hrvatska-more

Post Reply
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#2401 Re: hrvatska-more

Post by black »

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2402 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

svaka roba ima trziste... poznanik mi je radio u slicnom lokalu, fakat se sjecam kako je pricao da je mineralna 28kn... samo za probrane goste, jahtase i sl... tjeraju sirotinju cijenama, ta ce neko s jahte od 35 metara sjediti kraj sirotinje iz cehe, bosne ili hrvatske

btw, taj lokal je propao, gle cuda :D
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#2403 Re: hrvatska-more

Post by NeenaSa »

'Bem ti zivot, sjeca li se itko, Sarajeva i ZOI '84- e ... i Kirk Daglasa. :D
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#2404 Re: hrvatska-more

Post by black »

Alfons Kauders wrote:
svaka roba ima trziste... poznanik mi je radio u slicnom lokalu, fakat se sjecam kako je pricao da je mineralna 28kn... samo za probrane goste, jahtase i sl... tjeraju sirotinju cijenama, ta ce neko s jahte od 35 metara sjediti kraj sirotinje iz cehe, bosne ili hrvatske

btw, taj lokal je propao, gle cuda :D
posto je Dubrovnik u pitanju mene ne cudi, klijentela je takva da mogu pucati visoko, e sad druga stvar je sto se neko kofrci dje ne treba :mrgreen:
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#2405 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

Lopovska posla.
Hrvatska im zadnja rupa Eu-a , cijene nabili kao u Monte Carlu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2406 Re: hrvatska-more

Post by Banksy »

Nije tako samo u Dubrovniku. S ulaskom u EU sve cijene u Hrvatskoj su otišle gore. Mi imamo izbor, otići ili ne, ali njihovi građani će uskoro i bukvalno umirati od gladi ...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2407 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

sandokann wrote:
Lopovska posla.
Hrvatska im zadnja rupa Eu-a , cijene nabili kao u Monte Carlu.
mozda je hrvatska zadnja rupa u eu, ali dubrovnik nije :)

on ima svoje mjesto u svim turistickim preporukama kao mjesto koje se mora vidjeti, visoko kotira. ima istoriju, tradiciju, ljepotu, more, luku za kruzere....

luksuz se uvijek placao.

ako hoces da se hadzijas na stradunu, izvoli plati. ako neces ili ne mozes, ima mjesta oko dubrovnika pa pij kafu i jedi :)

koliko je kafa u vatri skuplja od kafe u buca potoku :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2408 Re: hrvatska-more

Post by Zviz »

sandokann wrote:
Lopovska posla.
Hrvatska im zadnja rupa Eu-a , cijene nabili kao u Monte Carlu.

U jednom od uglednijih cafe / restorana (vise ala cafe ali ima se i sta za zvaknut) u Kopenhagenu (jedan od najskupljih gradova u svijetu).


Gazirana voda 0,25 = 25kn
Coca Cola 0,25 = 25kn
Macchiato veliki = 54kn
Sprite 0,25 = 25kn
Cappuccino = 33kn

Ukupno = 162kn

Prosjecna plata u Kopenhagenu 5.000 DM netto. Prosjecna plata u Dubrovinku mozda 5.000kn.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2409 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

Zviz wrote:
sandokann wrote:
Lopovska posla.
Hrvatska im zadnja rupa Eu-a , cijene nabili kao u Monte Carlu.

U jednom od uglednijih cafe / restorana (vise ala cafe ali ima se i sta za zvaknut) u Kopenhagenu (jedan od najskupljih gradova u svijetu).


Gazirana voda 0,25 = 25kn
Coca Cola 0,25 = 25kn
Macchiato veliki = 54kn
Sprite 0,25 = 25kn
Cappuccino = 33kn

Ukupno = 162kn

Prosjecna plata u Kopenhagenu 5.000 DM netto. Prosjecna plata u Dubrovinku mozda 5.000kn.
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad ono :-?

u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60 :-)
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#2410 Re: hrvatska-more

Post by NeenaSa »

:D
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#2411 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

uglavnomja wrote:
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad ono :-?

u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60 :-)
Radio sam, i sada ponekad, sezonski kao med. tehnicar u Tromsu i imao mjesecno 40.000 nor. kruna platu. Tako da su cijene srazmjerno njihovim primanjima, a koliko zaradi med. tehnicar u Dubrovniku?

I sta se mjerite sa Norveskom vise?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2412 Re: hrvatska-more

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:
Zviz wrote:
U jednom od uglednijih cafe / restorana (vise ala cafe ali ima se i sta za zvaknut) u Kopenhagenu (jedan od najskupljih gradova u svijetu).


Gazirana voda 0,25 = 25kn
Coca Cola 0,25 = 25kn
Macchiato veliki = 54kn
Sprite 0,25 = 25kn
Cappuccino = 33kn

Ukupno = 162kn

Prosjecna plata u Kopenhagenu 5.000 DM netto. Prosjecna plata u Dubrovinku mozda 5.000kn.
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad ono :-?

u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60 :-)
Koliko Norvezana dodje ovdje samo da loce - izvini na izrazu ali to je nenormalno, ovdje su cijene barem 30% do 50% nize nego u Norveskoj. Pa flasa visikja - naj obicniji Tullamore Dew koji mozes da kupis u najobicnijoj prodavnici 170 - 180dkr u Norveskoj nije ispod 340nkr zasigurno a omjer 1 na prema 1. Novezani i neidu u Dubrovnik, kad sve to mogu dobiti u Danskoj u po cijene - koji sat trajektom i to je to. U ljetnom periodu ovdje pola Norveske zivi.

Pa kad smo isli na skijanje u Norvesku, znali smo natovariti pun auto hrane, alkohola, umjesto rezervnog tocka rupa puna cuge. :D I ono sto nepopijemo prodamo Norvezanima po dobroj cijeni :lol:

Skupi ste u pm. :D
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2413 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Flasica vode Jana 0,5l u Dubrovniku je 10kn, kod nas 0,60 KM :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2414 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

Zviz wrote:
Skupi ste u pm. :D
k'o dubrovnik :-?


nije dubrovnik mjerilo hrvatske :-) ni u kom pogledu.
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2415 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

sandokann wrote:
uglavnomja wrote:
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad ono :-?

u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60 :-)
Radio sam, i sada ponekad, sezonski kao med. tehnicar u Tromsu i imao mjesecno 40.000 nor. kruna platu. Tako da su cijene srazmjerno njihovim primanjima, a koliko zaradi med. tehnicar u Dubrovniku?

I sta se mjerite sa Norveskom vise?
Pa apartmani na Sv. Stefanu u C.Gori idu i po 3,500 Ojra za dan :D pa je li neko postavlja pitanje koliko zaradi jedan zubotehnicar u C. Gori. Koga briga :D , Dubrovnik i S. Stefan su jedno. Dovoljno je reci da za Dubrovnik zna pola svijete i vazda je uvrsten u must see places in the world :D .
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2416 Re: hrvatska-more

Post by Tiger 033 »

Cijene su prava sitnica...naravno za onog ko ima viska para ;-)

Image

Image

Image

Zakljucak: vrlo jednostavno,Uzmi ili Ostavi ha ja
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#2417 Re: hrvatska-more

Post by ultima_palabra »

Dubrovnik je rinaka, uz Veneciju najprecjenjeniji grad u Evropi.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2418 Re: hrvatska-more

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:
Zviz wrote:
Skupi ste u pm. :D
k'o dubrovnik :-?


nije dubrovnik mjerilo hrvatske :-) ni u kom pogledu.

Za danski standard Norveska je poskupa. Island je isto bio poskup ali poslje one krize sad su cijene kao u Danskoj. Nadam se da ce tako biti jos neko vrijeme, jer mi se ide malo gore :D

Hrvatska kn i danska kr 1 na prema jedan. Ali cijene koje pracam u HR su malo jeftinije nego u Danskoj. Neke stvari su jedtinije, druge opet znatno skuplje. Iz Danske je jeftinije otici na Thailand 10 dana, nego u Hrvatsku 14 dana.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2419 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

dubrovnik, barem istorijsko jezgro grada, je "tourist trap" i nista vise... plati pa se klati...

ja sam s dvojicom prijatelja "doruckovao" tamo prije 5-6 godina... bilo nam usput do aerodroma... izasle su nas tri kafe i po jedno bezze pecivo oko 150 kuna...

e sad, da smo htjeli mogli smo stati u mokosici ili cavtatu pa zveknut tri pizze za iste pare, al eto htjeli malo prosetati carsijom

dubrovnik je sve samo ne prosjek sto se tice cijena... mrtva deracina, bio prije 20 godina, a bice i za 20 godina

btw.

drugom prilkom sam rucao 100 metara od zidina... pizza i sok, sasvim normalne cijene... nesto malo skuplje nego u malim gradovima, ali nista strasno... isto kao sto bi cevape na carsiji platio 7 maraka a u visokom petaka...
Last edited by Alfons Kauders on 31/07/2013 13:40, edited 1 time in total.
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#2420 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

detroit-mercy wrote:
sandokann wrote:
uglavnomja wrote:
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad ono :-?

u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60 :-)
Radio sam, i sada ponekad, sezonski kao med. tehnicar u Tromsu i imao mjesecno 40.000 nor. kruna platu. Tako da su cijene srazmjerno njihovim primanjima, a koliko zaradi med. tehnicar u Dubrovniku?

I sta se mjerite sa Norveskom vise?
Pa apartmani na Sv. Stefanu u C.Gori idu i po 3,500 Ojra za dan :D pa je li neko postavlja pitanje koliko zaradi jedan zubotehnicar u C. Gori. Koga briga :D , Dubrovnik i S. Stefan su jedno. Dovoljno je reci da za Dubrovnik zna pola svijete i vazda je uvrsten u must see places in the world :D .
Jedno je cijena luksuznog smjestaja u hotelu, a sasvim drugo cijenovnik u kaficima, restoranima...
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2421 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

sandokann wrote:
detroit-mercy wrote:
sandokann wrote:
Radio sam, i sada ponekad, sezonski kao med. tehnicar u Tromsu i imao mjesecno 40.000 nor. kruna platu. Tako da su cijene srazmjerno njihovim primanjima, a koliko zaradi med. tehnicar u Dubrovniku?

I sta se mjerite sa Norveskom vise?
Pa apartmani na Sv. Stefanu u C.Gori idu i po 3,500 Ojra za dan :D pa je li neko postavlja pitanje koliko zaradi jedan zubotehnicar u C. Gori. Koga briga :D , Dubrovnik i S. Stefan su jedno. Dovoljno je reci da za Dubrovnik zna pola svijete i vazda je uvrsten u must see places in the world :D .
Jedno je cijena luksuznog smjestaja u hotelu, a sasvim drugo cijenovnik u kaficima, restoranima...
Isti kurac :D , ljudi ti prodaju ambijent. Sto je u Rajvusa kafa u centru u nekim lokalima i po 4-5 maraka a u Kaknju 1 ili 1.5km.
Dubrovnik i S. Stefan su vazada bili nesto drugo i tako ce uvijek biti.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2422 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

detroit-mercy wrote: Isti kurac :D , ljudi ti prodaju ambijent. Sto je u Rajvusa kafa u centru u nekim lokalima i po 4-5 maraka a u Kaknju 1 ili 1.5km.
Dubrovnik i S. Stefan su vazada bili nesto drugo i tako ce uvijek biti.
da

i opatija donekle

jbg ne mozes ocekivati da ce klopa i kafa kostati isto na ferhadiji, ili kraj starog mosta... kao u kaknju...
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#2423 Re: hrvatska-more

Post by Zviz »

Evo moja racun iz jednog of Cafe barova u Rimu.

Jest da sam lose usliko skorz ostao mi blic, ali se vidi lista i cijena na kraju. Bilo nas 4.

Image


Ali gdje ces porediti Dubrovnik i Rim, za moj ukus Dubrovnik ljepsa selendra.
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#2424 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

detroit-mercy wrote:
sandokann wrote:
detroit-mercy wrote: Pa apartmani na Sv. Stefanu u C.Gori idu i po 3,500 Ojra za dan :D pa je li neko postavlja pitanje koliko zaradi jedan zubotehnicar u C. Gori. Koga briga :D , Dubrovnik i S. Stefan su jedno. Dovoljno je reci da za Dubrovnik zna pola svijete i vazda je uvrsten u must see places in the world :D .
Jedno je cijena luksuznog smjestaja u hotelu, a sasvim drugo cijenovnik u kaficima, restoranima...
Isti kurac :D , ljudi ti prodaju ambijent. Sto je u Rajvusa kafa u centru u nekim lokalima i po 4-5 maraka a u Kaknju 1 ili 1.5km.
Dubrovnik i S. Stefan su vazada bili nesto drugo i tako ce uvijek biti.
Nije isto. Nemoj tako. Na Kubi ces platiti hotel 10 milja maraka za dvije sedmice, a gradske cijene su ti na rangu Gorazda. Znaci, hotelska cijena je formirana na osnovu turista ili gostiju i klijentele koja posjecuje objekat dok se cijene kafica, restorana ... dobrim dijelom naslanjaju na standard domicilnog stanovnistva.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2425 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

sandokann wrote:
Nije isto. Nemoj tako. Na Kubi ces platiti hotel 10 milja maraka za dvije sedmice, a gradske cijene su ti na rangu Gorazda. Znaci, hotelska cijena je formirana na osnovu turista ili gostiju i klijentele koja posjecuje objekat dok se cijene kafica, restorana ... dobrim dijelom naslanjaju na standard domicilnog stanovnistva.
samo sto kuba nije pravilo vec izuzetak...
Post Reply