Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

To je mislim isti motor kao kod ovih Octavia A7 MPI koje su se pojavile i u koje takse masovno trpaju plin!
User avatar
xoklix
Posts: 3397
Joined: 16/01/2018 16:07

#23827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xoklix »

Imam jednu situaciju na Renault Masteru(2.3 dci, 165PS)
Čuje se zvuk klepetanja u motoru, meni odmah bacalo na dizne. Međutim na 1800+ obrtaja tog klepetanja nema.
Ne dimi,ne smrdi nafta u motoru, ne trza,ne gubi snagu,ne gori nikakva lampica...
I zamalo zaboravih, crijevo od interkulera se jako trese.
Vozilo je Beču pa ne znam smijem li ga takvog dovesti u BiH...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

xoklix wrote:Imam jednu situaciju na Renault Masteru(2.3 dci, 165PS)
Čuje se zvuk klepetanja u motoru, meni odmah bacalo na dizne. Međutim na 1800+ obrtaja tog klepetanja nema.
Ne dimi,ne smrdi nafta u motoru, ne trza,ne gubi snagu,ne gori nikakva lampica...
I zamalo zaboravih, crijevo od interkulera se jako trese.
Vozilo je Beču pa ne znam smijem li ga takvog dovesti u BiH...
Lanac?
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#23830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

tempuser wrote: Ako krenu da u najavljenom pravcu da unutar VW grupacije Seata opet reanimiraju i "podignu" (zapravo je on bio fenjeras), a Skodu "spuste" tako sto neke stvari nece vise biti dostupne, mozda se uz novi model opet pojavi neki Tour, tipa A7 FL osnovna oprema i neki osnovni 1,0 ili 1,2 TSI. Dizel prestaje biti osnovni model u VW-u, 1,6 TDI valjda skroz povlace iz ponude u Golfu VIII.
To može biti veliki "udarac" za kupce Kodiaqa, Superba koji su istresli 70000+ km za automobil, a onda preko noći Škodu VW spusta u rang Dacie, a diže Cupru (postoje špekulacije da se Seat preimenuje u Cupra).
Mada, sindikat Škode je već najavio velike proteste protiv VW plana.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#23831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

Vozim ja 1.6 8v vw vec trecu godinu, nikakvih problema, zamijenio bobine jedino, mislim 100tinjak km da sam platio. Ostalo redovni servis samo. 75kw ako je to taj, za auto te velicine solidno snage ako nisi neki trkac, ja sam 90% u gradu tako da mi je ok, na otvorenoj isto, na autoputu ako vas je vise u autu vec malo osjetis slabost motora, iako je moj 7brzina dsg i vrti se nisko na 130-140... potroanja u gradu 10ak litara, otvorena minimum 6..
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#23832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

dado_ wrote:Vozim ja 1.6 8v vw vec trecu godinu, nikakvih problema, zamijenio bobine jedino, mislim 100tinjak km da sam platio. Ostalo redovni servis samo. 75kw ako je to taj, za auto te velicine solidno snage ako nisi neki trkac, ja sam 90% u gradu tako da mi je ok, na otvorenoj isto, na autoputu ako vas je vise u autu vec malo osjetis slabost motora, iako je moj 7brzina dsg i vrti se nisko na 130-140... potroanja u gradu 10ak litara, otvorena minimum 6..
Koliko ima na satu i trosi li ti ulja?
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#23833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

bordo gandalf wrote:
dado_ wrote:Vozim ja 1.6 8v vw vec trecu godinu, nikakvih problema, zamijenio bobine jedino, mislim 100tinjak km da sam platio. Ostalo redovni servis samo. 75kw ako je to taj, za auto te velicine solidno snage ako nisi neki trkac, ja sam 90% u gradu tako da mi je ok, na otvorenoj isto, na autoputu ako vas je vise u autu vec malo osjetis slabost motora, iako je moj 7brzina dsg i vrti se nisko na 130-140... potroanja u gradu 10ak litara, otvorena minimum 6..
Koliko ima na satu i trosi li ti ulja?
168000, presao sa njim ja oko 30, nije mi se nikad lampica palila, zamijenim ulje na 10-12000 odnosno jednom godisnje
Sa_u_srcu
Posts: 1868
Joined: 19/10/2010 23:09

#23834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sa_u_srcu »

Ciscenje pdf filtera. Kakav je ovaj neskovic u lukavici zna li neko?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#23835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

DPF filter, pdf je vrsta računarskog fajla.
Sa_u_srcu
Posts: 1868
Joined: 19/10/2010 23:09

#23836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sa_u_srcu »

Sa_u_srcu wrote:Ciscenje dpf filtera. Kakav je ovaj neskovic u lukavici zna li neko?
Sa_u_srcu
Posts: 1868
Joined: 19/10/2010 23:09

#23837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sa_u_srcu »

liaar wrote:DPF filter, pdf je vrsta računarskog fajla.
liaar wrote:DPF filter, pdf je vrsta računarskog fajla.
:D
Sa_u_srcu
Posts: 1868
Joined: 19/10/2010 23:09

#23838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sa_u_srcu »

Hvala na ispravci a sad mi treba dobro ciscenje, gdje da odem, Sarajevo i blizina.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#23839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Sa_u_srcu wrote:Hvala na ispravci a sad mi treba dobro ciscenje, gdje da odem, Sarajevo i blizina.
Meni su rekli da sa onim Tune Up-om se uspjesno ciste dpf u MB.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#23840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by madesa »

pomoc ako neko zna sta je . u pitanju je opel corsa C .kad upalim auto i hocu puni desno ,nece, hoce samo jedan polukrug volana,ali lijeva strana normalno radi i hoce puni lijevi. Onda krenem u rikverc i hocu puni desno i samo nesto cikne i onda radi normalno i hoce puni desni i kad hocu da vozim.
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#23841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Jesi li mozda naletio na rupu u zadnje vrijeme? Da ti mozda nije kriva krajnica ili cak da bije otiso lezaj amortizera? Krajnicu mozes vidjeti okom. Meni to prvo pada na pamet a da nije sta ozbiljnije oko letve ...
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#23842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by madesa »

kabal1337 wrote:Jesi li mozda naletio na rupu u zadnje vrijeme? Da ti mozda nije kriva krajnica ili cak da bije otiso lezaj amortizera? Krajnicu mozes vidjeti okom. Meni to prvo pada na pamet a da nije sta ozbiljnije oko letve ...
hvala na odgovoru,oticu majstoru samo se nadam da nije letva ili neki veliki kvar.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#23843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Pazi kako ćeš majstoru sa takvim volanom? Radije plati za slepanje.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#23844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Kakva su iskustva sa VW 1.6 benzinom (1595 cc, 8v SOHC multi-point fuel injection 75 kW 102KS)?
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#23845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

Naslovnica wrote:Kakva su iskustva sa VW 1.6 benzinom (1595 cc, 8v SOHC multi-point fuel injection 75 kW 102KS)?
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
Citaj stranicu iza moj post
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#23846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

dado_ wrote:
Naslovnica wrote:Kakva su iskustva sa VW 1.6 benzinom (1595 cc, 8v SOHC multi-point fuel injection 75 kW 102KS)?
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
Citaj stranicu iza moj post
Izgleda da nije problematičan....
Je li lanac ili zuBćasti?!
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#23847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

Naslovnica wrote:
dado_ wrote:
Naslovnica wrote:Kakva su iskustva sa VW 1.6 benzinom (1595 cc, 8v SOHC multi-point fuel injection 75 kW 102KS)?
Znam da hoće poprilično popiti (ionako bih ugrađivao plin pa manje boli), nema neke snage, NM, nego generalno, da li da ga se klonim ili ne?
U pitanju je Seat Altea.
Citaj stranicu iza moj post
Izgleda da nije problematičan....
Je li lanac ili zuBćasti?!
Zupcasti, fsi verzije 85kw su s lancem. Motor stare konstrukcije, jednostavan za odrzavati, ja problema nisam imao... kazu da je za plina odlican..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

nešto mi šušti ispod haube,ima li lijeka :zoka:

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zapali to lisce i prestace sustanje :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:D :thumbup:
Post Reply