Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#2376 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mefistofilis »

stan investitora kosta izmedju 500 i 600 KM (za onaj kvalitet i kvantitet izgradnje)
900 KM bez PDVa ne bi uopste trebao biti bauk
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2377 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by iceman2010 »

TheHound wrote:
Hajvan wrote:
Pozitivna_geografija wrote:I da kazem da je suoer sto imamo tu mujanica, bingo, tramvaj, kvalitetne jaslice, apoteku, dosta trgovina, pekaru, buregdzinicu, restorancic sa igralistem... Sta vise da se trazi.

1. 'malo' zelenila između zgrada:
2. 'malo' širih ulica i širokih pločnika/trotoara s odgoarajućim drvoredom i !malo! mobilijara na tom pločniku :
3. 'malo' javnih prostora (trg); 'mal0' šetališta- to su one ulice ekskluzivno namjenjene pješacima s radnjmama i buticima u prizemlju :D:

od 'ostalog'- ne fali ništa…
I po mogucnosti da kvadrat kosta jos manje nego sad? Jedno 900KM/m2?
Doduse vlasnici Tibre jedva prezivljavaju. Eno ih na Forbesovoj listi.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2378 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

TheHound wrote:
I po mogucnosti da kvadrat kosta jos manje nego sad? Jedno 900KM/m2?

gdje si to vidio u mojem postu?
čitaš mozda misli?
tvoj sarkazam i ironija nece napraviti od onog nazovi naselja bolje mjesto za bitisane pod suncem…
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#2379 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

I je l' ko vidio regulacioni plan ? Gdje umeću nove zgrade ?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2380 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

cpu_fan wrote:I je l' ko vidio regulacioni plan ? Gdje umeću nove zgrade ?
Je li definitivno prave jos zgrada? Nisam u toku
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#2381 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

P308 wrote:
cpu_fan wrote:I je l' ko vidio regulacioni plan ? Gdje umeću nove zgrade ?
Je li definitivno prave jos zgrada? Nisam u toku
Ma prave samo ne znamo jos gdje ce ih pozicionirati.
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#2382 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Seoskivaralica »

Pa dom penzionera ruše i još jedan osinjak, pa iza hife tamo do onih zgrada sve idu novi osinjaci , kažem vam biće sve od hife do gasproma u jednom komadu.... :-) :-)
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#2383 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mefistofilis »

pa tu za 15-20 godina ni policija po mraku nece smjeti hodati :-)
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#2384 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

cpu_fan wrote:
Pozitivna_geografija wrote:I da kazem da je suoer sto imamo tu mujanica, bingo, tramvaj, kvalitetne jaslice, apoteku, dosta trgovina, pekaru, buregdzinicu, restorancic sa igralistem... Sta vise da se trazi.
Pa možda 25% zelene površine koju su morali ispoštovati po regulacionim planu. Možda igralište koje je do duše postojalo dok se komšije iz susjednih kuća nisu počeli žaliti da im smeta dreka od djece.
:-D OČIGLEDNO SAMO JEDNOSTRANO GLEDATE PROTIV TIBRE .... :-D
Valjda Vam krivo što su ljudi milioneri ili što se brinete za nas koji smo tu kupili stanove...
POGLEDAJTE NA MALTI ŠTA RADI Anc Drajv zgrade neče imati ni parkinga niti zelene površine... :izet:
Isto tako zgrade do Bristola SVE TRI NABIJENE ... ZAJEBALI SU I TIBRU ... Parking ko u priči ... :izet:
Na Marin Dvoru ko kupi stan imat če smiraj iznad tramvaja i isto tako puno parkinga i zelenih površina... :izet: :izet: :izet:

O ČEMU PRIČAMO............. hahhahahaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#2385 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

Prvo smanji malo komplekse, a drugo samo kazem da su bili duzni po regulacionom planu osigurati 25% zelene povsine i napraviti igraliste. Da ima pravne drzave svi koji su kupili stanove mogli bi izganjati naknadu.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#2386 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by TheHound »

Hajvan wrote:
TheHound wrote:
I po mogucnosti da kvadrat kosta jos manje nego sad? Jedno 900KM/m2?

gdje si to vidio u mojem postu?
čitaš mozda misli?
tvoj sarkazam i ironija nece napraviti od onog nazovi naselja bolje mjesto za bitisane pod suncem…
Dalo se zakljuciti iz posta.
Kome se ne svidja Tibra ima one nove zgrade ko Elektroprivrede za 3000/m2 ili cak i Dvor za 4000/m2 pa izvolite.

Za 1400/m2 se ne moze ocekivati nista bolje od ovog sto Tibra nudi, a nudi tacno onoliko koliko platis.
iceman2010 wrote: Doduse vlasnici Tibre jedva prezivljavaju. Eno ih na Forbesovoj listi.
A to je iz nekog razloga moj ili tvoj problem?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2387 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

bilic wrote:
cpu_fan wrote:
Pozitivna_geografija wrote:I da kazem da je suoer sto imamo tu mujanica, bingo, tramvaj, kvalitetne jaslice, apoteku, dosta trgovina, pekaru, buregdzinicu, restorancic sa igralistem... Sta vise da se trazi.
Pa možda 25% zelene površine koju su morali ispoštovati po regulacionim planu. Možda igralište koje je do duše postojalo dok se komšije iz susjednih kuća nisu počeli žaliti da im smeta dreka od djece.
:-D OČIGLEDNO SAMO JEDNOSTRANO GLEDATE PROTIV TIBRE .... :-D
Valjda Vam krivo što su ljudi milioneri ili što se brinete za nas koji smo tu kupili stanove...
POGLEDAJTE NA MALTI ŠTA RADI Anc Drajv zgrade neče imati ni parkinga niti zelene površine... :izet:
Isto tako zgrade do Bristola SVE TRI NABIJENE ... ZAJEBALI SU I TIBRU ... Parking ko u priči ... :izet:
Na Marin Dvoru ko kupi stan imat če smiraj iznad tramvaja i isto tako puno parkinga i zelenih površina... :izet: :izet: :izet:

O ČEMU PRIČAMO............. hahhahahaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zgrade na malti se ne mogu porediti sa Tibrom, a dvije od tri zgrade kod hotela Bristol su poslovne
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#2388 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by emmir1 »

Tibra je omogućila da dosta mladih dođe do stanova i to je dobra strana Tibre.
No da je malo natrpano i bez zelenih površina to jest.

Preko puta Tibre gdje je bio restoran Izvor se grade stanovi i čitam da će oko 60% površine, odnosno lokacije da bude zelena površina, parking neki trg...

Gledao sam malo stanove i dobro izgleda.

Da li je neko kupovao i zna li neko kakve su cijene tih stanova???
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#2389 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mefistofilis »

emmir1 wrote:Tibra je omogućila da dosta mladih dođe do stanova i to je dobra strana Tibre.
No da je malo natrpano i bez zelenih površina to jest.

Preko puta Tibre gdje je bio restoran Izvor se grade stanovi i čitam da će oko 60% površine, odnosno lokacije da bude zelena površina, parking neki trg...

Gledao sam malo stanove i dobro izgleda.

Da li je neko kupovao i zna li neko kakve su cijene tih stanova???







nisam gledao cijene ili raspored ali sam vidio kakva je armatura otisla u temelje...
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#2390 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Čudna sorta »

Ovo uopšte ne zvuči loše.

Drugi javni poziv za investitore koji su zainteresovani za projekt rješavanja stambenog pitanja mladih putem zakupa uz obavezu kupoprodaje stana u Kantonu Sarajevo završen je. Kako nam je kazao Čedomir Lukić, ministar stambene politike KS-a u ostavci, pristiglo je nekoliko prijava.


- Naredne sedmice trebali bismo na sjednici Vlade KS-a pripremiti sporazum kako bismo mogli sa investitorima potpisivati ugovore da bismo nakon toga mogli raspisati javni poziv za korisnike. Vjerujem da će ovaj aktuelni saziv Vlade KS-a uspjeti realizovati ovaj projekt kako bi buduće kolege mogle dalje pratiti realizaciju kupoprodaje stanova, rekao je Lukić. Radi se o projektu Ministarstva stambene politike i Vlade KS-a kojim se u trenucima ekonomske krize i smanjenog obima prodaje stanova na tržištu pronalazi novi model koji omogućava mladim da pod povoljnijim uslovima osiguraju krov nad glavom. U pitanju je specifičan način prikupljanja sredstava kroz desetogodišnji zakup stana iz kojeg bi se dio sredstava izdvajao za otkup spomenutog stana, te uz finansijsko učešće Vlade KS-a u iznosu od 10 posto od kupoprodajne vrijednosti stana, a maksimalno do 10.000 KM. Na ovaj način mladim ljudima omogućilo bi se da u periodu zakupa stana sakupe značajan dio sredstava važnih za njegovu konačnu kupovinu.

- Ako bi se, naprimjer, za adekvatan stan koji će biti u ponudi na nekoj lokaciji podstanarstvo plaćalo 300 KM, od investitora će biti zatraženo da taj zakup kupcu umanji za 20 posto. U ovom slučaju kupac će mjesečno za zakup izdvajati 240 KM. Uz ovaj iznos će biti u obavezi istovremeno izdvajati i najmanje 150 KM mjesečno za otkup stana, s tim da ovaj iznos voljom kupca može biti i veći ukoliko želi što prije otplatiti stan, istakao je ministar Lukić.

Pojedinosti vezane za kupoprodajni ugovor između kupca i investitora biće regulisane notarskim ugovorom. Investitori i korisnici neće biti u mogućnosti da na bilo koji način prevare jedni druge.

- Sa investitorom će se odmah utvrditi cijena stana i potvrda da stan ne može prodati nikome drugom osim korisniku sa kojim potpiše notarski ugovor, jer na taj način osiguravamo korisnika. A korisnik neće biti u mogućnosti da uradi bilo kakve malverzacije jer će u slučaju takvih pokušaja ostati bez sredstava koja je ulagao i koja je dala Vlada KS-a. Tako da će to istovremeno biti garancija investitoru da će korisnik otkupiti stan, ali i korisniku da investitor taj stan neće moći prodati drugom, osim u slučaju odustajanja, naveo je Lukić.
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#2391 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by L u c i f e r »

Tu će trebati mrtva štela...
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#2392 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Seoskivaralica »

cpu_fan wrote:Prvo smanji malo komplekse, a drugo samo kazem da su bili duzni po regulacionom planu osigurati 25% zelene povsine i napraviti igraliste. Da ima pravne drzave svi koji su kupili stanove mogli bi izganjati naknadu.
Ja . I da je Helmut Kohl načelnik opštine gdje tibra pravi , možda i nekako....
Ovako nikako....
Ali stvarno onako je bilo gužva , sad baš gubi smisao i postaje samo mrtvo prenoćište to naselje , kad se nema gdje izaći i sjesti ispred zgrade ,djeca ljulju zaljuljati , loptu ošutat , da ne kažem koš ubacit , kafić nema gdje baštu staviti , da napraviš ćevabdžinicu treba ti pedeset metara limenog odžaka, a auto ti svakako nije potrebno u naselju jer ti ga ili obiju ili otuku komšije , još rasvjeta je beton , prošetati svakako nećeš jer nemaš kud niti imaš u tom naselju šta vidjeti , ...

Ma tuga , generalno se ljudi smatraju prevarenim , tako da je šuplja da je zadovoljan iko , ....svi imaju neke zamjerke koje su stvarno veliki problem a ne one namćorske gluposti.
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13966
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#2393 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by South Blue Mama »

Čudna sorta wrote:Ovo uopšte ne zvuči loše.

Drugi javni poziv za investitore koji su zainteresovani za projekt rješavanja stambenog pitanja mladih putem zakupa uz obavezu kupoprodaje stana u Kantonu Sarajevo završen je. Kako nam je kazao Čedomir Lukić, ministar stambene politike KS-a u ostavci, pristiglo je nekoliko prijava.


- Naredne sedmice trebali bismo na sjednici Vlade KS-a pripremiti sporazum kako bismo mogli sa investitorima potpisivati ugovore da bismo nakon toga mogli raspisati javni poziv za korisnike. Vjerujem da će ovaj aktuelni saziv Vlade KS-a uspjeti realizovati ovaj projekt kako bi buduće kolege mogle dalje pratiti realizaciju kupoprodaje stanova, rekao je Lukić. Radi se o projektu Ministarstva stambene politike i Vlade KS-a kojim se u trenucima ekonomske krize i smanjenog obima prodaje stanova na tržištu pronalazi novi model koji omogućava mladim da pod povoljnijim uslovima osiguraju krov nad glavom. U pitanju je specifičan način prikupljanja sredstava kroz desetogodišnji zakup stana iz kojeg bi se dio sredstava izdvajao za otkup spomenutog stana, te uz finansijsko učešće Vlade KS-a u iznosu od 10 posto od kupoprodajne vrijednosti stana, a maksimalno do 10.000 KM. Na ovaj način mladim ljudima omogućilo bi se da u periodu zakupa stana sakupe značajan dio sredstava važnih za njegovu konačnu kupovinu.

- Ako bi se, naprimjer, za adekvatan stan koji će biti u ponudi na nekoj lokaciji podstanarstvo plaćalo 300 KM, od investitora će biti zatraženo da taj zakup kupcu umanji za 20 posto. U ovom slučaju kupac će mjesečno za zakup izdvajati 240 KM. Uz ovaj iznos će biti u obavezi istovremeno izdvajati i najmanje 150 KM mjesečno za otkup stana, s tim da ovaj iznos voljom kupca može biti i veći ukoliko želi što prije otplatiti stan, istakao je ministar Lukić.

Pojedinosti vezane za kupoprodajni ugovor između kupca i investitora biće regulisane notarskim ugovorom. Investitori i korisnici neće biti u mogućnosti da na bilo koji način prevare jedni druge.

- Sa investitorom će se odmah utvrditi cijena stana i potvrda da stan ne može prodati nikome drugom osim korisniku sa kojim potpiše notarski ugovor, jer na taj način osiguravamo korisnika. A korisnik neće biti u mogućnosti da uradi bilo kakve malverzacije jer će u slučaju takvih pokušaja ostati bez sredstava koja je ulagao i koja je dala Vlada KS-a. Tako da će to istovremeno biti garancija investitoru da će korisnik otkupiti stan, ali i korisniku da investitor taj stan neće moći prodati drugom, osim u slučaju odustajanja, naveo je Lukić.
ne zvuci lose ali se nazalost na prvi poziv odazvao samo jedan ponudjac i isti nema "gotov proizvod" za ponuditi :-)
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2394 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bach »

Čudna sorta wrote:Ovo uopšte ne zvuči loše.

Drugi javni poziv za investitore koji su zainteresovani za projekt rješavanja stambenog pitanja mladih putem zakupa uz obavezu kupoprodaje stana u Kantonu Sarajevo završen je. Kako nam je kazao Čedomir Lukić, ministar stambene politike KS-a u ostavci, pristiglo je nekoliko prijava.


- Naredne sedmice trebali bismo na sjednici Vlade KS-a pripremiti sporazum kako bismo mogli sa investitorima potpisivati ugovore da bismo nakon toga mogli raspisati javni poziv za korisnike. Vjerujem da će ovaj aktuelni saziv Vlade KS-a uspjeti realizovati ovaj projekt kako bi buduće kolege mogle dalje pratiti realizaciju kupoprodaje stanova, rekao je Lukić. Radi se o projektu Ministarstva stambene politike i Vlade KS-a kojim se u trenucima ekonomske krize i smanjenog obima prodaje stanova na tržištu pronalazi novi model koji omogućava mladim da pod povoljnijim uslovima osiguraju krov nad glavom. U pitanju je specifičan način prikupljanja sredstava kroz desetogodišnji zakup stana iz kojeg bi se dio sredstava izdvajao za otkup spomenutog stana, te uz finansijsko učešće Vlade KS-a u iznosu od 10 posto od kupoprodajne vrijednosti stana, a maksimalno do 10.000 KM. Na ovaj način mladim ljudima omogućilo bi se da u periodu zakupa stana sakupe značajan dio sredstava važnih za njegovu konačnu kupovinu.

- Ako bi se, naprimjer, za adekvatan stan koji će biti u ponudi na nekoj lokaciji podstanarstvo plaćalo 300 KM, od investitora će biti zatraženo da taj zakup kupcu umanji za 20 posto. U ovom slučaju kupac će mjesečno za zakup izdvajati 240 KM. Uz ovaj iznos će biti u obavezi istovremeno izdvajati i najmanje 150 KM mjesečno za otkup stana, s tim da ovaj iznos voljom kupca može biti i veći ukoliko želi što prije otplatiti stan, istakao je ministar Lukić.

Pojedinosti vezane za kupoprodajni ugovor između kupca i investitora biće regulisane notarskim ugovorom. Investitori i korisnici neće biti u mogućnosti da na bilo koji način prevare jedni druge.

- Sa investitorom će se odmah utvrditi cijena stana i potvrda da stan ne može prodati nikome drugom osim korisniku sa kojim potpiše notarski ugovor, jer na taj način osiguravamo korisnika. A korisnik neće biti u mogućnosti da uradi bilo kakve malverzacije jer će u slučaju takvih pokušaja ostati bez sredstava koja je ulagao i koja je dala Vlada KS-a. Tako da će to istovremeno biti garancija investitoru da će korisnik otkupiti stan, ali i korisniku da investitor taj stan neće moći prodati drugom, osim u slučaju odustajanja, naveo je Lukić.
Čini ti se...
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2395 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by iceman2010 »

TheHound wrote:
iceman2010 wrote: Doduse vlasnici Tibre jedva prezivljavaju. Eno ih na Forbesovoj listi.
A to je iz nekog razloga moj ili tvoj problem?
Bilo je kontekstu price kako je cijena stana povoljna i kako ne moze nize, a ljudi postali multimilioneri. Znaci da se radi o ostvarivanju ekstra profita i da je dio toga trebao biti potrosen na parkove, zelene povrsine, parking mjesta... Ne mogu supe na viljusku sa pricom kako je cijena stana super povoljna. Jedini koji su super povoljno prosli, a zbog sprege sa lokalnim vlastima, su vlasnici Tibre.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2396 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

iceman2010 wrote:
TheHound wrote:
iceman2010 wrote: Doduse vlasnici Tibre jedva prezivljavaju. Eno ih na Forbesovoj listi.
A to je iz nekog razloga moj ili tvoj problem?
Bilo je kontekstu price kako je cijena stana povoljna i kako ne moze nize, a ljudi postali multimilioneri. Znaci da se radi o ostvarivanju ekstra profita i da je dio toga trebao biti potrosen na parkove, zelene povrsine, parking mjesta... Ne mogu supe na viljusku sa pricom kako je cijena stana super povoljna. Jedini koji su super povoljno prosli, a zbog sprege sa lokalnim vlastima, su vlasnici Tibre.

BRAVO :thumbup:
User avatar
Svicko
Posts: 314
Joined: 19/09/2007 15:30

#2397 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Svicko »

sve je to super ljudi, ali kad uzmeš cijenu Tibrinog stana i šta dobiješ, pa uporediš sa cijenom neke starogradnje + renoviranja, BILO GDJE, mnogo više i kvalitetnije dobiješ u Tibri. Da li extra profit imaju, imaju sigurno, ali opet manji uporedivši sa kantama starim koje se prodaju po cijeni većoj od novogradnje.

Altenative bolje nema.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#2398 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by TheHound »

iceman2010 wrote:
TheHound wrote:
iceman2010 wrote: Doduse vlasnici Tibre jedva prezivljavaju. Eno ih na Forbesovoj listi.
A to je iz nekog razloga moj ili tvoj problem?
Bilo je kontekstu price kako je cijena stana povoljna i kako ne moze nize, a ljudi postali multimilioneri. Znaci da se radi o ostvarivanju ekstra profita i da je dio toga trebao biti potrosen na parkove, zelene povrsine, parking mjesta... Ne mogu supe na viljusku sa pricom kako je cijena stana super povoljna. Jedini koji su super povoljno prosli, a zbog sprege sa lokalnim vlastima, su vlasnici Tibre.
Kako to da je opet u Tibri najjeftinij kvadrat u citavom Sarajevu? Prica ti ne pije vodu, ko da si tek dosao ovdje s Novog Zelanda.
Eto vlasnici Tibre postali milioneri preko noci, zahvaljujuci onim zgradama na stupu. Ma daj bolan de razmisli malo.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2399 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by supercali »

Svicko wrote:sve je to super ljudi, ali kad uzmeš cijenu Tibrinog stana i šta dobiješ, pa uporediš sa cijenom neke starogradnje + renoviranja, BILO GDJE, mnogo više i kvalitetnije dobiješ u Tibri. Da li extra profit imaju, imaju sigurno, ali opet manji uporedivši sa kantama starim koje se prodaju po cijeni većoj od novogradnje.

Altenative bolje nema.
na cijenu ne utice samo kvalitet izgradnje nego i lokacija
starogradnja na stupu bi kostala 500km za kvadrat da dole postoji starogradnja
dok je nova gradnja na marijin dvoru 3000>km
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#2400 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by OldMayor »

TheHound wrote:
iceman2010 wrote: Bilo je kontekstu price kako je cijena stana povoljna i kako ne moze nize, a ljudi postali multimilioneri. Znaci da se radi o ostvarivanju ekstra profita i da je dio toga trebao biti potrosen na parkove, zelene povrsine, parking mjesta... Ne mogu supe na viljusku sa pricom kako je cijena stana super povoljna. Jedini koji su super povoljno prosli, a zbog sprege sa lokalnim vlastima, su vlasnici Tibre.
Kako to da je opet u Tibri najjeftinij kvadrat u citavom Sarajevu? Prica ti ne pije vodu, ko da si tek dosao ovdje s Novog Zelanda.
Eto vlasnici Tibre postali milioneri preko noci, zahvaljujuci onim zgradama na stupu. Ma daj bolan de razmisli malo.
Cuj kako, pa valjda bi trebao znati da nije isto napraviti zgradu od 4 sprata i 13 spratova. Cijena zemlje je u oba slucaja ista.

Isto tako nije isto naruciti 30 wc solja i 3000 wc solja. 100 prozora ili 10.000 prozora.

I opet kad sagledas kolicinu stanova, on je mogao ici jos dole sa cijenom, ali zasto bi kad mu i ovako ide prodaja.
Post Reply