vaca wrote:
ja ne razumijem zašto svodiš priču na lični nivo? pričaš o svojoj velikoj plati, svojim angažmanima....zašto? koga interesuje? osime tebe da li je iko govorio o sebi?
ne smetaju meni stvarno tvoji postovi, ali mi smeta licemjernost u njima!
nego kada si tako analitičan i dalekovid, daj mi opciju. za koga da glasam? ja, evo glasački apstinent, stvarno nisam imala opciju do sada. daleko od toga da je NS idealna stranka, ja bih voljela da su stvari drugačije. Ali mislim da nije do njih. Atmosfera je takva da ovakve struje kod nas očito nemaju mnogo prolaza.
Po tebi Real Kahn, za koga da glasam da mi bude bolje?
To što napisah kako dobro zarađujem na političkim analizama, nije puko hvalisanje nego je bila replika na zajedljiva potpitanja u stilu "a, koji si ti klinac-palac?!" (što je inače tipičan "odgovor" za naše podneblje kada se neko uvrijedi na otvoreno ukazivanje na činjenicu da mu politika ne ide i da brljavi u politici kao slon u staklarskoj radnji)...
Licemjerje u mojim postovima...? (molim objasniti ukoliko nije teško)
Ja nigdje nisam tvrdio da imam čarobnu kuglu ili magične kašike (za kašike obratite se gosn. @zavrzlami, jer čovjek fakat zna pogoditi "u sridu"

), ali mogu za početak reći da ova stranka koja se na forumu nudi kao "građanska" ni po čemu nije građanska (evo sami eksplicitno odbacuju i šutaju ljude koji se ne svrstavaju u jedan od tri "nad-kolektiva" iliti "sveta tora" nego traže svoja prava kao Bosanci i/ili Hercegovci).
Za koga glasati? Pa, prije svega treba vidjeti ko šta nudi, na koji način planira provesti svoje zamisli u djela, treba odbaciti ublehe i vidjeti da li je to što ostane realno i provodivo...pa onda dobro prostudirati izborne liste (kada budu gotove i dostupne javnosti) i tu dobro pročešljati (ako treba i proguglati) koga stranke nude, pa tek onda izaći na izbore i svjesno dati glas onom pojedincu (ili stranci) koji nudi suštinu i to na izvediv način. Ako mene pitaš za koga ću ja glasati, onda ću reći da neću glasati za samo jednu stranku (na različitim nivoima) nego ću izabrati po nekoliko pojedinaca za koje znam da vrijede i da nisu dezorjentisani u politici... Sve zavisi od ponude. Kvalitetnih i poštenih ljudi možeš naći u mnogim strankama (obično pri dnu liste kandidata

), ali najveća je greška staviti X u polje za čitavu listu. Ja recimo biram unutar jedne liste samo jednog ili nekoliko pojedinaca, ali nikada ne glasam za čitavu stranačku listu (naravno, nemojte na istom papiru glasati za pojedince iz više od jedne stranke jer će vam listić biti nevažeći). Eto, ne bih suflirao ni za jednu stranku, ali u svakom slučaju imat ćete svi dovoljno imena u ponudi pa glasajte, ali prije toga dobro se informirajte ko je to i šta ta osoba ili grupa donosi i obavezno pitajte KAKO i na koji način planiraju donijeti toliko željene promjene...ako dobijete površne i kontradiktorne odgovore poput ovih iz Naše stranke, odmah bi vam trebalo biti jasno da su to ublehe koje idu na jeftinu fintu kako treba nešto mijenjati (jer svi jako dobro znamo da fakat treba, ali ako su se već registrirali za izbore onda neka nam kažu KAKO oni planiraju nešto mijenjati. S druge strane, nacionalističke stranke će opet ići na kartu straha i demagogije, ali tu ne treba nasjedati jer odmah nakon izbora će oni opet zajedno na jenjetinu a nas ostale ko šiša...
Ne znam da li sam dovoljno jasan, ali moram priznati da sam duboko razočaran Našom strankom jer se odmah nakon osnivanja pokazala i dokazala kao jeftina ubleha...meni je to odavno jasno, a kada će ostalim forumašima biti, vidjet ćemo. Nadao sam se da je napokon izronila jedna građanska opcija, ali slušajući i čitajući Bojana Bajića, Peđu Kojovića i znajući Fadila Šeru, shvatio sam da je to veliko razočarenje za koje ja nikada neću glasati... Poznavajući političku scenu, mogu reći da unutar SDP (kvalitetni socijalni i ekonomski programi, a dokazani patrioti), BPS (dokazani patrioti, kvalitetni socijalni i ekonomski programi, plus revizija tajkunske privatizacije), SDU (slični SDP-u), BOSS (slični BPS-u, samo Mirnes zna nekada usrati motku

) ima stotine boljih i kvalitetnijih ljudi i iskusnijih političara koji doista mogu promijeniti stvari na bolje, pod uslovom da dobiju puno više glasova nego što imaju sada... Eto, nisam ni za SDA, ni za SBiH, a bogami ni za Fahrinu ŠBBKBB...
P.S. Molim da mi se ne briše ovaj post da ne bih kasnije morao ponovo objašnjavati objašnjeno. Hvala