Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2376 Re: Dolazi zima - zimske gume
i koja recimo u dimenziji 16 za nivu kosta 90-tak KM.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2377 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne budite smijesni. NIje toliko do gume koliko je do Nive i malog medjuosovinskog razmaka.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2378 Re: Dolazi zima - zimske gume
a nije do gume?
a cuj to.
znaci ako ti je auto dobro nije vazno koja ti je guma na njemu
apropo tigra, debice i ostalih spomenutih u ovoj prilici okarakterisanih kao smece
a cuj to.
znaci ako ti je auto dobro nije vazno koja ti je guma na njemu
apropo tigra, debice i ostalih spomenutih u ovoj prilici okarakterisanih kao smece
- JOINT_1921
- Posts: 2443
- Joined: 22/06/2012 16:03
- Location: Grbavica
- Vozim: odlično
#2379 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sinoc preko Karaule sa Alpin A4, ma vrh... 
-
fantabox
- Posts: 224
- Joined: 12/07/2007 10:11
#2380 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mislio si napisati VLI-5.sorcerer wrote:VLI-10
nikad nisam stao ni u snijegu ni u blatu s njima
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2381 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam sinoc pokusavao malo da proklizem sa A4... Ma nema sanseJOINT_1921 wrote:Sinoc preko Karaule sa Alpin A4, ma vrh...
Last edited by xamp on 26/11/2013 13:07, edited 1 time in total.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2382 Re: Dolazi zima - zimske gume
slabi Vam ti auti, meni a4 klize po mokrom 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2383 Re: Dolazi zima - zimske gume
I opet se covjek s helikopterom spusti negdje gdje ti s Nivom ne mozes.Bakir1 wrote:ako neko ima michelin, goodyear ili continetal na autu sa zadnjim pogonom, a ja recimo ruske gume na ladi nivi i mogu savladati sve uspone koje on ne koje su bolje gume?
hipoteticko pitanje u svrhu bezveznog ukivanja u nebesa razvikanih guma
I to s Michelin gumama na helikopterskim tockovima.
Ima li dzema od krusaka i jabuka negdje jeftino?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2384 Re: Dolazi zima - zimske gume
gume na autima, a niva je auto kada sam zadnji put provjeravao 
da parafraziram, ko ce dalje stici ja sa tigar gumama na 4motionu ili ti sa continetalom sa prednjim pogonom?
da parafraziram, ko ce dalje stici ja sa tigar gumama na 4motionu ili ti sa continetalom sa prednjim pogonom?
- saiks
- Posts: 1196
- Joined: 12/11/2013 13:06
#2385 Re: Dolazi zima - zimske gume
gdje???sorcerer wrote:tigar 160 maraka komad
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2386 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bakir1 wrote:gume na autima, a niva je auto kada sam zadnji put provjeravao
da parafraziram, ko ce dalje stici ja sa tigar gumama na 4motionu ili ti sa continetalom sa prednjim pogonom?
Ma otkud mi Conti, to ne bih stavio na auto ni da sam se ludih gljiva najeo.
Da parafraziram: ko ce stici dalje, ti s tigar gumama na 4-motionu ili neko s Michelin gumama na 4-motionu?
Ili pomenuti helikopter.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2387 Re: Dolazi zima - zimske gume
kod mene su hankok, ali da kakis o tigru kao necemu losem nema smisla, svaka guma nova guma je dobra guma 
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2388 Re: Dolazi zima - zimske gume
Razlika je samo koliko dugo ce biti dobra, a to se kroz cijenu vidi.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2389 Re: Dolazi zima - zimske gume
vjecno pitanje, da li je bolje imati novi tigar svake 2 godine ili michelin 5 godina?
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2390 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da i to nije suplja. Licno se uvjerio. Na jednom autu Sava s3 2006 godine postavljene, presle 20K. Na drugom UG7 iste godine, presle oko 55k.
Sava posustajala zadnje zime, letalo auto po suhoj cesti, dok je UG7 odradio svoj zadatak dok je bilo sare. Razlika u cijeni, medjutim nije tolika, oko 50%, da bi se isplatila dva ili cak i tri kompleta Save za jedan UG7
Sava posustajala zadnje zime, letalo auto po suhoj cesti, dok je UG7 odradio svoj zadatak dok je bilo sare. Razlika u cijeni, medjutim nije tolika, oko 50%, da bi se isplatila dva ili cak i tri kompleta Save za jedan UG7
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2391 Re: Dolazi zima - zimske gume
uvjerio sam se i ja vise puta, isto tako sam se uvjerio da napumpani pricama prodavaca u stilu nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino, vlasnici skupih guma idu u krajnosti i rizikuju puno vise od vlasnika tigra, save, baruma, i da te iste gume voze dok iz njih ne nikne nova sara, dok se ovi vlasnici tigra, save, debice, strogo pridrzavaju zlatnih pravila o zamjeni gume
- saiks
- Posts: 1196
- Joined: 12/11/2013 13:06
#2392 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakvo imate iskustvo sa kingstar gumama?
-
Teufik
- Posts: 4890
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#2393 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sve ti je to individualno. Ne treba generalizovati.Bakir1 wrote:uvjerio sam se i ja vise puta, isto tako sam se uvjerio da napumpani pricama prodavaca u stilu nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino, vlasnici skupih guma idu u krajnosti i rizikuju puno vise od vlasnika tigra, save, baruma, i da te iste gume voze dok iz njih ne nikne nova sara, dok se ovi vlasnici tigra, save, debice, strogo pridrzavaju zlatnih pravila o zamjeni gume
Uostalom, ne treba ovdje raspravljati niti nekoga uvjeravati sta bi trebao kupiti.
Svako je gospodar svojih para i nek kupuje sta hoce.
Vazno je da ljudi imaju svijest da je u nasim uslovima najvaznije a i najpametnije imati i zimski i ljetni set guma.
Sve su one dobre ako se pametno koriste i mijenjaju kad im je vakat.
Em sto time sebe cuvas tako i indirektno pazis i na druge.
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#2394 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kina,neka hvala.saiks wrote:Kakvo imate iskustvo sa kingstar gumama?
Inace nabacio BF Goodrich zimske,195/60/15-125 maraka komad sa montazom,goli prosjek od gume ali meni dovoljno.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2395 Re: Dolazi zima - zimske gume
apsolutno se slazem a isto sam tako protiv generalizovanja da su jedne gume amin a jedne smetlje, ispadaju oni koji se voze na tigru gradjani drugog reda.Teufik wrote:
Sve ti je to individualno. Ne treba generalizovati.
Uostalom, ne treba ovdje raspravljati niti nekoga uvjeravati sta bi trebao kupiti.
Svako je gospodar svojih para i nek kupuje sta hoce.
Vazno je da ljudi imaju svijest da je u nasim uslovima najvaznije a i najpametnije imati i zimski i ljetni set guma.
Sve su one dobre ako se pametno koriste i mijenjaju kad im je vakat.
Em sto time sebe cuvas tako i indirektno pazis i na druge.
e to mene smeta ako nemas gumu kojoj je adac ili tamo neka literarna grupica ljudi ocjenila ko beton nisi u raji
-
Teufik
- Posts: 4890
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#2396 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma zaboli te taki sta drugi misle.Bakir1 wrote: apsolutno se slazem a isto sam tako protiv generalizovanja da su jedne gume amin a jedne smetlje, ispadaju oni koji se voze na tigru gradjani drugog reda.
e to mene smeta ako nemas gumu kojoj je adac ili tamo neka literarna grupica ljudi ocjenila ko beton nisi u raji
Tanak gas i lagano.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2397 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vozio na ovimsaiks wrote:Kakvo imate iskustvo sa kingstar gumama?

dobre 13", nikad lanci nisu na njih nabaceni, a izlazilo se s njima gdje ni ove najbolje nisu mogle.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2398 Re: Dolazi zima - zimske gume
Meni su tigarke odlicne, vozi prema uslovima na cesti i nikad te nece izdati, barem ne prve dvije godine, a u te dvije godine sam ih vozio tokom citave godine, a dosta manje se trose od savinih. Veceras cu bas probati savine, ako izađu u jednu ulicu bicu prezadovoljan.Bakir1 wrote:apsolutno se slazem a isto sam tako protiv generalizovanja da su jedne gume amin a jedne smetlje, ispadaju oni koji se voze na tigru gradjani drugog reda.Teufik wrote:
Sve ti je to individualno. Ne treba generalizovati.
Uostalom, ne treba ovdje raspravljati niti nekoga uvjeravati sta bi trebao kupiti.
Svako je gospodar svojih para i nek kupuje sta hoce.
Vazno je da ljudi imaju svijest da je u nasim uslovima najvaznije a i najpametnije imati i zimski i ljetni set guma.
Sve su one dobre ako se pametno koriste i mijenjaju kad im je vakat.
Em sto time sebe cuvas tako i indirektno pazis i na druge.
e to mene smeta ako nemas gumu kojoj je adac ili tamo neka literarna grupica ljudi ocjenila ko beton nisi u raji
Last edited by kloniran on 26/11/2013 19:59, edited 1 time in total.
-
peli
- Posts: 122
- Joined: 30/04/2012 09:22
#2399 Re: Dolazi zima - zimske gume
kakve su Fulda zimske gume?
- sorcerer
- Posts: 2850
- Joined: 26/02/2012 12:11
- Location: boljakov potok
- Contact:
#2400 Re: Dolazi zima - zimske gume
cim udjes u lukavicu,s lijeve strane prije mandic pumpe ima vulkanizerska radnja prodaju tigar gumesaiks wrote:gdje???sorcerer wrote:tigar 160 maraka komad

