Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23826 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je mislim isti motor kao kod ovih Octavia A7 MPI koje su se pojavile i u koje takse masovno trpaju plin!
- xoklix
- Posts: 3397
- Joined: 16/01/2018 16:07
#23827 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam jednu situaciju na Renault Masteru(2.3 dci, 165PS)
Čuje se zvuk klepetanja u motoru, meni odmah bacalo na dizne. Međutim na 1800+ obrtaja tog klepetanja nema.
Ne dimi,ne smrdi nafta u motoru, ne trza,ne gubi snagu,ne gori nikakva lampica...
I zamalo zaboravih, crijevo od interkulera se jako trese.
Vozilo je Beču pa ne znam smijem li ga takvog dovesti u BiH...
Čuje se zvuk klepetanja u motoru, meni odmah bacalo na dizne. Međutim na 1800+ obrtaja tog klepetanja nema.
Ne dimi,ne smrdi nafta u motoru, ne trza,ne gubi snagu,ne gori nikakva lampica...
I zamalo zaboravih, crijevo od interkulera se jako trese.
Vozilo je Beču pa ne znam smijem li ga takvog dovesti u BiH...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23829 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lanac?xoklix wrote:Imam jednu situaciju na Renault Masteru(2.3 dci, 165PS)
Čuje se zvuk klepetanja u motoru, meni odmah bacalo na dizne. Međutim na 1800+ obrtaja tog klepetanja nema.
Ne dimi,ne smrdi nafta u motoru, ne trza,ne gubi snagu,ne gori nikakva lampica...
I zamalo zaboravih, crijevo od interkulera se jako trese.
Vozilo je Beču pa ne znam smijem li ga takvog dovesti u BiH...
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#23830 Re: Pitamo Mehanicare ?
To može biti veliki "udarac" za kupce Kodiaqa, Superba koji su istresli 70000+ km za automobil, a onda preko noći Škodu VW spusta u rang Dacie, a diže Cupru (postoje špekulacije da se Seat preimenuje u Cupra).tempuser wrote: Ako krenu da u najavljenom pravcu da unutar VW grupacije Seata opet reanimiraju i "podignu" (zapravo je on bio fenjeras), a Skodu "spuste" tako sto neke stvari nece vise biti dostupne, mozda se uz novi model opet pojavi neki Tour, tipa A7 FL osnovna oprema i neki osnovni 1,0 ili 1,2 TSI. Dizel prestaje biti osnovni model u VW-u, 1,6 TDI valjda skroz povlace iz ponude u Golfu VIII.
Mada, sindikat Škode je već najavio velike proteste protiv VW plana.
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#23831 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozim ja 1.6 8v vw vec trecu godinu, nikakvih problema, zamijenio bobine jedino, mislim 100tinjak km da sam platio. Ostalo redovni servis samo. 75kw ako je to taj, za auto te velicine solidno snage ako nisi neki trkac, ja sam 90% u gradu tako da mi je ok, na otvorenoj isto, na autoputu ako vas je vise u autu vec malo osjetis slabost motora, iako je moj 7brzina dsg i vrti se nisko na 130-140... potroanja u gradu 10ak litara, otvorena minimum 6..
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#23832 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko ima na satu i trosi li ti ulja?dado_ wrote:Vozim ja 1.6 8v vw vec trecu godinu, nikakvih problema, zamijenio bobine jedino, mislim 100tinjak km da sam platio. Ostalo redovni servis samo. 75kw ako je to taj, za auto te velicine solidno snage ako nisi neki trkac, ja sam 90% u gradu tako da mi je ok, na otvorenoj isto, na autoputu ako vas je vise u autu vec malo osjetis slabost motora, iako je moj 7brzina dsg i vrti se nisko na 130-140... potroanja u gradu 10ak litara, otvorena minimum 6..
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#23833 Re: Pitamo Mehanicare ?
168000, presao sa njim ja oko 30, nije mi se nikad lampica palila, zamijenim ulje na 10-12000 odnosno jednom godisnjebordo gandalf wrote:Koliko ima na satu i trosi li ti ulja?dado_ wrote:Vozim ja 1.6 8v vw vec trecu godinu, nikakvih problema, zamijenio bobine jedino, mislim 100tinjak km da sam platio. Ostalo redovni servis samo. 75kw ako je to taj, za auto te velicine solidno snage ako nisi neki trkac, ja sam 90% u gradu tako da mi je ok, na otvorenoj isto, na autoputu ako vas je vise u autu vec malo osjetis slabost motora, iako je moj 7brzina dsg i vrti se nisko na 130-140... potroanja u gradu 10ak litara, otvorena minimum 6..
-
Sa_u_srcu
- Posts: 1868
- Joined: 19/10/2010 23:09
#23834 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ciscenje pdf filtera. Kakav je ovaj neskovic u lukavici zna li neko?
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#23835 Re: Pitamo Mehanicare ?
DPF filter, pdf je vrsta računarskog fajla.
-
Sa_u_srcu
- Posts: 1868
- Joined: 19/10/2010 23:09
#23836 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sa_u_srcu wrote:Ciscenje dpf filtera. Kakav je ovaj neskovic u lukavici zna li neko?
-
Sa_u_srcu
- Posts: 1868
- Joined: 19/10/2010 23:09
#23837 Re: Pitamo Mehanicare ?
liaar wrote:DPF filter, pdf je vrsta računarskog fajla.
liaar wrote:DPF filter, pdf je vrsta računarskog fajla.
-
Sa_u_srcu
- Posts: 1868
- Joined: 19/10/2010 23:09
#23838 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala na ispravci a sad mi treba dobro ciscenje, gdje da odem, Sarajevo i blizina.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#23839 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su rekli da sa onim Tune Up-om se uspjesno ciste dpf u MB.Sa_u_srcu wrote:Hvala na ispravci a sad mi treba dobro ciscenje, gdje da odem, Sarajevo i blizina.
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#23840 Re: Pitamo Mehanicare ?
pomoc ako neko zna sta je . u pitanju je opel corsa C .kad upalim auto i hocu puni desno ,nece, hoce samo jedan polukrug volana,ali lijeva strana normalno radi i hoce puni lijevi. Onda krenem u rikverc i hocu puni desno i samo nesto cikne i onda radi normalno i hoce puni desni i kad hocu da vozim.
- kabal1337
- Posts: 13455
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23841 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi li mozda naletio na rupu u zadnje vrijeme? Da ti mozda nije kriva krajnica ili cak da bije otiso lezaj amortizera? Krajnicu mozes vidjeti okom. Meni to prvo pada na pamet a da nije sta ozbiljnije oko letve ...
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#23842 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala na odgovoru,oticu majstoru samo se nadam da nije letva ili neki veliki kvar.kabal1337 wrote:Jesi li mozda naletio na rupu u zadnje vrijeme? Da ti mozda nije kriva krajnica ili cak da bije otiso lezaj amortizera? Krajnicu mozes vidjeti okom. Meni to prvo pada na pamet a da nije sta ozbiljnije oko letve ...
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23843 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pazi kako ćeš majstoru sa takvim volanom? Radije plati za slepanje.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23844 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakva su iskustva sa VW 1.6 benzinom (1595 cc, 8v SOHC multi-point fuel injection 75 kW 102KS)?
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#23845 Re: Pitamo Mehanicare ?
Citaj stranicu iza moj postNaslovnica wrote:Kakva su iskustva sa VW 1.6 benzinom (1595 cc, 8v SOHC multi-point fuel injection 75 kW 102KS)?
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23846 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izgleda da nije problematičan....dado_ wrote:Citaj stranicu iza moj postNaslovnica wrote:Kakva su iskustva sa VW 1.6 benzinom (1595 cc, 8v SOHC multi-point fuel injection 75 kW 102KS)?
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
Je li lanac ili zuBćasti?!
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#23847 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zupcasti, fsi verzije 85kw su s lancem. Motor stare konstrukcije, jednostavan za odrzavati, ja problema nisam imao... kazu da je za plina odlican..Naslovnica wrote:Izgleda da nije problematičan....dado_ wrote:Citaj stranicu iza moj postNaslovnica wrote:Kakva su iskustva sa VW 1.6 benzinom (1595 cc, 8v SOHC multi-point fuel injection 75 kW 102KS)?
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
Je li lanac ili zuBćasti?!
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23848 Re: Pitamo Mehanicare ?
nešto mi šušti ispod haube,ima li lijeka


- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23849 Re: Pitamo Mehanicare ?
zapali to lisce i prestace sustanje 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta

