Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#2401 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »

Kriza na Kosovu
Predstavnici Srbije i KFOR-a se nisu uspjeli dogovoriti



Kasno sinoć u bazi kod Leposavića na Kosovu sastali su se i pregovarali Borko Stefanović, predstavnik Vlade Srbije, i Erhard Biler, komandant KFOR-a. Nisu uspjeli da se dogovore na koji način riješiti krizu na sjeveru te zemlje, te će razgovori biti nastavljeni danas.
Image
Kako prenose srbijanski mediji, Srbi već 11. noć dežuraju na barikadi u Rudaru kod Zvečana i tu planiraju ostati do konačnog rješenja.

Iako je Stefanović bio optimista prije početka pregovora, ni nakon pet sati nije bilo dogovora, a nakon završetka sastanka niko od učesnika nije davao izjave medijima.

Tema razgovora bili su detalji nacrta sporazuma koji je dogovoren u srijedu navečer. Odbornici opština na sjeveru Kosova podržali su zahtjeve državnih organa Srbije da se vrati na pređašnje stanje na administrativnim prelazima Jarinje i Brnjak, ali nisu razmatrali i nacrt usaglašenog sporazuma, prenosi Tanjug.

Taj nacrt predviđa da KFOR zadrži kontrolu nad prelazima do sredine septembra, s tim da, ukoliko bude potrebno, taj vremenski rok može biti produžen.

KFOR bi, prema tom nacrtu, trebalo da dozvoli prolaz za putnička vozila i kamione do 3,5 tona težine, kao i teretna vozila sa humanitarnim pošiljkama.

Dogovor podrazumijeva i uklanjanje barikada koje su Srbi postavili na putevima na sjeveru i ponovno uspostavljanje slobode kretanja u tom dijelu Kosova.



Ovaj KFOR je ekstremno netolerantan čimbenik! :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2402 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Deset uslova Vlade Kosova da prihvati sporazum

http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... 00693.html

BETA - 05.08.2011 10:45

Image

PRIŠTINA - Vlada Kosova ima deset uslova koje Kfor treba da prihvati i ostvari u razgovorima sa predstavnicima
Beograda kako bi Vlada podržala sporazum Kfor-a i Srbije, piše danas prištinski dnevnik "Zeri". Premijer Kosova Hašim Tači je juče na sjednici Vlade rekao da se komandant Kfor-a Erhard Biler saglasio sa tim zahtjevima.

Taj list navodi nepotvrđene informacijame da je prvi uslov deblokada puteva na sjeveru zemlje koji vode ka prelazima Jarinje i Brnjak, a koje Srbi blokiraju od dana kada su specijalne jedinice policije Kosova započele akciju na preuzimanju ovih prelaza.

Drugi uslov je održavanje sadašnjeg stanja na prelazima, što podrazumijeva da oni budu zatvoreni za prolaz robe.
Kosovska Vlada traži da se utvrdi da je Kfor odgovoran za prelaze, koji u principu treba da budu zatvoreni zbog bezbjednosti i proglašenja ograničenene vojne zone.

Humanitarna pomoć iz Srbije na Kosovo može ući sa vozilima do 3,5 tona na određenim graničnim prelazima, ali nakon procjene neke nezavisne međunarodne specijalizovane organizacije da postoji potreba za humanitarnu pomoć, dok se dozvoljava prolazak robe za potrebe Srpske pravoslavne crkve.

Kako navodi "Zeri", Vlada Kosova zahtijeva kontrolu i utvrđivanje identiteta svih ljudi i vozila koja ulaze na Kosovo.
Takođe se zahtijeva kontrola voza koji saobraća na relaciji Beograd- Priština do Zvečana, kao i zatvaranje svih neregistrovanih prolaza između Kosova i Srbije.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2403 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Nema dogovora na Kosovu, barikade ostaju

Autor Srna 2011-08-05 09:48:00

http://www.sarajevo-x.com/forum/posting ... =3&t=55987

Image
Foto: Ilustracija, Srbi sami sebe odsjekli, nema vise ni glavne ceste ni carinskih prelaza. Srbi sa barikadama preorali i cestu i carinske prelaze a na bivsoj glavnoj cesti otvorili gradjevinske firme sa gradjevinskim materijalom :lol:

Da smo imali šta dobro da vam kažemo već bismo imali tu vijest, saopšteno je nakon sastanka
Ni poslije više od pet sati razgovora šefa pregovaračkog tima Vlade Srbije Borka Stefanovića i ministra za Kosovo i Metohiju Gorana Bogdanovića sa komandantom Kfora Erhardom Bilerom nije postignut dogovor o prevazilaženju krize i barikade ostaju, rekao je predsjednik Opštine Zvečan Dragiša Milović. "Da smo imali šta dobro da vam kažemo već bismo imali tu vijest. Borko Stefanović je bio optimista, ali dogovor nije postignut i barikade ostaju" , rekao je Milović, koji se pred ponoć obratio građanima na barikadi u Rudaru.

Poslije sastanak sa Bilerom u KFOR-ovoj bazi Noting hil, koji je završen nešto iza 23.00 časa, ni Stefanović, Ni Bogdanović nisu davali izjave, uz obrazloženje da je sa komandantom KFOR-a dogovoreno da niko ne komentariše sastanak.

Prema riječima Stefanovića, sve u vezi sa dogovorom o rješenju krize trebalo bi da bude poznato danas.

Uoči ovog sastanka, obojica srpskih predstavnika bili su optimisti da će biti definisani i posljednji detalji sporazuma sa KFOR-om.

"Očekujem rešenje velike krize, ako sve bude u redu do kraja", rekao je Stefanović uoči sastanka.
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#2404 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Hipatija »

Helikopter wrote:Dodik: BiH nikada neće priznati Kosovo

BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas da BiH nikada neće priznati Kosovo.

"Odluku o priznanju Kosova treba da donese Predsjedništvo BiH. Da bi se takva odluka donijela potreban je konsenzus, a ukoliko bude preglasavanja, član Predsjedništva BiH iz RS pokrenuće pitanje vitalnog nacionalnog interesa", rekao je novinarima Dodik.
I šta sad?! Predsjedništvo zbog ovakve izjave ne treba nikad ni da donosi odluku?! Pitanje "vitalnog nacionalnog interesa" ne može se potegnuti po svakom sadržaju koji M. Dodik ne želi da bude usvojen, i nije sve "od vitalnog nacinalog interesa"! Milorad Dodik nema pravo upravljanja radom Predsjedništva ( i to još "unaprijed")!
Predsjedništvo BiH treba da donese odluku o priznavanju Kosova! M. Dodik neka pokreće pitanje "vitalnog nacionalnog interesa". Oboje nam treba u daljoj borbi protiv kabadahije i njegovog upravljanja sudbinom BiH!
Last edited by Hipatija on 05/08/2011 15:28, edited 2 times in total.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2405 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Pasiflora »

Nikad je jako dug period!
NIKAD ne reci nikad!
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2406 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Hipatija wrote:
Helikopter wrote:Dodik: BiH nikada neće priznati Kosovo

BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas da BiH nikada neće priznati Kosovo.

"Odluku o priznanju Kosova treba da donese Predsjedništvo BiH. Da bi se takva odluka donijela potreban je konsenzus, a ukoliko bude preglasavanja, član Predsjedništva BiH iz RS pokrenuće pitanje vitalnog nacionalnog interesa", rekao je novinarima Dodik.
I šta sad?! Predsjedništvo zbog ovakve izjave ne treba nikad ni da donosi odluku?! Pitanje "vitalnog nacionalnog interesa" ne može se potegnuti po svakom sadržaju koji M. Dodik ne želi da bude usvojen, i nije sve "od vitalnog nacinalog interesa"! Milorad Dodik nema pravo upravljanja radom Predsjedništva ( i to još "unaprijed")!
Predsjedništvo BiH treba da donese odluku o priznavanju Kosova! M. Dodik neka pokreće pitanje "vitalnog nacionalnog interesa". Oboje nam treba u daljoj borbi protiv kabadahije i njegovog upravljanja sudbinom BiH!
Ma i meni je cudno kako Hrvatski i Bosnjacki/Bosanski politicki predstavnici i iz FBiH i iz R. Srpske nisu stavljali VETO ili povlacili njihov Vitalni Nacionalni Interes Srbima u R. Srpskoj kada su ih Srbi preglasavali i priznavli drzavu Srbiju, kada su Rusima prodavali ili jos uvjek prodaju konstitutivne bosanskohercegovacke prirodne i privredne resurse ili kada su sabotirali povratak bosnjackih i hrvatskih protjeranih izbjeglica itd, itd.

Srbi stavljaju na sve Veto i povlace njihov vitalni nacionalni interes za sve sto njima ne odgovara dok politicki predstavnici Hrvata i Bosnjaka/bosanaca sve pustaju ili potpisuju sto nije u njihovom interesu?
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2407 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Nove metode blokade puteva
Srbi iskopali put da spreče prolaz Kforu
e-Novine

Image
Rupa zamenila balvane: Barikade na severu Kosova


Nekoliko desetina meštana Jagnjenice blokiralo je u četvrtak put u tom selu na severu Kosova kako ne bi dozvolili pripadnicima francuskog Kfora da dođu do punkta na kome su do 14 sati bile njihove kolege iz Ukrajine

Kako je javila agencija Beta, meštani tog dela Ibraskog Kolašina iskopali su put rovokopačem dubine dva, tri metra u nameri da onemoguće pripadnike Kfora koji dolaze iz pravca albanskog sela Čabra, da stignu do punkta.
:lol: :lol: :lol:
Ukrajinski pripadnici Kfora napustili su danas oko 14 sati kontrolni punkt na ulazu u Jagnjenicu - na putu Zvečan-Zubin Potok, koji je postavljen pre pet dana.

U selu Zupče, gde Srbi deseti dan blokiraju put Kosovska Mitrovica - Ribarić, danas je otovrena jedna kolovozna traka.

Ona će biti otvorena dok traju pregovori predstavnika Beograda Borislava Stefanovića i Gorana Bogdanovića sa komandantom Kfora Ehrardom Bilerom.
Kopanjem rupa u potraznji svojih korijena,....Bojim se da bi mnogi kopaci ovih rupa mogli ostati da zive upravo u tim iskopanim rupama,.. :mrgreen:
Image

Neizvestan sporazum: Odlučuju Srbi na barikadama

Neslaganje - Srbi koji se nalaze na barikadama sinoć nisu prihvatili sporazum koji su predstavnici Vlade postigli sa Kforom http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... adama.html
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2408 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Tači: Kosovo ostvarilo kontrolu nad svojim granicama
Tači: Kosovo ostvarilo kontrolu nad svojim granicama
Beta - 05.08.2011 18:16

PRIŠTINA - Premijer Kosova Hašim Tači rekao je danas da su predstavnici Kfora postigli dogovor sa predstavnicima Srbije i da je Kosovo "konačno ostvarilo kontrolu nad svojim granicama".

Tači je na sjednici kosovske vlade rekao članovima kabineta da je sa Kforom i NATO ostvaren dogovor "o očuvanje novonastalog stanja".

"Vlada je sa NATO i Kforom postigla sporazum o očuvanju novostvorenog stanja. Nove mjere biće poštovane do kraja", kazao je on.

Tači je kazao da je Kosovo "konačno ostvarilo kontrolu nad svojim granicama", kao i da će sporazum omogućiti ostvarivanje odluka Vlade Kosova o reciprocitetu u trgovinskim odnosima sa Srbijom.

Predsjednik Vlade Kosova nije govorio o detaljima sporazuma.

Međutim, dnevnik "Zeri" je objavio je da su Kfor i Vlada Kosova dogovorili da se izvrši deblokada puteva na sjeveru koji vode ka prelazima Jarinje i Brnjak, a koje Srbi blokiraju od 25. jula, kada su specijalne jedinice policije Kosova pokušale da preuzmu prelaze.

Drugi dio dogovora je održavanje sadašnjeg stanja na prelazima, što podrazumijeva da oni budu zatvoreni za prolaz robe.

Kosovska Vlada je od Kfora tražila da se utvrdi da je ta misija odgovorna za prelaze, koji u principu treba da budu zatvoreni zbog bezbjednosti, pa su zato proglašene ograničene vojne zone.

Priština je tražila i da humanitarna pomoć iz Srbije na Kosovo može ući vozilima do 3,5 tona nosivosti na određenim graničnim prelazima, ali tek nakon procjene neke nezavisne međunarodne specijalizovane organizacije da postoji potreba za humanitarnom pomoći.

Robi za potrebe SPC bio bi dozvoljen ulazak u zemlju.

Svaka osoba i vozilo će biti kontrolisani da nemaju oružje, dok će se od svake osobe tražiti i lična karta kako bi se utvrdio identitet onih koji ulaze na Kosovo.

Takođe se zahtjeva kontrola voza koji saobraća na relaciji Beograd - Priština (kojem je posljednja stanica Zvečan), koju treba da sprovode Euleks i Policija Kosova, uz pomoć Kfora ako je to potrebno.

Posljednji zahtjev je da se zatvore svi neregistrovani prolazi između Kosova i Srbije.

SRBI NEĆE DA UKLONE BARIKADE, STEFANOVIĆ KAŽE DA JE SPORAZUM PRIVREMEN

(9) Send to friend Print Petak, 5. Avgust, 2011.| Autor: Agencija TANJUG
Šef srpskog tima pozvao građane da uklone barikade i dodao da međunarodna zajednica želi da ovo pitanje zamrzne tako kako jeste


ZVEČAN - Šef pregovaračkog tima Beograda Borislav Stefanović izjavio je večeras da je sporazum koji je postignut sa komandantom Kfora Erhardom Bilerom privremenog karaktera, da će važiti do 15. septembra, i da je razgovorima "kraj". On je pozvao građane da prihvate sporazum i poručio da barikade moraju da sklone.

Kada je Stefanović završio obraćanje, pred građane su izašli predsednici opština sa severa Kosova i pitali građane da li prihvataju dogovoreno, na šta su oni povikali da odbijaju da uklone barikade. Stefanović i ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović potom su napustili blokadu, dok su predsednici srpskih opština ostali sa meštanima koji 12 dana blokiraju put.

Na prelazu 28 srpskih i tri albanska policajca

Stefanović je meštanima kazao da će na dva administrativna prelaza ka Srbiji, Jarinje i Brnjak, situacija ostati ista, odnosno da će ih kontrolisati Kfor, ali da na njima neće biti albanskih carinika, "simbola takozvane države Kosovo", kao ni kosovskih specijalaca na severu Kosova. Prema njegovim rečima, na prelazu Brnjak od danas pa do kraja važenja sporazuma biće policajci srpske nacionalnosti u sastavu Policije Kosova iz opštine Zubin Potok.

Precizirao je da će na prelazu biti 28 policajaca Srba i tri Albanca. "Nema takozvane kosovske carine", rekao je Stefanović i dodao da je sporazum postignut sa Kforom privremen, da ima pune međunarodne garancije i garancije države Srbije, kao i da će trajati dok se "ne postigne neki sporazum sa Briselom". On je dodao da sporazum "nije idealan", kao i da je pregovarano u "lošim okolnostima".

Predstavnici Vlade Srbije zatražili su večeras od Srba na severu Kosova da uklone barikade i poštuju sporazum postignut sa Kforom, ali su građani koji blokiraju put u selu Rudare odbili da deblokiraju put. Građani su odlučili da nastave blokadu najmanje do sutra kada bi trebalo da budu održane sednice skupština srpskih opština na severu Kosova.

Stefanović: Sporazum ima manjkavosti, ali obezbeđuje mir!

"Ono što je sigurno jeste to da ovaj sporazum, sa svim manjkavostima, obezbeđuje mir, da neko ne pokuša da uradi ono što su već pokušali da urade", rekao je Stefanović. Prema njegovim rečima, Srbi na Kosovu sada treba da budu jedinstveni, podrže svoju državu koja ne može bez njih, ali budu svesni i da oni ne mogu bez države. "Ja vas molim da prihvatite sporazum, on je privremen i obezbeđuje nam pozicije kakve jesu", rekao je Stefanović. Dodao je da niko od Srba na Kosovu ne traži da se "opuste i raspuste krizne štabove", već treba da "motre da li se neko usuđuje da prekrši dogovor". "Ali, barikade moraju da se uklone", naveo je i dodao: "Ako ne prihvatite ovo, pregovorima je kraj".

Stefanović je okupljenim građanima na barikadi u mestu Rudare precizirao da, kada je reč o teretnom saobraćaju - vozila do tri i po tone moći će slobodno da prolaze, dok teretna vozila preko tri i po tone za ulazak na Kosovo moraju posedovati odgovarajući sertifikat Crvenog krsta.

Stefanović je pozvao građane stanu iza sporazuma, iza kojeg je stala država Srbija. On je kazao da "međunarodna zajednica želi da ovo pitanje zamrzne tako kako jeste".
"Ovo je najteži dan od kako traje kriza, jer se prelama šta će biti sutra", smatra Stefanović.

Milović: Barikade ostaju

Barikade u mestu Rudare opština Zvečan ostaju i nakon privremenog sporazuma koji su postigli predstavnici Vlade Srbije i komadant Kfora Erhard Biler.
"Nećemo uklanjati barikade. Na zahtev građana, odbornici će na sednici skupštine opštine odlučiti o sudbini barikada", rekao je građanima na barikadi u mestu Rudare, predsednik opštine Zvečan Dragiša Milović. Nećemo protiv interesa države, ali moramo misliti i o budućnosti svoje dece, dodao je je Milović.

Ovo me nesto podsjeca na vrijeme odbijanja plana Z-4
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#2409 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Sasvim_Obican »

Čim malo zahladi, imam osjećaj da će balvani početi sami nestajati. Misteriiii !
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#2410 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »

Hipatija wrote:
Helikopter wrote:Dodik: BiH nikada neće priznati Kosovo

BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas da BiH nikada neće priznati Kosovo.

"Odluku o priznanju Kosova treba da donese Predsjedništvo BiH. Da bi se takva odluka donijela potreban je konsenzus, a ukoliko bude preglasavanja, član Predsjedništva BiH iz RS pokrenuće pitanje vitalnog nacionalnog interesa", rekao je novinarima Dodik.
I šta sad?! Predsjedništvo zbog ovakve izjave ne treba nikad ni da donosi odluku?! Pitanje "vitalnog nacionalnog interesa" ne može se potegnuti po svakom sadržaju koji M. Dodik ne želi da bude usvojen, i nije sve "od vitalnog nacinalog interesa"! Milorad Dodik nema pravo upravljanja radom Predsjedništva ( i to još "unaprijed")!
Predsjedništvo BiH treba da donese odluku o priznavanju Kosova! M. Dodik neka pokreće pitanje "vitalnog nacionalnog interesa". Oboje nam treba u daljoj borbi protiv kabadahije i njegovog upravljanja sudbinom BiH!

Dodik je budala,reaguje na nešto ničim izazvan!Zabavlja gladnu bijedu u četnitetu u nedostatku odgovora na
to kako će im dati penzije,istini o tome kako se privreda šumske raspala kao leš!
E kada već izaziva,vrijeme je da se u parlamentu pokrene pitanje priznanja Kosova,pa neka ima na šta da
reaguje.
Mislim da je Tachi priveo posao kraju,ubrzo dolazi red na četnitet!

Uh jebo te,ode kolevka! :D
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2411 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by hercegovac_pravi »

prljavi Hare wrote:
Hipatija wrote:
Helikopter wrote:Dodik: BiH nikada neće priznati Kosovo

BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas da BiH nikada neće priznati Kosovo.

"Odluku o priznanju Kosova treba da donese Predsjedništvo BiH. Da bi se takva odluka donijela potreban je konsenzus, a ukoliko bude preglasavanja, član Predsjedništva BiH iz RS pokrenuće pitanje vitalnog nacionalnog interesa", rekao je novinarima Dodik.
I šta sad?! Predsjedništvo zbog ovakve izjave ne treba nikad ni da donosi odluku?! Pitanje "vitalnog nacionalnog interesa" ne može se potegnuti po svakom sadržaju koji M. Dodik ne želi da bude usvojen, i nije sve "od vitalnog nacinalog interesa"! Milorad Dodik nema pravo upravljanja radom Predsjedništva ( i to još "unaprijed")!
Predsjedništvo BiH treba da donese odluku o priznavanju Kosova! M. Dodik neka pokreće pitanje "vitalnog nacionalnog interesa". Oboje nam treba u daljoj borbi protiv kabadahije i njegovog upravljanja sudbinom BiH!

Dodik je budala,reaguje na nešto ničim izazvan!Zabavlja gladnu bijedu u četnitetu u nedostatku odgovora na
to kako će im dati penzije,istini o tome kako se privreda šumske raspala kao leš!
E kada već izaziva,vrijeme je da se u parlamentu pokrene pitanje priznanja Kosova,pa neka ima na šta da
reaguje.
Mislim da je Tachi priveo posao kraju,ubrzo dolazi red na četnitet!

Uh jebo te,ode kolevka! :D
Ma ovi bi bili zadovoljni i sa onih 7% "kolevke" na sjeveru....kaka debakl ovi tupani doživljavaju u zadnje 2-3 godine. Katastrofa. Od "šamara" su napredovali na "nabijanje nogom u guzicu"...
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2412 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

samo da izglanacam kasike :D
zavrzlama on 03/08/2011 17:56

da malo poslozimo kockice

srbiji ne treba Kosovo ,ali joj treba najbezbolniji nacin da sebi onemoguci da fizicki i instutucijalno utice na Kosovske srbe,cime otklanja smetnju ka clanstvu u EU,a ujedno ima alibi da na zahtjev Kosovskih srba da im srbija pomogne kazu"pa mi ne mozemo nista da ucinimo jer granicu sa sjeverom kosova kontrlisu KFOR i Kosovska carinska sluzba...

Drugo: zapad ce svim silama onemoguciti da srbi napuste Kosovo jer ,zapad zeli da srbima na Kosovu ucjenjuje albance(isto kao rs-om bosnjake),sve dok zive odredjen broj srba na Kosovu,zapad ima u saci albance i kosvsku vladu,a isto tako i srbiju...

trece: EU je dovoljno da priznata drzava Kosovo kontrolise svoje granice ,a priznanje srbije im nije bitno,jer ce srbija to priznanje Kosova odraditi korak po korak i ispod zita(bez znanja javnosti)
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#2413 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by andromeda101 »

prljavi Hare wrote:
Hipatija wrote:
Helikopter wrote:Dodik: BiH nikada neće priznati Kosovo
BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas da BiH nikada neće priznati Kosovo.
Dodik je budala,reaguje na nešto ničim izazvan!Zabavlja gladnu bijedu u četnitetu u nedostatku odgovora na
to kako će im dati penzije,istini o tome kako se privreda šumske raspala kao leš!
E kada već izaziva,vrijeme je da se u parlamentu pokrene pitanje priznanja Kosova,pa neka ima na šta da
reaguje.
Mislim da je Tachi priveo posao kraju,ubrzo dolazi red na četnitet!

Uh jebo te,ode kolevka! :D
Dodik ili njegovi savjetnici ko da citaju forum sa-x pa nam pariraju. Stvarno niko od politicara iz platforme se nije ni oglasio na ovu temu. To Dodik sam sebe dribla (u stvari dribla svoj narod).
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#2414 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by p206 »

zavrzlama wrote:Drugo: zapad ce svim silama onemoguciti da srbi napuste Kosovo jer ,zapad zeli da srbima na Kosovu ucjenjuje albance(isto kao rs-om bosnjake),sve dok zive odredjen broj srba na Kosovu,zapad ima u saci albance i kosvsku vladu,a isto tako i srbiju...
Mislim da Albanci imaju Kosovo sve dok ne diraju u Makedoniju, gdje ih ima puno. Srbi su tu nešto malo manje bitni.
Ovo za nas vrijedi...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#2415 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by kiky »

jel otišla ona kukavica od njemačkog zapovjednika kfor-a ...
šta je sad trenutno tamo ...
ništa ne kontam ...
:?
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#2416 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by prljavi Hare »

kiky wrote:jel otišla ona kukavica od njemačkog zapovjednika kfor-a ...
šta je sad trenutno tamo ...
ništa ne kontam ...
:?
Čujem da će reaktivirati Wesley-a Clark-a iz njegovih penzionerskih dana,upravo zbog nedostatka odlučnosti
zapovjednika KFOR-a! :D
Wesley Clark AKA Tomahawk! :thumbup:
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2417 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

hercegovac_pravi wrote: Ma ovi bi bili zadovoljni i sa onih 7% "kolevke" na sjeveru....kaka debakl ovi tupani doživljavaju u zadnje 2-3 godine. Katastrofa. Od "šamara" su napredovali na "nabijanje nogom u guzicu"...
Prirodni Resursi Kosova

1. Jedan od velikih prirodnih resursa Kosova su razne rude kao i drugi proizvodi iz rudnika Trepca (Kopaonik, lokacija, sjeverna/sjeverozapadna regija Kosova)
http://www.geographic.org/geographic_na ... 7&c=kosovo
http://en.wikipedia.org/wiki/Kopaonik
Rude: Cink, Olovo, Srebro, Zlato itd.

Prema poslednjim procjenama iz 2001 godine, preostali kapacitet Trepce je oko 29.000.000 tona rude od cega je:
3.40 dо 3.45 % odnosno 999,000 t оlova
2.23 do 2.36% odnosno 670,000 t cinka
74 до 81 g/t odnosno 2,200 t zlata

Izvađena ruda
Procjenjuje se da je u razdoblju od 1931. do 1998. godine, iz Trepčanskih rudnika izvađeno oko 34.350.000 t rude, od čega [1]:
6% odnosno 2.066.000 t olova,
4% odnosno 1.371.000 t cinka,
75 g / t odnosno 2.569 srebra
102 g / t odnosno 4.115 bizmuta.
Procijenjena količina izvađenog zlata, od 1950. do 1985. godine, je oko 8/7 tona odnosno oko 250 kg godišnje, kadmija, od 1968. do 1987. godine 1655, a pored navedenog, izvađene su i manje količine germanija, galija, indija, selenijum i telurijuma.

Према последњим проценама из 2001 године, преостали капацитет Трепце је око 29.000.000 тона руде од цега је:
3:40 - 03:45% односно 999.000 т олова
2:23 - 02:36% односно 670.000 т цинка
74 - 81 г / т односно 2,200 т злата

Извађена руда
Процењује се да је у периоду од 1931. до 1998. године, из Трепчанских рудника извађено око 34 350 000 t руде, од чега[1]:
6 % односно 2 066 000 t олова,
4 % односно 1 371 000 tцинка,
75 g/t односно 2 569 сребра
102 g/t односно 4 115 бизмута.
Процењена количина извађеног злата, од 1950. до 1985. године, је око 8.7 тона односно око 250 kg годишње, кадмијума, од 1968. до 1987. године, 1 655, а поред наведеног, извађене су и мање количине германијума, галијума, индијума, селенијума и телуријума.

Vise info o Rudnicima Trepca na: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A0%D1%83 ... 1%87%D0%B0

ZLATNA RUDA KOSOVO

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... UDA-KOSOVO

Ekipa Novosti | 11. avgust 2007. 18:48 | Komentara: 10

Međunarodna zajednica pokušava da nam oduzme ogromna rudna bogatstva na Kosmetu koje je Svetska banka, samo za lignit, procenila na 13,5 milijardi evra. Najznačajnije mesto u strukturi mineralnih sirovina zauzima lignit, čije geološke rezerve iznose 14,7 milijardi tona i rangirane su kao pete u svetu. Kosovska energetska kompanija KEK registrovana je kao preduzeće 6. oktobra 2000. godine i Unmik joj je prepustio upravljanje nad energetikom KiM.

SVI pokušaji ekonomskog "vrednovanja" Kosova i Metohije uglavnom se zasnivaju na rudnim bogatstvima južne pokrajine.
Samo rezerve lignita na KiM Svetska banka procenila je na 13,5 milijardi evra, a njihova eksploatacija donela bi bar 35.000 novih radnih mesta i znatne prihode kosovskom budžetu.
U jedan od aduta kosmetskih rudnika, međutim, ubrajaju se retki minerali - indijum, kadmijum, germanijum, talijum i galijum. Oni se koriste u industriji visokih tehnologija, zbog čega mnogi smatraju da su ovi resursi, zapravo, glavna meta svetskih kompanija.

Primena indijuma je u obliku indijum-kalaj oksida, od kojeg se proizvode providne elektrode za LCD monitore. Kadmijum se koristi u proizvodnji nikl-kadmijumskih baterija i drugih elektronskih komponenti, a germanijum, talijum i galijum u proizvodnji infracrvenih spektroskopa, poluprovodnika, foto-ćelija, komponenti u nuklearnoj industriji...

Kosovo i Metohija, nesporno, obiluje izuzetnim rudnim i energetskim potencijalima. Još u srednjem veku oblast Novog brda bila je poznata po bogatim nalazištima srebra i kovnici novca. Srebrne žile se i danas eksploatišu u "Trepči".
- Resursi su jedan od glavnih oslonaca privrednog razvoja svake zemlje - kaže Veselin Kočanović, načelnik Odeljenja za privredu i ekonomski razvoj u Ministarstvu za KiM. - Gubitak kontrole nad resursima Kosova i Metohije, neminovno dovodi u nepovoljan položaj prerađivače iz Srbije koji su se oslanjali na taj potencijal.

Najznačajnije mesto u strukturi mineralnih sirovina zauzima ugalj vrste lignita, čije geološke rezerve iznose 14,7 milijardi tona i po svom značaju rangirane su kao pete u svetu. Na osnovu dosadašnjih istraživanja utvrđena su tri lignitska basena - kosovski, metohijski i drenički basen.

Produktivna serija kosovskog lignitskog basena prostire se od Kosovske Mitrovice na severu, do Kačanika na jugu. Ugalj pripada grupi tipičnih lignita, u centralnom delu je kvalitetniji u odnosu na periferiju basena. Odlikuje se visokim sadržajem vlage (do 45 odsto) i niskim procentom sumpora (do 0,8 odsto). Utvrđene su geološke rezerve od 11,5 milijardi tona, od kojih su eksploatacione 8,8 milijardi tona.

Metohijski basen ima ugalj po kvalitetu sličan lignitu iz kosovskog basena. Ukupne geološke rezerve procenjene su na oko 2,7 milijardi tona, od kojih su eksploatacione oko 1,5 milijardi tona. Na lokaciji Drenice konstatovane su pojave lignita, ali neophodna su dalja istraživanja. Raspoloživi podaci govore da se rezerve lignita u eksploatacionim poljima ovog basena mogu grubo proceniti na oko 500 miliona tona.

- Do usvajanja rezolucije 1244 Saveta bezbednosti UN i ulaska snaga Kfora i Unmika, proizvodnja se odvijala u Javnom preduzeću površinski kopovi "Kosovo" u Obiliću koje je bilo u sastavu Elektroprivrede Srbije - navodi Kočanović. - Kosovska energetska kompanija KEK registrovana je kao preduzeće 6. oktobra 2000. godine i Unmik joj je prepustio upravljanje nad energetikom KiM. Sa površinskih kopova, iz termoelektrana Kosovo I i Kosovo II, proterano je oko 8.000 radnika srpske i drugih nealbanskih nacionalnosti. Kopovima se, čak, menjaju imena, a na njima rade isključivo Albanci. Kao jedna od posledica nedovoljnih količina proizvedenog uglja su stroge restrikcije u snabdevanju električnom energijom.

Bilansne rezerve olova i cinka na području KiM procenjene su na 42.200.000 tona, što predstavlja 74,1 odsto bilansnih rezervi Srbije. Cink je, po količini koja se proizvede i potroši svake godine u svetu, na četvrtom mestu, posle gvožđa, aluminijuma i bakra. Eksploatacija olovno-cinkanih ruda obavljala se u više rudnika. Sa jamskim načinom eksploatacije aktivni su rudnici Belo brdo, Stari trg, Ajvalija, Kišnica, Novo brdo, Badovac i Žuta prla, a površinski su Koporić i Kišnica II. Koncentracija ruda obavljala se u flotacijskim postrojenjima u Zvečanu, Leposaviću i Badovcu. U proizvodnji, osim olova, dobijali su se i prateći metali - srebro, bizmut, kadmijum. Pored olova i cinka, na KiM se nalaze i eksploatišu još dva važna metala - nikl i kobalt. Rezerve nikla i kobalta na KiM su procenjene na 19.932 miliona tona. Niklonosne rude su se vadile na lokalitetima Staro Čikatovo i Glavica. Rezerve rude boksita procenjene su na 1,7 miliona tona, a ova ruda se može eksploatisati u rudniku Grebnik, na teritoriji opštine Klina. Rezerve nemetala nisu dovoljno istražene. Procena je da KiM raspolaže značajnim nalazištima magnezita i raznih vrsta glina - kaolin, bentonit, vatrostalne i keramičke.

Od 14. avgusta 2000. godine Unmik je preuzeo upravljanje "Trepčom" na Kosovu i Metohiji i ona od tada posluje u dva pravna okruženja, kao dva pravna lica, što samo po sebi, tvrdi Kočanović, podrazumeva težak status.
U organizacionom smislu, kompanija je etnički podeljena na Trepču sever i Trepču jug. Sever čine rudnici i flotacija Leposavić, rudnici Crnac i Belo brdo, površinski kop Koporiš, Metalurgija olova Zvečan (topionica olova, rafinerija olova, prerada aku-otpada, transport robe...).

U okviru "Trepče jug", gde rukovode i rade Albanci, nalaze se rudnici Stari trg, Ajvalija, Kišnica, Novo brdo, flotacije Prvi tunel i Kišnica, zatim, u Kosovskoj Mitrovici, Metalurgija cinka, Hemijska industrija i Fabrika akumulatora.
Od 1995. godine van "Trepče" su Fabrika industrijskih baterija Peć, "Famipa" Prizren i "Fapol" Podujevo.

T. Spalević

SREĆNO U KONCESIJU
KOSOVO je na meti mnogih svetskih megakorporacija, što najbolje objašnjava struktura njegovih rudnih bogatstava. I ostatak Srbije prepun je rudnog bogatstva, ali kako nam je objasnio profesor Rudarsko-geološkog fakulteta u Beogradu Nebojša Vidanović, "mi imamo svega i svačega, ali po malo". Slučaj novootkrivenog minerala jadarit, nazvanog po oblasti Jadar u zapadnoj Srbiji, prošao je samo kao senzacionalna novinarska vest. Geolog Kris Stenli iz Prirodnjačkog muzeja u Londonu tvrdi da je sastav identičan zamišljenom kriptonitu, pa se Supermen na nekoliko dana uselio u Srbiju.

- Rudarstvo, uz poljoprivredu, jeste jedan od naših najvećih potencijala - kaže Vidanović. - Ali ono što imamo treba uz malo pameti krajnje mudro rasporediti.
U poslednje vreme pitanje koncesija i privatizacije aktuelno je i u rudarstvu. Postoje mnogi koji su obazrivi kada se načne ova tema, ali Vidanović upozorava da je naša zemlja u krajnje nepovoljnoj situaciji i da su strana ulaganja neophodna.

- Koncesije oduvek postoje - tvrdi Vidanović. - Mi imamo dovoljno stručnosti da ispitamo i otvorimo nalazište, ali je problem sa novcem. Teško možemo da se merimo sa multinacionalnim kompanijama kao što je "Rio Tinto" koji je dobio izvršno pravo na eksploataciju u rudniku Piskanja kod Raške. To je kompanija u rangu "Dženeral motorsa" u automobilskom svetu. Na tom ležištu postoji ogromno ležište bornih minerala za koje znamo mnogo godina, ali je uvek nedostajalo novca da bismo mogli nešto i da uradimo. I zato nalazište stoji.
Vidanović naglašava da je država finansijski nemoćna da stane iza ovakvog projekta. To je, kaže on, ista priča kao sa autoputevima.

- Koncesije nose i dobre i loše strane - kaže profesor. - Postoje slučajevi da međunarodni konzorcijumi otkupe ležište samo da bi mirovalo, a oni čuvali cenu rude na tržištu. Tako veliki sprečavaju male da uđu u posao i prave im konkurenciju. Istovremeno, tu su veliki ulagači koji na jednoj lokaciji uposle radnu snagu, naprave infrastrukturu i značajno pomognu razvoju jednog kraja.

Nalazište Crni vrh sa velikim nalazištima bakra takođe je dato u koncesiju. Naš sagovornik kaže da smo imali i Bor, kao impresivno ležište, ali njega su u velikoj meri dotukle socrealističke navike. Bor je živeo od bakra, a proizvodnja je bila skupa i opterećena kojekakvim "privescima", od komunalne infrastrukture nadalje. Sve u gradu je finansirao rudnik.
- Rešenje bi moglo da se traži u privatizaciji i mi sada imamo dva privatizovana rudnika u Srbiji - dodaje Vidanović. - Jedan je "Rudnik", a drugi je "Kovin", gde se ugalj eksploatiše iz podvodnog kopa. Sada je Srbija, posle nekoliko decenija, došla u situaciju da umesto uvoznika postane izvoznik uglja.
Posebno ako prorade i ostala nalazišta. Vidanović pominje samo neka - veliko ležište nikla na Mokroj gori, ima ga u značajnim količinama i kod Baba na Kosmaju, na Bukulji ima urana, baš kao i na Staroj planini...

KAMENOLOMI
KADA studenti RGF polažu ispit "ležišta mineralnih ruda" navikli su da se "izvlače" na sličan način.
- Za koju god rudu da ih pitamo gde se nalazi - uvek mogu da odgovore da je ima na Uralu ili Kopaoniku - u šali će Vidanović.- Znaju da će tu teško da pogreše. Onda moram da ih pitam: "A gde još?"

KRIPTONIT

PRONALAZAK ovog minerala u javnosti je skrenuo veliku pažnju na sebe. Vidanović uz osmeh kaže da je to jedna "tipično novinarska letnja priča".
- Taj mineral će imati svoju primenu, ali je daleko od nekog senzacionalnog značaja - kaže Vidanović. - Štaviše, u odnosu na mnoge minerale koji imaju lepu kristalnu strukturu, kriptonit je čak i – ružan.

KOPAONIK

SRBIJA raspolaže velikim količinama nemetala koji su u svetu "pravi hit", poput kvarcnog peska.
- U kamenolomima se proizvodi, pored ostalog, i meterijal za završni, habajući sloj asfalta - kaže Vidanović. - A on je neverovatno tražen. Ko danas ima dobro pozicioniran kamenolom sa ovim materijalom bolje prolazi nego vlasnik rudnika zlata, jer ovog drugog čeka mnogo skuplja proizvodnja.

Zoran Nikolić

TREPČA NA DVA DELA
POSTUPAK privatizacije RMHK "Trepča" a. d. Zvečan, nije započet, a kako za "Novosti" kaže generalni direktor Jovan Dimkić, u praksi je to i neizvodljivo sve do konačnog rešenja statusa Kosova i Metohije. Iako je ovo oficijalno jedna kompanija, nad kojom je Unmik 2000. godine preuzeo upravljanje na njenom kosovskometohijskom delu, realno postoje dve nezavisne ekonomske i tehnološke celine.

To su "Trepča sever" sa ukupno oko 4.000 radnika srpske i "Trepča jug" sa 5.500 radnika albanske nacionalnosti. U vlasničkoj strukturi kompanije najveći akcionar je Fond za razvoj Republike Srbije sa oko 57 odsto, a ostali su manji akcionari, uglavnom srpske kompanije i banke, kao i nekoliko stranih akcionara.

Dimkić navodi da dugovanja ove kompanije iznose oko 250 miliona evra i to prema domaćim i stranim poveriocima, dobavljačima, bankama, sopstvenim radnicima, a najviše prema fondovima Republike Srbije za neplaćene poreze i doprinose. Unmikova administracija je pokušala da pokrene stečajni postupak, ali je taj proces zaustavljen.
- Pre dve godine reaktivirali smo proizvodnju u našim rudnicima Crnac i Belo brdo, kao i flotaciju u Leposaviću - kaže Dimkić. - Ostvarujemo proizvodnju na nivou od 70.000 tona olovo-cinkove rude po rudniku, a ove godine je za rudnik Crnac planirana proizvodnja 100.000 tona. Ruda je relativno dobrog prosečnog sadržaja metala olova, cinka i srebra. Trenutno nam je u rudarstvu uposleno oko 500 radnika koji ostvaruju dobre proizvodno-finansijske rezultate.
S obzirom na to da je proizvodnja u potpunosti finansijski samoodrživa i kompanija je solventna u tom organizacionom delu, gde se ostvaruje i profit koji se reinvestira u potrebe proizvodnje, kao što su sanacija rudničke infrastrukture, zamena dotrajale opreme, opremanje radnika ličnim zaštitnim sredstvima ...
"Trepči sever" pripada i površinski kop Koporić i privodi se kraju izrada biznis plana kako bi se i ovde pokrenula proizvodnja.
- Izrazito je loša kvalifikaciona struktura postojeće radne snage, odnosno nedostaju nam jamski radnici - navodi Dimkić. - Takođe, nova regulativa, koja je propisana za rad na KiM zahteva visoke standarde, a posebno je komplikovana procedura za nabavku i upotrebu eksploziva i eksplozivnih sredstava, koja su nama neophodna za rad. Sve su to ograničavajući faktori u ostvarivanju boljih rezultata.

U sklopu "Trepče sever" je i Metalurgija olova u industrijskom krugu Zvečan, sa pratećim organizacionim jedinicama, energetikom, laboratorijom, transportom, institutom, i ostalim. U ovom delu u narednih šest meseci biće završena rekonstrukcija rafinerije olova, a zaokružiće se i tehnološki ciklus prerade akumulatorskog otpada i ostalog olovnog sekundarnog materijala. Ovaj projekat, koji će uposliti oko 200 ljudi, realizuje se uz poštovanje najstrožih evropskih standarda po pitanju zaštite životne sredine.

Kako navodi direktor "Trepče", u severnom delu kompanije ima uposlenih oko 1.300 radnika i primenjuje se princip periodične zamene radne snage zbog velikog tehnološkog viška i ublažavanja socijalnog problema.
Ukupne rezerve olovo-cinkove rude na kompletnoj teritoriji KiM, uključujući i "Trepču jug" (Stari trg, Kišnica, Ajvalija i Novo brdo) iznose 51 milion tona, od kojih je svega 6,5 miliona tona na severu KiM. Stari trg je uvek bio najveći rudnik i samo njegove rezerve iznose oko 28 miliona tona.

Po važećim cenama metala na svetskom tržištu, olovo-cinkova ruda na KiM sa prosečnim sadržajem 3,5 odsto olova, 2,5 odsto cinka i 60 do 70 grama srebra po toni vredi oko osam milijardi evra. Postoje i rudne rezerve, odnosno geološke rezerve nižih kategorija, što je još dodatnih dve milijarde evra.

SEVER-JUG

DIREKTOR Dimkić nije želeo da komentariše poslovanje "Trepče jug", jer rukovodi samo severnim delom. Južni ima svoj menadžment - Albance. Poznato je, međutim, da se ulažu napori kako bi se pokrenula proizvodnja, da je situacija u tehnološkom smislu teška, pre svega, zbog zapuštenih rudnika.
N T. S.

Vise o rudnicima Trepca na: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A0%D1%83 ... 1%87%D0%B0

Novosti: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... UDA-KOSOVO

Komentari
Dejan 12. avgust 2007. 19:54 #300213
Neverovatno! Govori se o rudnim bogatstvima, koji u sustini predstavljaju IMOVINU, a Srbija jos NEMA ZAKON O RESTITUCIJI, oduzete imovine. Cak sta vise, podpredsednik Vlade i Dusan Prorokovic govore kako albancima na Kosmetu treba omoguciti da koriste "SVOJE RESURSE" i da se ekonomski jos vise osamostale. Sto javno ne kaze niko, sustinska i presudna "borba", "bitka", "politika" ili kako god to nazvali, jeste prica o imovini. Sta bilo kome znaci da li je administrativno Kosmet deo Srbije ili ne? Ako je u pitanju imovina, tj. ko je na vlasti, taj upravlja imovinom, onda je cela prica o odbrani kosmeta potpun promasena i unapred IZGIBLJENA!!!! Samo PRIVATNA SVOJINA POJEDINCA ILI POJEDINACA NAD IMOVINOM, KOJA JE NEMOGUCA BEZ ZAKONA O RESTITUCIJI, je jedina i sustinska prica, sve ostalo je PROMASENA PRICA, da se ljudi zamajavaju. I dosta vise sa tim glupostima da su uvek neki drugi krivi, da postoje belosvetske zavere, a da se ne pogleda u sopstveno dvoriste. medju sopstvene politicare. Ša ne mogu nasi politicari da traze ili brane ako se otimanje nastavlja i u centru Srbije. Dosta licemerja i mngoo goreg od toga, kriminalnog pljackanja.

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 0Odgovorite na komentar

Dani 12. avgust 2007. 19:37 #300212
Pa odavno se znalo da srbska politika zali Kosovo zbog rudnih bogatsva,a ne zbog kulturne,verski objekata,a najmanje zbog srpskog zivlja.To srbima na Kosovo treba im biti veoma jasno.Rudna bogatstvo nikako nije blago za srbina iz Sumadije ili Beograda, to je bogatsvo alabanaca i srba i svim ostalima kiji zivu na Kosovo... Sad treba svima biti jasno ko kome naplacuje dugove... Kosovska ruda i narod platila srpske dugove ali vise nece,Kosovo i Kosovari (albanci,srbi...),radit ce samo za sebe... a moguca je postena mendjunarodna saradnja...

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 2Odgovorite na komentar

dejan vuksanovic 12. avgust 2007. 18:23 #300205
Sve ove cinjenice i sva Ruska podrska Srbima, nazalost i na sramotu, nisu dovoljne da se u senci borbe za spas KiM, mnogi "Srbi" ne mogu otrgnuti ideje da treba da podele KiM ili da je predaju celu siptarima i da bi sa tim cinom nacionalne izdaje, poverovali da cemo "uci" u EU!!!!!!!??????!!!!!!!! I ovaj cinjenicni tekst potvrdjuje da Srbma nisu potrebne EU-nije i NATO-i vec koncentracija na sopstvene prirodne resorse koji su enormni. Nazalost posto se ponasamo kao arapi s pocetka 20 veka, lutamo gladni po tlu koje u svojoj utrobi sadrzi neprocenljivo bogatstvo! Pojedinci, mirodobni profiteri (mnogo opasniji od onih ratnih, koje su gorko kritikovali i kaznjavali) za saku EURA zele da prodaju sve Srbsko EU-ji, da bi EU-ski predatori dosli na Srbsku zemlju i da bi pronasli blago, da bi ga eksplatisali, uzeli celokupan profit od Srbskog blaga, a da bi mi VLASNICI BLAGA na kraju dana pravili mrvice na svojoj zemlji kao jeftina radna snaga i to kao manjina i pokusni kunic! Porazno i NEPRIHVATLJIVO!

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 0Odgovorite na komentar

НИКОЛА Т. КОСТИЋ 12. avgust 2007. 14:24 #300187
ОЈ КОСОВО ГРДНО СУДИЛИШТЕ, НА ТЕБИ СЕ СОДОМ ЗАПУШИО... ЊЕГОШ.

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 0Odgovorite na komentar

Djuradj 12. avgust 2007. 12:11 #300170
Jos u srednjem veku su Latini slali svojerudare,kopace,zlatare i druge iz Dubrovnika,da ne pricam o Sasima koji su bili vrli rudari za srednji vek.Novo Brdo,Brskovo,itd su bili centri rudarstva i zanatskih delatnosti.Danas je 21.vek,Latini opet dodjose po to isto i pride,kadmijum,galijum i slicno.Ccc...

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 0Odgovorite na komentar

Predrag Vitomira Zdrale 12. avgust 2007. 09:46 #300157
I zasto sada o tome govorite? Mislim stvarno je bez veze! Godinama slusamo Spiritualne razloge za ocuvanje Kosova i Metohije u sastavu nase Srbije a sad od jednom saznajemo o finansijskim resursima! Ne plasite se, branicemo mi Srbi nase Kosovo pa vi posle crpite resurse i pravite budale od nas kao i do sada ! Robovi Rotsildovi, kvislizni i izdajnici svoga naroda i svoje zemlje, od 6. Oktobra ste poceli da nas zalazete kao zivo meso ! Da mi je znati iz kog razloga ste objavili ovaj clanak jedan dan nakon razgovora sa novim pregovorackim timom? Niste se nagodili po vasem ukusu? Skinucemo mi siptare ne brinite, ali i vas kvislinge i Rotsildove sluge cemo da skinemo !!!

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 0Odgovorite na komentar

A´Gjekaj 12. avgust 2007. 02:54 #300139
Odkad UNMIK-ovi geolozi javno obavestili o rudarskom bogatsvu Kosoava, sada odjednom i novosti javno: "Zlatna ruda Kosovo". Cudno! Znaci albanski geolozi imali pravo, tada kad su rekli "Dok Trepca radi Beograd se gradi" i za to moglo se dobiti 10 godina zatvora. Sada izgleda da na Kosovo ima sto puta vise od tih "Zlatne rude" nego sto su jugoslavenske ovce u opce znali. Pozdrav.

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 1Odgovorite na komentar

Sindjelich 12. avgust 2007. 01:00 #300134
Sve je ovo Srbima koji su na vlast odavno bilo poznato ali da ne uvrede Siptari i svoji finciski kolege,sa njihovu pomoc sve ce, navedene sirovine pasti u rukama Srpskih neprijatelja, jer, ko ne postuje svoje nece ni tudje pa je zato Srbija dosla do ovaj stepen...

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 0Odgovorite na komentar

IC 12. avgust 2007. 00:48 #300132
...sVE JE TO OK...13 MILARDE...saveznoci u 1 i 2 svetskom ratu...to je tehnologija za 3 svetski rat...a vi pricajte sta pricate...nismo od juce...vase rude i minerali i iseljavanja stanovnista do zla....ta suma ne predstavlja nist od 13 miliarde za svetsku zajednicu ili sanjate ili je ulog vas zivot...Ortodoksni zivot.pardon pravoslavni od 200 miliona pa verovatno ce posle toga doci protestanti od 500 miliona posto se vec vodi rat sa muslimanskom zajednicom...irak avgamistan pa probaju i sa Iranaom...Sve zavisi od vas ako niste prodate duse kao uvek sto ste bili...Pozdrav

Ocenite Preporučujem 0 Ne preporučujem 0Odgovorite na komentar

Lala 11. avgust 2007. 23:38 #300130
A SETITE SE SAMO DA NAM JE GOSTUJUĆI U JEDNOJ EMISIJI NA NAŠOJ TELEVIZIJI MAJKL POLT SA NEDUŽNIM OSMEHOM NA LICU NA JEDNU PRIMEDBU O AMERIČKIM INTERESIMA NA KOSOVU REKAO DA AMERIKA NEMA NIKAKVE MATERIJALNE INTERESE NA KOSOVU I JOŠ KAO ZAČUĐENO PITAO - KAKVE BI TO INTERESE MOGLA AMERIKA DA IMA NA KOSOVU? LUPEŽI BELOSVETSKI A JOŠ GORI OVI NAŠI "DEMOKRATSKI" LUPEŽI ŠTO IH PODRŽAVAJU!!!
Sto kazu na sjeveru Kosova: Zlatni Rudnik Trepca radi a Srbija i dalje rezerve zlata gradi. Procjenjene zalihe samo zlata na 2200 tona i u vrijednosti od caa 600 milijardi dolara, a gdje sve ostalo.

Zato Srbi, Kfor i EUlex zdruzeno cuvaju i rade na sjevernoj granici Kosova na obezbjedjivanju i exploataciji zlatnih rudnika. Naravno, ne traze Srbi i Srbija sjever Kosova bez veze ili zbog srpskih stanovnika na kosovu. Njih interesuje taj dio kavlitetne teritorije je se tu nalazi poznati rudnik Trepca sa velikim prirodnim bogatstvom. Evo gore iznad malo fakta o toj teritoriji sjevernog Kosova.
Last edited by Helikopter on 10/08/2011 15:34, edited 2 times in total.
User avatar
Highlander
Posts: 99
Joined: 10/06/2011 11:30
Location: Balkan

#2418 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Highlander »

Razumijem potrebu za provokacijom, ali ono što zapažam ovdje je manjak spoznaje i državničke vizije.

Hitler je postavio granicu na Ibru između okupirane, Nedićeve Srbije i velike Albanije, pa je i velika Albanija i Hitler otišao u prošlost. Isto će se desiti ponovo: Aktuelna politika SAD i njihove marionete iz Prištine će otići u reciklažu i sjećanje, a Kosovo će ostati Srbija.

A U MEĐUVREMENU, mali će da provociraju i pod*ebavaju.
A U MEĐUVREMENU, treba imati jasnu predstavu i ne treba priznati Kosovo.

Kosovo - Srbija,
RS - BiH.

Pozdrav!
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2419 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Pomoć poljoprivredi i ruralnom razvoju
Sporazum Kosova i Svetske banke


http://www.e-novine.com/region/region-k ... banke.html

Image
Photo: BETA

Premijer Kosova Hašim Tači i predstаvnik Svetske bаnke nа Kosovu, Rаndžit Nаjаk potpisаli su u sredu u Prištini Sporаzum o finаnsirаnju projekta za poljoprivredu i ruralni razvoj, čime su vlаdа Kosovа i Svetska bаnka priveli krаju taj veliki projekаt

Prethodno je, u junu 2011. godine, Svetskа bаnkа odobrilа kredit u iznosu od 20 milionа dolаrа bez kamate i sa dospećem od 20 godinа.

Realizacija projekta za poljoprivredu i rurаlni rаzvojа Kosova počeće u jаnuаru 2012. godine i trajaće do jula 2017. godine, navodi prištinski list Koha ditore.

"Projekаt zа rurаlni i rаzvoj poljoprivrede odobren je u Vаšingtonu i biće podržаn u sklаdu sа evropskom politikom UNOPS-a (United Nations Office for Project Services). Nаdаm se dа će dati značajne rezultate budući da se radi o projektu od velikog nаcionаlnog znаčаjа ", rekаo je Nаjаk prilikom potpisivanja.
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#2420 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by addem »

Highlander wrote:Razumijem potrebu za provokacijom, ali ono što zapažam ovdje je manjak spoznaje i državničke vizije.

Hitler je postavio granicu na Ibru između okupirane, Nedićeve Srbije i velike Albanije, pa je i velika Albanija i Hitler otišao u prošlost. Isto će se desiti ponovo: Aktuelna politika SAD i njihove marionete iz Prištine će otići u reciklažu i sjećanje, a Kosovo će ostati Srbija.

A U MEĐUVREMENU, mali će da provociraju i pod*ebavaju.
A U MEĐUVREMENU, treba imati jasnu predstavu i ne treba priznati Kosovo.

Kosovo - Srbija,
RS - BiH.

Pozdrav!
Kosovo je nezavisno.
RS- je BiH.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#2421 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Helikopter »

Highlander wrote:Razumijem potrebu za provokacijom, ali ono što zapažam ovdje je manjak spoznaje i državničke vizije.

Hitler je postavio granicu na Ibru između okupirane, Nedićeve Srbije i velike Albanije, pa je i velika Albanija i Hitler otišao u prošlost. Isto će se desiti ponovo: Aktuelna politika SAD i njihove marionete iz Prištine će otići u reciklažu i sjećanje, a Kosovo će ostati Srbija.

A U MEĐUVREMENU, mali će da provociraju i pod*ebavaju.
A U MEĐUVREMENU, treba imati jasnu predstavu i ne treba priznati Kosovo.

Kosovo - Srbija,
RS - BiH.

Pozdrav!
Ti izgleda zivis u nekom svom svijetu, na nekoj drugoj planeti. Ti mislis da je Srbija svjetska vojna i ekonomska sila. Srbija ne smije vojno da napadne drzave jace od nje, sto ne stisne ako smije pa ne napadne recimo Bugarsku, Rumuniju, Madzarsku i ne pokusa njima otimati teritorije i resurse a o vecim i da ne govorimo nego pokusava pokazivati misice na slabijim od sebe i otimati njihove teritorije i resurse?

A ako i dodje kao sto kazes u buducnosti do nekih radikalnih politickih i vojnih promjena velikih sila u svijetu, Kosovo ce u medjuvremenu biti dobro naoruzano i obuceno, bice vjerovatno i u NATO-u, bice priznato od vecine svjetskih sila i drzava pa neka ih onda Srbija vojno napadne ako smije. A ako bi ih eventualno i pored svega nabrojanog Srbija i napala i da kazemo na neki nacin ponovo okupirala Kosovo ona bi bila izbacena i protjerana legalno od svjetskih sila i drzava jer je Kosovo danas samostalna drzava a Srbija bi im morala jos i platiti svu ratnu stetu i odstetu. Pa ti sad vidi i prijeti sta bi bilo kad bi bilo i sta Srbija moze vise da uradi po pitanju Kosova.
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#2422 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by tbv »

Highlander wrote:Kosovo - Srbija,
RS - BiH.
to pokusaj prodati gluhonjemom bez ruku, drugacije ti nece uspijeti...

Kosovo - srpska pretenzija nad dominacijom nesrpskog stanovnistva koja nije, niti ce ikad uspijeti, jer Kosovo je nazavisno!

RS - okupirani dio teritorije nezavisne i suverene drzave BiH, koji je nastao kroz genocid, etnicke cistke, silovanja i paljenja, a koji je lagalizovan Alijinim potpisom iz razloga da srpski narod u BiH ne dozivi sudbinu koju su namjenili drugim!

e to svaki dan ponavljati, dok dobro ne shvatis razliku izmedju RS i Kosova...
User avatar
CSKA
Posts: 3628
Joined: 20/02/2008 16:28

#2423 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by CSKA »

tbv wrote:
Highlander wrote:Kosovo - Srbija,
RS - BiH.
to pokusaj prodati gluhonjemom bez ruku, drugacije ti nece uspijeti...

Kosovo - srpska pretenzija nad dominacijom nesrpskog stanovnistva koja nije, niti ce ikad uspijeti, jer Kosovo je nazavisno!

RS - okupirani dio teritorije nezavisne i suverene drzave BiH, koji je nastao kroz genocid, etnicke cistke, silovanja i paljenja, a koji je lagalizovan Alijinim potpisom iz razloga da srpski narod u BiH ne dozivi sudbinu koju su namjenili drugim!

e to svaki dan ponavljati, dok dobro ne shvatis razliku izmedju RS i Kosova...
Nemoj leba ti da idelaizujes Aliju i da mijenjas istoriju.Da se pitao Alija on bi u tom trenutku rado napravio srpski narod u BiH izbjeglicama,sa tadasnjim koalicionim partnerom Tudjmanom.Sva sreca po srbe se tada pitao i zapad i istok,pogotovo Bil Klinton i najvaznije zdrav razum.Inace bi bilo bum,bum po ARBiH,i ko zna sta bi bilo od Bosne i da li bi uopste postojala.Koliko su srbi iz RS-a,kao nesto ljuti na ameriku i Klintona,zbog tog poteza treba da mu budu vjecno zahvalni.Koji oni evo,16 godina nakon rata nisu iskoristili.Umjesto da naprave demokratski,ekonomski entitet u BiH,oni su napravili bankrotiranu,pravoslavnu dzamahiriju,koja jos i velica ratne zlocince.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2424 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by hercegovac_pravi »

Highlander wrote:Razumijem potrebu za provokacijom, ali ono što zapažam ovdje je manjak spoznaje i državničke vizije.

Hitler je postavio granicu na Ibru između okupirane, Nedićeve Srbije i velike Albanije, pa je i velika Albanija i Hitler otišao u prošlost. Isto će se desiti ponovo: Aktuelna politika SAD i njihove marionete iz Prištine će otići u reciklažu i sjećanje, a Kosovo će ostati Srbija.

A U MEĐUVREMENU, mali će da provociraju i pod*ebavaju.
A U MEĐUVREMENU, treba imati jasnu predstavu i ne treba priznati Kosovo.

Kosovo - Srbija,
RS - BiH.

Pozdrav!
Ne postoji bilo kakva paralela između Republike Kosova i genocidne tvorevine. Jedini zajednički faktor za ove dvije situacije je velikosrpska politika koja je počinila genocid u BiH i pokušala uraditi isto na Kosovu. Ako ne vjeruješ meni, pročitaj odluku Međunarodnog Suda Pravde u predmetu koji je pokrenula bivša srbija protiv Republike Kosovo.
I da ne zaboravim, ono što ti doživljavaš kao provokaciju, nije provokacija. To ti je realnost.
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#2425 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by tbv »

CSKA wrote:
tbv wrote:
Highlander wrote:Kosovo - Srbija,
RS - BiH.
to pokusaj prodati gluhonjemom bez ruku, drugacije ti nece uspijeti...

Kosovo - srpska pretenzija nad dominacijom nesrpskog stanovnistva koja nije, niti ce ikad uspijeti, jer Kosovo je nazavisno!

RS - okupirani dio teritorije nezavisne i suverene drzave BiH, koji je nastao kroz genocid, etnicke cistke, silovanja i paljenja, a koji je lagalizovan Alijinim potpisom iz razloga da srpski narod u BiH ne dozivi sudbinu koju su namjenili drugim!

e to svaki dan ponavljati, dok dobro ne shvatis razliku izmedju RS i Kosova...
Nemoj leba ti da idelaizujes Aliju i da mijenjas istoriju.Da se pitao Alija on bi u tom trenutku rado napravio srpski narod u BiH izbjeglicama,sa tadasnjim koalicionim partnerom Tudjmanom.Sva sreca po srbe se tada pitao i zapad i istok,pogotovo Bil Klinton i najvaznije zdrav razum.Inace bi bilo bum,bum po ARBiH,i ko zna sta bi bilo od Bosne i da li bi uopste postojala.Koliko su srbi iz RS-a,kao nesto ljuti na ameriku i Klintona,zbog tog poteza treba da mu budu vjecno zahvalni.Koji oni evo,16 godina nakon rata nisu iskoristili.Umjesto da naprave demokratski,ekonomski entitet u BiH,oni su napravili bankrotiranu,pravoslavnu dzamahiriju,koja jos i velica ratne zlocince.
gdje ti u tome boldiranom vidis da ja idelaizujem Aliju? forumasima je poznato da ja Aliju krivim za nastanak RS i da njemu bosanski srbi trebaju biti zahvalni, prekrstiti Banja Luku u Aliijinovo i podici mu spomenik od sto metara u sred grada... mani ba suplje o dejtonu pod prisilom, dejton se pisao od 1991, potpisan je 1995... malo izucavaj cinjenice i ne sluzi se historijom koja ti se servira iz krugova pobjednika...
Post Reply