hrvatska-more
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2402 Re: hrvatska-more
svaka roba ima trziste... poznanik mi je radio u slicnom lokalu, fakat se sjecam kako je pricao da je mineralna 28kn... samo za probrane goste, jahtase i sl... tjeraju sirotinju cijenama, ta ce neko s jahte od 35 metara sjediti kraj sirotinje iz cehe, bosne ili hrvatske
btw, taj lokal je propao, gle cuda
-
NeenaSa
- Posts: 1700
- Joined: 25/04/2012 12:20
#2403 Re: hrvatska-more
'Bem ti zivot, sjeca li se itko, Sarajeva i ZOI '84- e ... i Kirk Daglasa. 
- black
- Posts: 18640
- Joined: 19/06/2004 16:00
- Location: ispod tresnje
#2404 Re: hrvatska-more
posto je Dubrovnik u pitanju mene ne cudi, klijentela je takva da mogu pucati visoko, e sad druga stvar je sto se neko kofrci dje ne trebaAlfons Kauders wrote:
svaka roba ima trziste... poznanik mi je radio u slicnom lokalu, fakat se sjecam kako je pricao da je mineralna 28kn... samo za probrane goste, jahtase i sl... tjeraju sirotinju cijenama, ta ce neko s jahte od 35 metara sjediti kraj sirotinje iz cehe, bosne ili hrvatske
btw, taj lokal je propao, gle cuda
-
sandokann
- Posts: 589
- Joined: 16/02/2009 00:15
#2405 Re: hrvatska-more
Lopovska posla.
Hrvatska im zadnja rupa Eu-a , cijene nabili kao u Monte Carlu.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2406 Re: hrvatska-more
Nije tako samo u Dubrovniku. S ulaskom u EU sve cijene u Hrvatskoj su otišle gore. Mi imamo izbor, otići ili ne, ali njihovi građani će uskoro i bukvalno umirati od gladi ...
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2407 Re: hrvatska-more
mozda je hrvatska zadnja rupa u eu, ali dubrovnik nijesandokann wrote:Lopovska posla.
Hrvatska im zadnja rupa Eu-a , cijene nabili kao u Monte Carlu.
on ima svoje mjesto u svim turistickim preporukama kao mjesto koje se mora vidjeti, visoko kotira. ima istoriju, tradiciju, ljepotu, more, luku za kruzere....
luksuz se uvijek placao.
ako hoces da se hadzijas na stradunu, izvoli plati. ako neces ili ne mozes, ima mjesta oko dubrovnika pa pij kafu i jedi
koliko je kafa u vatri skuplja od kafe u buca potoku
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#2408 Re: hrvatska-more
sandokann wrote:Lopovska posla.
Hrvatska im zadnja rupa Eu-a , cijene nabili kao u Monte Carlu.
U jednom od uglednijih cafe / restorana (vise ala cafe ali ima se i sta za zvaknut) u Kopenhagenu (jedan od najskupljih gradova u svijetu).
Gazirana voda 0,25 = 25kn
Coca Cola 0,25 = 25kn
Macchiato veliki = 54kn
Sprite 0,25 = 25kn
Cappuccino = 33kn
Ukupno = 162kn
Prosjecna plata u Kopenhagenu 5.000 DM netto. Prosjecna plata u Dubrovinku mozda 5.000kn.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2409 Re: hrvatska-more
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad onoZviz wrote:sandokann wrote:Lopovska posla.
Hrvatska im zadnja rupa Eu-a , cijene nabili kao u Monte Carlu.
U jednom od uglednijih cafe / restorana (vise ala cafe ali ima se i sta za zvaknut) u Kopenhagenu (jedan od najskupljih gradova u svijetu).
Gazirana voda 0,25 = 25kn
Coca Cola 0,25 = 25kn
Macchiato veliki = 54kn
Sprite 0,25 = 25kn
Cappuccino = 33kn
Ukupno = 162kn
Prosjecna plata u Kopenhagenu 5.000 DM netto. Prosjecna plata u Dubrovinku mozda 5.000kn.
u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60
-
sandokann
- Posts: 589
- Joined: 16/02/2009 00:15
#2411 Re: hrvatska-more
Radio sam, i sada ponekad, sezonski kao med. tehnicar u Tromsu i imao mjesecno 40.000 nor. kruna platu. Tako da su cijene srazmjerno njihovim primanjima, a koliko zaradi med. tehnicar u Dubrovniku?uglavnomja wrote:
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad ono![]()
u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60
I sta se mjerite sa Norveskom vise?
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#2412 Re: hrvatska-more
Koliko Norvezana dodje ovdje samo da loce - izvini na izrazu ali to je nenormalno, ovdje su cijene barem 30% do 50% nize nego u Norveskoj. Pa flasa visikja - naj obicniji Tullamore Dew koji mozes da kupis u najobicnijoj prodavnici 170 - 180dkr u Norveskoj nije ispod 340nkr zasigurno a omjer 1 na prema 1. Novezani i neidu u Dubrovnik, kad sve to mogu dobiti u Danskoj u po cijene - koji sat trajektom i to je to. U ljetnom periodu ovdje pola Norveske zivi.uglavnomja wrote:jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad onoZviz wrote:
U jednom od uglednijih cafe / restorana (vise ala cafe ali ima se i sta za zvaknut) u Kopenhagenu (jedan od najskupljih gradova u svijetu).
Gazirana voda 0,25 = 25kn
Coca Cola 0,25 = 25kn
Macchiato veliki = 54kn
Sprite 0,25 = 25kn
Cappuccino = 33kn
Ukupno = 162kn
Prosjecna plata u Kopenhagenu 5.000 DM netto. Prosjecna plata u Dubrovinku mozda 5.000kn.![]()
u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60
Pa kad smo isli na skijanje u Norvesku, znali smo natovariti pun auto hrane, alkohola, umjesto rezervnog tocka rupa puna cuge.
Skupi ste u pm.
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#2413 Re: hrvatska-more
Flasica vode Jana 0,5l u Dubrovniku je 10kn, kod nas 0,60 KM 
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2414 Re: hrvatska-more
k'o dubrovnikZviz wrote:
Skupi ste u pm.
nije dubrovnik mjerilo hrvatske
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2415 Re: hrvatska-more
Pa apartmani na Sv. Stefanu u C.Gori idu i po 3,500 Ojra za dansandokann wrote:Radio sam, i sada ponekad, sezonski kao med. tehnicar u Tromsu i imao mjesecno 40.000 nor. kruna platu. Tako da su cijene srazmjerno njihovim primanjima, a koliko zaradi med. tehnicar u Dubrovniku?uglavnomja wrote:
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad ono![]()
u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60
I sta se mjerite sa Norveskom vise?
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#2416 Re: hrvatska-more
Cijene su prava sitnica...naravno za onog ko ima viska para



Zakljucak: vrlo jednostavno,Uzmi ili Ostavi ha ja



Zakljucak: vrlo jednostavno,Uzmi ili Ostavi ha ja
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#2417 Re: hrvatska-more
Dubrovnik je rinaka, uz Veneciju najprecjenjeniji grad u Evropi.
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#2418 Re: hrvatska-more
uglavnomja wrote:k'o dubrovnikZviz wrote:
Skupi ste u pm.![]()
nije dubrovnik mjerilo hrvatskeni u kom pogledu.
Za danski standard Norveska je poskupa. Island je isto bio poskup ali poslje one krize sad su cijene kao u Danskoj. Nadam se da ce tako biti jos neko vrijeme, jer mi se ide malo gore
Hrvatska kn i danska kr 1 na prema jedan. Ali cijene koje pracam u HR su malo jeftinije nego u Danskoj. Neke stvari su jedtinije, druge opet znatno skuplje. Iz Danske je jeftinije otici na Thailand 10 dana, nego u Hrvatsku 14 dana.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2419 Re: hrvatska-more
dubrovnik, barem istorijsko jezgro grada, je "tourist trap" i nista vise... plati pa se klati...
ja sam s dvojicom prijatelja "doruckovao" tamo prije 5-6 godina... bilo nam usput do aerodroma... izasle su nas tri kafe i po jedno bezze pecivo oko 150 kuna...
e sad, da smo htjeli mogli smo stati u mokosici ili cavtatu pa zveknut tri pizze za iste pare, al eto htjeli malo prosetati carsijom
dubrovnik je sve samo ne prosjek sto se tice cijena... mrtva deracina, bio prije 20 godina, a bice i za 20 godina
btw.
drugom prilkom sam rucao 100 metara od zidina... pizza i sok, sasvim normalne cijene... nesto malo skuplje nego u malim gradovima, ali nista strasno... isto kao sto bi cevape na carsiji platio 7 maraka a u visokom petaka...
ja sam s dvojicom prijatelja "doruckovao" tamo prije 5-6 godina... bilo nam usput do aerodroma... izasle su nas tri kafe i po jedno bezze pecivo oko 150 kuna...
e sad, da smo htjeli mogli smo stati u mokosici ili cavtatu pa zveknut tri pizze za iste pare, al eto htjeli malo prosetati carsijom
dubrovnik je sve samo ne prosjek sto se tice cijena... mrtva deracina, bio prije 20 godina, a bice i za 20 godina
btw.
drugom prilkom sam rucao 100 metara od zidina... pizza i sok, sasvim normalne cijene... nesto malo skuplje nego u malim gradovima, ali nista strasno... isto kao sto bi cevape na carsiji platio 7 maraka a u visokom petaka...
Last edited by Alfons Kauders on 31/07/2013 13:40, edited 1 time in total.
-
sandokann
- Posts: 589
- Joined: 16/02/2009 00:15
#2420 Re: hrvatska-more
Jedno je cijena luksuznog smjestaja u hotelu, a sasvim drugo cijenovnik u kaficima, restoranima...detroit-mercy wrote:Pa apartmani na Sv. Stefanu u C.Gori idu i po 3,500 Ojra za dansandokann wrote:Radio sam, i sada ponekad, sezonski kao med. tehnicar u Tromsu i imao mjesecno 40.000 nor. kruna platu. Tako da su cijene srazmjerno njihovim primanjima, a koliko zaradi med. tehnicar u Dubrovniku?uglavnomja wrote:
jao zvizu, moj dojam je bio da je kopenhagen kao oslo, kad ono![]()
u oslu je svaka ova stavka minimalno 40 kn ili kr, ne znam veliki macchiato, nije ispod 60
I sta se mjerite sa Norveskom vise?pa je li neko postavlja pitanje koliko zaradi jedan zubotehnicar u C. Gori. Koga briga
, Dubrovnik i S. Stefan su jedno. Dovoljno je reci da za Dubrovnik zna pola svijete i vazda je uvrsten u must see places in the world
.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2421 Re: hrvatska-more
Isti kuracsandokann wrote:Jedno je cijena luksuznog smjestaja u hotelu, a sasvim drugo cijenovnik u kaficima, restoranima...detroit-mercy wrote:Pa apartmani na Sv. Stefanu u C.Gori idu i po 3,500 Ojra za dansandokann wrote:
Radio sam, i sada ponekad, sezonski kao med. tehnicar u Tromsu i imao mjesecno 40.000 nor. kruna platu. Tako da su cijene srazmjerno njihovim primanjima, a koliko zaradi med. tehnicar u Dubrovniku?
I sta se mjerite sa Norveskom vise?pa je li neko postavlja pitanje koliko zaradi jedan zubotehnicar u C. Gori. Koga briga
, Dubrovnik i S. Stefan su jedno. Dovoljno je reci da za Dubrovnik zna pola svijete i vazda je uvrsten u must see places in the world
.
Dubrovnik i S. Stefan su vazada bili nesto drugo i tako ce uvijek biti.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2422 Re: hrvatska-more
dadetroit-mercy wrote: Isti kurac, ljudi ti prodaju ambijent. Sto je u Rajvusa kafa u centru u nekim lokalima i po 4-5 maraka a u Kaknju 1 ili 1.5km.
Dubrovnik i S. Stefan su vazada bili nesto drugo i tako ce uvijek biti.
i opatija donekle
jbg ne mozes ocekivati da ce klopa i kafa kostati isto na ferhadiji, ili kraj starog mosta... kao u kaknju...
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#2423 Re: hrvatska-more
Evo moja racun iz jednog of Cafe barova u Rimu.
Jest da sam lose usliko skorz ostao mi blic, ali se vidi lista i cijena na kraju. Bilo nas 4.

Ali gdje ces porediti Dubrovnik i Rim, za moj ukus Dubrovnik ljepsa selendra.
Jest da sam lose usliko skorz ostao mi blic, ali se vidi lista i cijena na kraju. Bilo nas 4.

Ali gdje ces porediti Dubrovnik i Rim, za moj ukus Dubrovnik ljepsa selendra.
-
sandokann
- Posts: 589
- Joined: 16/02/2009 00:15
#2424 Re: hrvatska-more
Nije isto. Nemoj tako. Na Kubi ces platiti hotel 10 milja maraka za dvije sedmice, a gradske cijene su ti na rangu Gorazda. Znaci, hotelska cijena je formirana na osnovu turista ili gostiju i klijentele koja posjecuje objekat dok se cijene kafica, restorana ... dobrim dijelom naslanjaju na standard domicilnog stanovnistva.detroit-mercy wrote:Isti kuracsandokann wrote:Jedno je cijena luksuznog smjestaja u hotelu, a sasvim drugo cijenovnik u kaficima, restoranima...detroit-mercy wrote: Pa apartmani na Sv. Stefanu u C.Gori idu i po 3,500 Ojra za danpa je li neko postavlja pitanje koliko zaradi jedan zubotehnicar u C. Gori. Koga briga
, Dubrovnik i S. Stefan su jedno. Dovoljno je reci da za Dubrovnik zna pola svijete i vazda je uvrsten u must see places in the world
.
, ljudi ti prodaju ambijent. Sto je u Rajvusa kafa u centru u nekim lokalima i po 4-5 maraka a u Kaknju 1 ili 1.5km.
Dubrovnik i S. Stefan su vazada bili nesto drugo i tako ce uvijek biti.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2425 Re: hrvatska-more
samo sto kuba nije pravilo vec izuzetak...sandokann wrote:
Nije isto. Nemoj tako. Na Kubi ces platiti hotel 10 milja maraka za dvije sedmice, a gradske cijene su ti na rangu Gorazda. Znaci, hotelska cijena je formirana na osnovu turista ili gostiju i klijentele koja posjecuje objekat dok se cijene kafica, restorana ... dobrim dijelom naslanjaju na standard domicilnog stanovnistva.
