Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23801 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemam iskustva sa vw benzincima al atmosferski benzinac manje-vise nijedan nije skupo odrzavati, svjecice vjerovatno do 40tak KM, jedino ne znam bobine ako odu mada one drze pravo puno kilometara, ostalo rijetko crkava na vecini. Ulje i filteri vjerovatno 100-120KM. Zupcasti i kvacilo isto nije uvala neka. Ako je dobro auto no sikiriki
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23802 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tu nista nije skupo, samo malo potrosnja veca....ako ti ne smeta....bordo gandalf wrote:bordo gandalf wrote:Ima li neko iskustva sa 1.6 8v vw benz. motorom? Koje su im mane? Jesu li skupi za odrzavati?
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#23803 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam da oni 2.0 piju dosta ulja ne znam jesu li ovi 1.6 toliko zedni ulja. Koliko je to malo veca potrosnja, 8-9 litara?konektovan wrote:Tu nista nije skupo, samo malo potrosnja veca....ako ti ne smeta....bordo gandalf wrote:bordo gandalf wrote:Ima li neko iskustva sa 1.6 8v vw benz. motorom? Koje su im mane? Jesu li skupi za odrzavati?
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#23804 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa ne mogu zbog ovih eu normi. ja sam svoju 1.6 platio 27k i za te pare sam se pomirio sa zastarjelim kokpitom, jeftinijom izradom. ali vec da ti 39k, meni zvuci preskupo.Optimist wrote:Slazem se, ali je pitanje da li ta razlika vrijedi toliko para?tempuser wrote:
1,6 atmo i 1,4 turbo su nebo i zemlja...
Po meni je najpostenije bilo da ostave u prodaji i 1.6 atmosferac pa neka kupac bira. Nesto slicno sto radi Octavia sa 1.6 atmosfercem pored modernih turbobenzinaca u ponudi.
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23805 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa cesto se vrti i vise od toga i to ljeti.bordo gandalf wrote: Znam da oni 2.0 piju dosta ulja ne znam jesu li ovi 1.6 toliko zedni ulja. Koliko je to malo veca potrosnja, 8-9 litara?
10 l je realnije, ali ako ti to ne smeta, motor ko motor je generslno pouzdan.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#23806 Re: Pitamo Mehanicare ?
Isao bi plin u taj motorkonektovan wrote:Pa cesto se vrti i vise od toga i to ljeti.bordo gandalf wrote: Znam da oni 2.0 piju dosta ulja ne znam jesu li ovi 1.6 toliko zedni ulja. Koliko je to malo veca potrosnja, 8-9 litara?![]()
10 l je realnije, ali ako ti to ne smeta, motor ko motor je generslno pouzdan.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23807 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta te onda briga koliko trosi 
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#23808 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa vise me brine potrosnja uljaThrottle wrote:Sta te onda briga koliko trosi
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23809 Re: Pitamo Mehanicare ?
Litru u gepek i gas
mada bih ja gledao bar da je onaj 1.6 16v radi snage, ne znam u kojem je autu taj 1.6 8v al vjerovatno je slabasan a ako je plin potrosnja ti ne igra ulogu ako bude veca, jedino registracija malo veca. Naravno , ako u tom.modelu ima 16v
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23810 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jasno je meni da tu eko norme uslovljavaju prodaju.nepass1 wrote: pa ne mogu zbog ovih eu normi. ja sam svoju 1.6 platio 27k i za te pare sam se pomirio sa zastarjelim kokpitom, jeftinijom izradom. ali vec da ti 39k, meni zvuci preskupo.
Samo sam se osvrnuo da je to sada preskupo u odnosu na prije, te sto nisu ostavili u opciji za balkansko trziste i 1.6 kao sto je Octavia prodavala 1.6 MPI euro5 paralelno sa ostalim novim motorima.
Btw i Duster se prije mogao kupiti 4x4 najjeftiniji za 24k KM, sad ga nema ispod 30k KM...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23811 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da proizvodnja, a ne prodaja diktira, tj da se ne mogu proizvoditi Euro5 autompobili i da ova tura A7 1,6 MPI Euro5 (koje su razgrabili taksiti) nije standardni low budget model (Tour), nego da je "zalutala" kod nas, bas kao i nekad tura povisenh "ukrajinki", pa onih povucenih Seata itd od priej 3god, jer je low budget model zapravo stari model sa osnovnom opremom, ali aktuelnim motorima.Optimist wrote:Jasno je meni da tu eko norme uslovljavaju prodaju.nepass1 wrote: pa ne mogu zbog ovih eu normi. ja sam svoju 1.6 platio 27k i za te pare sam se pomirio sa zastarjelim kokpitom, jeftinijom izradom. ali vec da ti 39k, meni zvuci preskupo.
Samo sam se osvrnuo da je to sada preskupo u odnosu na prije, te sto nisu ostavili u opciji za balkansko trziste i 1.6 kao sto je Octavia prodavala 1.6 MPI euro5 paralelno sa ostalim novim motorima.
Btw i Duster se prije mogao kupiti 4x4 najjeftiniji za 24k KM, sad ga nema ispod 30k KM...
Ja zapravo ne znam da li je Skoda sa trenutnom pozicijom unutar grupacije i ciljane kupce, uz model A7 uopste nudila opciju Tour? Zadnji Tour kojeg se sjecam je bio nakon sto se pojavio A5 FL, a bio je stari A5 sa CR motorima, osnovnom opremom, komandnom tablom, volanom i retorvizorima sa FL-a.
Ako krenu da u najavljenom pravcu da unutar VW grupacije Seata opet reanimiraju i "podignu" (zapravo je on bio fenjeras), a Skodu "spuste" tako sto neke stvari nece vise biti dostupne, mozda se uz novi model opet pojavi neki Tour, tipa A7 FL osnovna oprema i neki osnovni 1,0 ili 1,2 TSI. Dizel prestaje biti osnovni model u VW-u, 1,6 TDI valjda skroz povlace iz ponude u Golfu VIII.
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23812 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj 16v je FSi mensecini, i nije bas za plin....Throttle wrote:Litru u gepek i gasmada bih ja gledao bar da je onaj 1.6 16v radi snage, ne znam u kojem je autu taj 1.6 8v al vjerovatno je slabasan a ako je plin potrosnja ti ne igra ulogu ako bude veca, jedino registracija malo veca. Naravno , ako u tom.modelu ima 16v
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23813 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije svaki. 1,6 FSI je imao oznako BAD i bio je 10-ak KS jaci od "obicnog" a,6 16v.konektovan wrote:
Taj 16v je FSi mensecini, i nije bas za plin....
Koliko znam bile su dvije verzije 1,6 8V, stari sa 75 KS i noviiji sa 100 KS. Stari se ugradjivao u Golfa III, Pola 6N, Octaviu Mk1 prije FL-a itd, noviji u Golfa IV, Audi A4 B5, Octaviu Mk1 FL, AF, Passat B5 itd.
Last edited by tempuser on 27/10/2019 09:15, edited 1 time in total.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23814 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upravo, 1.6 16v ima u golfu 4 npr a nisam vidio da je napisao o kojem autu se radi.
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23815 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja kontam da cojek pita za golf mk5?!Throttle wrote:Upravo, 1.6 16v ima u golfu 4 npr a nisam vidio da je napisao o kojem autu se radi.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23816 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemam pojma, u originalnom postu ne spominje. Zato sam ga vec i pitao koji je model, 1.6 8v imas i u dvici
Ima li neko iskustva sa 1.6 8v vw benz. motorom? Koje su im mane? Jesu li skupi za odrzavati?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23817 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa to u osnovi i jeste EA827 motor iz dvice, audija jajeta itd...Throttle wrote:Nemam pojma, u originalnom postu ne spominje. Zato sam ga vec i pitao koji je model, 1.6 8v imas i u dvici![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23818 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav je automaCki mjenjač kod ovih Octavia Scout što su dijelili invalidima, pun xin Q na piku?!
Problematičan ili OK?!
Problematičan ili OK?!
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#23819 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemam odredjen model, iz vw grupacije su iste ugradjivali u seate audi i vw modele. Na poklopcu motora imaju oznaku 1.6 sr i kao ti su sa 8 ventila. Na ove sa 16 ventila ne moze plin????Throttle wrote:Nemam pojma, u originalnom postu ne spominje. Zato sam ga vec i pitao koji je model, 1.6 8v imas i u dvici![]()
Ima li neko iskustva sa 1.6 8v vw benz. motorom? Koje su im mane? Jesu li skupi za odrzavati?
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23820 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ttebas druze napisati koji model auta je u pitanju.....bordo gandalf wrote:Nemam odredjen model, iz vw grupacije su iste ugradjivali u seate audi i vw modele. Na poklopcu motora imaju oznaku 1.6 sr i kao ti su sa 8 ventila. Na ove sa 16 ventila ne moze plin????Throttle wrote:Nemam pojma, u originalnom postu ne spominje. Zato sam ga vec i pitao koji je model, 1.6 8v imas i u dvici![]()
Ima li neko iskustva sa 1.6 8v vw benz. motorom? Koje su im mane? Jesu li skupi za odrzavati?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23821 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisu to octavie Scout (da bogdo jesu) nego obicni karavani TSI, a na ovim zadnjim podjelama automatski mjenjac je standardno DSG.Naslovnica wrote:Kakav je automaCki mjenjač kod ovih Octavia Scout što su dijelili invalidima, pun xin Q na piku?!
Problematičan ili OK?!
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#23822 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo konkretno leon 1.6 2004 godinakonektovan wrote:Ttebas druze napisati koji model auta je u pitanju.....bordo gandalf wrote:Nemam odredjen model, iz vw grupacije su iste ugradjivali u seate audi i vw modele. Na poklopcu motora imaju oznaku 1.6 sr i kao ti su sa 8 ventila. Na ove sa 16 ventila ne moze plin????Throttle wrote:Nemam pojma, u originalnom postu ne spominje. Zato sam ga vec i pitao koji je model, 1.6 8v imas i u dvici![]()
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23823 Re: Pitamo Mehanicare ?
To bi trebao biti leon mk1, u taj moze plin sigurice... 
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23824 Re: Pitamo Mehanicare ?
SORRY!!!tempuser wrote:Nisu to octavie Scout (da bogdo jesu) nego obicni karavani TSI, a na ovim zadnjim podjelama automatski mjenjac je standardno DSG.Naslovnica wrote:Kakav je automaCki mjenjač kod ovih Octavia Scout što su dijelili invalidima, pun xin Q na piku?!
Problematičan ili OK?!
Pogresno sam na pisao, radise o TOUR modelu!
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23825 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze i na 16v plin samo da nije fsi motorbordo gandalf wrote:Nemam odredjen model, iz vw grupacije su iste ugradjivali u seate audi i vw modele. Na poklopcu motora imaju oznaku 1.6 sr i kao ti su sa 8 ventila. Na ove sa 16 ventila ne moze plin????Throttle wrote:Nemam pojma, u originalnom postu ne spominje. Zato sam ga vec i pitao koji je model, 1.6 8v imas i u dvici![]()
Ima li neko iskustva sa 1.6 8v vw benz. motorom? Koje su im mane? Jesu li skupi za odrzavati?
imas u golfu 4 i leonu mk1 taj 16v motor samo evo kako gledam, u leonu je izmedju 8v i 16v 5KS razlike tako da ti nije bitno
drug ima 1,6 16v i fercera plin bez problema, g4 je kod njega
