Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#2376 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by frngla »

Herr Flick wrote:
frngla wrote:Prvi, osnovni uvjet za nacionalnu državu je ispunjen...
Iskreno, strah me je ovih 50>%
Nadam se da ćemo ući u NATO i EU čim prije, moglo bi se ovdje zakuhati opet...
Nek se zakuha,oni su ti kojima najmanje treba konflikt,jer ovo nisu 90-e i nems vise JNA i Milosevica
Nadam se da si u pravu
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2377 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by julisiz es grant »

cassius wrote:Ostalih nema dovoljno ni da budu na aparatima nakon popisa sad :D
Ne isplati se uvoziti aparate rad njih :D
Al na forumu-glasna manjina :D :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 9903
Joined: 15/04/2015 11:26

#2378 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Thorgerson »

shbc wrote:
sigh wrote:Ma broj ateista i agnostika je u stvarnosti veci, vjerovatno se po manjim mjestima nisu iskreno izjasnjavali :)
Ljudi vise i ne znaju sta su. Pogotovo stariji. Prvi moj otac je ubijedjen da je musliman iako ne vjeruje u boga. Samo zato sto ima ime kakvo ima. Sto je najgore obrazovan i pametan covjek, ali dzaba, odrastao u sistemu u kojem se o tome nije razmisljalo, a kada je pocelo toliko ga zbunili da vise ne moze da napravi razliku.
Nije to kod nas samo tako.

Po Skandinaviji sve sami ateisti, ali opet svi daju priloge crkvama itd.

Sve je to isto.

I generalno, ne mozes ti vjernike gledat samo onako prema PS-u. Onda ih ne bi bilo ni 1%. To je licna stvar. Ako neko misli da je musliman, on ima pravo na to. Nije tvoje da mu ti mjeris koliki je musliman, jel musliman itd. Al dzaba, ne moze nas narod to da skonta. Iako im pise tako po svetim knjigama. Dzaba.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#2379 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by jasko_ba »

Mohamad Sissoko wrote:
jasko_ba wrote:
Rick_Grimes wrote:Sta je ovo BosOnci i hateisti zapjenili vise od Dodika. I onda se neki uvrijede kad kazem da imaju vise zajednickog sa Srbima i Hrvatima, rusiteljima ove drzave.
Chmoljo, daj ovo na vrijeme ukidaj. Pa iz kojih rupa vise izlaze? :lol:
Dobro ti je vala reko, kmecite vise od Dodika.
Pa ti se zapitaj...
Ma o cemu vi pricate, sta vam je? Pojavi se deset likova i odmah po Bosancima, niko ih ziv nije spomenuo prije vas. :-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2380 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by ExNihilo »

Thorgerson wrote:
ExNihilo wrote:Nadam se da ćemo ovim konačno sahraniti hipotezu kako u BiH postoji hiperprodukcija visokoobrazovanog kadra.
Naravno da postoji hiperprodukcija VSS-a kad imas manjak radnih mjesta za takvu skupinu ljudi.

Kad se to stavi u koorelaciju, onda itekako imamo visak VSS-a. A kad pogledas da je ovaj postotak VSS haman najmanji u evropi, to dovoljno govori o jacini nase ekonomije, tj. vrsti industrije, daj nam cekic i motiku.

Dakle, tu hrpicu od 9% visokoobrazovanih mi ne mozemo uposliti.
Koristiš pojam korelacije pogrešno. Ali, nebitno to sada. :D

Poenta je da visokobrazovanih nikada ne može biti previše. Normalno društvo se diči brojem visokobrazovanih. Riječ je o uskoj privredi koja ne može da asporbuje ni ovo malo visokoobrazovanih.

Drugim riječima, pričom o hiperprodukciji se stavlja naglasak na pogrešnu stvar: ne trebamo se prestati obrazovati (jer smo i ovako na začelju Evrope) zato što privreda ne može da apsorbuje VSS, već treba širiti privredu.
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#2381 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dust in the wind »

julisiz es grant wrote:
cassius wrote:Ostalih nema dovoljno ni da budu na aparatima nakon popisa sad :D
Ne isplati se uvoziti aparate rad njih :D
Al na forumu-glasna manjina :D :lol:
vidi džamahije što likuje...hehehe. najveći internet ratnici. :bih:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#2382 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by SkyLimit »

Čak i uz sva dotadašnja stradanja bošnjačkog naroda, da nije bilo genocida u podrinjskoj enklavi danas bi Bošnjaka bilo najmanje 55% i to na životnom prostoru sve do Drine.

Za velikosrpsku politiku takvo nešto bi bilo neprihvatljivo jer bi u potpunosti srušilo koncept srpske države preko Drine, stoga su bili spremni na sve kako bi to spriječili, pa i pod cijenu genocida, koji nije bio samovoljni hir skupine odmetnutih vojnika, već proračunati plan iza kojih je stojao sam intelektualni i politički vrh srpskog naroda.

Sve to bi naravno bilo nemoguće bez precutne saglasnosti tkz. Međunarodne zajednice.

Sad bošnjački narod ne smije mjeriti koliko ima Bosne po tome koliko je ima na Baščaršiji, već koliko je ima u Srebrenici, Vlasenici, Bratuncu...
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#2383 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Akibh »

jasko_ba wrote:
Rick_Grimes wrote:Sta je ovo BosOnci i hateisti zapjenili vise od Dodika. I onda se neki uvrijede kad kazem da imaju vise zajednickog sa Srbima i Hrvatima, rusiteljima ove drzave.
Chmoljo, daj ovo na vrijeme ukidaj. Pa iz kojih rupa vise izlaze? :lol:
2-3%, i ono bi o rupama :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 9903
Joined: 15/04/2015 11:26

#2384 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Thorgerson »

Tolko nas tukli i opet nas vise, a njih manje.

Hahaha...

Najveci gubitnici su srbi ubjedljivo. Em su raseljeni, a da ih niko nije tjerao - sto je jos gore. Ajd nas su barem tjerali, pa si morao otici. Njih nije niko, nego im rekli, otidjite, pa cete se vratiti opet na srpsku zemlju. Kad ono corak.

I eto sta uradise.

Raselili se po svijetu i po vukojebinama, sumama rs-a.

Cast onim izuzecima koji su na vrijeme shvatili planove karadzica i ekipe, pa ostali da brane Republiku BiH.

:bih:
Last edited by Thorgerson on 30/06/2016 12:48, edited 1 time in total.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#2385 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Capsicum »

Ka'će referendum za ukidanje entiteta, kantona, konstitutivnih naroda i tako to? Hocemo nacionalnu drzavu Bosnjaka sa zagarantovanim pravima za nacionalne manjine :lol:
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#2386 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Boskero »

Kome je više smješna ova fora "bOšnjoci"? Nevjerovatno prisustvo nemaštovitosti i suhoparnog humora kod ovih šesnaest miliona Bosanaca...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2387 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by julisiz es grant »

dust in the wind wrote:
julisiz es grant wrote:
cassius wrote:Ostalih nema dovoljno ni da budu na aparatima nakon popisa sad :D
Ne isplati se uvoziti aparate rad njih :D
Al na forumu-glasna manjina :D :lol:
vidi džamahije što likuje...hehehe. najveći internet ratnici. :bih:
Imali ste priliku da se izjasnite kako ste željeli, niko vam nije pištolj prislonio na čelo da kažete drugačije.
I iskreno, ni meni nije jasno kako, uza svu dobro plaćenu kampanju 2013, niste nabešali više od ovih 4% :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2388 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Banksy »


U FBiH živi 74 posto Bošnjaka, 22,4 posto Hrvata i 3,60 posto Srba.
74 + 22,4 + 3,60 = 100%

:?
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2389 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Novak20 »

Rick_Grimes wrote:
Hrvati su veca govna od Srba, samo sto hinjski podmecu.
:lol: :lol: :lol:

Poslije govora mržnje na temi o jeziku evo prilike za malo generalnog verbalnog vrijeđanja konstitutivnih. Ako ovo nije za Banovića ne znam šta je.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2390 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by -LIBERO- »

julisiz es grant wrote:
cassius wrote:Ostalih nema dovoljno ni da budu na aparatima nakon popisa sad :D
Ne isplati se uvoziti aparate rad njih :D
Al na forumu-glasna manjina :D :lol:
Hmmm, pomislim, na momenat...da sa tim ima neka poveznice ovaj podatak o slaboj obrazovanosti vecine BH stanovnistva. Mislim, mozdaaaa :zzzz: :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2391 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by General War »

Rick_Grimes wrote:Sta je ovo BosOnci i hateisti zapjenili vise od Dodika. I onda se neki uvrijede kad kazem da imaju vise zajednickog sa Srbima i Hrvatima, rusiteljima ove drzave.
Zato sto je dodikstan sigurno u rukama apsolutne vecine i puca mu ona stvarka za pedjset posto ali koncentrisanih u tri velika grda...ali kome ja crtam :zzzz:
Last edited by General War on 30/06/2016 12:50, edited 1 time in total.
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#2392 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by maraccana »

Popis, tačnije reakcije na popis su pokazale koliko je stanovništo nacionalistički i religiozno zabluđeno.

Jedni slave, a drugi se prave žrtvama "popisa", nadrealizam od države i naroda... :-)
User avatar
argyle
Posts: 1911
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#2393 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by argyle »

SanskiBiser wrote:zna li se koliko Bosnjaka zivi u RS? :? :? :?
13,99% ili 171.856
Rizvan
Posts: 1401
Joined: 27/11/2013 09:25

#2394 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Rizvan »

ExNihilo wrote:Nadam se da ćemo ovim konačno sahraniti hipotezu kako u BiH postoji hiperprodukcija visokoobrazovanog kadra.
Hiperprodukcija je počela sa Bolonjom, negdje prije desetak godina. Ovo je popis iz 2013, tada su još uvijek većina tih bolonjaca bili studenti. Vidjet ćeš podatke za popis 2021, ako bude održan, broj visokoobrazovanih će sigurno porasti 100%. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52684
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2395 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Chmoljo »

Opetja033 wrote: :thumbup:

Ili kada i danas sebe nazivaju "elitom" ( :lol: ). Neshvaceni crème de la crème naseg drustva. :mrgreen:

@Chmoljo, necemo sada duplih standarda. Mnogo gore stvari su danas u likovanju pisane kontra Srba i Hrvata - pa nikom nista.
Ali je problematicno kada neko nesto napise sa ostricom prema neshvacenoj "eliti" ( :mrgreen: )
pišanje po ljudima kojima je država na prvom mjestu po meni licemjerje. i zajednička nit sa mentalitetom Širokog i Pala. kako vidimo, u Bosancima vidimo komuniste, pedere, kriterionce i miješane brakove :D fale još samo orjunaši...

mučnina me fata od ovog nekakvog slavljeničkog raspoloženja kao da je dobijena nekakva bitka. ne znam, možda ovo i proizvede neke pozitivne efekte, ali ovi rezultati nisu plod nekakvog predanog rada ljudi kojima je BiH u srcu, nego stvar slučaja. rezignira me slavljenička atmosfera jer se ničim još uvijek nisam uvjerio da postoji sposobnost da se bude državotvorno. ni u čemu. ni u narodu, ni u političarima. pogotovo u političarima. i onda ne znam šta se slavi... to što nas ipak nije puno pobijeno?

zato nisam fasciniran objavom. teško mi se odvojiti od realnosti pravljenja države sa imbecilima kojima su dometi fikretova majica i grand parada, i od lopuža koji mlako reaguju na aparthejd i negiranje bosanskog jezika.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2396 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by pici »

Banksy wrote:

U FBiH živi 74 posto Bošnjaka, 22,4 posto Hrvata i 3,60 posto Srba.
74 + 22,4 + 3,60 = 100%

:?
sHa je .BA nejasno... BTNO JE BITNUT BOSNJAK !!! Allah nagradiJo ovg ko izmisli ovaj slogan i onaj video :bih:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2397 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

maraccana wrote:Popis, tačnije reakcije na popis su pokazale koliko je stanovništo nacionalistički i religiozno zabluđeno.

Jedni slave, a drugi se prave žrtvama "popisa", nadrealizam od države i naroda... :-)

Što bi rekli tražili ste gledajte...kao sada nije bitno koliko nas ima a prijetili da će sami provesti popis. Sada kada rezultati nisu u skladu sa planovima neki bi željeli da odgode ili da prikažu kako tobože nije važno koliko nas ima. :lol:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2398 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by zippoo87 »

agent_zero wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-ima- ... /160630062

Tuga, brate... NoOrod ZnO, takvi i glasaju za te :-)
mene vise brinu oni sto su se izjasnili da su pismeni a nisu
ovi sto nisu pismeni to znaju a i to je puno bolje od ovih sto ne znaju a misle da znaju
e takvi ti i glasaju za SDA,BOSS,i slicne
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2399 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by General War »

Banksy wrote:

U FBiH živi 74 posto Bošnjaka, 22,4 posto Hrvata i 3,60 posto Srba.
74 + 22,4 + 3,60 = 100%

:?
:lol: neznaju oni ni sijalice da zamjene...joj hocu se najes baklave i ruzice :skoljka:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2400 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by seln »

Kombat wrote:nesto kontam...mogli bi dogodine poceti polako organizaciju manifestacije pod nazivom "Hateist Pride" :D

Ako neko ima neko idejno rjesenje za zastavu...slobodno postavite :D
Image
Locked