Ma daj? ako je istina svaka čast, al nešto sumnjam Todorićevo je to nije on baš poznat po velikim djelima dobroteMilloni wrote:Konzum u Maglaju daje sve sto ima u objektu da se podijeli ljudima.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- MissGump
- Posts: 212
- Joined: 21/12/2010 15:28
#2401 Re: Poplave u cijeloj BiH
- eluna
- Posts: 12242
- Joined: 06/05/2009 21:29
#2402 Re: Poplave u cijeloj BiH
naklon do podaMilloni wrote:Konzum u Maglaju daje sve sto ima u objektu da se podijeli ljudima.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#2403 Re: Poplave u cijeloj BiH
NA OVOM LINKU IMATE INFORMACIJE ZA NOVCANU POMOC:
http://www.zenicablog.com/zenica/vijest ... nima?.html
Salji dalje
http://www.zenicablog.com/zenica/vijest ... nima?.html
Salji dalje
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#2404 Re: Poplave u cijeloj BiH
O'zone wrote:Dobra i loša vijest i Zavidovića
ZAVIDOVIĆI
Voda se povukla, ostale velike količine smeća
16 May 14 - 11:19:26
Kako nam javljaju naši čiattelji, voda u Zavidovićima se povlači, ali se građani sada suočavaju sa problemima velikih količina smeća i blata, piše bh. novinska agencija Patria.
Nekoliko građana Zavidovića nalazi se na mostu te pokušavaju skupiti smeće na jednu gomilu.
Kako su upozorili stručnjaci, nakon što se voda povuče bit će potrebno izvršiti sve preventivne mjere kako ne bi došlo do pojave nekih zaraznih bolesti, javlja NAP.
Baci uzvodu na'š nizvodu.....
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#2405 Re: Poplave u cijeloj BiH
POPLAVE
Travnik: Voda se povlači iz grada
16 May 14 - 10:50:50
Veći dio Travnika još uvijek je pod vodom, no voda se od jutarnjih sati povlači iz grada a tokom dana se očekuje još povoljnije vrijeme.
Samer Dolovac, vlasnik turističke agencije „Santours" iz Travnika kazao je kako je glavna ulica koja prolazi kroz Travnik prohodna, i da se u gradu ponovo vraća život.
Prema informaciji iz Službe za civilnu zaštitu Srednjobosanskog kantona posljednje padavine izazvale su porast vodostaja rijeke Lašve, koja se na pojedinim dijelovima izlila iz svojih korita.
Dom kulture „Ivo Andrić“ te više okolnih objekata je poplavljeno. Pod vodom je, također, poljoprivredno zemljište. Veći broj automobila, poslovnih objekata i privatnih kuća u Travniku je pod vodom.
Teško stanje je i na području MZ Pirot, gdje se rijeka Lašva izlila i poplava Tvorničku ulici.
U centar Travnika problem prave podzemne vode. Poplavljene su i druge ulice i mjesta u Travniku.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2406 Re: Poplave u cijeloj BiH
Konačno, Spreča nizvodno od Modraca je počela da opada!
-
Mutivoda
- Posts: 12506
- Joined: 03/10/2013 13:09
#2407 Re: Poplave u cijeloj BiH
Magistralni put M-17 Sarajevo - Zenica je konačno prohodan kod Nemile, javlja reporter Anadolu Agency koji se trenutno nalazi u Nemiloj.
Vozila hitne pomoći i policije konstatno voze lokalno stanovništvo prema Zenici. Nešto poslije 11:30 sati spašena je i trudnica koja se nalazila u kući u blizini odrona.
Reporteri AA su prošli s druge strane odrona i ušli u Nemilu gdje su zatekli katastrofalnu situaciju. Članovi rafting timova s čamcima pokušavaju spasiti ljude u Nemiloj, koji su ugroženi zbog poplava.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
- guber90
- Posts: 1982
- Joined: 23/08/2010 15:54
#2409 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ima li kakvih informacija kada ce poceti pustati vodu u Tuzli, znam da je najavljeno da ce to raditi kruzno, 3 sata donji, pa 3 sata gornji dio.
- eluna
- Posts: 12242
- Joined: 06/05/2009 21:29
#2410 Re: Poplave u cijeloj BiH
gdje se smještaju evakuisani iz maglaja??
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#2411 Re: Poplave u cijeloj BiH
sad su rekli na vijestima radio antena da je oko 600 ljudi krenulo pjeske prema zenici.......kojim putem iduCasual's wrote:Treba li negdje u Ze i okolini prijevoz za nekoga?..cujem da idu za Ze neke kolone,pa bi rado otisao i dovukao one koji ne mogu hodati..
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
jao uzasa pa sve je otislo u vrazju mater
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#2412 Re: Poplave u cijeloj BiH
VAŽNO: IZ SARAJEVA DANAS U 18 H KREĆE KAMION POMOĆI ZA MAGLAJ. SVI KOJI SU VOLJNI POMOĆI, TO MOGU URADITI NA FILOZOFSKOM FAKULTETU DO 16 H, I U KRITERIONU DO 17 H.
STAFF FF JAVLJA DA JE ODZIV ODLIČAN, I DA JE OTVORENA I KUTIJA ZA NOVČANE DONACIJE. MOLE ZA VOLONTERE I VOLONTERKE DA SE JAVE NA FF.
SPISAK NEOPHODNIH STVARI:
-LIJEKOVI - PARACETAMOL, ANTISEPTICI, TABLETE PROTIV DIJAREJE, SREDSTVA ZA DEZINFEKCIJU (SET PRVE POMOĆI)
-KONZERVIRANA HRANA, HRANA ZA BEBE I FLAŠIRANA VODA (4 L PO OSOBI)
-RADIO NA BATERIJE I BATERIJE
-BATERIJSKA LAMPA I BATERIJE, SVIJEĆE
-SREDSTVA ZA HIGIJENU
-OTVARAČ ZA KONZERVE
-POKRIVAČE, ODJEĆA, GUMENE ČIZME
SOLIDARNO!
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#2413 Re: Poplave u cijeloj BiH
.
Last edited by archi_a on 16/05/2014 12:11, edited 1 time in total.
- Zovem se Zelena
- Posts: 3461
- Joined: 23/09/2010 13:17
#2414 Re: Poplave u cijeloj BiH
Odlična vijest!!!VjecitiStudent wrote:Konačno, Spreča nizvodno od Modraca je počela da opada!
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#2415 Re: Poplave u cijeloj BiH

Sarajevo- Tuzla u Čevljanovićima
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2416 Re: Poplave u cijeloj BiH
fala, uplacena stojaO'zone wrote:A zamisli koliko će nama trebatiAlfons Kauders wrote:srbija... sava pocinje naglo rasti... haman su se pravo usrali
ministar kaze da ce trebati 3 do 5 godina za ekonomski oporavak, poljoprivreda u kurcu, steta se i ne moze mjeriti i vlada prica o 'kataklizmi'
Crveni križ FBiH pokrenuo je humanitarnu akciju za prikupljanje novčanih sredstava za pomoć stanovništvu područja pogođenim poplavama.
Uplata na donatorski račun sa naznakom "ZA POMOĆ STANOVNIŠTVU POPLAVLJENIH PODRUČJA".
Za uplate u zemlji:
RAIFFEISEN BANK d.d. BH broj:
1610000000850119
Za uplate iz inozemstva:
RAIFFEISEN BANK d.d. BiH
SWIFT CODE : RZBABASS
IBAN CODE: BA391610000000850119
- Logovan
- Posts: 102721
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#2417 Re: Poplave u cijeloj BiH
Zovem se Zelena wrote:Odlična vijest!!!VjecitiStudent wrote:Konačno, Spreča nizvodno od Modraca je počela da opada!
- Krizzia
- Posts: 574
- Joined: 13/03/2013 00:35
- Location: Kalifornija
- Contact:
#2418 Re: Poplave u cijeloj BiH
Crveni križ Mostar od jutros (16. svibnja 2014.) organizira dežurstva s ciljem prikupljanja pomoći stradalima u poplavama kojima su pogođeni centralni i sjeverni dijelovi BiH.
Pomoć se prikuplja u Javnoj kuhinji u Sjevernom logoru, i u ulici M. Tita u prostorijama preko puta Šantića parka.
Crveni križ Federacije BiH pokrenuo je humanitarnu akciju za prikupljanje novčanih sredstava za pomoć stanovništvu područja pogođenim poplavama. Građani BiH, vladine institucije, privredni subjekti u mogućnosti su da daju svoj doprinos za pomoć ugroženom stanovništvu putem uplata na donatorski račun sa naznakom 'ZA POMOĆ STANOVNIŠTVU POPLAVLJENIH PODRUČJA' Za uplate u zemlji:
RAIFFEISEN BANK d.d. BH broj: 1610000000850119
Za uplate iz inozemstva: RAIFFEISEN BANK d.d. BiH SWIFT CODE : RZBABASS IBAN CODE: BA391610000000850119 FULL BENEFICIARY NAME : CRVENI KRIZ FEDERACIJE BIH SARAJEVO FULL BENEFICIARY ADDRESS: NEDIMA FILIPOVICA 9
i pozivom na humanitarne telefone: BH Telekom 090 291 032 – donirate 2,00 KM (cijena poziva iz fiksne i mobilne mreže iznosi 2,10 KM) HT Mostar 092 890 830 – donirate 1,80 KM (cijena poziva iz fiksne i mobilne mreže iznosi 2,00 KM), priopćeno iz CKFBiH.
''Svi koji se žele uključiti u akciju mogu do 19 sati svaki dan donijeti trenutno najpotrebnije namirnice, a to su voda, konzerve, hrana za djecu i mlijeko. Pored toga potrebne su i svijeće, jer su poplavljena područja bez električne energije'', priopćeno je iz Crvenog križa, čija je ekipa na čelu s tajnikom Alenom Kajtazom u Maglaju, kako bi na mjestu događaja prikupili informacije o potrebnoj pomoći.
Pomoć se prikuplja u Javnoj kuhinji u Sjevernom logoru, i u ulici M. Tita u prostorijama preko puta Šantića parka.
Crveni križ Federacije BiH pokrenuo je humanitarnu akciju za prikupljanje novčanih sredstava za pomoć stanovništvu područja pogođenim poplavama. Građani BiH, vladine institucije, privredni subjekti u mogućnosti su da daju svoj doprinos za pomoć ugroženom stanovništvu putem uplata na donatorski račun sa naznakom 'ZA POMOĆ STANOVNIŠTVU POPLAVLJENIH PODRUČJA' Za uplate u zemlji:
RAIFFEISEN BANK d.d. BH broj: 1610000000850119
Za uplate iz inozemstva: RAIFFEISEN BANK d.d. BiH SWIFT CODE : RZBABASS IBAN CODE: BA391610000000850119 FULL BENEFICIARY NAME : CRVENI KRIZ FEDERACIJE BIH SARAJEVO FULL BENEFICIARY ADDRESS: NEDIMA FILIPOVICA 9
i pozivom na humanitarne telefone: BH Telekom 090 291 032 – donirate 2,00 KM (cijena poziva iz fiksne i mobilne mreže iznosi 2,10 KM) HT Mostar 092 890 830 – donirate 1,80 KM (cijena poziva iz fiksne i mobilne mreže iznosi 2,00 KM), priopćeno iz CKFBiH.
''Svi koji se žele uključiti u akciju mogu do 19 sati svaki dan donijeti trenutno najpotrebnije namirnice, a to su voda, konzerve, hrana za djecu i mlijeko. Pored toga potrebne su i svijeće, jer su poplavljena područja bez električne energije'', priopćeno je iz Crvenog križa, čija je ekipa na čelu s tajnikom Alenom Kajtazom u Maglaju, kako bi na mjestu događaja prikupili informacije o potrebnoj pomoći.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2419 Re: Poplave u cijeloj BiH
Sa FB
Plenum građana i građanki Sarajeva
VAŽNO: IZ SARAJEVA DANAS U 18 H KREĆE KAMION POMOĆI ZA MAGLAJ. SVI KOJI SU VOLJNI POMOĆI, TO MOGU URADITI NA FILOZOFSKOM FAKULTETU DO 16 H, I U KRITERIONU DO 17 H.
STAFF FF JAVLJA DA JE ODZIV ODLIČAN, I DA JE OTVORENA I KUTIJA ZA NOVČANE DONACIJE. MOLE ZA VOLONTERE I VOLONTERKE DA SE JAVE NA FF.
SPISAK NEOPHODNIH STVARI:
-LIJEKOVI - PARACETAMOL, ANTISEPTICI, TABLETE PROTIV DIJAREJE, SREDSTVA ZA DEZINFEKCIJU (SET PRVE POMOĆI)
-KONZERVIRANA HRANA, HRANA ZA BEBE I FLAŠIRANA VODA (4 L PO OSOBI)
-RADIO NA BATERIJE I BATERIJE
-BATERIJSKA LAMPA I BATERIJE, SVIJEĆE
-SREDSTVA ZA HIGIJENU
-OTVARAČ ZA KONZERVE
-POKRIVAČE, ODJEĆA, GUMENE ČIZME
SOLIDARNO!
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#2420 Re: Poplave u cijeloj BiH
Gledam danas ovu pisi televiziju. Za razliku od juce, danas su se organizovali i ucestvuju u realizaciji vanrednih vijesti, po neredbi precednika im. Angazovan je helikopterski servis pisija da posnima sva poplavljena podrucja, ali samo i iskljucivo po pisiju. Ono sto je simptomaticno, ljudi spominju pisi u svakoj recenici, napravili su i grafiku ugrozenih podrucja !!!?!?! Kreteni su sasjekli teritoriju i rijeke po entitetskoj granici kao da to nije jedna cjelina. Podijelili teritoriju.Alfons Kauders wrote:al barem se javljaju...Paranoid wrote:Novinari PTPC-a sa terena se javljaju sa pažljivo odabranom lokacijom, čitaju već napisani izvještaj, a gosti koji daju intervjue su pažljivo odabrani...O'zone wrote:
Ponos Vožda koji tvrdi da u njegovj voždovini nije stanje elementrane nepogode nego samo u Federaciji. Tip nije normalan
Ukratko...Vožd je toliko straha unio da je to toliko očigledno...dok na sarajevskim medijima pice safunice... jer nedaj boze da oni izadju na teren dok ih neko nije podmazo i dao im pripremljenu vijest... bas sramota, jebote kad mi ko kaze da je novinar... ja ga sad gledam kao najobicnijeg kriminalca, manja je sramota priznati da si diler nego novinar u sarajevu...
zvornik... pao protok s 3000 na 2450 kubika
- MissGump
- Posts: 212
- Joined: 21/12/2010 15:28
#2421 Re: Poplave u cijeloj BiH
Milloni wrote:Procitah na FB kod djevojke koja tamo radi, tako da je info pouzdana, a njezini svi su u Maglaju.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#2422 Re: Poplave u cijeloj BiH
Za vikend najavljena radna akcija u Maglaju, Zavidovićima i drugim poplavljenim područjima!!! Traže se volonteri i volonterke iz Sarajeva. Javiti se u lokalni štab CZ.
KANTON SARAJEVO
Kantonalna uprava civilne zaštite
Tel: 033/201 595
033/443 720
033/560452
Fax: 033/560453
033/443 720
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Stari Grad
Tel: 033/282 395
033/282 336
033/226 892
Fax: 033/205 817
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Centar
Tel: 033/ 562 342
Fax:033/562 437
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Novo Sarajevo
Tel: 033/ 492 142
033/492 140
Fax:033/492 141
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Novi Grad
Tel: 033/ 291 114
033/291 309
033/291 135
Fax: 033/291 265
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Ilidža
Tel: 033/ 637-229
033/ 775-614
033/ 775-615
033/775616
Fax: 033/ 637-229
e-mail:[email protected]
Općinska služba civilne zaštite Hadžići
Tel: 033/421-006
Fax: 033/ 428-550
e-mail: [email protected]
Općinska služba civilne zaštite Vogošća
Tel: 033/586-443
Fax: 033/ 586-418
e-mail: [email protected]
Općinska služba civilne zaštite Ilijaš
Tel: 033/580-695
Fax: 033/ 400-785
e-mail: [email protected]
Općinska služba civilne zaštite Trnovo
Tel: 033/586-701
Fax: 033/ 586-701
- Rijeka_snova
- Posts: 1269
- Joined: 26/07/2011 01:12
#2423 Re: Poplave u cijeloj BiH
na Gornjim Pofalicima je dernek, muzika, pjevac, sator, kod mjesne zajednice. Znam da su to organizovali ali zar nisu mogli odgoditi ili nesto u znak solidarnosti 
- guber90
- Posts: 1982
- Joined: 23/08/2010 15:54
#2424 Re: Poplave u cijeloj BiH
Nemoj tako, neka naseg seljakluka. Svaka cast onome ko u ovoj situaciji moze da pjeva i veseli se.Rijeka_snova wrote:na Gornjim Pofalicima je dernek, muzika, pjevac, sator, kod mjesne zajednice. Znam da su to organizovali ali zar nisu mogli odgoditi ili nesto u znak solidarnosti
Last edited by guber90 on 16/05/2014 12:17, edited 1 time in total.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2425 Re: Poplave u cijeloj BiH
Plenum građana i građanki Sarajeva
VAŽNO OBAVJEŠTENJE!!! SKRAĆEN TERMIN u prikupljanju potrepština u Art kinu Kriterion: od 13 do 17 sati, radi odvođenja sakupljene hrane i odjeće. Termin je skraćen zbog dolaska kamiona u 17 sati, kako bi isti mogao što prije stići u gradove pogođene poplavom.

