Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23826 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

kakaljin wrote:
Qler wrote:Nervira me, a sve cesce to vidjam, nova auta, skupa, i neke lijeve gume na njima... juce gledam pored mene nov passat ovaj B8 koji li je vec, i neke gume, nikad cuo za njih, jos 16'', pa jebem mu majku, ako si imao da das tih 30 i kusur hiljada za auto, kupi bar savu za 400KM sve 4 ne neke kineske, indijske...
To i ja primjecujem, auta sve preko 40 hiljada, a gume ne mogu jeftinije biti. Pa majku mu zar ne mislis na svoj zivot i djece koju vozis u autu.
Ne vidim problem, ako su gume nove?!
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#23827 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

vozis auto od nekoliko desetina hiljada, sa sigurno preko 120KS i stedis na gumama.... jebi ga meni nije logicno... na malti ima jedna W124 mecka, michellin gume na njoj, gospodin čovjek :)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23828 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Qler wrote:vozis auto od nekoliko desetina hiljada, sa sigurno preko 120KS i stedis na gumama.... jebi ga meni nije logicno... na malti ima jedna W124 mecka, michellin gume na njoj, gospodin čovjek :)
U svakom slucaju gume trebaju biti dobre, tu nema rasprave. Ali prozivati covjeka da ne misli na svoj i zvot svoje djece jer vozi na novim no-name gumama... Pod uslovom da su nove :)

Nije vise to tolika razlika u novim gumama, drasticne razlike se javljaju nakon odredjenog vremena koristenja
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#23829 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

vala me niko ne moze ubijediti da je Makbel protect guma dobra guma za X6 ili Cayenne... a vidjao sam i tih...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23830 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

jbga valja dat za ta govna 1200KM za jednu gumu :D
Last edited by amar1994 on 02/10/2019 13:43, edited 1 time in total.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23831 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Industrialyzer wrote:
kakaljin wrote:
Qler wrote:Nervira me, a sve cesce to vidjam, nova auta, skupa, i neke lijeve gume na njima... juce gledam pored mene nov passat ovaj B8 koji li je vec, i neke gume, nikad cuo za njih, jos 16'', pa jebem mu majku, ako si imao da das tih 30 i kusur hiljada za auto, kupi bar savu za 400KM sve 4 ne neke kineske, indijske...
To i ja primjecujem, auta sve preko 40 hiljada, a gume ne mogu jeftinije biti. Pa majku mu zar ne mislis na svoj zivot i djece koju vozis u autu.
Ne vidim problem, ako su gume nove?!
Problem je zaustavni put na normalnim brzinama koji moze biti veliki, a dovoljno je razlika pola metra da ti o tome zivot zavisi.

Ja kada kupujem gume kupujem kvalitetne gume koje mi glavu cuvaju i koje mi traju duze nego te no name gume, za istu cijenu.

konkretno prije kupovnie guma pogledam testove guma i odlucim i kupim uvijek gumu koja je u prve tri na testu za ljeto ili zimu.

Ako stedis na gumama onda stedis i na zivotu.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#23832 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

kod tibre, one manje gdje je hifa, pa ima ono sisa sranje od kafica. ispred bude porsche gume slickovi, ako im nema 10g i vise
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23833 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

U komsiluku na parkingu se od skoro pojavio A5, tek uvezen jer je bio na coll tablicama. Gledam neki dan na njemu sve 4 Tigar zimske gume.
Ne ide mi u glavu kako neko da 20+ hiljada KM za auto i onda stedi na gumama.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23834 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

auta pravljena za narko dilere i biznismene na zapadu koji mogu placat sve,a ne ovi nasi sa opterecenim racunima :-)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23835 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Qler wrote:vala me niko ne moze ubijediti da je Makbel protect guma dobra guma za X6 ili Cayenne... a vidjao sam i tih...

Pa protekt je nesto drugo...

Pricamo o Passatu koji ima nove no name gume i kao takav nije vala nikakva opasnost na cesti :wink:

Naravno da Cayenne od 300KS treba imati kvalitetnije gume, ali Passat od 130KS je ok sa bilo kojim novim.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23836 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Qler wrote:vala me niko ne moze ubijediti da je Makbel protect guma dobra guma za X6 ili Cayenne... a vidjao sam i tih...
Pisao sam ovdje zimus, Q7 na Phoenix protekt gumama. Dodje vozac kad kvrc, ne moze da upali jer je los akumulator. Stajao je 2 dana na istom mjestu dok se nije izgubio.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23837 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Industrialyzer wrote:
Naravno da Cayenne od 300KS treba imati kvalitetnije gume, ali Passat od 130KS je ok sa bilo kojim novim.
meni je stari toyo klizao na malo jacoj kisi,stalno se palio ESP,tada su imale preko 50 hiljada,sa novim continentalom se nije jos upalio,evo 3ca godina i oko 20 hiljada km..na moj auto nikad nece ic no name,bolja je i sava nego ona nekakva govna koja su se pojavila u zadnjih 5god :run:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23838 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Best drive :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23839 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

matador je najjaĆi,zavara raju da je dobra guma i u drugoj sezoni ocvrsne ko neka stvar :D
Last edited by amar1994 on 02/10/2019 13:54, edited 1 time in total.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23840 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

amar1994 wrote:
Industrialyzer wrote:
Naravno da Cayenne od 300KS treba imati kvalitetnije gume, ali Passat od 130KS je ok sa bilo kojim novim.
meni je stari toyo klizao na malo jacoj kisi,stalno se palio ESP,tada su imale preko 50 hiljada,sa novim continentalom se nije jos upalio,evo 3ca godina i oko 20 hiljada km..na moj auto nikad nece ic no name,bolja je i sava nego ona nekakva govna koja su se pojavila u zadnjih 5god :run:
Vidis, naucio si voziti :)

I ja vozim na GoodYear i nemam problema, ja pricam o no name novim gumama koje realno ne mogu vise od dvije sezone biti dobre. Razlika u odnosu na Conti je sto no name nakon 2= Conti nakon 5 godina. Ali ako neko ima novog Tigra na Passatu B8 od 130KS stvarno ne predstavlja opasnost na cesti :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23841 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

:lol:

ista cesta i brzina godinama,razlika je uvijek,samo se povecava kako stare,gledaj zaustavni put..

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... ootout.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

ispada da michelinka ima opravadano visoku cijenu :)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23842 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Pa Amare nije neka novost da bolja guma ima kraci zaustavni put pobogu, ali zar je OPASNOST na mokrom putu Sava Intensa u odnosu na Hankook? Treba ti 4m vise da bi stao i realno je da u ta 4 metra mozes ubiti nekoga ili sletjeti sa ceste. Ne trebamo biti bukvalci. Isto tako BFGoodrich treba 4m vise nego Sava itd itd. Sigurniji si sa boljim gumama, ali nisi opasnost na cesti ako imas nekog losijeg proizvodjaca. Ta je teza meni interesantna, a ne cinjenica da bolja guma ima kraci zaustavni put.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23843 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Ma boji se raja da ne pukne, da je ne probusi kakav kabadahija, inace bi se ulagalo vise u to sigurno.

Druga stvar, sava je jedno vrijeme bila sinonim za gumu, pojavom ovih nekih ostalih a cijenom pristupacnijih preslo se na te.

Ja bih prvi potpisao da svi vozimo na nekim savama ljetnim, zimi na zimskim, a ne da 50% auta ako ne i vise vozi na ljeto zima, veca je to opasnost
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23844 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Industrialyzer wrote:Pa Amare nije neka novost da bolja guma ima kraci zaustavni put pobogu, ali zar je OPASNOST na mokrom putu Sava Intensa u odnosu na Hankook? Treba ti 4m vise da bi stao i realno je da u ta 4 metra mozes ubiti nekoga ili sletjeti sa ceste. Ne trebamo biti bukvalci. Isto tako BFGoodrich treba 4m vise nego Sava itd itd. Sigurniji si sa boljim gumama, ali nisi opasnost na cesti ako imas nekog losijeg proizvodjaca. Ta je teza meni interesantna, a ne cinjenica da bolja guma ima kraci zaustavni put.
sava ne,sava je solidna guma,govorim o ovim novotarijama i protektima :D

pa niko i ne kaze al da ce ti pomoc bolja kad je kriticno,pa hoce sigurno,na kraju se sve vrti oko para,da svi imaju svi bi kupovali michelin koji je i meni bio preskup :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#23845 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

Ja samo vjerujem u Continental
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#23846 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Džaba mi dobr gume kada su mi kočnice u qrtzu.
8-)
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#23847 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

Sta ce mi i kocnice kad slabo vuce :D
Emir92
Posts: 307
Joined: 13/01/2011 15:31

#23848 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Emir92 »

Meni je sve OK vidjeti i te no name (nove) gume na autima da se oni voze shodno karakteristikama guma.
Ali jock stavis protekt gume i onda po gasu kao da su Michelin\Goodyear na autu, a svi u fazonu ima elektronika ona ce nas iscupati, hoce k...
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23849 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote:Ma boji se raja da ne pukne, da je ne probusi kakav kabadahija, inace bi se ulagalo vise u to sigurno.

Druga stvar, sava je jedno vrijeme bila sinonim za gumu, pojavom ovih nekih ostalih a cijenom pristupacnijih preslo se na te.

Ja bih prvi potpisao da svi vozimo na nekim savama ljetnim, zimi na zimskim, a ne da 50% auta ako ne i vise vozi na ljeto zima, veca je to opasnost
Kakve ba ljeto zima gume???
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23850 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

One sto se furaju tokom cijele godine :D
Post Reply