Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2376 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

i koja recimo u dimenziji 16 za nivu kosta 90-tak KM.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2377 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Ne budite smijesni. NIje toliko do gume koliko je do Nive i malog medjuosovinskog razmaka.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2378 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

a nije do gume?
a cuj to.
znaci ako ti je auto dobro nije vazno koja ti je guma na njemu
apropo tigra, debice i ostalih spomenutih u ovoj prilici okarakterisanih kao smece
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2443
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#2379 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JOINT_1921 »

Sinoc preko Karaule sa Alpin A4, ma vrh... :D
fantabox
Posts: 224
Joined: 12/07/2007 10:11

#2380 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by fantabox »

sorcerer wrote:VLI-10
Image
nikad nisam stao ni u snijegu ni u blatu s njima :D
Mislio si napisati VLI-5.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2381 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by xamp »

JOINT_1921 wrote:Sinoc preko Karaule sa Alpin A4, ma vrh... :D
Ja sam sinoc pokusavao malo da proklizem sa A4... Ma nema sanse :D Koci instant bez i da se aktivira abs :D
Last edited by xamp on 26/11/2013 13:07, edited 1 time in total.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2382 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

slabi Vam ti auti, meni a4 klize po mokrom :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2383 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by direstraits0078 »

Bakir1 wrote:ako neko ima michelin, goodyear ili continetal na autu sa zadnjim pogonom, a ja recimo ruske gume na ladi nivi i mogu savladati sve uspone koje on ne koje su bolje gume?
hipoteticko pitanje u svrhu bezveznog ukivanja u nebesa razvikanih guma
I opet se covjek s helikopterom spusti negdje gdje ti s Nivom ne mozes. :D

I to s Michelin gumama na helikopterskim tockovima. :D

Ima li dzema od krusaka i jabuka negdje jeftino?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2384 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

gume na autima, a niva je auto kada sam zadnji put provjeravao :roll:
da parafraziram, ko ce dalje stici ja sa tigar gumama na 4motionu ili ti sa continetalom sa prednjim pogonom?
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#2385 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by saiks »

sorcerer wrote:tigar 160 maraka komad
gdje???
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2386 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by direstraits0078 »

Bakir1 wrote:gume na autima, a niva je auto kada sam zadnji put provjeravao :roll:
da parafraziram, ko ce dalje stici ja sa tigar gumama na 4motionu ili ti sa continetalom sa prednjim pogonom?

Ma otkud mi Conti, to ne bih stavio na auto ni da sam se ludih gljiva najeo. :D

Da parafraziram: ko ce stici dalje, ti s tigar gumama na 4-motionu ili neko s Michelin gumama na 4-motionu?
Ili pomenuti helikopter. :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2387 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

kod mene su hankok, ali da kakis o tigru kao necemu losem nema smisla, svaka guma nova guma je dobra guma ;-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#2388 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Razlika je samo koliko dugo ce biti dobra, a to se kroz cijenu vidi.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2389 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

vjecno pitanje, da li je bolje imati novi tigar svake 2 godine ili michelin 5 godina?
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#2390 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Da i to nije suplja. Licno se uvjerio. Na jednom autu Sava s3 2006 godine postavljene, presle 20K. Na drugom UG7 iste godine, presle oko 55k.
Sava posustajala zadnje zime, letalo auto po suhoj cesti, dok je UG7 odradio svoj zadatak dok je bilo sare. Razlika u cijeni, medjutim nije tolika, oko 50%, da bi se isplatila dva ili cak i tri kompleta Save za jedan UG7
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2391 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

uvjerio sam se i ja vise puta, isto tako sam se uvjerio da napumpani pricama prodavaca u stilu nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino, vlasnici skupih guma idu u krajnosti i rizikuju puno vise od vlasnika tigra, save, baruma, i da te iste gume voze dok iz njih ne nikne nova sara, dok se ovi vlasnici tigra, save, debice, strogo pridrzavaju zlatnih pravila o zamjeni gume
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#2392 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by saiks »

Kakvo imate iskustvo sa kingstar gumama?
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2393 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

Bakir1 wrote:uvjerio sam se i ja vise puta, isto tako sam se uvjerio da napumpani pricama prodavaca u stilu nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino, vlasnici skupih guma idu u krajnosti i rizikuju puno vise od vlasnika tigra, save, baruma, i da te iste gume voze dok iz njih ne nikne nova sara, dok se ovi vlasnici tigra, save, debice, strogo pridrzavaju zlatnih pravila o zamjeni gume
Sve ti je to individualno. Ne treba generalizovati.
Uostalom, ne treba ovdje raspravljati niti nekoga uvjeravati sta bi trebao kupiti.
Svako je gospodar svojih para i nek kupuje sta hoce.
Vazno je da ljudi imaju svijest da je u nasim uslovima najvaznije a i najpametnije imati i zimski i ljetni set guma.
Sve su one dobre ako se pametno koriste i mijenjaju kad im je vakat.

Em sto time sebe cuvas tako i indirektno pazis i na druge.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#2394 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bingov buraz »

saiks wrote:Kakvo imate iskustvo sa kingstar gumama?
Kina,neka hvala.

Inace nabacio BF Goodrich zimske,195/60/15-125 maraka komad sa montazom,goli prosjek od gume ali meni dovoljno.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2395 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Teufik wrote:
Sve ti je to individualno. Ne treba generalizovati.
Uostalom, ne treba ovdje raspravljati niti nekoga uvjeravati sta bi trebao kupiti.
Svako je gospodar svojih para i nek kupuje sta hoce.
Vazno je da ljudi imaju svijest da je u nasim uslovima najvaznije a i najpametnije imati i zimski i ljetni set guma.
Sve su one dobre ako se pametno koriste i mijenjaju kad im je vakat.

Em sto time sebe cuvas tako i indirektno pazis i na druge.
apsolutno se slazem a isto sam tako protiv generalizovanja da su jedne gume amin a jedne smetlje, ispadaju oni koji se voze na tigru gradjani drugog reda.
e to mene smeta ako nemas gumu kojoj je adac ili tamo neka literarna grupica ljudi ocjenila ko beton nisi u raji
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2396 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

Bakir1 wrote: apsolutno se slazem a isto sam tako protiv generalizovanja da su jedne gume amin a jedne smetlje, ispadaju oni koji se voze na tigru gradjani drugog reda.
e to mene smeta ako nemas gumu kojoj je adac ili tamo neka literarna grupica ljudi ocjenila ko beton nisi u raji
Ma zaboli te taki sta drugi misle.
Tanak gas i lagano.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2397 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

saiks wrote:Kakvo imate iskustvo sa kingstar gumama?
Vozio na ovim
Image

dobre 13", nikad lanci nisu na njih nabaceni, a izlazilo se s njima gdje ni ove najbolje nisu mogle.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2398 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

Bakir1 wrote:
Teufik wrote:
Sve ti je to individualno. Ne treba generalizovati.
Uostalom, ne treba ovdje raspravljati niti nekoga uvjeravati sta bi trebao kupiti.
Svako je gospodar svojih para i nek kupuje sta hoce.
Vazno je da ljudi imaju svijest da je u nasim uslovima najvaznije a i najpametnije imati i zimski i ljetni set guma.
Sve su one dobre ako se pametno koriste i mijenjaju kad im je vakat.

Em sto time sebe cuvas tako i indirektno pazis i na druge.
apsolutno se slazem a isto sam tako protiv generalizovanja da su jedne gume amin a jedne smetlje, ispadaju oni koji se voze na tigru gradjani drugog reda.
e to mene smeta ako nemas gumu kojoj je adac ili tamo neka literarna grupica ljudi ocjenila ko beton nisi u raji
Meni su tigarke odlicne, vozi prema uslovima na cesti i nikad te nece izdati, barem ne prve dvije godine, a u te dvije godine sam ih vozio tokom citave godine, a dosta manje se trose od savinih. Veceras cu bas probati savine, ako izađu u jednu ulicu bicu prezadovoljan.
Last edited by kloniran on 26/11/2013 19:59, edited 1 time in total.
peli
Posts: 122
Joined: 30/04/2012 09:22

#2399 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by peli »

kakve su Fulda zimske gume?
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#2400 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sorcerer »

saiks wrote:
sorcerer wrote:tigar 160 maraka komad
gdje???
cim udjes u lukavicu,s lijeve strane prije mandic pumpe ima vulkanizerska radnja prodaju tigar gume
Post Reply