@karanana
cedevitu, jarane

kineske mobace:D razvaljujuarzuhal wrote:Dotrajala mi nokia i konto danas da odem da kupim novu. Al' odustajem od nokie, mada imaju najkvalitetniji proizvod. Čiji onda da uzmem? Ozbiljno pitam. Na pp.
@karanana
cedevitu, jarane

Mi imamo proizvod koji pokrece planetu i taj proizvod moze finansirati sve humanitarne katastrofe muslimanskog stanovnistva.karanana wrote:tek kad arapi zavrnu naftu, i onda kad se uleti sa bojkotom ovih nekih proizvoda, se moze nesto ocekivati sto se ekonomske strane tice. ovako je nemoguce bojkotovati sve. sta treba da radim? da mjesto coca cole pijem pepsi? ja prije par dana vidio izraelske vojnike kako sjede na tenku u gazi i cugaju pepsi.
I nemoj.Zakazali hitnu sjednicu za petakkomi wrote:ovo sto izraelci rade jeste bacanje omleta u lici savjesti citavog svijeta i UNa koji vise ne bi trebao postojati![]()
a o arapima da i ne počinjem![]()
Ajde molim te procitaj sve sta sam napisao... Ako gledamo stvari ovako kako si ti to postavio onda si u PRAVU 100% , ali postavljas stvari pogresno, potpuno pogresno.... Ne radi se ovdje o nivou Bosne i Hercegovine (vise ljudi zivi u jednom malom dijelicu npr. Istanbula) radi se o individuama, sirom svijeta, a moj licni bojkot u tom kontekstu je vazan kao i licni bojkot tamo nekog Francuza i nekog Iranca ili tamo nekog Srbina. Individualni bojkot pojedinaca sirov svijeta, kojih ce nadam se biti vise MILIONA moze uciniti nesto i biti i lijep i ucinkovit gest...zonbirile wrote:munafik
bojkot robama široke potrošnje,pogotovo na nivou Bosne ,je lijep ali neučikovit gest.
sta je tu interesantno? cista real politicka odluka, ima bruku vojske rasporedjenih po bazama u iraku i u afganistanu koji bi bili glineni golubovi za rakete iz irana, u suprotnom ne sumnjam da bi dozvola stigla.turban wrote:Je li neko cuo za vjest(od juce)da je Izrael trazio dozvolu Amerike za napad na Iran???
Naime Izrael je trazio specijalne bombe od Amerike za probijanje dubokih bunkera a radi napada na Iranska nuklearna postrojenja.Interesantno je to da je Busch odbio takav zahtjev.
turban wrote:Je li neko cuo za vjest(od juce)da je Izrael trazio dozvolu Amerike za napad na Iran???
Naime Izrael je trazio specijalne bombe od Amerike za probijanje dubokih bunkera a radi napada na Iranska nuklearna postrojenja.Interesantno je to da je Busch odbio takav zahtjev.
WTF?!?Fiore wrote:cifuti su ko bolest..sire se i napadaju prvo vazne organe i sisteme..opsjednuti su time da budu ONI ti koji ma ga sipu cjeli svjet.poslije cifuta.,BiT postojanja.,produzenje vrste..ZENA (pod cijim nogama lezi dzennet..kaze sveta knjiga u koju nema sumnje..KUR'AN)
zena je upropastena.,unistena.Cifutima je cilj unistiti svaku pomisao na prirodu..zele nistavilo.,bjedu.,haos.,sivilo..
Cifuti kontrolisu medije i banke.,trgovinu..ali stvar je u tome .,da se vode istim principima kao sto se ophode prema zeni..
Potcjenjuju tradicionalni zivot.,iskorenjuju drustvo.,totalno iskorenjuju..postepeno..vade korjenje ( jel u BiH ovo primjetno??)
Pravi narod koristi zemlju.,sunce.,more.,zemlju,zrak..tako znaju da su to oni.,sa tim se identifikuju..to je identitet..
Ali cifuti nemaju zemlju..(nije izrael.,to je oteta zemlja.. a ona je prokleta do sudnjeg dana..) Ti cifuti su svjetovno drustvo,.pravi cifuti su lutalice,.,nomad.,nema korjene ni veze., mjesa se sa svakim i svacim.,prlja narode i kulture.. Ne zna ekser ukucati,.,kopati,sijati.,obradjivati zemlju..(zvuci li poznato??) Jedino zna kupovati,prodavati,ulagati.,manipulirati trzistem..( trenutno stanje u svijetu.,kazu strucnjaci da je ova ekonomska kriza vjestacke prirode i prije svega dobro kontrolisana..) i kao sve je u glavi..Uzima zivot ljudi koji imaju korjene u zemlji i pretvara ga u tu kosmopolitsku kulturu koja se temljeji na brojkama i idejama..u tome je njegova snaga..Pogledaj samo najvece cifutske umove.,Marx.,Freud,Einstein.... sta su nam dali? Komunizam.,infantilnu seksualnost.,atomsku bombu..U samo 3 vjeka.,ti ljudi su izasli iz geta Evrope i oduzeli nam svijet razuma i reda.,dali nam haos.,rat klasa., iracionalnih potreba.,relativnosti..Svijet u kojem je postojanje i znacenje materije upitno?? Zasto?? Jer je to najdublji impuls cifutske duse.,cilj.. izvuci zivoz iz zivota.,ne zele nista drugo osim nistavila .,nistavilo bez kraja..
I povucite paralelu na ovim prostorima i sire po Evropi 30g prije i sada.. Kakva razlika zar ne.. a samo 30 godina..
http://www.naslovi.net/2009-01-11/blic/ ... ran/991728MUNAFIK wrote:turban wrote:Je li neko cuo za vjest(od juce)da je Izrael trazio dozvolu Amerike za napad na Iran???
Naime Izrael je trazio specijalne bombe od Amerike za probijanje dubokih bunkera a radi napada na Iranska nuklearna postrojenja.Interesantno je to da je Busch odbio takav zahtjev.
Koliko u ovome svemu religija igra ulogu? ima li neko ko je malo vise upoznat sa svim tim ili da me/nas uputi na neke tekstove/linkove/knjige koje o tome pisu i govore....
Fiore wrote:cifuti su ko bolest..sire se i napadaju prvo vazne organe i sisteme..opsjednuti su time da budu ONI ti koji ma ga sipu cjeli svjet.poslije cifuta.,BiT postojanja.,produzenje vrste..ZENA (pod cijim nogama lezi dzennet..kaze sveta knjiga u koju nema sumnje..KUR'AN)
zena je upropastena.,unistena.Cifutima je cilj unistiti svaku pomisao na prirodu..zele nistavilo.,bjedu.,haos.,sivilo..
Cifuti kontrolisu medije i banke.,trgovinu..ali stvar je u tome .,da se vode istim principima kao sto se ophode prema zeni..
Potcjenjuju tradicionalni zivot.,iskorenjuju drustvo.,totalno iskorenjuju..postepeno..vade korjenje ( jel u BiH ovo primjetno??)
Pravi narod koristi zemlju.,sunce.,more.,zemlju,zrak..tako znaju da su to oni.,sa tim se identifikuju..to je identitet..
Ali cifuti nemaju zemlju..(nije izrael.,to je oteta zemlja.. a ona je prokleta do sudnjeg dana..) Ti cifuti su svjetovno drustvo,.pravi cifuti su lutalice,.,nomad.,nema korjene ni veze., mjesa se sa svakim i svacim.,prlja narode i kulture.. Ne zna ekser ukucati,.,kopati,sijati.,obradjivati zemlju..(zvuci li poznato??) Jedino zna kupovati,prodavati,ulagati.,manipulirati trzistem..( trenutno stanje u svijetu.,kazu strucnjaci da je ova ekonomska kriza vjestacke prirode i prije svega dobro kontrolisana..) i kao sve je u glavi..Uzima zivot ljudi koji imaju korjene u zemlji i pretvara ga u tu kosmopolitsku kulturu koja se temljeji na brojkama i idejama..u tome je njegova snaga..Pogledaj samo najvece cifutske umove.,Marx.,Freud,Einstein.... sta su nam dali? Komunizam.,infantilnu seksualnost.,atomsku bombu..U samo 3 vjeka.,ti ljudi su izasli iz geta Evrope i oduzeli nam svijet razuma i reda.,dali nam haos.,rat klasa., iracionalnih potreba.,relativnosti..Svijet u kojem je postojanje i znacenje materije upitno?? Zasto?? Jer je to najdublji impuls cifutske duse.,cilj.. izvuci zivoz iz zivota.,ne zele nista drugo osim nistavila .,nistavilo bez kraja..
I povucite paralelu na ovim prostorima i sire po Evropi 30g prije i sada.. Kakva razlika zar ne.. a samo 30 godina..
mislim da nam nije potrebna nikakva mrznja, ni prema jevrejima ni prema cionistima.mp3sa wrote:Daj ba odvojite ovdje mrznju prema Jevrejima i Cionistima!!!
Da sasvim si u pravu...samo mene zabrinjava cinjenica da gotovo 100%Jevreja(govorim o Izrelu)podrzava ovaj genocid Izraelske vojske nad Palestincima.Priznaces tesko je biti fin kad vidis svu onu iskomadanu djecu...pa jos kad nam sjecanja krenu u nasu proslost...istu kao sto je Palestinci imaju danas.mp3sa wrote:Daj ba odvojite ovdje mrznju prema Jevrejima i Cionistima!!! Cionisti su ti koji prave sranja a generalizovat o svim jevrejima je fuj... Jer oni su narod knjige, kako jedna druga knjiga kaze zar ne?
Nece moci, Cedevita je od Plive (ako se ne varam) a Plivu je kupila izraelska Teva. Koktaarzuhal wrote:Dotrajala mi nokia i konto danas da odem da kupim novu. Al' odustajem od nokie, mada imaju najkvalitetniji proizvod. Čiji onda da uzmem? Ozbiljno pitam. Na pp.
@karanana
cedevitu, jarane
Najozbiljnije.ostro i na prvu wrote:jel ozbiljno teva kupila plivu ?Budala wrote:Nece moci, Cedevita je od Plive (ako se ne varam) a Plivu je kupila izraelska Teva. Koktaarzuhal wrote:Dotrajala mi nokia i konto danas da odem da kupim novu. Al' odustajem od nokie, mada imaju najkvalitetniji proizvod. Čiji onda da uzmem? Ozbiljno pitam. Na pp.
@karanana
cedevitu, jarane)