Pa procitat ce neko. Prije 5 mjeseci su rekli da nece uzimat MMFovu transu i sada on unosi konfuziju u redove.Alfons Kauders wrote:sam reko da pustis covjeku da objasni?
Vlada FBiH (2011 - .........?)
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2376 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#2377 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Namjerno...Corto Maltese wrote:
Da, taj dio sam pogrešno prenio. .
nije prvi put.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#2378 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Objasnio ja ili neko drugi, potpisivao se prstom ili kaligrafskim pismom, ostaje fakat da je predviđeni deficit za sljedeću godinu 450.000.000KM i da to nije dobro.Alfons Kauders wrote:sam reko da pustis covjeku da objasni?
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#2379 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Dobro, u pravu si. Eto, vjerujemo.Corto Maltese wrote:Objasnio ja ili neko drugi, potpisivao se prstom ili kaligrafskim pismom, ostaje fakat da je predviđeni deficit za sljedeću godinu 450.000.000KM i da to nije dobro.Alfons Kauders wrote:sam reko da pustis covjeku da objasni?
Hajde sad, zapali jednu, popij kavu, pa onda polahko smisljaj sljedecu mahanu sadasnjoj vladi.
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#2380 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Naravno, sjetimo se onih 44 miliona KM koji su pronađeni na nekom računu BH Telecoma, nisu ušle ni u kakav bilansmadner wrote:
Problem firmi u vecinskom vlasnistvu federacije nije manjak kapitala, na raznim racunima imaju puno vece iznose od ovoga sto isplacuju.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2381 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Još jedan ''povjerljivi'' ugovor ...
Transparency International:
Elektroprivreda BiH krši Zakon o slobodi pristupa informacijama
15. 12. 2011.
Elektroprivreda BiH odbila je dostaviti Transparency International BiH ugovor koji je sklopila sa Rudnap Group a.d. Beograd, označivši ga povjerljivim, bez prethodno sprovedenog testa javnog interesa.
Nakon što je Transparency International Bosne i Hercegovine (TI BiH) uputio zahtjev Elektroprivredi BiH da dostavi ugovor koji je sklopila sa Rudnap Group a.d. Beograd, Elektroprivreda je dostavila odgovor da je ugovor povjerljiv, te je uputila TI BiH da od Rudnap konzorcijuma traži saglasnost za dostavljanje pomenutog ugovora.
Elektroprivreda je ovim na više načina prekršila Zakon o slobodi pristupa informacijama BiH, prije svega što nije dostavila ugovor koji je kao javno preduzeće prema Zakonu obavezna dostaviti, te što odgovor TI BiH-u nije dostavljen u formi rješenja, čime se TI BiH-u oduzimaju pravna sredstva za žalbu na odgovore.
S druge strane, Elektroprivreda je odmah odbila dostaviti odgovor i označila ugovor povjerljivim, iako je prvo bila obavezna sprovesti test javnog interesa kojim bi se utvrdilo da li je opravdana tajnost ugovora. U isto vrijeme, Elektroprivreda je kao potpisnica ugovora dužna tražiti odobrenje od kompanije s kojom je sklopila ugovor, a ne TI BiH. Elektroprivreda je na ovaj način bez ikakvog uporišta odbila primijeniti Zakon, uputivši TI BiH na privatnu firmu, koja nema nikave obaveze po Zakonu o slobodi pristupa informacijama.
Očigledno je da se praksa tajnosti i netransparentnosti pri javnom ugovaranju nastavlja, a dosadašnje iskustvo pokazalo je da kada javne insitucije nisu spremne da postupe po zakonu i učine informacije javno dostupnim, razlog obično leži u činjenici da su kršeni i drugi zakoni osim Zakona o slobodi pristupa informacijama.
TI BiH će iskoristiti sva pravna sredstva i insistirati na objavljivanju ovog ugovora, kako bi se utvrdila zakonitost samog ugovora, te kako bi javnost mogla biti informisana o tome šta sam ugovor podrazumijeva, navedeno je u saopštenju Transparency Internationala BiH.
- nemam_ideje
- Posts: 875
- Joined: 29/03/2011 20:04
#2382 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Zar nije TI kupljen
To je bila donedavna tvrdnja 
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#2383 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Pa to kako pase, sad im pase...ovako. Jbg.nemam_ideje wrote:Zar nije TI kupljenTo je bila donedavna tvrdnja
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#2384 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Zna li neko ko su sve savjetnici premijera Vlade FBiH, Nermina Nikšića, i za koju oblast?
Kako se "postaje" savjetnik premijera FBiH, da li konkursom, obzirom da se radi o državnoj službi?
Kako se "postaje" savjetnik premijera FBiH, da li konkursom, obzirom da se radi o državnoj službi?
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2385 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne vjerujem, ipak je biti savjetnik jako specificno. Obicno svi predsjednici drzava ili vlada sebi biraju savjetnike po nekoj licnoj preferenci.poznanik wrote:Zna li neko ko su sve savjetnici premijera Vlade FBiH, Nermina Nikšića, i za koju oblast?
Kako se "postaje" savjetnik premijera FBiH, da li konkursom, obzirom da se radi o državnoj službi?
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2386 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Premijer ima 6 savjetnika, zamjenici premijera po 5, ministri po 3. Konkursa nema.poznanik wrote:
Zna li neko ko su sve savjetnici premijera Vlade FBiH, Nermina Nikšića, i za koju oblast?
Kako se "postaje" savjetnik premijera FBiH, da li konkursom, obzirom da se radi o državnoj službi?
Prema neslužbenim podacima, na platnim spiskovima u Vladi FBiH nalazi se najmanje 60 osoba koje tretiraju kao savjetnike, a čija početna plaća iznosi blizu 1.500 eura.
Koliko pojedina ministarstva imaju savjetnika gotovo je nemoguće provjeriti, jer sami ministri određuju broj i biraju kadar.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#2387 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ja kako znam da je ovaj broj smanjen i to najmanje u pola.Banksy wrote:Premijer ima 6 savjetnika, zamjenici premijera po 5, ministri po 3. Konkursa nema.poznanik wrote:
Zna li neko ko su sve savjetnici premijera Vlade FBiH, Nermina Nikšića, i za koju oblast?
Kako se "postaje" savjetnik premijera FBiH, da li konkursom, obzirom da se radi o državnoj službi?
Prema neslužbenim podacima, na platnim spiskovima u Vladi FBiH nalazi se najmanje 60 osoba koje tretiraju kao savjetnike, a čija početna plaća iznosi blizu 1.500 eura.
Koliko pojedina ministarstva imaju savjetnika gotovo je nemoguće provjeriti, jer sami ministri određuju broj i biraju kadar.
LIMITIRAN BROJ SAVJETNIKA ČLANOVA VLADE FBiH
Zaključcima donesenim na današnjoj sjednici u Sarajevu, Vlada Federacije BiH je utvrdila broj savjetnika nositelja izvršnih funkcija u Vladi Federacije BiH. Tako federalni ministar može imati najviše tri, a zamjenici premijera Federacije BiH najviše pet savjetnika, uključujući i funkciju ministra. Premijer Federacije BiH, zaključeno je, može imati šest savjetnika.
Zaduženi su svi članovi i tajnik Vlade Federacije BiH da usuglase pravilnike o unutarnjoj organizaciji federalnih ministarstava i Glavnog tajništva Vlade Federacije BiH u dijelu koji se odnosi na sistematizirana radna mjesta savjetnika ministra, savjetnika zamjenika premijera i savjetnika premijera Federacije BiH.
Današnji zaključak počet će se primjenjivati od 1.1.2012. godine.
- vee-jay
- Posts: 9831
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#2388 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Pitam se sta su Lagumdzija, Tihic & co trazili na sastanku Vlade Federacije sa Sindikatom? I onda FTV ne pita za izjavu Vladu Federacije nego Tihica i Lagumdziju. Kakve se time poruke salju 
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#2389 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ovoliki broj savjetnika nema ni kineski predsjednikBanksy wrote:Premijer ima 6 savjetnika, zamjenici premijera po 5, ministri po 3. Konkursa nema.poznanik wrote:Zna li neko ko su sve savjetnici premijera Vlade FBiH, Nermina Nikšića, i za koju oblast? Kako se "postaje" savjetnik premijera FBiH, da li konkursom, obzirom da se radi o državnoj službi?Prema neslužbenim podacima, na platnim spiskovima u Vladi FBiH nalazi se najmanje 60 osoba koje tretiraju kao savjetnike, a čija početna plaća iznosi blizu 1.500 eura.
Koliko pojedina ministarstva imaju savjetnika gotovo je nemoguće provjeriti, jer sami ministri određuju broj i biraju kadar.
Je li postojanje i rad savjetnika regulisan zakonom, i kojim?
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#2390 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Da se vidi ko je gazda. Mislim da se to još uvijek zove: "Otuđeni centri moći"vee-jay wrote:Pitam se sta su Lagumdzija, Tihic & co trazili na sastanku Vlade Federacije sa Sindikatom? I onda FTV ne pita za izjavu Vladu Federacije nego Tihica i Lagumdziju. Kakve se time poruke salju
-
rahmanjin
- Posts: 1132
- Joined: 21/08/2008 12:59
#2391 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Od kada se to racuna plata kod nas u eurima? Ne vjerujem da je savjetnicima tolika plata, jer mislim da predsjednik vlade FBiH ima 2300 maraka platu.Banksy wrote:Premijer ima 6 savjetnika, zamjenici premijera po 5, ministri po 3. Konkursa nema.poznanik wrote:
Zna li neko ko su sve savjetnici premijera Vlade FBiH, Nermina Nikšića, i za koju oblast?
Kako se "postaje" savjetnik premijera FBiH, da li konkursom, obzirom da se radi o državnoj službi?
Prema neslužbenim podacima, na platnim spiskovima u Vladi FBiH nalazi se najmanje 60 osoba koje tretiraju kao savjetnike, a čija početna plaća iznosi blizu 1.500 eura.
Koliko pojedina ministarstva imaju savjetnika gotovo je nemoguće provjeriti, jer sami ministri određuju broj i biraju kadar.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2392 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
a ko je iz vlade potpisao taj protokol?Corto Maltese wrote:Da se vidi ko je gazda. Mislim da se to još uvijek zove: "Otuđeni centri moći"vee-jay wrote:Pitam se sta su Lagumdzija, Tihic & co trazili na sastanku Vlade Federacije sa Sindikatom? I onda FTV ne pita za izjavu Vladu Federacije nego Tihica i Lagumdziju. Kakve se time poruke salju
koji je inace potpisan prije nego sto je formirana vlada... sa strankama i njihovim vodjama, ne vladom...
samo nastavi...
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#2393 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
u Slobodnoj (herceg)Bosni se racuna u kojim god valutama vijest zvuci bolje
Ignorisanje istine je preduslov za svaki tekst a insuinacije rezervni plan.
Ignorisanje istine je preduslov za svaki tekst a insuinacije rezervni plan.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2394 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
ali kad se crno na bijelo pokaze da su tekstovi...heckler wrote:u Slobodnoj (herceg)Bosni se racuna u kojim god valutama vijest zvuci bolje![]()
Ignorisanje istine je preduslov za svaki tekst a insuinacije rezervni plan.
ko neka sekta hebote...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2395 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Zapravo, jeste. Koliko se sjećam, prošli premijer je imao 5 savjetnika, Nikšić digao na 7, pa onda spustio na 6. Eto, piše u članku koji si sam postavio koliko ih ko ima.ReD aka Socijalista wrote:Ja kako znam da je ovaj broj smanjen i to najmanje u pola.Banksy wrote:Premijer ima 6 savjetnika, zamjenici premijera po 5, ministri po 3. Konkursa nema.poznanik wrote:
Zna li neko ko su sve savjetnici premijera Vlade FBiH, Nermina Nikšića, i za koju oblast?
Kako se "postaje" savjetnik premijera FBiH, da li konkursom, obzirom da se radi o državnoj službi?
Prema neslužbenim podacima, na platnim spiskovima u Vladi FBiH nalazi se najmanje 60 osoba koje tretiraju kao savjetnike, a čija početna plaća iznosi blizu 1.500 eura.
Koliko pojedina ministarstva imaju savjetnika gotovo je nemoguće provjeriti, jer sami ministri određuju broj i biraju kadar.
LIMITIRAN BROJ SAVJETNIKA ČLANOVA VLADE FBiH
Zaključcima donesenim na današnjoj sjednici u Sarajevu, Vlada Federacije BiH je utvrdila broj savjetnika nositelja izvršnih funkcija u Vladi Federacije BiH. Tako federalni ministar može imati najviše tri, a zamjenici premijera Federacije BiH najviše pet savjetnika, uključujući i funkciju ministra. Premijer Federacije BiH, zaključeno je, može imati šest savjetnika.
Zaduženi su svi članovi i tajnik Vlade Federacije BiH da usuglase pravilnike o unutarnjoj organizaciji federalnih ministarstava i Glavnog tajništva Vlade Federacije BiH u dijelu koji se odnosi na sistematizirana radna mjesta savjetnika ministra, savjetnika zamjenika premijera i savjetnika premijera Federacije BiH.
Današnji zaključak počet će se primjenjivati od 1.1.2012. godine.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2396 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Savjetnika za odjevanje u slobodno vrijeme nema...?
Salim se... Ali, sest je malo... Z. Njemacka, nije sala... Valja nama preko Rajne...
Salim se... Ali, sest je malo... Z. Njemacka, nije sala... Valja nama preko Rajne...
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#2397 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ko je Anti dozvolio da širi defetizam?Na jučerašnjem sastanku u Vladi FBiH vođena je duga diskusija i o strahovitom deficitu u FBiH od 350 miliona KM, zbog čega je, kako saznajemo, federalni ministar finansija Ante Krajina prisutnima iznio dosta crne prognoze za veći bh. entitet.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2398 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Perić: "Moguć bankrot i pad Vlade FBiH do Božića"
Federalna Vlada može pasti do Božića ili može doći do bankrota u Federaciji, upozorio je danas zamjenik predsjednika HSP-a i delegat u federalnom Domu naroda Josip Perić.
On otkriva kako je budžet Federacije za iduću godinu u dubiozi od 600 miliona maraka i kaže da Vlada mora zavesti red u budžetu i smanjiti potrošnju administracije u kojoj mora biti otpuštanja.
''Vlada može pasti i do Božića. Ako će se sindikati i svi korisnici budžeta ponašati kao slon u stakleniku onda Vlada može pasti ili može doći do bankrota. Ja uporno ponavljam da smo mi jedina država čiji je budžet u dubiozi, a svakodnevno zapošljavamo administraciju i potpisujem kolektivne ugovore koje nije moguće provesti'', rekao je Perić za Dnevni list.
Perić kaže da u Federaciji vlada "sindrom Grčke" i da su odnosi u vladajućoj koaliciji napeti.
Prema njegovim riječima, najveća neslaganja unutar vladajuće platforme su revizija boračkih prava i pokušaji da se uvođenjem građanske opcije briše konstitutivnost naroda.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#2399 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Peric je rekao: Eh vidis kako se mi borimo s krizom, vlada nece pasti ona je stabilna i sve mjere cemo poduzeti da odvedemu fbih u pravi kolosijek.Banksy wrote:
Perić: "Moguć bankrot i pad Vlade FBiH do Božića"
Federalna Vlada može pasti do Božića ili može doći do bankrota u Federaciji, upozorio je danas zamjenik predsjednika HSP-a i delegat u federalnom Domu naroda Josip Perić.
On otkriva kako je budžet Federacije za iduću godinu u dubiozi od 600 miliona maraka i kaže da Vlada mora zavesti red u budžetu i smanjiti potrošnju administracije u kojoj mora biti otpuštanja.
''Vlada može pasti i do Božića. Ako će se sindikati i svi korisnici budžeta ponašati kao slon u stakleniku onda Vlada može pasti ili može doći do bankrota. Ja uporno ponavljam da smo mi jedina država čiji je budžet u dubiozi, a svakodnevno zapošljavamo administraciju i potpisujem kolektivne ugovore koje nije moguće provesti'', rekao je Perić za Dnevni list.
Perić kaže da u Federaciji vlada "sindrom Grčke" i da su odnosi u vladajućoj koaliciji napeti.
Prema njegovim riječima, najveća neslaganja unutar vladajuće platforme su revizija boračkih prava i pokušaji da se uvođenjem građanske opcije briše konstitutivnost naroda.
Kako covjek pali Banksy
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#2400 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Zaista se mnogo toga izgubi u prevodu. Kad pažljivije pogledate, izjava, koja na Hrvatskom glasi ovako:
kad se prevede na Bosanski, zvuči mnogo optimističnije.
Federalna Vlada može pasti do Božića ili može doći do bankrota u Federaciji. Budžet Federacije za iduću godinu je u dubiozi od 600 miliona maraka i Vlada mora zavesti red u budžetu i smanjiti potrošnju administracije u kojoj mora biti otpuštanja.
kad se prevede na Bosanski, zvuči mnogo optimističnije.
Hoće prevodioci prevarit, koliko jučer smo čuli i vidjeli šta je onaj Washingtonski uradio našem Željku. Poruka svima- učite strane jezike, pa makar to bili Bosanski, Hrvatski i Srpski.Eh vidis kako se mi borimo s krizom, vlada nece pasti ona je stabilna i sve mjere cemo poduzeti da odvedemu fbih u pravi kolosijek.
