovne probleme ove zemlje. Zalosno je ako i ostali vodeci ljudi NS misle ovo sto si ti napisao...
i postavio nekoliko licnih pitanja PK o njegovom identitetu

i tu pedja ponudi slijedeci odgovor
Pedja Kojovic wrote:dozer

Ja sam drzavljanin BiH.
Tu sam rodjen i to smatram svojom domovinom.
(Vi tu pravnu pripadnost i podredjenost zakonima BiH mozete kolokvijalno zvati kako zelite, ukljucujuci i najcescu varijantu - Bosanac ili Bosanachercegovac, itd).

Kako se izjasnjavam po nacionalnom osnovu je potpuno nebitno i sasvim je licna stvar.
Kao sto je i vase pravo da se po nacionalnom osnovu izjasnjavate ili ne izjasnjavate kao Srbin, Bosnjak, ili Hrvat, Jevrej, Bosanac ili Hercegovac ili kako god zelite.
Nikakva vam gradjanska prava ne bi smjela biti uskracena zbog toga.
Po sadasnjem Ustavu nazalost, jesu.
Upravo iz tog razloga je Nasa stranka odlucila da bojkotuje izbore za Predsjednistvo BiH sa sljedecim objasnjenjem

"Obeshrabruje činjenica da odgovarajuće državne instance, iako su imale dovoljno vremena, nisu poduzele hitne i konkretne mjere za uklanjanje diskriminatorskih odredaba u Ustavu BiH, u skladu sa presudom strasburškog suda u slučajevima "Sejdić" i "Finci". Stoga Naša stranka, u znak protesta, na predstojećim opštim izborima neće istaknuti kandidate za članove Predsjedništva BiH.

Stav je Naše stranke da se ustavna rješenja radi izvršenja presude Suda u Strasbourgu ne smiju sastojati u pukom povećanju broja članova Predsjedništva BiH sa sadašnjih 3 na 4. U zakonodavnim tijelima u kojima bude zastupljena, Naša stranka će se zalagati za ukidanje svih ustavnih odredaba koje a priori diskriminiraju građane BiH na osnovu njihove nacionalne ili bilo koje druge pripadnosti, uključujući i boravište."

p.k.
boldirao sam po meni krucijalne dijelove odgovora

naravno ti si slucajno u svom napadanju zaboravio da procitas ovo iznad
Real Khan wrote:... Međutim, ovdje imamo kvazi-građansku stranku koja se deklarativno zalaže za jednaka prava svih, dok istovremeno šalje "mrske" Bosance da se uhvate registracije za izbore i da SAMI sebi traže selameta... Postavlja se pitanje: "A KOGA ONDA ZASTUPA NAŠA STRANKA?!" :D
ko je rekao "mrski"?
Real Khan wrote:Kako to da jedna "građanska stranka", kakva se NS ovdje predstavlja, može zdušno braniti prava homoseksualaca (sjetimo se prošle godine i QueerFesta) a Bosancima u državi Bosni i Hercegovini hladno kažu da sami sebi traže prava kroz osnivanje svoje stranke...? Da li je to pametan pristup? Da li prema NS homoseksualci zaslužuju više prava nego Bosanci? :mrgreen:

Ufff...mogu tek sad' zamisliti kako će pojedinci zapjeniti :D
da traze svoje pravo da budu 4. konstitutivni narod nije cilj NS-e ("zele biti prepoznati kao narod onda") ali im niko ne brani da se organizuju po tome pitanju.
uzimajuci recenicu iznad, hajde mi sad reci kojom recenicom si ti osjetio da homoseksualci (ili neko treci) ima vise prava od bosanaca (ili bilo koga)?

varijacija na temu:
Real Khan wrote: Ja sam samo postavio pitanje u kojem tražim odgovor od Peđe Kojovića da li homoseksualci (kao kolektivitet)zaslužuju više prava nego Bosanci (kao kolektivitet) jer se Naša stranka u više navrata otvoreno stavila u zaštitu prava homoseksualaca a Bosance šalju drugim strankama ili da sami osnuju stranku pa da se sami bore za svoja prava...
naravno slucajno si preskocio i cijeli moj post na istu temu
MufljuzMali wrote: ako sam dobro shvatio PK/NS se zalaze za opciju (znaci promjenu ustava) da je nebitno kako se ti osjecas i izjasnjavas jer imas ista prava kao i svako drugi (da sad ne citiram pedju - neovisno od brojacanosti itd). u tom sistemu bi svi primarno bili bosanci (jer si drzavljanin) a sve iza toga je samo tvoja licna odluka koja ne utice na tvoja prava.
kad bi se guralo da se osnuje stranka bosanaca sa ciljem da postanu 4. konstituivni narod, to jos uvijek ne bi rijesilo korijen problema. to je i razlog zasto pedja kaze: "zele biti prepoznati kao narod onda trebaju da se organizuju i izbore za to". pedja nikome ne osporava pravo da se izjasnjava ili proglasava narodom, samo je besmisleno dodavati jos naroda na listu u ustavu jer uvijek ti ostaju neki "ostali" koji nemaju ista prava.

samo treba citati kako pise i onda nema nesporazuma :D

i naravno od sada svaki put dodajem tvoj post u kojem se tako fino kvalifikujes kao nazavistan i vrsan analiticar.
Real Khan wrote:Pitanje za p.k.

Jesam li vam nedostajao ovih dana i jeste li se poželjeli još pitanja na koja nemate odgovor? :D :lol:


...ma znam, trebam samo otići na web stranicu i sve ću tamo naći :D
umalo da zaboravim da spomenem i tvoju elokventnost
Real Khan wrote:jedva čekaju da odjebem sa ovog foruma da mogu na miru prosipati ublehe "apstinentima"...
Real Khan wrote: ja sve ono što je napisano u Statutu i Programu stranke smatram običnim p... dimom :mrgreen:
Real Khan wrote:Šta ti ja mogu kada pokušavaš sakriti tuđe usrane gaće a one uporno smrde...

:mrgreen:
[/quote]

srdacan pozdrav
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#2410 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iz dna duše »

Danas je predsjednik Njemačke podnio ostavku.
Razlog je otprilike taj što je izjavio da bi vojna misija Bundeswehra bila opravdana i u slučajevima privrednih interesa Njemačke, kao npr.: slobodni trgovački putevi, sprečavanje sveukupne regionalne nestabilnosti, što bi se , po njegovom mišljenju , negativno odrazilo na trgovinu, radna mjesta i prihode...što je povezano sa učešćem njemačkih jedinica u Afganistanu,
Pitanje za PK:
1. Šta mislite, da li ćemo mi ovo doživjeti, da neko podnese ostavku zbog svjesno ili nesvjesno ili nespretno datih izjava? Naši kradu, huškaju, imaju sumnjive ratne prošlosti ali ih niko ne smjenjuje. I mi ih biramo.
2. Kako neko uopšte može birati partiju, koja se nije javno ogradila od osuđenog ratnog zločinca, nego ga još i veliča, ali kako neko može birati partiju koja bi išla sa takvom u koaliciju.
Da li bi NS mogla ići u koaliciju sa tako jednom strankom, samo da bi došla na vlast ili imate principe od kojih ne odustajete?
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2411 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

buzzer@,
Do sada si jednu ogromnu većinu forumaša nazvao "lažovima" i "licemjerima koji vade koncept iz konteksta". Čisto statistički gledajući, meni igleda da nije problem "vađenje iz konteksta" već je sami kontekst upitan. Ukoliko neko ko pretendira da bude vodeća politička ličnost u našim životima, dozvoli sebi toliko političkih "gafova" da se ogroman broj forumaša pita "šta to on govori (blago rečeno)", da li ti to nešto govori o samom konceptu i kvalitetu "pretendenta"?
P.S. Ako ne vjeruješ ovo za "većinu forumaša" slobodno se vrati na svoje postove na ovoj temi pa pogledaj kontekste svoga pisanja.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2412 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

MufljuzMali wrote:kolicina selektivnog citiranja i vadjenja stvari iz konteksta ja presla nivo koji bi se mogao okaraklterisati kao slucajna greska. jadno. iako mi nije obicaj to feed troll uzet cu si za pravo da skupim sve relevantne citate na jedno mjesto, pa mozda i ti RK jedno prihvatis drugacije shvatanje istih citata.
Baš troll? Ne bih rekao...prije da si ti nešto takvo obzirom na datum registracije... Hvala u svakom slučaju na "fer" igri...ali na ovakav način nemate nikakvu budućnost. Shvatam da imate interes ili možda potrebu braniti Našu stranku, ali fakat griješite jer prosipate energiju na pogrešne igrače.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#2413 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Pedja Kojovic wrote:Ima bosne bice bosne

Ukoliko bismo bili pozvani mi bismo ucestvovali.
Mi smatramo da je moguce i potrebno medju domacim politickim akterima pronaci sagovornike
i raditi na reformi Ustava.

p.k.
:-)


I moja baba bi ucestvovala, ako bi bila pozvana.:lol: :lol: :lol: :lol:

To nije odgovor na moje pitanje, a nije ni u tvojoj drugoj recenici. :lol:
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2414 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

hercegovac_pravi wrote:buzzer@,
Do sada si jednu ogromnu većinu forumaša nazvao "lažovima" i "licemjerima koji vade koncept iz konteksta". Čisto statistički gledajući, meni igleda da nije problem "vađenje iz konteksta" već je sami kontekst upitan. Ukoliko neko ko pretendira da bude vodeća politička ličnost u našim životima, dozvoli sebi toliko političkih "gafova" da se ogroman broj forumaša pita "šta to on govori (blago rečeno)", da li ti to nešto govori o samom konceptu i kvalitetu "pretendenta"?
P.S. Ako ne vjeruješ ovo za "većinu forumaša" slobodno se vrati na svoje postove na ovoj temi pa pogledaj kontekste svoga pisanja.
sta bi ti sad? da presutim da nije istina da sam negdje spomenuo "licemjere koji vade koncept iz konteksta"? jesam sve te rjeci na razlicitim mjestima upotrijebio, ali u ovakvoj recenici nikad. dokazi i ja se odmah i duboko izvinjavam. upravo je to ono na sta najcesce reagujem - pogresna interpretacija pedjinih rjeci kojoj se, sto zbog lose namjere, sto zbog nerazumjevanja, daje pogresno znacenje, a iz kojag se onda izvlace potpuno pogresni zakljucci o ns. te velikosrpsko kukavicje jaje, te sutiraju bosance, te negiraju genocid, te se zalazu za ocuvanje entitetske podjele...
a to sto ti sebe, abaciju i real khana smatras velikom vecinom forumasa, to je bas onako skromno. :thumbup:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2415 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

buzzer wrote:
hercegovac_pravi wrote:buzzer@,
Do sada si jednu ogromnu većinu forumaša nazvao "lažovima" i "licemjerima koji vade koncept iz konteksta". Čisto statistički gledajući, meni igleda da nije problem "vađenje iz konteksta" već je sami kontekst upitan. Ukoliko neko ko pretendira da bude vodeća politička ličnost u našim životima, dozvoli sebi toliko političkih "gafova" da se ogroman broj forumaša pita "šta to on govori (blago rečeno)", da li ti to nešto govori o samom konceptu i kvalitetu "pretendenta"?
P.S. Ako ne vjeruješ ovo za "većinu forumaša" slobodno se vrati na svoje postove na ovoj temi pa pogledaj kontekste svoga pisanja.
sta bi ti sad? da presutim da nije istina da sam negdje spomenuo "licemjere koji vade koncept iz konteksta"? jesam sve te rjeci na razlicitim mjestima upotrijebio, ali u ovakvoj recenici nikad. dokazi i ja se odmah i duboko izvinjavam. upravo je to ono na sta najcesce reagujem - pogresna interpretacija pedjinih rjeci kojoj se, sto zbog lose namjere, sto zbog nerazumjevanja, daje pogresno znacenje, a iz kojag se onda izvlace potpuno pogresni zakljucci o ns. te velikosrpsko kukavicje jaje, te sutiraju bosance, te negiraju genocid, te se zalazu za ocuvanje entitetske podjele...
a to sto ti sebe, abaciju i real khana smatras velikom vecinom forumasa, to je bas onako skromno. :thumbup:
Ne treba da prešutiš, ali u svakom slučaju treba da razmisliš. Kvotacija koju koristiš nije egzaktan redoslijed tvojih riječi već je "sažetak poruke koju ti šalješ" svakom onome ko se ne slaže da "light" poltikom NS-a. Kao što pomenuh ranije, ako ne vjeruješ vrati se pa pogledaj svoje upoise vezane za ovu diskusiju.
I gdje u mojim postovima vidiš da uopšte pominjem forumaše koje si ti nabrojao :shock: ? Ne odnosi se moja tvrdnja samo na ova tri-četiri forumaša, već kao što rekoh u predhodnom postu, tvrdnja se odnosi na ogroman broj učesnika ove forumske rasprave tako da se ne radi o skromnosti već o ukazivanju nepobitnog.
P.S. Prije već što odlučiš da postaviš neki komentar na neku od specifičnih diskusija, uvjek se sjeti da ovaj forum čita hiljadama drugih ljudi koji su potencijalni glasači ili neglasači NS-a....nešto kao doozer@ koji postade NEglasač od sigurnog glasača. Zapitaj se zašto.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2416 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

Jao, jao...ljudi dragi...pa nema potrebe za ovolikim natezanjem, zaista.

Meni namjera nije bila da pokrenem siru raspravu, samo sam konstatovao neke stvari, naravno gledano iz svog licnog ugla.
Pitanja koja sam postavio g. Kojovicu licno imala su svrhu, podrazumijeva se, ali on mi nije ponudio cvrste odgovore.
S jedne strane je tacno da su termini "nacija" i "narodnost" samo isprazne rijeci, ali, s druge strane, i u kontekstu BiH, ove rijeci su daleko, cak predaleko od pukih termina koji nikome nisu bitni.
Meni, i pored onoga sto sam ranije napisao, narodnost i nacionalnost su toliko nebitne stvari u zivotu da vam to jednostavno ne mogu ni opisati. Busanje bosnjastvom, srpstvom ili hrvatstvom mi se odavno bukvalno gadi, do te mjere da ponekad imam osjecaj da cu povratiti samo na spomen tih "kategorija". Ovo govorim najiskrenije, zaista.

@Mufljuzmali
Na prethodnoj stranici si rekao nista drugo nego ono sto ja govorim ovdje vec godinama, a to je - drzava = nacija, i obratno. Ali, necemo sada raspredati o tome, pa molim da to ne nastavljamo na nacin kako je krenulo.

@Buzzer
Hvala na komplimentu :). Ja se zaista osjecam kao Bosanac, ali mi to, istovremeno, u zivotu ne znaci ama bas nista. Jedini zivotni cilj i svrha svega mi je raditi, zaraditi i pokusati stvoriti nesto za svoju djecu. A to hoce li se ta moja djeca svrstati u nesto u narodnom smislu, hoce li ili nece vjerovati u ovo ili ono, i da li ce ili nece otici iz ove zemlje i imati jos neko drzavljanstvo ili se odreci ovoga koje imaju, a samim tim se odreci ove nacije, ili im sve ovo zajendo nece znaciti ama bas nista u zivotu kao ni meni, e to je vec njihov licni izbor. ALI - obratite paznju - NJIHOV LICNI izbor, a ne da to bude izbor bilo koga drugog ili treceg ko ce ih, po nekakvom automatizmu strpati u neki tor, kako je danas uobicajeno u BiH. Naravno, narodnost nikada ne mogu promijeniti jer su to sto jesu u tom smislu. Nacionalnost im je po rodjenju, dakle - bosanskohercegovacka, ali to kasnije moze biti i drugacije. Religija je takodjer stvar licnog izbora.

@P.K.
Nazalost, ipak moram konstatovati da nacionalnost (a ni narodnost), nije stvar licnog izbora, koliko god Vam/nam ovi dvodecenijski vlastodrsci to "sugerisali" i pokusavali utrpati u mozak. Oni to rade ciljano, sa vrlo jasnom svrhom, a to je da narod(e) odrze u sto duzoj konfuziji po ovim pitanjima kako bi sa tim istim narodom mogli sto duze i manipulisati na bazi te i tih tema. Zao mi je ako ste i Vi nasjeli na to, a izgleda da jeste, inace nikada ne biste rekli upravo ono sto oni govore vec godinama, a to je - da je nacionalnost licna stvar.
U kojem god jeziku i kako god se nacionalnost nazivala, uvijek je vezana za drzavu i drzavljanstvo. To Vam lijepo pise i na vasoj bosanskohercegovackoj L.K.
Ako i dalje smatrate (i Vi, a i bilo ko drugi) da nisam u pravu, pokusajte uzeti bilo koji formular za bilo sta u svijetu, recimo neku vizu (znam da Vama licno to ne treba jer imate USA Passport), i u njega pod "nacionalnost/nationality" upisati da ste, recimo, Svedjanin (Swedish). Mislim da biste glat dobili odbijenicu, ili biste bili pozvani na dodatni razgovor na kojem bi Vam se trazio dokaz o svedskoj nacionalnolsti, odnosno morali biste podastrijeti minimalno svedski pasos ili rodni list iz Svedske. Sorry, ali to je tako...

Sto se NS tice, moj cilj nije da pljujem tu opciju. Cak sta vise, i dalje je podrzavam, ali sam vise nego cvrstog stava da NS pod hitno mora sama sa sobom razrijesiti neka stvari.
Ako je za promjene Ustava i uvodjenje ravnopravnosti gradjana bez obzira na njihovu narodnost/etniju i/ili nacionalnost, tada ne moze reci ovo, a istovremeno zagovarati postojeca Ustavna rjesenja. Ovo dvoje jednostavno ne ide i ispada, ili se tumaci, kao sjedenje na dvije stolice u smislu: "Mi smo za konstitutivne narode, ali smo i za gradjansku opciju, odnosno, Ustav treba mijenjati, ali da se ne mijenja nista po pitanju konstitutivnih kategorija".

Bez uvrede, ali trenutno to isgleda upravo ovako. Takodjer, mislim da RealKhana vecina shvata malo pogresno...ja njegove komentare ne vidim kao napad na NS i smislu popljuvavanja, nego vise kao direktno ukazivanje na ocite probleme...
U svakom slucaju, vrijeme ce pokazati da li je, u nekim stvarima, mozda trebalo poslusati i RealKhana. Nemojte da se ovo shvata kao branjenje doticnog forumskog kolege. Samo iznosim svoje misljenje i vidjenje vecine njegovih komentara.
mladoliki
Posts: 173
Joined: 09/09/2006 11:04

#2417 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mladoliki »

Samo da potvrdim tezu koju je u jednom dijelu svog posta iznio Dozer, a odnosi se na nacionalnost. Nationality je izraz u engleskom jeziku koji se na našoj LK/OK koristi kao sinonim za državljanstvo. Sasvim je jasno da smo svi mi po nacionalnosti BiH, jer nam je to državljanstvo. Ovdje je problem i to da su skoro svi Hrvati iz BiH ujedno i državljani Hrvatske-mnogi sa dvojnim prebivalištem, pa su tom logikom po nacionalnosti i Hrvati. Ali u međunarodnim okvirima teško da možete biti po nacionalnosti Hrvat, Finac i Bjelorus odjednom, dok je kod nas moguće da budete šta god poželite.
Vratio bih se na temu. Naša stranka je čini mi se napravila nevjerovatno glup potez zato jer je vjerovala da Zdravko Krsmanović ima drukčiju retoriku i politiku od one koja je prepoznatljiva u strankama čije je sjedište u Banjaluci. Nevjerovatno je da čovjek s kojim ste potpisali koaliciju razmišlja da podrži stranku čiji je duhovni guru trenutno na suđenje nakon kojeg će otiću na svoju posljednju životnu destinaciju- na doživotnu robiju. Nevjerovatno je da taj isti Krsmanović smatra da Vojo Maksimović nije kriv ni za šta, jer mu to sud nije dokazao, a događaje iz dobrovoljačke naziva zločinom, iako za tako nešto ne postoji nikakav validan dokaz, a kamoli pravosnažna sudska presuda. Kulminacija je za mene Krsmanovićeva izjava koja se odnosi na kontekst "hrabra odbrana Foče", iako se zna da je Foča spaljena i spržena, a Bošnjaci, krivi jer su ono što jesu, pobijeni, poklani i protjerani. Dakako, nakon tih neviđenih zločina četničke kamarile (prema Krsmanoviću hrabrih branioca Srbinja, pardon Foče), u Jošanici se dogodio stravičan zločin nad srpskim stanovništvom i dvadesetak vojnika, što je gnusno i za svaku osudu, ali reći da je Foča hrabro odbranjena od preko 60 posto svojih građana je kretenizam.
Moj zaključak je sljedeći: Slušao sam izjave Krsmanovića na pojedinim medijima odranije i stvarno se čovjek doimao kao nevjerovatno osvježenje na političkoj sceni, međutim, ispostavilo se da se radi o klasičnoj seoskoj varalici. Kont`a papak da ljudi ne prate šta on izjavljuje i kako se ponaša u Sarajevu, a šta priča i kako se ponaša u manjem entitetu. Nažalost, Naša stranka je ponovo ispala ono što svi ozbiljniji analitičari i ljudi koji prate politička zbivanja u BiH o njima misle- dobra ideja i dobre namjere, ali neviđena naivnost koja će ih koštati mnogo glasova u FBiH, a u RS-u neće svakako ni preći izborni prag. Isplati li se nositi hipoteke nečijih nazajažljivih ambicija (a Krsmanović sebe već vidi u premijerskoj ili ministarskoj fotelji) je pitanje na koje ćemo odgovor dobiti vrlo brzo. Možda već i prije izbora!!!
new
Posts: 23
Joined: 31/07/2009 00:16

#2418 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by new »

Do prije par mjeseci, tog istog Krsmanovića svi u FBiH su doživljavali maksimalno pozitivno. Tretiran kao svjetlo na kraju tunela, početak demokratije u RS-u...danas je,... isti kao i ostali, prevarant, lažljivac, o njemu se piše sve najgore..., a on se ( možda ) nije nikako promijenio.
Kako ? Sve osude prema njemu su i krenule, od kada se sa NS-om složio da u izbore u RS-u idu zajedno na osnovu sporazuma napravljenog u 5 tačaka ( dakle ne svim tačkama, i još nešto - ovo nije koalicija ) Njegovo biračko tijelo je u RS-u i logično je da se mora dodvoravati svojim biračima. Dakle NS je makar nešto pokušala, za razliku od postojećih koji mogu dogovarati samo mržnju, dvije škole pod istim krovom ( vrhunac dogovora )...a sve zarad vlastitih interesa.
U svemu ovome možda gubi NS. Postavljam pitanje: Koja je to stranka stisnula da napravi deal sa nekom strankom iz RS-a? Pa zar to ne govori dovoljno o NS-u i borbi za ljudska prava na teritoriji cijele BiH. A onda čitaš ovaj forum u kojem je NS srpska, dok je na banjalučkom istovremeno bošnjačka. I opet- kako?
E pa, dok je nama ovih dušebrižnika, boraca za prava B H S i O, a u stvari boraca za postojeće fotelje i status quo, nikada neće valjati ni jedan od onih tamo, niti njima od ovih ovamo. Istina je da koaliraju na raznim nivoima vlasti, zajedno ispijaju ka( v, f, hv )ice, druže se i dogovaraju da se ništa ne mijenja. Pa i ovako vam je dobro, zar ne?
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2419 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

mladoliki wrote:Samo da potvrdim tezu koju je u jednom dijelu svog posta iznio Dozer, a odnosi se na nacionalnost. Nationality je izraz u engleskom jeziku koji se na našoj LK/OK koristi kao sinonim za državljanstvo. Sasvim je jasno da smo svi mi po nacionalnosti BiH, jer nam je to državljanstvo. Ovdje je problem i to da su skoro svi Hrvati iz BiH ujedno i državljani Hrvatske-mnogi sa dvojnim prebivalištem, pa su tom logikom po nacionalnosti i Hrvati. Ali u međunarodnim okvirima teško da možete biti po nacionalnosti Hrvat, Finac i Bjelorus odjednom, dok je kod nas moguće da budete šta god poželite.
Vratio bih se na temu. Naša stranka je čini mi se napravila nevjerovatno glup potez zato jer je vjerovala da Zdravko Krsmanović ima drukčiju retoriku i politiku od one koja je prepoznatljiva u strankama čije je sjedište u Banjaluci. Nevjerovatno je da čovjek s kojim ste potpisali koaliciju razmišlja da podrži stranku čiji je duhovni guru trenutno na suđenje nakon kojeg će otiću na svoju posljednju životnu destinaciju- na doživotnu robiju. Nevjerovatno je da taj isti Krsmanović smatra da Vojo Maksimović nije kriv ni za šta, jer mu to sud nije dokazao, a događaje iz dobrovoljačke naziva zločinom, iako za tako nešto ne postoji nikakav validan dokaz, a kamoli pravosnažna sudska presuda. Kulminacija je za mene Krsmanovićeva izjava koja se odnosi na kontekst "hrabra odbrana Foče", iako se zna da je Foča spaljena i spržena, a Bošnjaci, krivi jer su ono što jesu, pobijeni, poklani i protjerani. Dakako, nakon tih neviđenih zločina četničke kamarile (prema Krsmanoviću hrabrih branioca Srbinja, pardon Foče), u Jošanici se dogodio stravičan zločin nad srpskim stanovništvom i dvadesetak vojnika, što je gnusno i za svaku osudu, ali reći da je Foča hrabro odbranjena od preko 60 posto svojih građana je kretenizam.
Moj zaključak je sljedeći: Slušao sam izjave Krsmanovića na pojedinim medijima odranije i stvarno se čovjek doimao kao nevjerovatno osvježenje na političkoj sceni, međutim, ispostavilo se da se radi o klasičnoj seoskoj varalici. Kont`a papak da ljudi ne prate šta on izjavljuje i kako se ponaša u Sarajevu, a šta priča i kako se ponaša u manjem entitetu. Nažalost, Naša stranka je ponovo ispala ono što svi ozbiljniji analitičari i ljudi koji prate politička zbivanja u BiH o njima misle- dobra ideja i dobre namjere, ali neviđena naivnost koja će ih koštati mnogo glasova u FBiH, a u RS-u neće svakako ni preći izborni prag. Isplati li se nositi hipoteke nečijih nazajažljivih ambicija (a Krsmanović sebe već vidi u premijerskoj ili ministarskoj fotelji) je pitanje na koje ćemo odgovor dobiti vrlo brzo. Možda već i prije izbora!!!
korektan post nema sta. moze se i konstruktivno diskutovati, bez imputiranja zavjerenickih namjera. :thumbup:
jedino bih ukazao na uvecano.
prvo
nisam bio prisutan, ali izgleda da krsmanovic nije focu u ovom nesretnom i nespretnom i ljigavom i svakakvom
istupu nazvao srbinjem. ako je istina sve ono sto je srna prenjela, rekao je, izgleda, dovoljno problematicnih stvari da mu ne treba jos dodatno utrpavati.
drugo
mislim da rjec ponovo u ovom kontekstu ne pristoji, jer je ovo uistinu prva situacija u kojoj je principijelnost nase stranke dosla u pitanje, a gdje se je ns nasla zaslugom covjeka s kojim hoce saradjivati. ja, nazalost, trenutno ne vidim politicara sa adresom u rs, koji bi, unatoc svemu, bio adekvatniji za tu saradnju.
trece
ne sam safete. mora se s nekim saradjivati, a izbor je vrlo limitiran. medjutim, ako se ispostavi da krsmanovic zaista ima namjeru podrzati predsjednickog kandidata koalicije "zajedno za srpsku", potpredsjednika sds-a i gnjidu tadica, onda smatram da je ova saradnja zavrsena i prije nego pocne. makar ocekujem od ns da ostane principijelna i nadam se da je razlog pedjine sutnje po ovom pitanju u konsultacijama na vrhu ns o tome kako se postaviti u svjetlu najnovijih dogadjaja.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2420 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

real kahn

Vi ste vec jednom "dokazali" da je Nasa stranka velikosrpska zavjera, da je Bojan Bajic ideoloski nasljednik Karadzica, SANU i radikalnih sprskih nacionalista, itd..
Onda ste odlucili da napustite temu.
Nije vas bilo par dana, ali onda ste se predomislili.
Vratili ste se.
Steta.



p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2421 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

iz dna duse

1. Šta mislite, da li ćemo mi ovo doživjeti, da neko podnese ostavku zbog svjesno ili nesvjesno ili nespretno datih izjava? Naši kradu, huškaju, imaju sumnjive ratne prošlosti ali ih niko ne smjenjuje. I mi ih biramo.

Ja se nadam da cemo u oktobru dobiti vlast koja ce glasacima biti odgovorna i u periodu izmedju izbora.
Dakle, nadam se. Jedan od kljucnih motiva osnivanje Nase stranke je moralna reforma drustva i stvaranje poltickog sistema u kojem nosioci vlasti osim pravne snose i politicku odgovornost za svoje izjave i postupke.



2. Kako neko uopšte može birati partiju, koja se nije javno ogradila od osuđenog ratnog zločinca, nego ga još i veliča, ali kako neko može birati partiju koja bi išla sa takvom u koaliciju.
Da li bi NS mogla ići u koaliciju sa tako jednom strankom, samo da bi došla na vlast ili imate principe od kojih ne odustajete?

Nasa stranka ne bi mogla i nece ici u koaliciju sa strankom ili liderom koji se ne ogradjuje od ratnih zlocina i ratnih zlocinaca.


p.k.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2422 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan »

Pedja Kojovic wrote:real kahn

Vi ste vec jednom "dokazali" da je Nasa stranka velikosrpska zavjera, da je Bojan Bajic ideoloski nasljednik Karadzica, SANU i radikalnih sprskih nacionalista, itd..
Onda ste odlucili da napustite temu.
Nije vas bilo par dana, ali onda ste se predomislili.
Vratili ste se.
Steta.



p.k.
...a ovo bi trebalo značiti...ŠTA? Je li to neka frustracija? Je li to sve što možete reći glede prava Bosanaca?

Možda bih trebao otići i prepustiti stage vašim iscrpnim i dubokoumnim odgovorima...(malo morgen :D jer što ste sami tražili - dobili ste. Mislim, tražili ste pitanja i ja samo postavljam pitanja),
Možda bih trebao postavljati jednostavnija pitanja koja više gode vašim očima (npr. kako da se ja i sva moja raja učlanimo u NS i koliko vam para trebamo dati :mrgreen: )

Nego, da ja malo o istom "trošku" prokomentiram sljedeće:
mladoliki wrote:... Nažalost, Naša stranka je ...(brišem riječ "ponovo", R.K.) ispala ono što svi ozbiljniji analitičari i ljudi koji prate politička zbivanja u BiH o njima misle- dobra ideja i dobre namjere, ali neviđena naivnost koja će ih koštati mnogo glasova u FBiH, a u RS-u neće svakako ni preći izborni prag. Isplati li se nositi hipoteke nečijih nazajažljivih ambicija (a Krsmanović sebe već vidi u premijerskoj ili ministarskoj fotelji) je pitanje na koje ćemo odgovor dobiti vrlo brzo. Možda već i prije izbora!!!
Ja sam pokušavao ukazivati na tu naivnost u nadi da će se članovi, aktivisti i simpatizeri NS izdići iznad lične sujete i prepoznati u čemu griješe i prilagoditi svoju priču i djela drugačijim okolnostima. Međutim, umjesto izvlačenja korisne pouke i korekcije nekih stavova, sa druge strane se "probudilo" i aktiviralo nešto što stvarno odbija glasače, a to je sljedeće:

- Pretenciozan i arogantan stav kako samo Naša stranka zna kako i šta uraditi, a mi "levati" sa foruma i "apstinenti" samo trebamo dati svoje glasove, onako 'bianco' i bez konkretnih odgovora na pitanja "KAKO", "NA KOJI NAČIN" i "ŠTA AKO OSTALI U VLASTI KAŽU: "YOK, NEMA ŠANSE..." (?!)
- Svako drugačije i/ili kritičko mišljenje se automatski etiketira kao "plaćenici", "zagovarači nacionalističkih stranaka", "pljuc-pljuc", itd. Najlakše vas je nekritički hvaliti, ali pogledajte sami sebe "u ogledalu" (figurativno, da me buzzer ne bi hvatao za riječ :D ) i recite da ste zaista 'najcool stranka' i skontat ćete kako je takvo mišljenje o sebi smiješno. Nešto što stvarno ne volim u bilo kojoj stranci je to da se za stranke "navija", "pljuju se" i psuju 'anamo oni' (kao na utakmici)... a za vašu informaciju politika nije baš ono što vas uči Bojan Bajić... dakle, politika nije seoski vašar u kojem najbolje prolaze seoske varalice. Politika svakako može biti i to, ali može biti i plemenita vještina. Znajući te činjenice, ja nikada ne bih dao glas nekoj seoskoj varalici, a vjerujem dosta drugih forumaša razmišlja slično.
- Čak i kada sami postanete svjesni koliko u nekim stvarima griješite i nemate pojma, sujeta vam ne dozvoljava da priznate grešku i neznanje i stoga ne znate da kažete: "IZVINJAVAMO SE, nismo znali...ali ćemo pokušati to promijeniti" (to bi bila neka fina, civilizovana i ljudska reakcija koja plijeni pažnju i osvaja srca...ljudi vole praštati poštenim i finim ljudima...ali bezobraznicima vole dodati još "soli na ranu" (opet figurativno, za buzzera :D )
- Stalno upadate u logičke greške i sami sebi protivrječite. Da se razumijemo: Mnogi forumaši, uključujući i mene, nisu levati koji gutaju sve što se servira... ja sam čitao detaljno vaše programe i stavove i upravo zato vam postavljam neugodna pitanja na koja ste mislili da ste dali prave odgovore, ali na takvim stvarima padate i dokazujete nedostatak političke mudrosti. Ja mislim da stranka koja nema jasno profiliran stav oko prava kolektiviteta i individualiteta, jednostavno luta i samo glumi da zna šta hoće. Ne može se sjediti na dvije stolice i pričati kako imate jasan stav (koji možemo "pročitati na web stranici") dok djelima i pričom vaših lidera, članova i aktivista sami sebe derogirate i diskvalificirate. Primjer: Bosancima kao kolektivitetu jasno kažete da Naša stranka nije prava adresa gdje oni mogu tražiti zaštitu svojih ustavom zagarantiranih prava, dok s druge strane nekim drugim kolektivitetima jasno kažete da ćete vi štititi njihova seksualna prava. Zar je to korektan stav jedne građanske stranke? Ja mislim da nije...a vi me ubijedite da griješim.

I za kraj, volio bih kada bih od Peđe Kojovića dobio malo kvalitetniji odgovor/komentar od ovoga:
Pedja Kojovic wrote:real kahn

Vi ste vec jednom "dokazali" da je Nasa stranka velikosrpska zavjera, da je Bojan Bajic ideoloski nasljednik Karadzica, SANU i radikalnih sprskih nacionalista, itd..
Onda ste odlucili da napustite temu.
Nije vas bilo par dana, ali onda ste se predomislili.
Vratili ste se.
Steta.

p.k.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#2424 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by veljaca »

Ja sam rekao da sam zavrsio sa NS.

Zato samo jos licno pitanje za P.K. - Kako se danas osjecas kao covjek? Kako zdravlje ?

Puno srece u zivotu ( kao covjeku a ne kao pripadniku stranke ) ....

:sax:
User avatar
draganbl
Posts: 2095
Joined: 21/06/2009 00:59

#2425 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by draganbl »

Mislim da je rasprava o teškim političkim pitanjima (status "bosanske nacije", status RS-a, buduća organizacija države itd) otišla u ćorsokak. Još među prvima sam pitao p.k. o ovim stvarima i dobivši neodređene, površne i uopštene odgovore, shvatio sam da Naša stranka trenutno nema ni politički kapacitet ni detaljan plan kako se uhvatiti u koštac sa ovim stvarima za koje treba ogromna većina u parlamentima. U krajnjoj liniji, nastup Naše stranke i nije baziran na rješavanju ovih teških problema, koji se većini razumnih ljudi trenutno zaista i čine nerješivim.
Stoga smatram da bilo kakvo dalje insistiranje na dobijanju odgovora na ova pitanja nema nikakvog smisla, jer je p.k. jasno dao do znanja da Naša stranka trenutno niti može niti hoće riješavati te probleme, te samim tim i ne mogu ponuditi kvalitetnije obrazloženje od uopštenih i deklarativnih stavova.

Međutim, ako pretpostavimo da rješavanje teških političkih pitanja ostavimo za bolja vremena, šta nam preostaje? Preostaje nam rješavanje realnih, svakodnevnih životnih problema. E tu je pravi problem sa Našom strankom. Na moja postavljena pitanja u vezi sa zdravstvom, školstvom, univerzitetima, ujedinjenju fondova, budućim zakonskim regulativama, nadležnostima policije, odnosima sa susjednim zemljama, tokovima novca itd. itd. ja dobijam odgovore od p.k: Mi to sve znamo riješiti, imamo gotova rješenja, samo nećemo još da ih objavimo da nam ih neko ne bi pokrao (????). Dobro, na moje naredno pitanje kada će biti objavljeni planovi, tj. kada ćemo moći ipak da vidimo kako ste zamislili da riješite te probleme za koje kažete da ste kadri da ih riješite i šta će ti planovi sadržavati, ja dobijam odgovor, citiram:
Tu vrstu egzaktnosti koju vi zahtjevate ja nisam u stanju ponuditi.
Siguran sam da bi vam ljudi koji su radili nase politike na jednoj od tribina koje organizujemo po BiH mogli dati vise podataka ali iskreno sumnjam da bi uspjeli zadovljiti preciznost koju vi trazite.

Stoga, na kraju, ponovo pitam:
Kada ćete ponuditi egzaktne* podatke šta vi nama zapravo nudite?

*exact, eng. - (sinonimi: accurate, correct, precise) tačan, precizan
Locked