Ne vidim problem, ako su gume nove?!kakaljin wrote:To i ja primjecujem, auta sve preko 40 hiljada, a gume ne mogu jeftinije biti. Pa majku mu zar ne mislis na svoj zivot i djece koju vozis u autu.Qler wrote:Nervira me, a sve cesce to vidjam, nova auta, skupa, i neke lijeve gume na njima... juce gledam pored mene nov passat ovaj B8 koji li je vec, i neke gume, nikad cuo za njih, jos 16'', pa jebem mu majku, ako si imao da das tih 30 i kusur hiljada za auto, kupi bar savu za 400KM sve 4 ne neke kineske, indijske...
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23826 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Qler
- Posts: 25833
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#23827 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
vozis auto od nekoliko desetina hiljada, sa sigurno preko 120KS i stedis na gumama.... jebi ga meni nije logicno... na malti ima jedna W124 mecka, michellin gume na njoj, gospodin čovjek 
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23828 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U svakom slucaju gume trebaju biti dobre, tu nema rasprave. Ali prozivati covjeka da ne misli na svoj i zvot svoje djece jer vozi na novim no-name gumama... Pod uslovom da su noveQler wrote:vozis auto od nekoliko desetina hiljada, sa sigurno preko 120KS i stedis na gumama.... jebi ga meni nije logicno... na malti ima jedna W124 mecka, michellin gume na njoj, gospodin čovjek
Nije vise to tolika razlika u novim gumama, drasticne razlike se javljaju nakon odredjenog vremena koristenja
- Qler
- Posts: 25833
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#23829 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
vala me niko ne moze ubijediti da je Makbel protect guma dobra guma za X6 ili Cayenne... a vidjao sam i tih...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23830 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
jbga valja dat za ta govna 1200KM za jednu gumu
Last edited by amar1994 on 02/10/2019 13:43, edited 1 time in total.
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23831 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Problem je zaustavni put na normalnim brzinama koji moze biti veliki, a dovoljno je razlika pola metra da ti o tome zivot zavisi.Industrialyzer wrote:Ne vidim problem, ako su gume nove?!kakaljin wrote:To i ja primjecujem, auta sve preko 40 hiljada, a gume ne mogu jeftinije biti. Pa majku mu zar ne mislis na svoj zivot i djece koju vozis u autu.Qler wrote:Nervira me, a sve cesce to vidjam, nova auta, skupa, i neke lijeve gume na njima... juce gledam pored mene nov passat ovaj B8 koji li je vec, i neke gume, nikad cuo za njih, jos 16'', pa jebem mu majku, ako si imao da das tih 30 i kusur hiljada za auto, kupi bar savu za 400KM sve 4 ne neke kineske, indijske...
Ja kada kupujem gume kupujem kvalitetne gume koje mi glavu cuvaju i koje mi traju duze nego te no name gume, za istu cijenu.
konkretno prije kupovnie guma pogledam testove guma i odlucim i kupim uvijek gumu koja je u prve tri na testu za ljeto ili zimu.
Ako stedis na gumama onda stedis i na zivotu.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#23832 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
kod tibre, one manje gdje je hifa, pa ima ono sisa sranje od kafica. ispred bude porsche gume slickovi, ako im nema 10g i vise
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23833 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U komsiluku na parkingu se od skoro pojavio A5, tek uvezen jer je bio na coll tablicama. Gledam neki dan na njemu sve 4 Tigar zimske gume.
Ne ide mi u glavu kako neko da 20+ hiljada KM za auto i onda stedi na gumama.
Ne ide mi u glavu kako neko da 20+ hiljada KM za auto i onda stedi na gumama.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23834 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
auta pravljena za narko dilere i biznismene na zapadu koji mogu placat sve,a ne ovi nasi sa opterecenim racunima 
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23835 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Qler wrote:vala me niko ne moze ubijediti da je Makbel protect guma dobra guma za X6 ili Cayenne... a vidjao sam i tih...
Pa protekt je nesto drugo...
Pricamo o Passatu koji ima nove no name gume i kao takav nije vala nikakva opasnost na cesti
Naravno da Cayenne od 300KS treba imati kvalitetnije gume, ali Passat od 130KS je ok sa bilo kojim novim.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23836 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pisao sam ovdje zimus, Q7 na Phoenix protekt gumama. Dodje vozac kad kvrc, ne moze da upali jer je los akumulator. Stajao je 2 dana na istom mjestu dok se nije izgubio.Qler wrote:vala me niko ne moze ubijediti da je Makbel protect guma dobra guma za X6 ili Cayenne... a vidjao sam i tih...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23837 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
meni je stari toyo klizao na malo jacoj kisi,stalno se palio ESP,tada su imale preko 50 hiljada,sa novim continentalom se nije jos upalio,evo 3ca godina i oko 20 hiljada km..na moj auto nikad nece ic no name,bolja je i sava nego ona nekakva govna koja su se pojavila u zadnjih 5godIndustrialyzer wrote:
Naravno da Cayenne od 300KS treba imati kvalitetnije gume, ali Passat od 130KS je ok sa bilo kojim novim.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23839 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
matador je najjaĆi,zavara raju da je dobra guma i u drugoj sezoni ocvrsne ko neka stvar 
Last edited by amar1994 on 02/10/2019 13:54, edited 1 time in total.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23840 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vidis, naucio si vozitiamar1994 wrote:meni je stari toyo klizao na malo jacoj kisi,stalno se palio ESP,tada su imale preko 50 hiljada,sa novim continentalom se nije jos upalio,evo 3ca godina i oko 20 hiljada km..na moj auto nikad nece ic no name,bolja je i sava nego ona nekakva govna koja su se pojavila u zadnjih 5godIndustrialyzer wrote:
Naravno da Cayenne od 300KS treba imati kvalitetnije gume, ali Passat od 130KS je ok sa bilo kojim novim.
I ja vozim na GoodYear i nemam problema, ja pricam o no name novim gumama koje realno ne mogu vise od dvije sezone biti dobre. Razlika u odnosu na Conti je sto no name nakon 2= Conti nakon 5 godina. Ali ako neko ima novog Tigra na Passatu B8 od 130KS stvarno ne predstavlja opasnost na cesti
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23841 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ista cesta i brzina godinama,razlika je uvijek,samo se povecava kako stare,gledaj zaustavni put..
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... ootout.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
ispada da michelinka ima opravadano visoku cijenu
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23842 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa Amare nije neka novost da bolja guma ima kraci zaustavni put pobogu, ali zar je OPASNOST na mokrom putu Sava Intensa u odnosu na Hankook? Treba ti 4m vise da bi stao i realno je da u ta 4 metra mozes ubiti nekoga ili sletjeti sa ceste. Ne trebamo biti bukvalci. Isto tako BFGoodrich treba 4m vise nego Sava itd itd. Sigurniji si sa boljim gumama, ali nisi opasnost na cesti ako imas nekog losijeg proizvodjaca. Ta je teza meni interesantna, a ne cinjenica da bolja guma ima kraci zaustavni put.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23843 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma boji se raja da ne pukne, da je ne probusi kakav kabadahija, inace bi se ulagalo vise u to sigurno.
Druga stvar, sava je jedno vrijeme bila sinonim za gumu, pojavom ovih nekih ostalih a cijenom pristupacnijih preslo se na te.
Ja bih prvi potpisao da svi vozimo na nekim savama ljetnim, zimi na zimskim, a ne da 50% auta ako ne i vise vozi na ljeto zima, veca je to opasnost
Druga stvar, sava je jedno vrijeme bila sinonim za gumu, pojavom ovih nekih ostalih a cijenom pristupacnijih preslo se na te.
Ja bih prvi potpisao da svi vozimo na nekim savama ljetnim, zimi na zimskim, a ne da 50% auta ako ne i vise vozi na ljeto zima, veca je to opasnost
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23844 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
sava ne,sava je solidna guma,govorim o ovim novotarijama i protektimaIndustrialyzer wrote:Pa Amare nije neka novost da bolja guma ima kraci zaustavni put pobogu, ali zar je OPASNOST na mokrom putu Sava Intensa u odnosu na Hankook? Treba ti 4m vise da bi stao i realno je da u ta 4 metra mozes ubiti nekoga ili sletjeti sa ceste. Ne trebamo biti bukvalci. Isto tako BFGoodrich treba 4m vise nego Sava itd itd. Sigurniji si sa boljim gumama, ali nisi opasnost na cesti ako imas nekog losijeg proizvodjaca. Ta je teza meni interesantna, a ne cinjenica da bolja guma ima kraci zaustavni put.
pa niko i ne kaze al da ce ti pomoc bolja kad je kriticno,pa hoce sigurno,na kraju se sve vrti oko para,da svi imaju svi bi kupovali michelin koji je i meni bio preskup
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#23845 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja samo vjerujem u Continental
-
Naslovnica
- Posts: 35460
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23846 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Džaba mi dobr gume kada su mi kočnice u qrtzu.

-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#23847 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sta ce mi i kocnice kad slabo vuce 
-
Emir92
- Posts: 307
- Joined: 13/01/2011 15:31
#23848 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni je sve OK vidjeti i te no name (nove) gume na autima da se oni voze shodno karakteristikama guma.
Ali jock stavis protekt gume i onda po gasu kao da su Michelin\Goodyear na autu, a svi u fazonu ima elektronika ona ce nas iscupati, hoce k...
Ali jock stavis protekt gume i onda po gasu kao da su Michelin\Goodyear na autu, a svi u fazonu ima elektronika ona ce nas iscupati, hoce k...
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23849 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kakve ba ljeto zima gume???JavierBosnia wrote:Ma boji se raja da ne pukne, da je ne probusi kakav kabadahija, inace bi se ulagalo vise u to sigurno.
Druga stvar, sava je jedno vrijeme bila sinonim za gumu, pojavom ovih nekih ostalih a cijenom pristupacnijih preslo se na te.
Ja bih prvi potpisao da svi vozimo na nekim savama ljetnim, zimi na zimskim, a ne da 50% auta ako ne i vise vozi na ljeto zima, veca je to opasnost
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23850 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
One sto se furaju tokom cijele godine 
