Kad ovo citam danas je isto sto sam citao i prije 20 godina za klimu, ABS, airbagove, el. prozore, katalizatore!konektovan wrote: Dpf, zamajac, turbina, dizne......znas i sam sta su najveci strahovi kod vozaca sa ovih prostora...
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23751 Re: Pitamo Mehanicare ?
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23752 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bojim se kvarova elektronike, ali me strah izjebanih kvacila i prljavih dpf. Ipak su stavke koje u cetverocifrene.tempuser wrote:Kad ovo citam danas je isto sto sam citao i prije 20 godina za klimu, ABS, airbagove, el. prozore, katalizatore!konektovan wrote: Dpf, zamajac, turbina, dizne......znas i sam sta su najveci strahovi kod vozaca sa ovih prostora...
Nisam bas shvatio ovaj tvoj upis.amar1994 wrote:nadam se da nisi ozbiljan za napuhane cijene qashqaia(kao novih ne polovnih)
Obzirom da gledam samo 4wd, a ne ove hendikepirane, te da nisu preko 150K km, izbacuje mi sve pofine cijene.
I koristio sam riječ "nabildane", što ima ipak malo drugačije značenje od "napuhane".
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23753 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jutros opet procurilo.tempuser wrote:To se u strocnoj terminlogiji kaze: nadoce u voznji!Naslovnica wrote:I kod mene prestalo da curi na letvi.bitanga_sa_otesa wrote:to je onda nesto naleglo i sad je ok
Mora da je naleglo!
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23754 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je, cini mi se, prije svega strah od novih tehnickih rjesenja.drug_profi wrote:Ne bojim se kvarova elektronike, ali me strah izjebanih kvacila i prljavih dpf. Ipak su stavke koje u cetverocifrene.tempuser wrote:Kad ovo citam danas je isto sto sam citao i prije 20 godina za klimu, ABS, airbagove, el. prozore, katalizatore!konektovan wrote: Dpf, zamajac, turbina, dizne......znas i sam sta su najveci strahovi kod vozaca sa ovih prostora...
To je cijena ako hoces da ima 150 KS, da ide ko lud, da trosi 5-6 lit. Ako te je strah th stvari kupis G2, nemas problema sa diznama, DPF-om, a kvacilo 150 KM sa rukama!
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23755 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisu to jedine opcije, ali ne bih sa tobom ulazio u raspravu.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23756 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja gledam slicne modele za next car i mokka mi se zasad najvise svidja.drug_profi wrote:Nego, nesto mi zapade za oko ford Kuga. Valja li to auto sta kao polovnjak? Dizel, benzinac? Cijena odrzavanja?
Čisto da znam da li da ga ostavim u jednačini ili da ga izbacim.
Ovaj primjerak mi se cini cak i nerealno dobar.
Kilometraza, oprema, stanje, servisi, ....
Opel Mokka 1.4 Turbo 4×4 Enjoy (21.000 KM)
https://www.olx.ba/r/35380549/105272
Heknes plin i jos uradis neke osnove sto treba uradit na autu sa 88k km i za 23k si miran.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23757 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jest ga namaščobio onim kokpit sprejom 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23758 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naravno da nisu, benz + LPG, samo ne znam cega se onda bojis...?drug_profi wrote:Nisu to jedine opcije, ali ne bih sa tobom ulazio u raspravu.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#23759 Re: Pitamo Mehanicare ?
taman za tebe, hanumu i ćuku...ostale moš centrotransom prevozit.
malo i usko brate....
malo i usko brate....
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23760 Re: Pitamo Mehanicare ?
JesThrottle wrote:Jest ga namaščobio onim kokpit sprejom
Ova mokka jedina ispunjava uslove jeftinijeg odrzavanja (iako ima turbinu i plutajuci jos uvijek nema dpf,problem sa diznama i klasicni velki servis), male potrosnje (pogodna za plin) i ipak nesto pristojnije snage i momenta.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#23761 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mora li svako auto imati neke bezze opcije koje se slabo ili nikako ne koriste a koje poskupljuje auto?
Iz BiH najmanje 50-60% osoba ne prijedje granicu u toku godine, ceste slabe, potreba za autom prilicna...pa zasto ne bi neko radio auta sa minimalnim opcijama(kao G2) a ne sve mjerio sa EU standardom.
Zasto se od Golfa napravila limuzina kada mu to nije bila namjena?
Iz BiH najmanje 50-60% osoba ne prijedje granicu u toku godine, ceste slabe, potreba za autom prilicna...pa zasto ne bi neko radio auta sa minimalnim opcijama(kao G2) a ne sve mjerio sa EU standardom.
Zasto se od Golfa napravila limuzina kada mu to nije bila namjena?
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#23762 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko iskustva sa 1.6 8v vw benz. motorom? Koje su im mane? Jesu li skupi za odrzavati?
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#23763 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa mogu ti i na benzincu injektori otići...koja je cijena bobina, kad vrisnu?tabija wrote:JesThrottle wrote:Jest ga namaščobio onim kokpit sprejomal se opet cini dobra jebla sebe.
Ova mokka jedina ispunjava uslove jeftinijeg odrzavanja (iako ima turbinu i plutajuci jos uvijek nema dpf,problem sa diznama i klasicni velki servis), male potrosnje (pogodna za plin) i ipak nesto pristojnije snage i momenta.
sve ti je to mačak u vreći, kako te zapadne. ne kazem da prilikom kupovine treba grlom u jagode, ali...
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#23764 Re: Pitamo Mehanicare ?
dupLJi. 
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23765 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naravno da moze...moze i motor na 80k zaribat.radostan dan wrote:pa mogu ti i na benzincu injektori otići...koja je cijena bobina, kad vrisnu?tabija wrote:JesThrottle wrote:Jest ga namaščobio onim kokpit sprejomal se opet cini dobra jebla sebe.
Ova mokka jedina ispunjava uslove jeftinijeg odrzavanja (iako ima turbinu i plutajuci jos uvijek nema dpf,problem sa diznama i klasicni velki servis), male potrosnje (pogodna za plin) i ipak nesto pristojnije snage i momenta.
sve ti je to mačak u vreći, kako te zapadne. ne kazem da prilikom kupovine treba grlom u jagode, ali...
Ipak, procentualno su mnogo manjse sanse na ovom autu nego na dizelu...realno.
Ja sam naveo samo ugrubo ove najvece stavke, najskuplje zajebancije.
Ima tu jos more stvari koje mogu otici, ako je auto les dzaba mu sve ostalo.
Stanje prvo gledat pa sve ostalo...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23766 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tesko naci 4x4 sa modernim benzincem i sa pristojnom opremom, da nije bas lada...tempuser wrote:Naravno da nisu, benz + LPG, samo ne znam cega se onda bojis...?drug_profi wrote:Nisu to jedine opcije, ali ne bih sa tobom ulazio u raspravu.
A i tu sad treba biti zabrinut za mehaniku i kvacila.
Ima jedna kuga sa 2,5T benzincem, niske kilometraze, ali to bi sisalo 17-18 plina po gradu glatko, ako benzina vuce po fabrickim spec. 14,5 litara.
Mislim, ima jos koja godina da prodje dotle, ali eto sad sam poceo da se interesujem, da pratim malo i da se pokusam malo edukovat oko toga sta izbjeci, sta gledati, na sta paziti... jer da bi sve pohvatao treba suziti izbor na 3-4 modela max.
Zasad Mokka, Duster, Vitara... rado bih ubacio Nissana ako se nađe.
Fol je sto je lako kupit, ali je pitanje da li ce se moci odrzavat sa smanjenim prihodima. Ili cu mozda odgoditi penziju do 65-te.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23767 Re: Pitamo Mehanicare ?
s parama nista nije tesko nacidrug_profi wrote: Tesko naci 4x4 sa modernim benzincem i sa pristojnom opremom, da nije bas lada...
A i tu sad treba biti zabrinut za mehaniku i kvacila.
Ima jedna kuga sa 2,5T benzincem, niske kilometraze, ali to bi sisalo 17-18 plina po gradu glatko,
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23768 Re: Pitamo Mehanicare ?
@drug_profi: Vrtila se ta Kuga po forumu, ak0 je fotkana negdje u garazi trznog centra. Ako u medjuvremenu nisu fotke zamijenjene
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23769 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobra brate, sve sto ima opreme zguro je u nju. Ovo je kostalo oko 45-50K kao novo.tabija wrote:I ja gledam slicne modele za next car i mokka mi se zasad najvise svidja.drug_profi wrote:Nego, nesto mi zapade za oko ford Kuga. Valja li to auto sta kao polovnjak? Dizel, benzinac? Cijena odrzavanja?
Čisto da znam da li da ga ostavim u jednačini ili da ga izbacim.
Ovaj primjerak mi se cini cak i nerealno dobar.
Kilometraza, oprema, stanje, servisi, ....
Opel Mokka 1.4 Turbo 4×4 Enjoy (21.000 KM)
https://www.olx.ba/r/35380549/105272
Heknes plin i jos uradis neke osnove sto treba uradit na autu sa 88k km i za 23k si miran.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23770 Re: Pitamo Mehanicare ?
jest nesto u starom gradu. 35.000 kilometara, desetak godina stara. Sve mi to cudno, ali hajd da imam namjeru kupovati istrazio bih bolje.Throttle wrote:@drug_profi: Vrtila se ta Kuga po forumu, ak0 je fotkana negdje u garazi trznog centra. Ako u medjuvremenu nisu fotke zamijenjene
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23771 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za penzionera Duster ili Vitara mjera auto, zbog kucnog (umanjenog) budzeta i odrzavanja.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23772 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jest to je ta Kuga vjerovatno, i ona je imala smijesnu kilometrazu. Ne sjecam se sta presudi forumsko pucanstvo al ako ide plin na nju ja se ne bih mislio
Sto se mokke tice, ovako na prvu fale bolji farovi, grijaci volana i sjedista i park senzori. Ostalo sve ima
Sto se mokke tice, ovako na prvu fale bolji farovi, grijaci volana i sjedista i park senzori. Ostalo sve ima
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23773 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ne mora bas 6 moze i 7-8.bitanga_sa_otesa wrote:s parama nista nije tesko nacidrug_profi wrote: Tesko naci 4x4 sa modernim benzincem i sa pristojnom opremom, da nije bas lada...
A i tu sad treba biti zabrinut za mehaniku i kvacila.
Ima jedna kuga sa 2,5T benzincem, niske kilometraze, ali to bi sisalo 17-18 plina po gradu glatko,a sta ima veze sto bi sisalo toliko? sta bi ti benzinca od 2 tone 4x4 da trosi 6 plina?
![]()
![]()
A ne, pa besmisleno je imati troskove na plinu od cca 20 maraka na 100 kilometara grada. Onda je dizel rentabilniji.
I ne razmisljam o suv-u od 2t vec nesto normalno do 1,5t. Tu se vec mogu nadati unutar 10-12 litara plina po gradu,
Ali na dugu stapu je to jos.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23774 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma da ovo je neki moj kont.Optimist wrote:Za penzionera Duster ili Vitara mjera auto, zbog kucnog (umanjenog) budzeta i odrzavanja.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23775 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bit ce vitara 1.6 atmo na prodaju do tada koliko hoces. Ja evo stoju okreno s tim motoron na plinu, kahno nije. Smece madjarsko. 
