Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2401 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

supercali wrote:
Bloo wrote:Hakize, ne bih ni ja zvala nekog na kafu ako me.odbije jednom.
Ne znam koji je mentalni sklop tvoje jaranice. Ocito mu se svidam, odbila sam ga jednom, zvat ce me opet?
Ako te neko odbije, i nisi navalentni idiot, neces opet zvat.

Osim respe...
Hvala :mrgreen:
hahahahahaha
:D
ali tvoj pristup pali! :mrgreen: jedna je popustila

:kiss:
:run:


p.s. kontala sam dal da preformulisem recenicu da se ne zakljuci da si ti idiot, ali mi bi mrsko :D a, navalentan jesi :D
Last edited by Bloo on 09/02/2018 16:33, edited 1 time in total.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2402 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

Bloo wrote:
Hakiz wrote:
Ali su sa druge strane prestali i komplimenti, odavanje priznanja ženstvenosti i ostalo. I opet su žene postale nezadovoljne, ovaj put što u očima kolega više nisu žene.

Nikad vam ugoditi.
U očima kolega želim da sam kolegica.
Ja došla da radim.
Šta će mi koji klinac komplimenti i priznavanje ženstvenosti na poslu.
Potpis ko kuca. :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2403 Re: Danasnji "feminizam"

Post by supercali »

Bloo wrote:
supercali wrote:
Bloo wrote:Hakize, ne bih ni ja zvala nekog na kafu ako me.odbije jednom.
Ne znam koji je mentalni sklop tvoje jaranice. Ocito mu se svidam, odbila sam ga jednom, zvat ce me opet?
Ako te neko odbije, i nisi navalentni idiot, neces opet zvat.

Osim respe...
Hvala :mrgreen:
hahahahahaha
:D
ali tvoj pristup pali! :mrgreen: jedna je popustila

:kiss:
:run:


p.s. kontala sam dal da preformulisem recenicu da se ne zakljuci da si ti idiot, ali mi bi mrsko :D a, navalentan jesi :D
E neces na kafu sa.mnom zadugo :mrgreen:
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#2404 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

Bloo wrote:
omar little wrote:histerijom i strahom do temeljnih i dugotrajnih promjena u drustvu. jes, jes.


taj covjek ne da se ispricavao nego su ga mentalno slomile, plakao pred kamerama, skoro breakdown imao. zarad kosulje sa zenksim likom iz stripa.
Ženski stripovski likovi su moja bolna tačka, ali iz drugih razloga... :|
Ja kao great comic aficionado imam ogroman problem sa istim, ali to me ne sprijecava da citam stripove, jedino sam spremna do krvi da se svađam o toj temi :D
postujem, no to mi nije razlog da se covjeku koji je sletio sondom (ili kako se vec na nasem kaze) na komet u datom trenutku razvuce pamet zbog kosulje. jer on je kriv sto nema dovoljno zena po stemu (bukvalno pisale kolumne o tome, ja citala). ona je fizicki bila pogodjena i uvrijedjena tom njegovom kosuljom. nebuloze teske.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2405 Re: Danasnji "feminizam"

Post by supercali »

Feminizam je ok ako ga koristi zena normalnog shvatanja I normalnog psiholoskoh stanja
Kad ti se neka poremecena osoba navali na kosti dzaba ti sve
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2406 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Prvo, da ti ta situacija odgovara ne bi sada povišenih emocija učestvovala u raspravi; drugo, takav rječnik pokazuje nemoć u bijesu; treće, ako misliš da ćeš vikom u diskusiji nešto postići varaš se.
emocije su happy, zato su povisene, nema bijesa :-D


kakva rijecnik, sto sam rekla :-) da kmecis, pa kmecite, bez zrna zelje da razumijete o cemu pisem kao zena :) na poslovnom putu je zna oduvijek vise pod stresom od muskarca, jer sto god da se dogodi, u vecini slucajeva, msukarci su bolje prolazili, to je tako :)

ne vicem, sta si se uspanicio :lol:
Ko se uspaničio? Imaju mjesto i vrijeme da vičeš, a to nije sada i ovdje.

Muškarci će uvijek bolje prolaziti.

Odavno su se pojavile situacije u kojima se muškarci postali toliko službeni u ophođenju sa ženama da je to ženama počelo smetati.

Prestali su seksualne aluzije, prestali su flertovi, neeprimjereni dodiri (postoje li primjereni?), prestalo je sve to.

Ali su sa druge strane prestali i komplimenti, odavanje priznanja ženstvenosti i ostalo. I opet su žene postale nezadovoljne, ovaj put što u očima kolega više nisu žene.

Nikad vam ugoditi.
pa zasto kukate, ako ce te uvijek bolje prolaziti :D

ja samo kazem, da se status muskaraca u drustvima mijenja, i da vam takve promjene ne dogovraju, zato ovako burno reagirate :)

u svakom slucaju, status zena se mijenja na bolje i to je poanta moje price :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2407 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Usput da dodam, ako neko svoju ženstvenost i bivanje ženom spoznaje samo kroz komplimente muškaraca, to je njihov lični izbor.


JA sam žena (rodno i spolno) i bez komplimenata.

Ženstvena? TO mi je uvijek bila misterija šta čini ženu ženstvenom. Ima li neka lista? Propis? Normativ?
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2408 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

Bloo wrote:Usput da dodam, ako neko svoju ženstvenost i bivanje ženom spoznaje samo kroz komplimente muškaraca, to je njihov lični izbor.


JA sam žena (rodno i spolno) i bez komplimenata.

Ženstvena? TO mi je uvijek bila misterija šta čini ženu ženstvenom. Ima li neka lista? Propis? Normativ?
Sve ono sto muskarca cini manje muzevnim.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2409 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

KIseljak12 wrote:
Bloo wrote:Usput da dodam, ako neko svoju ženstvenost i bivanje ženom spoznaje samo kroz komplimente muškaraca, to je njihov lični izbor.


JA sam žena (rodno i spolno) i bez komplimenata.

Ženstvena? TO mi je uvijek bila misterija šta čini ženu ženstvenom. Ima li neka lista? Propis? Normativ?
Sve ono sto muskarca cini manje muzevnim.
Image
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8152
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2410 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Connaisseur Karlin wrote:
pa ako ti ne smetaju, ne pisi glspoti da bi sad iz straha odbio raditi sa zenom radnom kolegicom
Sa ovima kolegicama radim 8 godina a poznajem ih pre toga. Sa svakom novom bih bio na distanci kao sto je normalno i uctivo.
Connaisseur Karlin wrote: zakoni se mjeanju, probaju ako ne funkcioniraju,pa ne postoji savrsen zakon, i drrago mi je da si to napokon primjetio
Znam, nisam sada primetio.
Connaisseur Karlin wrote: ama pisem da je MeToo pokret koji ce pokrenuti incijativu pormjene zakona , kao i iznad svega, promejene drustvenih pogleda na takave probleme , i nije ovo nikakva cilje da se diskiminiraju muskraci, vec da se napokon otovore oci drustvu i muskracima , da prihvate i shvate zasto su zene sutjele godinnama :)
Za sada pokret MeToo je nista drugo nego platforma koja omogucuje bilo kojoj zeni da unisti bilo koga muskarca koga je ikada srela u zivotu. Dali je nesto u ovoj izjavi pogresno?

I promenu kojih zakona? U kakve zakone?
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#2411 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

sheilak wrote:
omar little wrote:
Dino Djurbuzovic wrote:Uvijek sam volio zenu koja dobro skuha te odrzava kucu cistom.
hvalospjevke za bamnju i usisavanje danas, zeno, jel tako? :D
i ja volim takve zene. :D al gdje ih naci u danasnji vakat?
ne znam, hetero sam, ne trazim. :D a, i znam kuhat, spremat, popravljat po kuci, sama se o sebi brinem. :D

poenta posta je bila da mi dino da hvalospjevku. :D em sto prvobitno nije zeni za kuhanje i ciscenje dao hvalospjevku, em sto ni meni na postu. dinoooo
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2412 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

omar little wrote:
ne znam, hetero sam, ne trazim. :D a, i znam kuhat, spremat, popravljat po kuci, sama se o sebi brinem. :D
:cry: :cry: :cry:

but,but,but................
I thought you loveeeeeeeed meeeeeeeeeeeeeeeeee
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2413 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

Bloo wrote:
KIseljak12 wrote:
Bloo wrote:Usput da dodam, ako neko svoju ženstvenost i bivanje ženom spoznaje samo kroz komplimente muškaraca, to je njihov lični izbor.


JA sam žena (rodno i spolno) i bez komplimenata.

Ženstvena? TO mi je uvijek bila misterija šta čini ženu ženstvenom. Ima li neka lista? Propis? Normativ?
Sve ono sto muskarca cini manje muzevnim.
Image
Ukratko, drustveno je prihvatljivje da zena javno propituje sustinu zenstvenosti, nego da to isto radi muskarac po pitanju muzevnosti.
Zbog te razlike, puno cesce ces primjetiti da to zene rade nego muskarci, pa automatski izgleda kao da muskarci manje to propituju nego zene.

Kao muskarac koji nije nikada prihvatao drustveno prihvacenu (na Balkanu, a i sire) sliku muzevnosti, potpuno razumijem tvoje pitanje, samo sto ja nisam bio dovoljno hrabar to javno raditi, jer bih izgubio dio svoje "fasade".
Fazon je da su pojmovi rodne binarnosti utemeljeni u dualistickom pogledu na svijet (Jin - Jang), gdje postoje dvije suprotnosti koje definisu jedna drugu, pa je i moj odgovr bio utemeljen u dualizmu.

Brzina tame je jednaka brzi svjetlosti.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2414 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Bloo wrote:
Hakiz wrote:
Ali su sa druge strane prestali i komplimenti, odavanje priznanja ženstvenosti i ostalo. I opet su žene postale nezadovoljne, ovaj put što u očima kolega više nisu žene.

Nikad vam ugoditi.
U očima kolega želim da sam kolegica.
Ja došla da radim.
Šta će mi koji klinac komplimenti i priznavanje ženstvenosti na poslu.
Eh, da je tako jednostavno, sve bi bilo drugačije...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2415 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Bloo wrote:
Ženstvena? TO mi je uvijek bila misterija šta čini ženu ženstvenom. Ima li neka lista? Propis? Normativ?
Nema, to je jednostavno ono nesto sto je tesko opisati.
Jednom san na sluzbenom putu upoznao jednu djevojku koja je bila... uh... obuzme me neka drhtavica kad se sjetim. :D
Nije to bio fizicki izgled ili sarm, vec... nesto.
Poslije sam jednoj haverici pricao o tom dozivljaju i ona mi kaze kako je plase takve zene, jer cine da se ona osjeca inferiorno i manje zenstveno...
a lijepa i inteligentna djevojka.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2416 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: pa zasto kukate, ako ce te uvijek bolje prolaziti :D

ja samo kazem, da se status muskaraca u drustvima mijenja, i da vam takve promjene ne dogovraju, zato ovako burno reagirate :)

u svakom slucaju, status zena se mijenja na bolje i to je poanta moje price :thumbup:
Ko kuka? Ja ne kukam. Samo kažem kako je.

Kukale ste da ste bile napastvovane, sada kukate da ste nevidljive.

Vazda žensko kuka.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2417 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

AleksoMKD wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ama pisem da je MeToo pokret koji ce pokrenuti incijativu pormjene zakona , kao i iznad svega, promejene drustvenih pogleda na takave probleme , i nije ovo nikakva cilje da se diskiminiraju muskraci, vec da se napokon otovore oci drustvu i muskracima , da prihvate i shvate zasto su zene sutjele godinnama :)
Za sada pokret MeToo je nista drugo nego platforma koja omogucuje bilo kojoj zeni da unisti bilo koga muskarca koga je ikada srela u zivotu. Dali je nesto u ovoj izjavi pogresno?

I promenu kojih zakona? U kakve zakone?
naravno da je pogresno, jer ti iskljucivo tvrdis da ce organizcija pogorasti situaciju , a uporno ignoriras moje obrazlozenje :) svi pokrti ovakovg karaktra izaivjau reakcije u svijetu , a to je nesto sto je potrebno ,jer sao tako ce se pocesti desavati prmenjene u drsutvu :thumbup:

pokret MeToo, je nov, jos se razvija, a kako ce se dalje razviti, to ti ne mogu reci, moze biti svasta korisno ,a moze biti na kraju zavrsiti kao obcina nula, to ovisi od razmisljanja clanica doticnog pokreta :)
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2418 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KIseljak12 wrote:
Meni ovo ne treba, na poslu, jos puno prije #MeToo, sam poceo insistirati na tome da se ne osamljujem s kolegicama s posla. Kakav god da razgovor trebamo obaviti, gledam da to bude u prisustvu bar jednog treceg lica.

Takodjer, drzim fizicku distancu i ne priblizavam se nikome na udaljenost manju od ispruzene ruke.
Iz poštovanja ili iz straha?

Uostalom, nemoj odgovoriti.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2419 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

KIseljak12 wrote:
Kao muskarac koji nije nikada prihvatao drustveno prihvacenu (na Balkanu, a i sire) sliku muzevnosti.
Sta ces, moj ti... bog tako dao. Ne budi tuzan zbog toga.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2420 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
AleksoMKD wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ama pisem da je MeToo pokret koji ce pokrenuti incijativu pormjene zakona , kao i iznad svega, promejene drustvenih pogleda na takave probleme , i nije ovo nikakva cilje da se diskiminiraju muskraci, vec da se napokon otovore oci drustvu i muskracima , da prihvate i shvate zasto su zene sutjele godinnama :)
Za sada pokret MeToo je nista drugo nego platforma koja omogucuje bilo kojoj zeni da unisti bilo koga muskarca koga je ikada srela u zivotu. Dali je nesto u ovoj izjavi pogresno?

I promenu kojih zakona? U kakve zakone?
naravno da je pogresno, jer ti iskljucivo tvrdis da ce organizcija pogorasti situaciju , a uporno ignoriras moje obrazlozenje :) svi pokrti ovakovg karaktra izaivjau reakcije u svijetu , a to je nesto sto je potrebno ,jer sao tako ce se pocesti desavati prmenjene u drsutvu :thumbup:

pokret MeToo, je nov, jos se razvija, a kako ce se dalje razviti, to ti ne mogu reci, moze biti svasta korisno ,a moze biti na kraju zavrsiti kao obcina nula, to ovisi od razmisljanja clanica doticnog pokreta :)
Akcija uvijek rađa reakciju.

KKako su ponašanja muškaraca uzrokovala reakciju žena, ponašanja žena će uzrokovati reakciju muškaraca.

Ko preživi, evociraće uspomene.
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#2421 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

Bloo wrote:
omar little wrote:
ne znam, hetero sam, ne trazim. :D a, i znam kuhat, spremat, popravljat po kuci, sama se o sebi brinem. :D
:cry: :cry: :cry:

but,but,but................
I thought you loveeeeeeeed meeeeeeeeeeeeeeeeee
[gabi]ja te volim na svoj nacin, ja te volim na svoj nacin, ja te volim na svoj naaaaciiiin [/gabi]
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2422 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

Hakiz wrote:
KIseljak12 wrote:
Meni ovo ne treba, na poslu, jos puno prije #MeToo, sam poceo insistirati na tome da se ne osamljujem s kolegicama s posla. Kakav god da razgovor trebamo obaviti, gledam da to bude u prisustvu bar jednog treceg lica.

Takodjer, drzim fizicku distancu i ne priblizavam se nikome na udaljenost manju od ispruzene ruke.
Iz poštovanja ili iz straha?

Uostalom, nemoj odgovoriti.
Iz straha, naravno. Ne vidimn a koji nacin bi moji postupci mogli biti protumaceni kao izraz postovanja. Postovanje imam prema osobama koje ga zasluzuju i ono nema veze sa rodom/spolom.

A strah je od laznih optuzbi, ili kao sto bi neke forumasice rekle, JER SAM PREDATOR.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2423 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote: pa zasto kukate, ako ce te uvijek bolje prolaziti :D

ja samo kazem, da se status muskaraca u drustvima mijenja, i da vam takve promjene ne dogovraju, zato ovako burno reagirate :)

u svakom slucaju, status zena se mijenja na bolje i to je poanta moje price :thumbup:
Ko kuka? Ja ne kukam. Samo kažem kako je.

Kukale ste da ste bile napastvovane, sada kukate da ste nevidljive.

Vazda žensko kuka.
ama kukate, jer vam se status mijenja ,a niste spremni za promjene

fino si reako : "
Muškarci će uvijek bolje prolaziti.
pa se kao cudis sto zene kukaju :-) :lol: naravno da vi necete kukati, vama je fino, zasto bi se mjenjali, ali je fazon, kad zene mjenjanju svoj status u drustvu, to znaci, da se status msuakraca automatski mijenja , to ne mozete kontorlirati :kiss:

da zene nisu kukale, na bi danas bile u boljem polozaju :D
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2424 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KIseljak12 »

seln wrote:
KIseljak12 wrote:
Kao muskarac koji nije nikada prihvatao drustveno prihvacenu (na Balkanu, a i sire) sliku muzevnosti.
Sta ces, moj ti... bog tako dao. Ne budi tuzan zbog toga.
Ma necu, tu su tvoje provale da me razveseleee :kiss:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2425 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tito_i_Partija »

seln wrote:
Tito_i_Partija wrote:
seln wrote:Vjerovala ili ne, desavalo mi se...
nekad "u sali", nekad "nehotice", ponekad otvoreno.
Desavalo mi se da me koleginica "nehotice" zgrabi za dupe, jer me zeli pribliziti ekranu na kojem mi nesto pokazuje. Hajde, desava se nehotice... ali ne povlaci ruku.
Desilo se mom kolegi da je bijegom morao spasavati cednost pred naletom pripite milface na bozicnom slavlju.
Desavalo mi se da me direktno pitaju jesam li za djidji-midji.
Da se ne lazemo, znam i ja da sam fizicki jaci od svih njih i da sam ih mogao ohladiti ako bi postale navalentne. Ali, nemojte da se lazemo kako su samo muskarci predatori.
Zar su austrijanke tako seksualno agresivne? :-D
Zasto "agresivne"? Ja bih rekao, dovoljno slobodne da mogu otvoreno formulisati zelju za tjelesnom bliskoscu.
Jedna je stvar ako te treba pita jesi li za djidji midji...al' jarane, ako te treba uhvati za guzicu da te lafo primakne ekranu, a ne povlaci ruku...eh to je vec agresivno po mom misljenju.
Post Reply