Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#2401 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by MUNAFIK »

karanana wrote:kako god da okrenete i cim pocnete povezivati cije je sta, vidjecete da je sve u rukama onih koje bi trebali bojkotovati.

Sto opet ne znaci da ne treba bojkotovati, niti su oni tako svemocni, a vala i ne posjeduju sve, bar ne jos... Ako su njihovih 100 proizvoda koje ja koristim i ja uspijem bojkotovati bar 50 i to je bolje nego da ne bojkotujem ni jedan...

Nije ovdje jedini IZBOR sve ili nista... u ovoj situaciji bolje je sto mozes vise.... pa neko 2 a neko 10, a opet neko 20 a neko 50 ili 90....
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2402 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

arzuhal wrote:Dotrajala mi nokia i konto danas da odem da kupim novu. Al' odustajem od nokie, mada imaju najkvalitetniji proizvod :x . Čiji onda da uzmem? Ozbiljno pitam. Na pp.
tajm aut, sony ericson?
cini mi se da ga do sad nigdje nisam vidio na listi, i cini mi se da su oni pravili neki specijalno podsjetnik za dnevne namaze i vaktiju....
jel tacno?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2403 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

more se puno toga bojkotocvat, ja ionako izbjegavam gazirana pica, vani pijem od sad caj, jer ovdje kad kazem kafa, donesu mi Nesacaffe, tako do sad nema ni toga.... sto se tice odjece pijaca zakon, tamo iako ima sta onda je kopija, tako da pare ne idu njima uopste.....
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2404 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

Grupa od 21 kuvajtskog poslanika, u kojoj većinu čine islamisti, navela je u utorak u saopćenju da je predsjednik Palestinske samouprave Mahmud Abbas "nepoželjan" u Kuvajtu, gdje će se 19. i 20. januara održati arapski samit.

Dvadeset i jedan poslanik, od ukupno 50 koliko ih ima parlament, "protivi se posjeti predsjednika Palestinske samouprave Kuvajtu, u ovim okolnostima i poslije njegovog predsjedničkog mandata" koji je istekao 9. januara.

Predbacuju mu negativne stavove u okviru izraelske vojne ofanzive na pojas Gaze, koji su doveli do "restrikcija u operacijama legitimnog otpora protiv izraelskog okupatora".

Poptpisnici saopćenja pozivaju vladu da proglasi Abbasa "nepoželjnim", a kuvajtske nevladine organizacije da "pravnim sredstvima" odbiju njegovu posjetu.

Abbas, čija vlast kontrolira samo Zapadnu obalu, nakon što je njene snage pokret Hamas protjerao iz Gaze u junu 2007. godine, treba da prisustvuje ekonomskom samitu u Kuvajtu na kojem će se razgovarati o obnovi Gaze uništene u izraelskoj ofanzivi.
Izvor: Fena
:x :x :x :x nije ih niko protjero, izgubili su posteno na fer izborima :x
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2405 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

U medjuvremenu danas u Gazi;
IslamBosna.ba - Ekskluzivno, iz sata u sat, donosimo vam najnovije informacije o odvijanju izraelskog zločina nad Palestincima u Gazi.

14:45 - Hamas je objavio da je egipatski prijedlog primirja u njegovoj sadašnjoj formi neprihvatljiv.

14:40 - Uživo na El-Džeziri se je javio jedan spasilac koji je sa ambulantnim kolima pritekao u pomoć jednoj ženi: Kada sam stigao Izraelska vojska je zapucala na mene, tako da sam se sakrio. Svaki put kada sam pokušao da priđem ženi, oni su zapucali na mene. Dosada je vjerovatno umrla. Gdje su sada ljudska prava? Baterija mog mobitela je već pri kraju, tako da vjerovatno neću više biti u stanju da ikoga zovem u pomoć.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

13:00 - Nakon teških borbi u južnom dijelu Gaza Citya, gdje su izraelski tenkovi ušli u Sheih Edzlin, Zejtun i Tal el-Heva, borci Hamasa su pružili zestok otpor te aktivirali eksplozive pod nekim od njih. Tenkovi se trenutno povlače iz Sheih Edzlina i Tal el- Hevaa, a izraelski zlocinci su zatim pribjegli oprobanom i sigurnom metodu ubijanja Palestinaca- bombardovanju.

- Hamas je objavio da su u borbama u ponedjeljak naneseni teški gubici izraelskoj vojsci, te da je ubijen jedan oficir, a da je 11 ranjeno. Prema Hamasovim informacijama dosada je ukupno ubijeno 34 izraelska vojnika.
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#2406 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by krivorijek »

Bosanac sa dna kace wrote:
krivorijek wrote:
Izraelska djeca se potpisuju na bombe prije nego što ih IDF iskoristi za bombardovanje Gaze.
Ovo sam vidio na TV-u. Na pocetku nisam skuzio o cemu se radi, kontam, djeca ko djeca, pisu nesto kao: 'nek ove bombe ostanu zauvijek neispaljene...'

Kad ono... :-)

Koji je to jad, jebote :shock:
dajte jel imaju gdje slike na netu ili video toga sto se djeca potpisuju..... :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
http://sabbah.biz/mt/archives/2006/07/1 ... arab-kids/

Ovo je stvarno totalno ludilo, ali vas svejedno molim, bez obzira na mucninu koju izazivaju ovi prizori, da se ove slike ne upotrebljavaju za slijepo i besmisleno sirenje mrznje.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2407 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

krivorijek wrote: http://sabbah.biz/mt/archives/2006/07/1 ... arab-kids/

Ovo je stvarno totalno ludilo, ali vas svejedno molim, bez obzira na mucninu koju izazivaju ovi prizori, da se ove slike ne upotrebljavaju za slijepo i besmisleno sirenje mrznje.
ne, to je iz rata protiv Hezbollaha, jel imaju nove slike? iz agresije na Gazu?
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#2408 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by turban »

Bosanac sa dna kace wrote:
krivorijek wrote: http://sabbah.biz/mt/archives/2006/07/1 ... arab-kids/

Ovo je stvarno totalno ludilo, ali vas svejedno molim, bez obzira na mucninu koju izazivaju ovi prizori, da se ove slike ne upotrebljavaju za slijepo i besmisleno sirenje mrznje.
ne, to je iz rata protiv Hezbollaha, jel imaju nove slike? iz agresije na Gazu?

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#2409 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by krivorijek »

Bosanac sa dna kace wrote:
krivorijek wrote: http://sabbah.biz/mt/archives/2006/07/1 ... arab-kids/

Ovo je stvarno totalno ludilo, ali vas svejedno molim, bez obzira na mucninu koju izazivaju ovi prizori, da se ove slike ne upotrebljavaju za slijepo i besmisleno sirenje mrznje.
ne, to je iz rata protiv Hezbollaha, jel imaju nove slike? iz agresije na Gazu?
Aha, vidi nisam ni skonto.

Ne znam, ej, ali bas ove slike sam vidio na TV-u ovih dana u kontekstu zbivanja u Gazi, a onaj citat gore je iz jednog teksta, kojeg si ti zapravo postavio na 97-oj strani ovog istog podforuma.

Vjerovatno su na TV-u iskoristili ove slike zbog nedostatka recentnijih. Pojma nemama :-) Izvinjavam se zbog moguceg sirenja konfuzije :-?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2410 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

Dok se nastavljaju borbe u Pojasu Gaze, zvaničnici izražavaju zabrinutost za sigurnost u Jerusalemu, posebeno u arapskom Istočnom Jerusalemu. U petak je Izrael spriječio muškarce mlađe od 50 godina da dodju u džamiju al-Aqsa, treće najsvetije mjesto u Islamu. Novinar Glasa Amerike Jeff Swicord izvještava o mjerama sigurnosti koje uvode izraelske vlasti tokom molitvi petkom u starom gradu u istočnom Jerusalemu.

Molitva petkom izvan zidina Starog grada Jerusalema, ali niko nije sretan.
Izraelski zvaničnici su zatvorili okupiranu Zapadnu obalu, i zabranjuju pristup džamiji al-Aqsa muškarcima mladjim od 50 godina. Ovi mladi ljudi moraju se moliti na ulici.
Kako se borbe u Gazi nastavljaju, zvaničnici su zabrinuti za sigurnost u Jerusalemu, i kažu da su zabrane neophodne.
Ali, Hatem Abd Qadar, savjetnik palestinskog premijera Salama Fayada, se ne slaže. On kaže da takve zabrane samo povećavaju napetosti, i prijete dodatnim nasiljem.
"Mislim da su takve aktivnosti protiv medjunarodne rezolucije, protiv ljudskih prava - ljudima treba biti dozvoljeno da se mole u džamiji al-Aqsa, ali Izrael u tome spriječava naš narod", kaže Abd Qader.
Kasnije tog dana, protesti manje grupe ispred džamije u blizini Brda maslina u Istočnom Jerusalemu su prerasli u nasilje. Izraelski helikopter nadgleda situaciju. Mladi Palestinci bacaju kamenje, i izraelska policija odgovara suzavcem. Nakon dužeg vremena mladići odlaze i evo šta ostaje.
Većina demonstracija protiv Izraela oko Jerusalema su male i mirne. Ovog popodneva mladi ljudi su svoju molitvu završili u miru. Kada su se ljudi razišli, policija je ponovo otvorila pristup Starom gradu.
Ali, muslimani u Jerusalemu, kao Rami Khalili kažu da je odnos prema njihovoj religiji nepravičan.
"Pripadnici svih drugih religija, jevreji, krišćani, svi oni slobodno mogu da se mole, osim muslimana. I to izaziva medjureligijske napetosti", kaže Khalili.
Normalno se u džamiji al-Aqsa petkom moli oko 60 hiljada ljudi. Ovog petka ih je bilo oko dvije hiljade. Bio je to drugi petak da su izrelske vlasti ograničile pristup, i očekuje se da će to raditi sve dok traje rat u Pojasu Gaze.

Voanews.com/bosnian
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2411 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

anbilivibl :shock:
Federalni ministar zdravstva prim. dr. Safet Omerović i ambasador Države Palestine u BiH Rostom Amir Saker Hussein sastali su se danas u Sarajevu i razgovarali o detaljima vezanim za izmještanje ranjenika iz Palestine na liječenje u Federaciju BiH.
Ministar Omerović je, izražavajući žaljenje zbog teške situacije u ratom pogođenoj Palestini, tokom sastanka ponovio ranije iskazanu spremnost da klinički centri u Sarajevu, Tuzli i Mostaru prime te, u skladu sa svojim iskustvima iz ratne medicine, adekvatno zbrinu ranjenike iz Palestine.

Razgovarajući o detaljima, ambasador Rostom je kazao da će transport ranjenika iz Palestine, shodno prioritetima, obezbijediti Država Palestina.

Ministar Omerović je izvjestio palestinskog ambasadora da su zdravstvene ustanove u FBiH u potpunosti spremne da odmah prime ranjenike iz Palestine i informirao o već poduzetim aktivnostima na prikupljanju lijekova i sanitetskog materijala koje će Crveni križ Federacije BiH lagerovati i pripremiti za daljnji transport u Palestinu.
(FENA)
ljubilac
Posts: 148
Joined: 08/05/2008 23:26

#2412 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ljubilac »

Bosanac sa dna kace wrote:anbilivibl :shock:
Federalni ministar zdravstva prim. dr. Safet Omerović i ambasador Države Palestine u BiH Rostom Amir Saker Hussein sastali su se danas u Sarajevu i razgovarali o detaljima vezanim za izmještanje ranjenika iz Palestine na liječenje u Federaciju BiH.
Ministar Omerović je, izražavajući žaljenje zbog teške situacije u ratom pogođenoj Palestini, tokom sastanka ponovio ranije iskazanu spremnost da klinički centri u Sarajevu, Tuzli i Mostaru prime te, u skladu sa svojim iskustvima iz ratne medicine, adekvatno zbrinu ranjenike iz Palestine.

Razgovarajući o detaljima, ambasador Rostom je kazao da će transport ranjenika iz Palestine, shodno prioritetima, obezbijediti Država Palestina.

Ministar Omerović je izvjestio palestinskog ambasadora da su zdravstvene ustanove u FBiH u potpunosti spremne da odmah prime ranjenike iz Palestine i informirao o već poduzetim aktivnostima na prikupljanju lijekova i sanitetskog materijala koje će Crveni križ Federacije BiH lagerovati i pripremiti za daljnji transport u Palestinu.
(FENA)
Šta je? Svima žao, svi bi nešto suosjećali i pomagali sve dok je to na razini forumske i fejsbuk "podrške narodu Gaze" koji haman imaju nevjerovatno veliku korist od toga.
Ali sada ćemo vidjeti kako isti ti zagrakču kada neko krene da im stvarno pomogne. Graktalo se na mnogim mjestima i kad su se izvlačili ranjenici iz BiH.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2413 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

.....ja se cudim da neko od nasih konacno sjetio da nesto uradi....jos ne mogu da vjerujem, nadam se da to nece ispast ko sa onim palestinskim studentima koje su primili kao sa stipendijom na kraju trazili od njih pare, djeca jedva izvuklşa zivu glavu sa Zapadne obale, oni im trazili jos i pare....
men je najveci cirkus sto odlazak doktora u Gazu ne moze da organizuje vlada vec moze jedino nevladina organizacija, i niko ne dade objasnjenje kako i zasto a vlada moze da ogranizuje da nasi vojnici idu ginut i ubijat po Afganistanu....
eto jesam ti sad bio jasan?
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#2414 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by latinalover »

KemooSA wrote:
jeza u ledja wrote:E, e, ti su najgori!
Ne zelim se raspravljati kad ocigledno podjebajes...
Raspitaj se malo ko je doveo na vlast Tony Blera,Clintona,Busha i ostala govna pa ce ti sve biti jasno.
na njihovom vrhu su internacionalni bankari koji imaju najvise koristi od toga....
zavade dvije strane ,finansiraju obadvije zaracene strane i,i zaradjuju iznose koje zamisliti ne mozemo...
federal reserve of england , bank of america,sve je to u njihovom vlasnistvu...stampaju novac zaduzuju drzave i drze ih pod kontrolom... :x

9/11 je bio rezija rothschilda da bi pomocu amerike mogao preuzeti kontrolu nad centralnom bankom afganistana...isto i za irak...obadvije drzave su imale kontrolu nad svojim centralnim bankama...dok nisu napadnuti...
sta mislite zasto mrze koreju ,kubu, iran???
mozda nekima zvuci smijesno....al tako je...htjeli bi oni i iransku centralnu banku..ali ovi ne bi bili lak plijen...

sad neko misli da lupam :mrgreen:
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#2415 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by _veleposlanik »

a sto se tiche bojkota, iskreno, ovi sto ne se ne zalazu za isti, molim vas - zasto i koja je prava alternativa po vama?

kapitalizam je njihov izum, prema tome, bio bi svakako komplikovan bojkot - sto nije jednako kao "prestati jesti i piti" zonbirile, u tom se ne mogu sloziti sa tobom. a moze se i dokazati da nije tako, manje vise zavisno od zemlje u kojoj se nalazimo. glavne cionisticke korporacije, koje dobivaju nagrade "Friends of Zion" ili tako nesto, kao marka Johnson & Johnson, uveliko ucestvuju u finansiranju ove zlocinacke drzave. umjesto te marke, mozete kupiti bilo koju domacu, ili eventualno, onu koju koristite ili koju namjeravate probati, provjeriti da li ima veze sa Izraelom.

znam, naporno je to, cuj provjeravati svaki brand, valja zivjeti tako...... kao i promjeniti nas nametnuti "lifestyle" potrosacki... razmislite malo, bicete mozda jedini u svom okrugu, ali cete biti ujedinjeni zajedno sa milionima ljudi sirom svijeta, a to vec ima odredjeni impakt. ne vidim zasto ovo ne bio bio dobar pocetak za konacni obracun sa cionizmom, koji ce nas svakako odvesti u propast narednih godina - a svi ovi neredi, manifestacije, bojkoti, masakriranje i ekonomske krize su upravo dio cionisticke agende, to ne smijemo zaboraviti! nista se danas ne odvija slucajno, zivimo u kriticnim vremenima gdje ce svaka pojedinacna i kolektivna odluka imati odredjeni udio u konacnom ishodu!

molim vas, ne zaboravite ovo zadnje...
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2416 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by rado_vidjen »

karanana wrote: ovako je nemoguce bojkotovati sve. sta treba da radim? da mjesto coca cole pijem pepsi? ja prije par dana vidio izraelske vojnike kako sjede na tenku u gazi i cugaju pepsi.
ilidzanski dijamant 8-) :wink:
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#2417 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by scooter21ba »

zoom66 wrote:

vas dvojica, ne koristite crvenu boju koju mogu koristiti samo administratori i moderatori za davanje upozorenja! :)
jedan drugog upozoravaju na moderatore i admine vidis kako se paze i krv svoju za forum :D
Budala
Posts: 160
Joined: 15/04/2004 11:22

#2418 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Budala »

_veleposlanik wrote:a sto se tiche bojkota, iskreno, ovi sto ne se ne zalazu za isti, molim vas - zasto i koja je prava alternativa po vama?

kapitalizam je njihov izum, prema tome, bio bi svakako komplikovan bojkot - sto nije jednako kao "prestati jesti i piti" zonbirile, u tom se ne mogu sloziti sa tobom. a moze se i dokazati da nije tako, manje vise zavisno od zemlje u kojoj se nalazimo. glavne cionisticke korporacije, koje dobivaju nagrade "Friends of Zion" ili tako nesto, kao marka Johnson & Johnson, uveliko ucestvuju u finansiranju ove zlocinacke drzave. umjesto te marke, mozete kupiti bilo koju domacu, ili eventualno, onu koju koristite ili koju namjeravate probati, provjeriti da li ima veze sa Izraelom. b]

molim vas, ne zaboravite ovo zadnje...
Ja sam malo zbunjen, mislio sam da je kapitalizam proizvod industrijske revolucije i protestantske etike. Uvijek su ih krivili za komunizam (Marx, Lenjin, Trocki, Pijade), sada za kapitalizam. Ukratko, krivi su za sve.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#2419 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by simpozijum delirijum »

Izraelski tenkovi ulaze u najgusce naseljena podrucja Gaze, jedino sto je preostalo Palestincima je otpor ocajnika ili suocenje sa istrebljenjem !
svijet suti i Hamas nema dovoljno protu-oklopnoga oruzja , municija je potrosena , brane se oruzjem kucne izrade i odoljevaju !
nevjerovatna hrabrost koja ce uci u istoriju ratovanja , doslovno otimaju municiju i oruzje od mrtvih Izraealskih vojnika i nastavljaju sa otporom !
Hamas jeste extremna organizacija , ludjaci i jedni i drugi , ali ovakav vid otpora jos od opsade Sarajeva nije vidjen !
katastrofalna greska Izraelske armije , sto rece davno jedan Kineski vojskovodja (Tau Zu, ili tako nekako ,:" nikada protivniku ne odsjecite odstupnicu i ne cinite ga ocajnikom koji ce se braniti do kraja")
Palestina vise nema sta da izgubi osim zivota
" Gaza is Sinking in a River of Blood:
A Message from a Gazan to the World

By Mohammed Fares Al Majdalawi

January 12, 2009 "Commondreams" --- I want to write about the suffering of my people and my family in these days of siege against the people of Gaza. 888 people have been killed and more than 3700 injured. The Red Cross has accused the Israeli military of repeatedly refusing to allow ambulances to go to Zeitoun area, so those who are injured become those who die; a premeditated and purposeful violation of human rights.

In my house we can't get basic needs. No food. No bread. No fuel. No future. Yesterday, my father went to the bakery at 5 AM. He waited 5 hours to get one loaf of bread, which is not enough for my family because there are 11 of us. So today it was my turn. I went to all the bakeries -- all were closed.

There is no safe place we can go. We cannot communicate with our relatives and friends -- networks are down as missiles rain on our homes, mosques and even hospitals.

Our life is centered around the burials of those who have died, our martyrs, At night our camp, Jabalya Refugee Camp, is a ghost town, with no sounds other than those of Israeli military aircraft.

There is a horror in every minute and it is clear especially in the lives of children. For example, there were five sisters in one family killed from the Israeli occupation while they stayed in their home. But there are 800,000 other children in Gaza, all afraid, all waiting for someone or something to help them. They are caught in a prison that is becoming a concentration camp. Every day we sleep and open our eyes to the Israeli crimes of killing children and women and destroying civilians' homes. My words are unable to convey my feelings about this life in Gaza.

I have two messages to the world, to those who claim they love peace and seek freedom.

Imagine your life consisting of no electricity, destroyed homes, the sounds and strikes of missiles, day and night, and the only hunger as great as that for food is the hunger for an end to this occupation and siege. Imagine it is not just you but your children and your family who tell you through their eyes and cries: "We are afraid of the missiles." "We cannot sleep." "We may never sleep again." Imagine you are the dam and the river of blood has turned into a flash flood. How long could you stand it?

We wouldn't have to stand it any longer if the world stood with us. If they demanded an end to the siege and the killings and demolition of houses for our children. If they demanded assistance reach the people through rallies and sit-ins.

Finally, I invite you to come to Gaza and see the Holocaust. Because despite the siege, the barriers, the killing of my people and homes, and the total destruction of our lives by the Israeli occupation, they can not and will not kill the will of our people for equality and justice.

Mohammed Al Majdawali is a university student, member of Al-Assria Children's Library, and volunteer with Middle East Children's Alliance. He lives in Jabalya Refugee Camp with his family and aspires to be a professional filmmaker.

To help MECA send more medical aid to Gaza for thousands of sick and injured people living under siege, http://www.mecaforpeace.org"
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2420 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

_veleposlanik wrote:a sto se tiche bojkota, iskreno, ovi sto ne se ne zalazu za isti, molim vas - zasto i koja je prava alternativa po vama?

kapitalizam je njihov izum, prema tome, bio bi svakako komplikovan bojkot - sto nije jednako kao "prestati jesti i piti" zonbirile, u tom se ne mogu sloziti sa tobom. a moze se i dokazati da nije tako, manje vise zavisno od zemlje u kojoj se nalazimo. glavne cionisticke korporacije, koje dobivaju nagrade "Friends of Zion" ili tako nesto, kao marka Johnson & Johnson, uveliko ucestvuju u finansiranju ove zlocinacke drzave. umjesto te marke, mozete kupiti bilo koju domacu, ili eventualno, onu koju koristite ili koju namjeravate probati, provjeriti da li ima veze sa Izraelom.

znam, naporno je to, cuj provjeravati svaki brand, valja zivjeti tako...... kao i promjeniti nas nametnuti "lifestyle" potrosacki... razmislite malo, bicete mozda jedini u svom okrugu, ali cete biti ujedinjeni zajedno sa milionima ljudi sirom svijeta, a to vec ima odredjeni impakt. ne vidim zasto ovo ne bio bio dobar pocetak za konacni obracun sa cionizmom, koji ce nas svakako odvesti u propast narednih godina - a svi ovi neredi, manifestacije, bojkoti, masakriranje i ekonomske krize su upravo dio cionisticke agende, to ne smijemo zaboraviti! nista se danas ne odvija slucajno, zivimo u kriticnim vremenima gdje ce svaka pojedinacna i kolektivna odluka imati odredjeni udio u konacnom ishodu!


pa nisi dijete,gotov proizvod ne znači ništa,tu je energija,mašine ,transport i naravno globalizacija.Dao sam im primjer CocaCole u Sarajevu.Evo Bosna prestane sve piti od Coca Cole iz Hađiča,pazi realnost je nema druge cole.Kakav god je aranžman sa glavnom Colom,jon venture,licenca,prodan brend,učešće globalista u profitu je relativno malo u odnosu na nastalu štetu.Zatvaranje pogona,porast fiksnih troškova,radi održavanja pogona u "toplom"startu,par stotina ljudi bez plaće,neuplačeni doprinosi i porezi,umanjena potrošnja vode,struje ,plina.Dugoročne reprekusije po firmu,eventualnim "upadom# konkurencije,a dužim trajanjem bojkota.A ta konkurencija,opet NJIHOVA-eto neko reče Cedevita,Plivin prend prodana Pliva Amerima,i da nije pogon,transport,nafta,opet njihovo.Vuče te na jevrejski bojkot Njemačke robe tridesetih,i on ne mnogo uspješan,ali nije bilo globalizacije.Opet kažem bojkot da,ali ne očekivati nešto,onako za dušu.Najbolje direktno robe ,ako je ima iz Izraela.
molim vas, ne zaboravite ovo zadnje...
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#2421 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by _veleposlanik »

Budala wrote:
Ja sam malo zbunjen, mislio sam da je kapitalizam proizvod industrijske revolucije i protestantske etike. Uvijek su ih krivili za komunizam (Marx, Lenjin, Trocki, Pijade), sada za kapitalizam. Ukratko, krivi su za sve.
ukratko, da... na zalost, malo toga je nastalo "samo od sebe", narodnom voljom.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50687
Joined: 29/12/2005 01:20

#2422 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Federalni ministar zdravstva prim. dr. Safet Omerović i ambasador Države Palestine u BiH Rostom Amir Saker Hussein sastali su se danas u Sarajevu i razgovarali o detaljima vezanim za izmještanje ranjenika iz Palestine na liječenje u Federaciju BiH.
Ministar Omerović je, izražavajući žaljenje zbog teške situacije u ratom pogođenoj Palestini, tokom sastanka ponovio ranije iskazanu spremnost da klinički centri u Sarajevu, Tuzli i Mostaru prime te, u skladu sa svojim iskustvima iz ratne medicine, adekvatno zbrinu ranjenike iz Palestine.

Razgovarajući o detaljima, ambasador Rostom je kazao da će transport ranjenika iz Palestine, shodno prioritetima, obezbijediti Država Palestina.

Ministar Omerović je izvjestio palestinskog ambasadora da su zdravstvene ustanove u FBiH u potpunosti spremne da odmah prime ranjenike iz Palestine i informirao o već poduzetim aktivnostima na prikupljanju lijekova i sanitetskog materijala koje će Crveni križ Federacije BiH lagerovati i pripremiti za daljnji transport u Palestinu.
(FENA)
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2423 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

jeza u ledja wrote:
Federalni ministar zdravstva prim. dr. Safet Omerović i ambasador Države Palestine u BiH Rostom Amir Saker Hussein sastali su se danas u Sarajevu i razgovarali o detaljima vezanim za izmještanje ranjenika iz Palestine na liječenje u Federaciju BiH.
Ministar Omerović je, izražavajući žaljenje zbog teške situacije u ratom pogođenoj Palestini, tokom sastanka ponovio ranije iskazanu spremnost da klinički centri u Sarajevu, Tuzli i Mostaru prime te, u skladu sa svojim iskustvima iz ratne medicine, adekvatno zbrinu ranjenike iz Palestine.

Razgovarajući o detaljima, ambasador Rostom je kazao da će transport ranjenika iz Palestine, shodno prioritetima, obezbijediti Država Palestina.

Ministar Omerović je izvjestio palestinskog ambasadora da su zdravstvene ustanove u FBiH u potpunosti spremne da odmah prime ranjenike iz Palestine i informirao o već poduzetim aktivnostima na prikupljanju lijekova i sanitetskog materijala koje će Crveni križ Federacije BiH lagerovati i pripremiti za daljnji transport u Palestinu.
(FENA)
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
:thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup:
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#2424 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Kjajević Majko »

Egypt pushes Hamas to accept truce
The talks come as Israeli ground troops pushed deeper into Gaza City in their 18-day offensive, in which more than 900 Palestinians have been killed, half of them civilians. Israel says its assault aims to stop Hamas rocket attacks against Israeli towns, saying it will stop only when there are guarantees the rocket fire and smuggling of weapons into Gaza will stop.

Hamas demands an immediate withdrawal of Israeli forces from Gaza, a halt to the offensive and the opening of border crossings into the klix Mediterranean coastal territory, which Israel and Egypt have mostly kept sealed since Hamas took power in Gaza in 2007.

How those crossings are to be opened, however, is a major sticking point. Egypt has called for international monitors at the borders to prevent smuggling, although not on the Egyptian side of the border, and there is also talk of such monitors being tasked with ensuring the cease-fire. Hamas has so far rejected any international monitors and demands a role in controlling the border crossings, which Egypt and Israel reject.

One Egyptian official on Tuesday accused Hamas of procrastinating and making preconditions. "They want to score a political victory, regardless of how long this bloodshed will continue," the official told The Associated Press, speaking on condition of anonymity because the talks are closed.

Hamas' deputy leader Moussa Abu Marzouk told Al-Jazeera TV that the Egyptian proposal is not acceptable as it stands. Hamas has "amendments" for it and if "taken into consideration, it will be a framework for moving toward a solution," he said.
izvor/nastavak

Israeli forces squeeze Gaza, say work still ahead
GAZA, Jan 13 (Reuters) - Israel's top general said there was still "work ahead" in the 18-day offensive against Hamas in the Gaza Strip on Tuesday and Israeli tanks and troops edged closer to the heart of the city of Gaza.

The Palestinian death toll rose to 971, Gaza's Hamas-run Health Ministry said, counting some 400 women and children among those killed in the campaign. Israel says 10 Israeli soldiers and three civilians hit by Hamas rockets have died.

Explosions and heavy machinegun fire echoed across the city of 500,000 after Israeli tanks moved nearer to its densely populated downtown area but did not enter, residents said. The tanks appeared to be testing how Gaza's militants reacted.
izvor/nastavak

12 Gaza rockets hit Negev, one exploding near Ashkelon school - Haaretz


Image
A photograph supplied by the IDF Spokesman's Office shows Israeli reserve infantry soldiers as they march towards the Gaza Strip on 12 January 2009 to join the fight in Israel's war against Hamas
Image
An explosion from an Israeli airstrike is seen in Rafah, in the southern Gaza Strip, Tuesday, Jan. 13, 2009. Israeli troops advanced into Gaza suburbs for the first time early Tuesday, residents said, hours after Prime Minister Ehud Olmert warned Islamic militants that they face an "iron fist" unless they agree to Israeli terms for an end to war in the Gaza Strip.
Image
Smoke rises following an Israeli air strike on January 13, 2009 in Rafah, Gaza Strip.
Image
Prije koji minut sa streama.

IDF Chief: IAF has carried out more than 2,300 strikes since start of Gaza op (Reuters)
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#2425 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Kjajević Majko »

Bosanac sa dna kace wrote: :x :x :x :x nije ih niko protjero, izgubili su posteno na fer izborima :x
Nisu ih protjerali nego ubijali, pogledaj malo zašto je nedavno ubijen baš Nizar Rayan.
Locked