Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
-
mali jomu
- Posts: 5853
- Joined: 22/05/2017 17:00
#2376 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jeste li se to sjebali? 
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#2377 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sigurno da, da. U tvom svijetu.The 51st State wrote:
vise vrijedi jedan biznismen nego takvih hiljada koji "progledaju".
- muha_sa
- Posts: 140385
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2378 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
zornopo timpra
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#2379 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ako ode Mali Mujo onda gasi svjetla motaj kablove.
Dok je Malog Muje ima i Bosne a i ćevapa.
Dok je Malog Muje ima i Bosne a i ćevapa.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#2380 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ajme šta napisaše ljudi lebtejebo
Čitam postove o ovim majstorima i kako uzimaju grdne pare pa samo šta mogu reći je ovo:

Što onoliki građevinci, stolari, tesari, električari i keramčari odoše vani kada se može klepiti tolika lova? Traže pogače preko hljeba? Pa ljudi moji to su sezonski poslovi kada se može zaraditi lova i to ne neka velika cifra, jer nije problem u radu nego u naplati. Koliko znam majstora da krpi, preklapa, kompenzuje rad ili juri svoje pare zato što nema živog novca! Neko veli uzme se po 2000 za mjesec dana - tačno uzme se, ali koliko mjeseci ne uzmeš ni 200 mjesečno? Šta ćeš onda? Koliko samo moraš juriti pare od ljudi sa kojima si pogodio posao pa te isplaćuje u pet puta u roku od godinu dana pa ti dođe na isto kao da imaš 200 mjesečno? Većina tih što rade i uzimaju paru rade na crnjaka, ni staža, ni penzionog, ni zdravstvenog - ništa! Šta kad stignu godine i ne mogneš više vući ko konj? Konje ubijaju kad lipšu, jer tako i sa starima?
Čitam postove forumaša Havane i iako je prilično u pravu u nekim segmentima i koliko vidim pošten je čovjek, iskreno piše, vrijedan je i trudi se svaka mu čast. Ali ipak ću ti reći jednu stvar: tu priču o majstorluku i radu možeš okačiti na crkveni toranj mjesto zvona koliko je šuplja! Ne zamjeri mi ne mislim ništa loše, ali se ne slažem sa tobom i rećiću ti zašto. Imao sam jednog takvog u porodici, moj rođeni djed po majci, isto tako vrijedan, majstor, u sve se razumije itd. Šta god se radilo od stolarije, zidanja, kopanja, keramike, cijevi sve će on sam to i još neko od familije sa njim. Platiti radnike da to urade profesionalno je sramota za njega bilo, to beteri rade...
Ajde kuću i vikendicu je sam zidao sa familijom takva su vremena bila jbg nije ko danas, ali vikendicu na moru je stalno svako ljeto dograđivao, štemao, popravljao kroz maglu se ko dijete sjećam. Svakog ljeta zove familiju na more, ali ih upregne raditi svo vrijeme, ljudi dođu na odmor (a dolazila je i rodbina iz inostranstva) a ti ih nakičmaš još 15 dana pride
Kad su prestali dolaziti neki jer im nije do radnih akcije nego do odmora, digao je nos i naljutio se na njih...beteri jbg neće da rade...Poslije u penziji se ne smiruje gdje god šta kome treba kičmati on prvi ide ili ga zovu svi, čim sam napunio 16 godina pošto poto je htio da i ja idem sa njim "da se naučim raditi"
trebalo mi to u životu ko šupak na laktu...Ulupao silne pare i odvalio nam leđa praveći vikendicu na bezveznoj čuki u najlošijem dijelu okoline BL, koju je mijenjao za našu vikendicu na moru. Genijalan potez
jer sada tamo zemlja vrijedi min 150 eura golog kamenjara, a ovo sranje sve sa objektom ne vrijedi ni 10 KM po kvadratu, ali on nikoga nije htio slušati - to su budale i beteri
Svako malo on pravi neke radne akcije i hoće nešto da pregrađuje, krpi i slično, ali naravno tu treba familija i tazbina doći ko ispomoć i radna snaga
Govoreno mu je da pogodi posao sa ljudima, u godinama je, može priuštiti to šta se pati - jok to su sve beteri
Više mu se niko nije htio javiti na telefon, jer ne zoveš kad okrećeš janje nego kad okrećeš mješalicu
Ne možeš čovjeku objasniti da ljudi rade kod privatnika po cijeli dan, dolaze umorni sa posla i vikendom gledaju da malo odmore i urade šta po svojoj kući, boli nekog kurac šta ti hoćeš da rmbaš po svojoj i još da ti za ručak i pivu radim cijeli dan jel to tako treba....Kad je obolio spao je nama na vrat, jer nikoga ne zanima više, beskoristan je, neće niko više ni da ga nazove i pita kako je
Dok su moje drugove i prijatelje roditelji i familija gurali i gledali da ih uhljebe ili ubace negdje gdje će imati uspjeha a da se ne oznoje, od mene su pokušali silom napraviti težaka. Dok su neke čuvali ko malo vode na dlanu i nisu im dali da dignu teže ništa od kašike, mene su gladali kako da što više nakičmaju "jer sramota, može on volu rep iščupati". Svi ovi što su čuvali, pazili i gurali su bolje od mene prošli u životu i uspješniji su, napravili karijere, a ja se spremam vani jer imam kurac da izbijem oči pošto se davanje guzice i leđa ne isplati u ovom društvu, jer kad sam im svima govorio to smatrali su me beterom i budalom, a sad ćute kad to kažem jer sam bio u pravu. Jebem ih sviju u glavu što su me tako učili, jer ne možeš drtinama objasniti da nema više Juge, socijalizma i Tite, da se ne poštuje rad i trud nego uvlačenje i da ti ne treba škola nego štela za karijeru i posao. Više su stekli, zaradili i ostavili svojima oni koji su muljali, preklapali, izvrdavali zakone i državu i čuvali sebe, i materijalno i finansijski. Što švajcarska poslovica kaže: Da se od napornog rada može obogatiti, magarci bi imali zlatne samare.
Da skratim priču, kao posljedica tog majstorisanja na kući što smo naslijedili svako renoviranje i opravka su koštali i para i vremena jer je većina kuće krpež, improvizacija i priučeni majstorluk pa se i najmanja stvar mora komplet mijenjati i sanirati. Ovog ljeta sam poludio sa krovom jer je pet različitih crijepova i kaplaja na njemu ništa se ni sa čim ne može uklopiti a sve staro po 40 godina
Sa instlacijom struje je bio cirkus jer je sve uvezano, povezano i nastavljano da Bog dragi sačuva....
Nema skupljeg majstora od priučenog majstora jer sve dođe na naplatu kad-tad. Ne zamjeri drug ali eto morao sam. Živ i zdrav ti meni bio 
Čitam postove o ovim majstorima i kako uzimaju grdne pare pa samo šta mogu reći je ovo:

Što onoliki građevinci, stolari, tesari, električari i keramčari odoše vani kada se može klepiti tolika lova? Traže pogače preko hljeba? Pa ljudi moji to su sezonski poslovi kada se može zaraditi lova i to ne neka velika cifra, jer nije problem u radu nego u naplati. Koliko znam majstora da krpi, preklapa, kompenzuje rad ili juri svoje pare zato što nema živog novca! Neko veli uzme se po 2000 za mjesec dana - tačno uzme se, ali koliko mjeseci ne uzmeš ni 200 mjesečno? Šta ćeš onda? Koliko samo moraš juriti pare od ljudi sa kojima si pogodio posao pa te isplaćuje u pet puta u roku od godinu dana pa ti dođe na isto kao da imaš 200 mjesečno? Većina tih što rade i uzimaju paru rade na crnjaka, ni staža, ni penzionog, ni zdravstvenog - ništa! Šta kad stignu godine i ne mogneš više vući ko konj? Konje ubijaju kad lipšu, jer tako i sa starima?
Čitam postove forumaša Havane i iako je prilično u pravu u nekim segmentima i koliko vidim pošten je čovjek, iskreno piše, vrijedan je i trudi se svaka mu čast. Ali ipak ću ti reći jednu stvar: tu priču o majstorluku i radu možeš okačiti na crkveni toranj mjesto zvona koliko je šuplja! Ne zamjeri mi ne mislim ništa loše, ali se ne slažem sa tobom i rećiću ti zašto. Imao sam jednog takvog u porodici, moj rođeni djed po majci, isto tako vrijedan, majstor, u sve se razumije itd. Šta god se radilo od stolarije, zidanja, kopanja, keramike, cijevi sve će on sam to i još neko od familije sa njim. Platiti radnike da to urade profesionalno je sramota za njega bilo, to beteri rade...
Da skratim priču, kao posljedica tog majstorisanja na kući što smo naslijedili svako renoviranje i opravka su koštali i para i vremena jer je većina kuće krpež, improvizacija i priučeni majstorluk pa se i najmanja stvar mora komplet mijenjati i sanirati. Ovog ljeta sam poludio sa krovom jer je pet različitih crijepova i kaplaja na njemu ništa se ni sa čim ne može uklopiti a sve staro po 40 godina
Last edited by Domaci izdajnik on 19/12/2018 17:13, edited 1 time in total.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#2381 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
mali mujo gradjanin svijeta
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#2382 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Vise puta sam o tome pricao.Dobar majstor radi svoj posao i ono u cemu je dobar.Ko god brljavi,tu rijetko srece ima.Znam ih dosta u bosni.Koga god znam da jedno radi,dobro i kvalitetno...taj dobro stoji.Glupo mi nabrajati ali ljudi moji ja znam pola grada dobrih majstora,znam ih kad su u garazi pocinjali prije 20 godina.Danas jedan ima fabriku u hrasnici,drugi na stupu,treci centar za opravku vozila,znate ih,klima centar...Lakirnica speed,makbel,gabeljic,hudini,prozori,vrata,profili,krovovi...Cak nekad kontam pogledaj ti sto je trgovina,kod mene 20 godina gore,dole...Uvijek ista linija sa puno rizika...A pogledaj sta je dobar zanat i znanje,u vecini slucajeva ovih ljudi konstantni uspon...Ja sam zadovoljan sa onim sto imam,izabrao sam takav posao,nekretnine,auta...su vjeciti rizik...Doruckuj apaurin i udri.Ja ne kazem da vi niste u pravu,svega ima,i znam to ali ima i jaaaako puno ljudi koji ne stizu dici glave od posla.Pa jebo te mehanicar kojeg sam ja navratio da otvori svoju radnju i pomogao mu...Prvi put kad je meni zapelo posudi mi 20 milja bez rijeci...A ozenio se,dobio dvoje djece,kupio stan,dobro auto...Poceo prije 4 godine ja mislim,al zna,ubi od posla...Sav je on crn,prljav...al pravi pare,kakva njemacka i PM...Lajavikrelac wrote:Ajme šta napisaše ljudi lebtejebo![]()
Čitam postove o ovim majstorima i kako uzimaju grdne pare pa samo šta mogu reći je ovo:
Što onoliki građevinci, stolari, tesari, električari i keramčari odoše vani kada se može klepiti tolika lova? Traže pogače preko hljeba? Pa ljudi moji to su sezonski poslovi kada se može zaraditi lova i to ne neka velika cifra, jer nije problem u radu nego u naplati. Koliko znam majstora da krpi, preklapa, kompenzuje rad ili juri svoje pare zato što nema živog novca! Neko veli uzme se po 2000 za mjesec dana - tačno uzme se, ali koliko mjeseci ne uzmeš ni 200 mjesečno? Šta ćeš onda? Koliko samo moraš juriti pare od ljudi sa kojima si pogodio posao pa te isplaćuje u pet puta u roku od godinu dana pa ti dođe na isto kao da imaš 200 mjesečno? Većina tih što rade i uzimaju paru rade na crnjaka, ni staža, ni penzionog, ni zdravstvenog - ništa! Šta kad stignu godine i ne mogneš više vući ko konj? Konje ubijaju kad lipšu, jer tako i sa starima?
Čitam postove forumaša Havane i iako je prilično u pravu u nekim segmentima i koliko vidim pošten je čovjek, iskreno piše, vrijedan je i trudi se svaka mu čast. Ali ipak ću ti reći jednu stvar: tu priču o majstorluku i radu možeš okačiti na crkveni toranj mjesto zvona koliko je šuplja! Ne zamjeri mi ne mislim ništa loše, ali se ne slažem sa tobom i rećiću ti zašto. Imao sam jednog takvog u porodici, moj rođeni djed po majci, isto tako vrijedan, majstor, u sve se razumije itd. Šta god se radilo od stolarije, zidanja, kopanja, keramike, cijevi sve će on sam to i još neko od familije sa njim. Platiti radnike da to urade profesionalno je sramota za njega bilo, to beteri rade...Ajde kuću i vikendicu je sam zidao sa familijom takva su vremena bila jbg nije ko danas, ali vikendicu na moru je stalno svako ljeto dograđivao, štemao, popravljao kroz maglu se ko dijete sjećam. Svakog ljeta zove familiju na more, ali ih upregne raditi svo vrijeme, ljudi dođu na odmor (a dolazila je i rodbina iz inostranstva) a ti ih nakičmaš još 15 dana pride
Kad su prestali dolaziti neki jer im nije do radnih akcije nego do odmora, digao je nos i naljutio se na njih...beteri jbg neće da rade...Poslije u penziji se ne smiruje gdje god šta kome treba kičmati on prvi ide ili ga zovu svi, čim sam napunio 16 godina pošto poto je htio da i ja idem sa njim "da se naučim raditi"
trebalo mi to u životu ko šupak na laktu...Ulupao silne pare i odvalio nam leđa praveći vikendicu na bezveznoj čuki u najlošijem dijelu okoline BL, koju je mijenjao za našu vikendicu na moru. Genijalan potez
jer sada tamo zemlja vrijedi min 150 eura golog kamenjara, a ovo sranje sve sa objektom ne vrijedi ni 10 KM po kvadratu, ali on nikoga nije htio slušati - to su budale i beteri
Svako malo on pravi neke radne akcije i hoće nešto da pregrađuje, krpi i slično, ali naravno tu treba familija i tazbina doći ko ispomoć i radna snaga
Govoreno mu je da pogodi posao sa ljudima, u godinama je, može priuštiti to šta se pati - jok to su sve beteri
Više mu se niko nije htio javiti na telefon, jer ne zoveš kad okrećeš janje nego kad okrećeš mješalicu
Ne možeš čovjeku objasniti da ljudi rade kod privatnika po cijeli dan, dolaze umorni sa posla i vikendom gledaju da malo odmore i urade šta po svojoj kući, boli nekog kurac šta ti hoćeš da rmbaš po svojoj i još da ti za ručak i pivu radim cijeli dan jel to tako treba....Kad je obolio spao je nama na vrat, jer nikoga ne zanima više, beskoristan je, neće niko više ni da ga nazove i pita kako je
Dok su moje drugove i prijatelje roditelji i familija gurali i gledali da ih uhljebe ili ubace negdje gdje će imati uspjeha a da se ne oznoje, od mene su pokušali silom napraviti težaka. Dok su neke čuvali ko malo vode na dlanu i nisu im dali da dignu teže ništa od kašike, mene su gladali kako da što više nakičmaju "jer sramota, može on volu rep iščupati". Svi ovi što su čuvali, pazili i gurali su bolje od mene prošli u životu i uspješniji su, napravili karijere, a ja se spremam vani jer imam kurac da izbijem oči pošto se davanje guzice i leđa ne isplati u ovom društvu, jer kad sam im svima govorio to smatrali su me beterom i budalom, a sad ćute kad to kažem jer sam bio u pravu. Jebem ih sviju u glavu što su me tako učili, jer ne možeš drtinama objasniti da nema više Juge, socijalizma i Tite, da se ne poštuje rad i trud nego uvlačenje i da ti ne treba škola nego štela za karijeru i posao. Više su stekli, zaradili i ostavili svojima oni koji su muljali, preklapali, izvrdavali zakone i državu i čuvali sebe, i materijalno i finansijski. Što švajcarska poslovica kaže: Da se od napornog rada može obogatiti, magarci bi imali zlatne samare.
Da skratim priču, kao posljedica tog majstorisanja na kući što smo naslijedili svako renoviranje i opravka su koštali i para i vremena jer je većina kuće krpež, improvizacija i priučeni majstorluk pa se i najmanja stvar mora komplet mijenjati i sanirati. Ovog ljeta sam poludio sa krovom jer je pet različitih crijepova i kaplaja na njemu ništa se ni sa čim ne može uklopiti a sve staro po 40 godinaSa instlacijom struje je bio cirkus jer je sve uvezano, povezano i nastavljano da Bog dragi sačuva....
Nema skupljeg majstora od priučenog majstora jer sve dođe na naplatu kad-tad. Ne zamjeri drug ali eto morao sam. Živ i zdrav ti meni bio
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#2383 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne znam drug...ja sam naučio da se trud i davanje leđa, guzice i živaca ne isplati. Ode zdravlje i živci, dok neko mlati kitom i bolje od tebe prolazi zato što ga je na vrijeme poguralo gdje treba na pravom mjestu i u pravo vrijeme. Neka svako radi po svom neću nikome da govorim šta treba a šta ne, ja samo iznosim svoje mišljenje i iskustvo...Pun mi je više truda, rada, zapinjanja i stalno ništa, vrtim se u krug i glavom u zid opucam gdje god probam da se proguram. Odoh vani pa šta mi Bog dragi i sreća daju...
Last edited by Domaci izdajnik on 19/12/2018 18:03, edited 1 time in total.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#2384 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Evo gaaamuha_sa wrote:zornopo timpra
-
mali jomu
- Posts: 5853
- Joined: 22/05/2017 17:00
#2385 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
sidje, sta mai......


- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#2386 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Meni se isplatilo,citav zivot radim i radicu.Kome se posreci i ko voli da mlati kitom a ide ga,sta cu mu ja.Nek mlati i dalje.Mene ne ide dok se ne nasekiram i ne naradim.Volim raditi.Od sviranja,konobarisanja,pranja sudja,baustele i izolacije,krecenja pa trgovine svim i svacim pa do automobila,nekretnina...Gledaj,uci,trazi,trud i upornost se vecinom isplati.Mozda i ne upali ako probas nesto ali ako ne probas nece sigurno upaliti.I pad je skola.I los posao,potplacen,tezak...iz svega se nesto nauci.Lajavikrelac wrote:Ne znam drug...ja sam naučio da se trud i davanje leđa, guzice i živaca ne isplati. Ode zdravlje i živci, dok neko mlati kitom i bolje od tebe prolazi zato što ga je na vrijeme poguralo gdje treba na pravom mjestu i u pravo vrijeme. Neka svako radi po svom neću nikome da govorim šta treba a šta ne, ja samo iznosim svoje mišljenje i iskustvo...Pun mi je više truda, rada, zapinjanja i stalno ništa, vrtim se u krug i glavom u zid opucam gdje god probam da se proguram. Odoh vani pa šta mi Bog dragi i sreća daju...
- muha_sa
- Posts: 140385
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2387 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
HAVANA wrote:Evo gaaamuha_sa wrote:zornopo timpraZa var uzme petobanku,jal inoxa jal aluminijuma
![]()
A smoto penziju.Nisam ja nicija kutija da sutim.
nisam vala 2 dana ništa zavario
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#2388 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
I jos jedno.Idi.Sto puta sam napisao.I ja sam otisao kad nisam imao drugog izlaza.A i puno je gora situacija bila nego sada.Tad nisam imao ni zdravlja,jebo pare.Idi.Nikom ja nisam napisao da ne ide.Ko misli da treba da ide ,neka ide ako nema drugog izlaza.Sretno.Samo me nervira pišanje po ovom ovde,ili onom tamo.Nit je ovde bajno,nit je tamo bajno.Kako ko voli i moze...Ako je meni dobro ovde,drugom mozda nije.Ako je nekom dobro vani,meni nije...Kako se ona tambura...Za ili protiv,za ili protiv...svako ima jedan motiv,otici,za ili protiv...Lajavikrelac wrote:Ne znam drug...ja sam naučio da se trud i davanje leđa, guzice i živaca ne isplati. Ode zdravlje i živci, dok neko mlati kitom i bolje od tebe prolazi zato što ga je na vrijeme poguralo gdje treba na pravom mjestu i u pravo vrijeme. Neka svako radi po svom neću nikome da govorim šta treba a šta ne, ja samo iznosim svoje mišljenje i iskustvo...Pun mi je više truda, rada, zapinjanja i stalno ništa, vrtim se u krug i glavom u zid opucam gdje god probam da se proguram. Odoh vani pa šta mi Bog dragi i sreća daju...

- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#2389 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Evo sacu ti pavlake i kiselog kupusa donijeti.muha_sa wrote:HAVANA wrote:Evo gaaamuha_sa wrote:zornopo timpraZa var uzme petobanku,jal inoxa jal aluminijuma
![]()
A smoto penziju.Nisam ja nicija kutija da sutim.
![]()
nisam vala 2 dana ništa zavario
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2390 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ako ti nije staLajavikrelac wrote:Ne znam drug...ja sam naučio da se trud i davanje leđa, guzice i živaca ne isplati. Ode zdravlje i živci, dok neko mlati kitom i bolje od tebe prolazi zato što ga je na vrijeme poguralo gdje treba na pravom mjestu i u pravo vrijeme. Neka svako radi po svom neću nikome da govorim šta treba a šta ne, ja samo iznosim svoje mišljenje i iskustvo...Pun mi je više truda, rada, zapinjanja i stalno ništa, vrtim se u krug i glavom u zid opucam gdje god probam da se proguram. Odoh vani pa šta mi Bog dragi i sreća daju...
Kome, gdje, kako, jel bolilo, koliko
To su interesantne price za raju i voljeli bi da podijelis svoja iskustva
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#2391 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Šta si ti? Transmiter ili resiver kad te zanima

- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#2392 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kuku ja napiso da mi se isplatilo.Nisam ni vidio ovo za guzove. 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2393 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa to, al ovdje ljudi pricaju da obicni majstor ide preko 2 milje hladno, ne govorimo o tzv. project managerima ili ti ga brigadirima i poslovođama.melac wrote: Posto sam u toj bransi i radio sam sa svim nabrojanim firmama, mogu reci da ima ljudi tj. majstora koji zarade preko 2000 milje neto, no to su najbolji od najboljih, ali nikada kao majstori vec kao brigadiri ili voditelji posla, koji preuzmu odgovornost i vode par desetina ljudi na gradilistu i na neki naci odgovaraju za posao.
Poznajem covjeka koji vodi poslove na izgradnji u Tibri koni jesecno zaradi i 5000KM, ali to je jedan covjek koji vodi 40tak majstora i pomocnih radnika. Ali on je bas gonic litiga lider po novom.
Recimo u Interclimi radi covjek koji vodi ekipu majstora, brigadir, koji samo rjesenja ima i koji se ne boji najteze zadatke preuzeti na sebe, zaradi preko 2000 milje mjesecno bez problema. No to su zaista rijetki primjer.
Solidan majstor s preko 5-10 godina iskustva zaradi oko 5-8 KM za radni sat. Sad koliko ih ima toliko mnozi, nije neka pljacka.
Da plaćaju toliko ne bi im svako malo neko odlazio, bas iz te interclime i svih slicnih firmi.
Al ovdje dok skontaju kako zadržati radnika samo će uhljebi u državnoj službi ostati.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#2394 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ima sad da te zajašiHAVANA wrote:Kuku ja napiso da mi se isplatilo.Nisam ni vidio ovo za guzove.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#2395 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Suština svegakloniran wrote:Al ovdje dok skontaju kako zadržati radnika samo će uhljebi u državnoj službi ostati.
-
mali_balon
- Posts: 14559
- Joined: 12/09/2012 09:57
#2396 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/njem ... /181219113
Ne gasite svjetlo neko ostane gorit gazdama da vide kako ce im firme propadat i prazne zjapit...a i begovi da vide belguke
Ne gasite svjetlo neko ostane gorit gazdama da vide kako ce im firme propadat i prazne zjapit...a i begovi da vide belguke
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2397 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Necemomali_balon wrote:https://www.klix.ba/vijesti/svijet/njem ... /181219113
Ne gasite svjetlo neko ostane gorit gazdama da vide kako ce im firme propadat i prazne zjapit...a i begovi da vide belguke
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#2398 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Dobre vijesti za građane, loše za poslodavce.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2399 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jel ti stvarno mislis da ce se vlasnik neke ublehaske firme pocesati jer mu ode radnik kojeg ionako ne placa.escobar__ wrote:Dobre vijesti za građane, loše za poslodavce.
Bogami nemate dodira sa njima
Kupuje se samo od onih kojima se ne duguje i rade samo oni kojima nisu duzni, a obecaju 1500 platu
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#2400 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kumce od Joce Amsterdama mozda ?detroit-mercy wrote:Koji si ti kalibar strucnjaka kad ti mogu namjestiti sto god ti trebamali jomu wrote:Ja sam bio vani, i idem vani i mogu vazda vani...... ali se vazda vracam nazad mada tamo mogu vazda..... i zovu me, i mogu mi namjestit sta mi god treba, ali nista od tog, nisam ja taj i hvala i dovidjenja, bilo je fino..... vidimo se.
