Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2376 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

ElRe wrote:Sve ove varijacije snage na QV verziji znace da je Giulia jos daleko od konacnog proizvoda. Ne znam ni jednu ozbiljnu firmu koja se kocka sa ugledom kako to radi FCA. Bolje da su rekli Giulia dolazi 2017. i dovidjena. Ovako model predstavljan sredinom 2015. stalno se pojavljuju nove vijesti i konfuzije na netu sto za prodaju nikako ne moze biti dobro.
Bojim se da ovo nece izaci na dobro.
Potpis. :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2377 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

Jos jedan potpis. Euforija prolazi lagano.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2378 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Ja ne vidim razloga za padanje euforije, na kraju krajeva, nekoliko modela se već vozi po Evropi i nema nikakvih problema...
sumnjam da neće biti benzinca ispod 200 KS, jer će tu ulogu preuzeti 1,4 turbo, koji će sigurno imati neku varijantu od 150 ili 200 KS...a onda je logično da je sljedeća stepenica dvolitarski turbo benzinac sa 250 i 280 KS..
od dizela, ta tri motora su sasvim dovoljna...plus tu sigurno ide trolitreni šestak sa 250 plus...za mene, ovo je solidna ponuda motora, uz najjaču varijantu...
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#2379 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Ponuda planiranih motora je OK. Trebali bi imati benzinca od cca 150 KS, ali je problem sto izgleda Giulia nije daleko otisla od testne mule. Audi A4 je vec u poodmakloj prodaji, XE takodje. Sad samo nedostaje da Markione kaze u svom stilu "ne isplati se sada prodavati Giuliu, konkurencija je velika, trziste u Kini, Indiji i Brazilu u padu, u Evropi gubimo novac, odlazemo sve za godinu dana".
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2380 Re: Alfa Romeo

Post by ranger »

izgleda da se sva prica oko ovog auta svela da je brza od bmw-a na trkacoj stazi u sportskoj verziji, što prosječnom vozaču znači - ništa.
od pocetka 2015.se prica o njoj, slike vamo tamo, i onda najave prodaju za 2017, haman da ce joj trebat facelift prije nego se uopce pocne prodavat :-)
dakle, samo nastavak talijanskog mrljavljenja koje je unistilo lanciu a sve su prilike da ce i alfu... :run:
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#2381 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

ranger wrote:izgleda da se sva prica oko ovog auta svela da je brza od bmw-a na trkacoj stazi u sportskoj verziji, što prosječnom vozaču znači - ništa.
od pocetka 2015.se prica o njoj, slike vamo tamo, i onda najave prodaju za 2017, haman da ce joj trebat facelift prije nego se uopce pocne prodavat :-)
dakle, samo nastavak talijanskog mrljavljenja koje je unistilo lanciu a sve su prilike da ce i alfu... :run:
Bio sam protiv prodaje Alfe, misleci da je Fiat sposoban da je digne iz pepela, ali ovo sto rade sa Giuliom je katastrofa. Sto kazes, vec mogu da pripremaju FL model
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2382 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Pa i oni koji su je htjeli kupiti su korak od toga da prodaju neke svoje marke... :D
Nije tu problem samo Giulia, koja ima solidnu bazu za nadogradnju u vidu karavana ili drugih karoserijskih varijanti, koliko je bitna diverzifikacija modela...znači, Alfa mora imati sedam do osam modela u ponudi, sad imaju samo dva...jedino tako se može prčiati o nekakvoj milionskoj prodaji na godišnjem nivou...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2383 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

johntra wrote:Ja ne vidim razloga za padanje euforije, na kraju krajeva, nekoliko modela se već vozi po Evropi i nema nikakvih problema...
sumnjam da neće biti benzinca ispod 200 KS, jer će tu ulogu preuzeti 1,4 turbo, koji će sigurno imati neku varijantu od 150 ili 200 KS...a onda je logično da je sljedeća stepenica dvolitarski turbo benzinac sa 250 i 280 KS..
od dizela, ta tri motora su sasvim dovoljna...plus tu sigurno ide trolitreni šestak sa 250 plus...za mene, ovo je solidna ponuda motora, uz najjaču varijantu...
FCA radi na novoj modularnoj GSE (Global Small Engine) seriji motora (skoro je gotovo) koja ce zamjeniti TwinAir i FIRE motore,tako da jos uvijek ne znamo koja ce biti kubikaza navedenih motora i hoce li biti opcija sa 3 i 4 cilindra.
3.0 sestak dizel,ali onaj stari,koji ide u Maserati se vec voza i testira u Giuliji,ali on ima CGI blok. Posto je receno da ce Alfa imati iskljucivo i samo full alu motore,ne znam koliko ozbiljno misle sa njim,jer se vec uveliko radi na alu motoru. Mozda samo pripremaju teren za taj novi,mada jos nisu nacisto da li uopste da idu sa njim u Guiliji.
Sto se tice varijacije snage na QV modelu,uveliko se vec zna da se jedan takav voza po Americi upravo sa snagom koja je navedena cca 490 KS (vjerovatno je sitno detuniran zbog njihovih normi).
I ovaj 2.0 GME (Global Medium Engine) sa 250 KS planiran je iskljucivo za ITA trziste (ustvari detunirani od 280 KS) jer tamo godisnji porez i osiguranje raste za svaku KS preko 250.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2384 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Ako ne stave šestak dizel, nemaju šta tražiti u toj klasi...bio on sa običnim ili alu blokom...što se tiče nove serije malolitražnih benzinaca, mislim da im nije ispravno to što čekaju novu generaciju, jer se 1,8 pokazao odličan u svim modelima i sa svim obimima snage...nek kasnije predstave nove benzince, ionako sumnjam da se radi o nekim drastičnim preinakama...isto tako, nek ne pomišljaju da izlaze na tržište bez tri karoserijske varijante: limuzina, karavan i kupe...kasnije nek dodaju kabrio, ako bude interesa...

Inače evo jedan zanimljiv tekst o Giulietti TCR, mada ovo nije izvorno Alfin program, nego od Romeo Ferraris...

Alfa otkrila novu trkaću Giuliettu TCR kojom napada na GTI-ja, OPC-a, ST-a i slične

http://proauto.ba/alfa-otkrila-novu-trk ... -i-slicne/
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2385 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

johntra wrote:Ako ne stave šestak dizel, nemaju šta tražiti u toj klasi...bio on sa običnim ili alu blokom...što se tiče nove serije malolitražnih benzinaca, mislim da im nije ispravno to što čekaju novu generaciju, jer se 1,8 pokazao odličan u svim modelima i sa svim obimima snage...nek kasnije predstave nove benzince, ionako sumnjam da se radi o nekim drastičnim preinakama...isto tako, nek ne pomišljaju da izlaze na tržište bez tri karoserijske varijante: limuzina, karavan i kupe...kasnije nek dodaju kabrio, ako bude interesa...

Inače evo jedan zanimljiv tekst o Giulietti TCR, mada ovo nije izvorno Alfin program, nego od Romeo Ferraris...

Alfa otkrila novu trkaću Giuliettu TCR kojom napada na GTI-ja, OPC-a, ST-a i slične

http://proauto.ba/alfa-otkrila-novu-trk ... -i-slicne/
1.8 motor,odnosno onaj iz Giuliette QV sa 1750 ccm je motor iz Pratolla serije motora. To je ustvari 2.0 JTD blok sa drugacijom radilicom. Taj motor je vec otpisan,jer u 4C i Giuliettu QV FL ide sasvim drugi motor (full alu,drugacija radilica,drugacija glava,turbina) iako imaju istu kubikazu. Uz to,taj je planiran za poprecnu ugradnju.
Coupe i Cabrio ide. Kodna oznaka Tipo 963.
Last edited by mali_milojica on 16/11/2015 14:35, edited 2 times in total.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#2386 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

johntra wrote:Ako ne stave šestak dizel, nemaju šta tražiti u toj klasi...bio on sa običnim ili alu blokom...što se tiče nove serije malolitražnih benzinaca, mislim da im nije ispravno to što čekaju novu generaciju, jer se 1,8 pokazao odličan u svim modelima i sa svim obimima snage...nek kasnije predstave nove benzince, ionako sumnjam da se radi o nekim drastičnim preinakama...isto tako, nek ne pomišljaju da izlaze na tržište bez tri karoserijske varijante: limuzina, karavan i kupe...kasnije nek dodaju kabrio, ako bude interesa...

Inače evo jedan zanimljiv tekst o Giulietti TCR, mada ovo nije izvorno Alfin program, nego od Romeo Ferraris...

Alfa otkrila novu trkaću Giuliettu TCR kojom napada na GTI-ja, OPC-a, ST-a i slične

http://proauto.ba/alfa-otkrila-novu-trk ... -i-slicne/
Karavan i coupe su kod Giulie pod must have. Koliko su neozbiljni govori i to da su za QV prvo objavili 510 KS, sada 500 i za USA 490 KS. Vjerovatno ni ono vrijeme na Ringu nije tacno. Bolje im je bilo da su svo ovo vrijeme cutali i potrosili ga narazvoj nego sto su plasirali raznorazne vijesti po netu od kojih je malo sta konacno i istinito.

Govorili su da ce prodaja krenuti pocetkom 2016. a jos ni motore nemaju spremne. Jos jednom kazem, sve je ovo neozbiljno i kako ljubitelju Alfe veoma mi je zao sto se to desava.

Na tim novim motorima su trebali da pocnu da rade 2012 godine pa da danas budu spremni, ali ne, oni su poceli da ih razvijaju 2015.
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#2387 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:...
Sto se tice varijacije snage na QV modelu,uveliko se vec zna da se jedan takav voza po Americi upravo sa snagom koja je navedena cca 490 KS (vjerovatno je sitno detuniran zbog njihovih normi)...
NIje on, kako kažeš sitno detuniran, pogotovu ne zbog USA normi, koje su za benzinske motore približno iste kao Euro 6 u EU, nego se radi o različitim standardima za iskazivanje najveće snage motora.

U USA se koristi SAE norma koja za potpuno isti motor iskazuje manje konjskih snaga nego kada se iskaže po njemačkoj DIN normi.

Zbog toga se običava reći da isti motor u istom autu ima najveću snagu od 375 kW/510 PS (DIN), ili 490 HP (SAE).

Ne postoji neki koeficijent za preračunavanje, jer se jednostavno radi o dva različita standarda koji propisuju način mjerenja snage.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2388 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:...
Sto se tice varijacije snage na QV modelu,uveliko se vec zna da se jedan takav voza po Americi upravo sa snagom koja je navedena cca 490 KS (vjerovatno je sitno detuniran zbog njihovih normi)...
NIje on, kako kažeš sitno detuniran, pogotovu ne zbog USA normi, koje su za benzinske motore približno iste kao Euro 6 u EU, nego se radi o različitim standardima za iskazivanje najveće snage motora.

U USA se koristi SAE norma koja za potpuno isti motor iskazuje manje konjskih snaga nego kada se iskaže po njemačkoj DIN normi.

Zbog toga se običava reći da isti motor u istom autu ima najveću snagu od 375 kW/510 PS (DIN), ili 490 HP (SAE).

Ne postoji neki koeficijent za preračunavanje, jer se jednostavno radi o dva različita standarda koji propisuju način mjerenja snage.
Da,do sada su iz Alfe govorili da ima 510,ovi iz amerike prenosili da ima 503,zbog tih standarda.
Nevezano za to,odavno se vrti info da se po SAD vrti Giulia sa manje konja,a motor iz QV. Ne vjerujem da je to neka manja snaga da popuni ponudu,razlika je premala.
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#2389 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:
johntra wrote:Ako ne stave šestak dizel, nemaju šta tražiti u toj klasi...bio on sa običnim ili alu blokom...što se tiče nove serije malolitražnih benzinaca, mislim da im nije ispravno to što čekaju novu generaciju, jer se 1,8 pokazao odličan u svim modelima i sa svim obimima snage...nek kasnije predstave nove benzince, ionako sumnjam da se radi o nekim drastičnim preinakama...isto tako, nek ne pomišljaju da izlaze na tržište bez tri karoserijske varijante: limuzina, karavan i kupe...kasnije nek dodaju kabrio, ako bude interesa...

Inače evo jedan zanimljiv tekst o Giulietti TCR, mada ovo nije izvorno Alfin program, nego od Romeo Ferraris...

Alfa otkrila novu trkaću Giuliettu TCR kojom napada na GTI-ja, OPC-a, ST-a i slične

http://proauto.ba/alfa-otkrila-novu-trk ... -i-slicne/
1.8 motor,odnosno onaj iz Giuliette QV sa 1750 ccm je motor iz Pratolla serije motora. To je ustvari 2.0 JTD blok sa drugacijom radilicom. Taj motor je vec otpisan,jer u 4C i Giuliettu QV FL ide sasvim drugi motor (full alu,drugacija radilica,drugacija glava,turbina) iako imaju istu kubikazu. Uz to,taj je planiran za poprecnu ugradnju.
Coupe i Cabrio ide. Kodna oznaka Tipo 963.
Ovo što si napisao planiran za poprečnu ugradnju, u današnje vrijeme više ne bi trebalo biti od značaja. Mercedes i Renault su to najbolje dokazali sa Renaultovim 1.6 dCi R9M motorom. Kada su Renaultovci razvijali ovaj motor, pretpostavljam da nisu imali u glavi niti jednu aplikaciju gdje taj motor treba biti ugrađen uzdužno. Pa opet je, u saradnji sa Mercedesovim inženjerima, bez nekih prevelikih preinaka, R9M (sa Mercedesovom oznakom OM 626) lijepo legao uzdužno ugrađen u novu C-klasu (W/S 205), u modele sa oznakom C 180 d i C 200 d.

Ono što će za Alfine inženjere itekako biti problem je ubacivanje 3.0 litrenog dizel šestaka u Giuliu. Naime, vrijeme tu svakako igra protiv njih. Približava se datum kada će za EU homologaciju novog tipa, vozilo morati zadovoljavati Euro 6c normu za izduvne gasove, ali testirano po novom WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) testnom ciklusu, koji je puno zahtjevniji od dosadašnjeg NECD (New European Driving Cycle) testnog ciklusa.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2390 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:
johntra wrote:Ako ne stave šestak dizel, nemaju šta tražiti u toj klasi...bio on sa običnim ili alu blokom...što se tiče nove serije malolitražnih benzinaca, mislim da im nije ispravno to što čekaju novu generaciju, jer se 1,8 pokazao odličan u svim modelima i sa svim obimima snage...nek kasnije predstave nove benzince, ionako sumnjam da se radi o nekim drastičnim preinakama...isto tako, nek ne pomišljaju da izlaze na tržište bez tri karoserijske varijante: limuzina, karavan i kupe...kasnije nek dodaju kabrio, ako bude interesa...

Inače evo jedan zanimljiv tekst o Giulietti TCR, mada ovo nije izvorno Alfin program, nego od Romeo Ferraris...

Alfa otkrila novu trkaću Giuliettu TCR kojom napada na GTI-ja, OPC-a, ST-a i slične

http://proauto.ba/alfa-otkrila-novu-trk ... -i-slicne/
1.8 motor,odnosno onaj iz Giuliette QV sa 1750 ccm je motor iz Pratolla serije motora. To je ustvari 2.0 JTD blok sa drugacijom radilicom. Taj motor je vec otpisan,jer u 4C i Giuliettu QV FL ide sasvim drugi motor (full alu,drugacija radilica,drugacija glava,turbina) iako imaju istu kubikazu. Uz to,taj je planiran za poprecnu ugradnju.
Coupe i Cabrio ide. Kodna oznaka Tipo 963.
Ovo što si napisao planiran za poprečnu ugradnju, u današnje vrijeme više ne bi trebalo biti od značaja. Mercedes i Renault su to najbolje dokazali sa Renaultovim 1.6 dCi R9M motorom. Kada su Renaultovci razvijali ovaj motor, pretpostavljam da nisu imali u glavi niti jednu aplikaciju gdje taj motor treba biti ugrađen uzdužno. Pa opet je, u saradnji sa Mercedesovim inženjerima, bez nekih prevelikih preinaka, R9M (sa Mercedesovom oznakom OM 626) lijepo legao uzdužno ugrađen u novu C-klasu (W/S 205), u modele sa oznakom C 180 d i C 200 d.

Ono što će za Alfine inženjere itekako biti problem je ubacivanje 3.0 litrenog dizel šestaka u Giuliu. Naime, vrijeme tu svakako igra protiv njih. Približava se datum kada će za EU homologaciju novog tipa, vozilo morati zadovoljavati Euro 6c normu za izduvne gasove, ali testirano po novom WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) testnom ciklusu, koji je puno zahtjevniji od dosadašnjeg NECD (New European Driving Cycle) testnog ciklusa.
Ma naravno da moze i uzduzno,nije problem. Alfa je Busso koji je iz vremena kad su koristili uzduzno postavljene motore,napravili da kasnije ide poprecno. Ali sta ce se dobiti ako ovaj motor stavis u Giuliu,a razvio si potpuno novi motor koji u svemu nadilazi taj. Bezpotrebno trosenje vremena i sredstava na prilagodbu motora.
Vjerovatno ce cekati nasljednika FIRE motora da popuni donji dio ponude.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2391 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Sinoć na sajmu u LA predstavljanje Giulie QV za SAD, ali usput i službeno najava 2.0 GME sa 280 KS. Ima GDI kao i MA2 na usisu.
I da rijesimo valjda napokon dileme kada Giulia dolazi. Kao sto je i najavljeno u SAD dolazi u Q3,odnosno na ljeto.
All-new Alfa Romeo-specific turbocharged four-cylinder engine and available all-wheel drive
Also arriving next summer, an all-new 2.0-liter direct-injection all-aluminum turbo engine, designed specifically for Alfa Romeo, will deliver a class-leading 276 horsepower and world-class levels of performance, efficiency and refinement on other Giulia models. This innovative engine will also feature a MultiAir2 system that simultaneously controls both intake valve opening and closing events to more effectively manage combustion quality. This electro-hydraulic fully variable-valve lift technology ensures the appropriate and effective compression ratio, plus efficient internal exhaust-gas recirculation (EGR) for improved fuel economy.
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07
Location: Usa
Contact:

#2392 Re: Alfa Romeo

Post by Lolobrigida »

Giulia QV za američko tržište razvija 377kW/505 bhp, što znači da po našem sistemu ima 512 KS. Ne spominje se nikakva verzija od 490 KS.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2393 Re: Alfa Romeo

Post by sema911s »

Lolobrigida wrote:Giulia QV za američko tržište razvija 377kW/505 bhp, što znači da po našem sistemu ima 512 KS. Ne spominje se nikakva verzija od 490 KS.
dodaj "nase" eko norme, gorivo(ko ono ima vise oktana), katalizatori, nivo buke
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#2394 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

mali_milojica wrote:Sinoć na sajmu u LA predstavljanje Giulie QV za SAD, ali usput i službeno najava 2.0 GME sa 280 KS. Ima GDI kao i MA2 na usisu.
I da rijesimo valjda napokon dileme kada Giulia dolazi. Kao sto je i najavljeno u SAD dolazi u Q3,odnosno na ljeto.
Bojim se prekasno. Tačno godinu dana nakon predstaljanja. Tako ni Lada nije radila.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2395 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:
mali_milojica wrote:Sinoć na sajmu u LA predstavljanje Giulie QV za SAD, ali usput i službeno najava 2.0 GME sa 280 KS. Ima GDI kao i MA2 na usisu.
I da rijesimo valjda napokon dileme kada Giulia dolazi. Kao sto je i najavljeno u SAD dolazi u Q3,odnosno na ljeto.
Bojim se prekasno. Tačno godinu dana nakon predstaljanja. Tako ni Lada nije radila.
To je za trziste Amerike,tako su i najavili. Narudzbe sto se QV modela tice u EU su vec pocele. Za ostale verzije trebat ce sacekati Zenevu,odnosno Q2 za trziste EU,ali po najavama u Italiji ce ici narudzbe malo ranije.
Po meni bolje i ovako,jer ocito ne zele napraviti bilo kakvu gresku. Ako je trebalo cekati da sve bude OK i kako treba neka ide sporije malo. Ne treba zaboraviti da je potpuno nov auto iz temelja napravljen i sve to u 2.5 godine. Treba priznati da BMW,Audi ili Mercedes to lakse izbace. Oni su u prednosti,jer im je lakse nesto malo poboljsati od prethodnog modela,nego ga praviti od pocetka,jer neka baza postoji. Alfa bukvalno prolazi porodjajne muke
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#2396 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Meni nije jasan pristup celnika FCA u pogledu novih modela. Svaka dva mjeseca mijenjaju planove i prave nova odlaganja. Bolje im je da cute i rade.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2397 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:Meni nije jasan pristup celnika FCA u pogledu novih modela. Svaka dva mjeseca mijenjaju planove i prave nova odlaganja. Bolje im je da cute i rade.
To se slazem.
Odradili ste glavni posao,sad samo treba da izbacuju model po model. Svejedno kojim redoslijedom. Suti i radi.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2398 Re: Alfa Romeo

Post by sema911s »

ElRe wrote:Meni nije jasan pristup celnika FCA u pogledu novih modela. Svaka dva mjeseca mijenjaju planove i prave nova odlaganja. Bolje im je da cute i rade.

sace paljba po meni,.,

i mi u firmi imamo mnogo problema,., od 1000kom 3 valjaju ostalo skart,. vadili se prvo na poplave, pa na neku cestu, pa los materijal, pa problem sa masinom,., sve dok ne postignes optimalnu temperaturu i ne savladas sve probleme u proizvodnji odgadjas rokove,.,

i kada je dosao na kraju svabo i pregledao sta je problem,.,eno ih cesu se po glowii nemoze njih 10super duoper inzinjera da rijesi problem,. al kada upale a rekli su do nove god(koje neznam),., ima da svi najebemo valja stic odlaganja od vec 7+ mjeseci

tak i oni svi zakoni su postreni, prave nesto sto nisu pravili od 1983,
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2399 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Briga kod bosanskih kupaca nove Alfe od 500ks na nivou, nema šta.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#2400 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Mene zanima AR kao brend. Giuliu vrlo vjerovatno necu moci da kupim novu, a pogotovu QV.
Post Reply