Nadam se da si u pravuHerr Flick wrote:Nek se zakuha,oni su ti kojima najmanje treba konflikt,jer ovo nisu 90-e i nems vise JNA i Milosevicafrngla wrote:Prvi, osnovni uvjet za nacionalnu državu je ispunjen...
Iskreno, strah me je ovih 50>%
Nadam se da ćemo ući u NATO i EU čim prije, moglo bi se ovdje zakuhati opet...
Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
#2376 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#2377 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Ne isplati se uvoziti aparate rad njihcassius wrote:Ostalih nema dovoljno ni da budu na aparatima nakon popisa sad
Al na forumu-glasna manjina
- Thorgerson
- Posts: 9903
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2378 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Nije to kod nas samo tako.shbc wrote:Ljudi vise i ne znaju sta su. Pogotovo stariji. Prvi moj otac je ubijedjen da je musliman iako ne vjeruje u boga. Samo zato sto ima ime kakvo ima. Sto je najgore obrazovan i pametan covjek, ali dzaba, odrastao u sistemu u kojem se o tome nije razmisljalo, a kada je pocelo toliko ga zbunili da vise ne moze da napravi razliku.sigh wrote:Ma broj ateista i agnostika je u stvarnosti veci, vjerovatno se po manjim mjestima nisu iskreno izjasnjavali
Po Skandinaviji sve sami ateisti, ali opet svi daju priloge crkvama itd.
Sve je to isto.
I generalno, ne mozes ti vjernike gledat samo onako prema PS-u. Onda ih ne bi bilo ni 1%. To je licna stvar. Ako neko misli da je musliman, on ima pravo na to. Nije tvoje da mu ti mjeris koliki je musliman, jel musliman itd. Al dzaba, ne moze nas narod to da skonta. Iako im pise tako po svetim knjigama. Dzaba.
- jasko_ba
- Posts: 8476
- Joined: 13/11/2006 17:47
#2379 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Ma o cemu vi pricate, sta vam je? Pojavi se deset likova i odmah po Bosancima, niko ih ziv nije spomenuo prije vas.Mohamad Sissoko wrote:Dobro ti je vala reko, kmecite vise od Dodika.jasko_ba wrote:Chmoljo, daj ovo na vrijeme ukidaj. Pa iz kojih rupa vise izlaze?Rick_Grimes wrote:Sta je ovo BosOnci i hateisti zapjenili vise od Dodika. I onda se neki uvrijede kad kazem da imaju vise zajednickog sa Srbima i Hrvatima, rusiteljima ove drzave.
Pa ti se zapitaj...
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#2380 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Koristiš pojam korelacije pogrešno. Ali, nebitno to sada.Thorgerson wrote:Naravno da postoji hiperprodukcija VSS-a kad imas manjak radnih mjesta za takvu skupinu ljudi.ExNihilo wrote:Nadam se da ćemo ovim konačno sahraniti hipotezu kako u BiH postoji hiperprodukcija visokoobrazovanog kadra.
Kad se to stavi u koorelaciju, onda itekako imamo visak VSS-a. A kad pogledas da je ovaj postotak VSS haman najmanji u evropi, to dovoljno govori o jacini nase ekonomije, tj. vrsti industrije, daj nam cekic i motiku.
Dakle, tu hrpicu od 9% visokoobrazovanih mi ne mozemo uposliti.
Poenta je da visokobrazovanih nikada ne može biti previše. Normalno društvo se diči brojem visokobrazovanih. Riječ je o uskoj privredi koja ne može da asporbuje ni ovo malo visokoobrazovanih.
Drugim riječima, pričom o hiperprodukciji se stavlja naglasak na pogrešnu stvar: ne trebamo se prestati obrazovati (jer smo i ovako na začelju Evrope) zato što privreda ne može da apsorbuje VSS, već treba širiti privredu.
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#2381 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
vidi džamahije što likuje...hehehe. najveći internet ratnici.julisiz es grant wrote:Ne isplati se uvoziti aparate rad njihcassius wrote:Ostalih nema dovoljno ni da budu na aparatima nakon popisa sad![]()
Al na forumu-glasna manjina![]()
- SkyLimit
- Posts: 5193
- Joined: 10/10/2012 15:49
#2382 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Čak i uz sva dotadašnja stradanja bošnjačkog naroda, da nije bilo genocida u podrinjskoj enklavi danas bi Bošnjaka bilo najmanje 55% i to na životnom prostoru sve do Drine.
Za velikosrpsku politiku takvo nešto bi bilo neprihvatljivo jer bi u potpunosti srušilo koncept srpske države preko Drine, stoga su bili spremni na sve kako bi to spriječili, pa i pod cijenu genocida, koji nije bio samovoljni hir skupine odmetnutih vojnika, već proračunati plan iza kojih je stojao sam intelektualni i politički vrh srpskog naroda.
Sve to bi naravno bilo nemoguće bez precutne saglasnosti tkz. Međunarodne zajednice.
Sad bošnjački narod ne smije mjeriti koliko ima Bosne po tome koliko je ima na Baščaršiji, već koliko je ima u Srebrenici, Vlasenici, Bratuncu...
Za velikosrpsku politiku takvo nešto bi bilo neprihvatljivo jer bi u potpunosti srušilo koncept srpske države preko Drine, stoga su bili spremni na sve kako bi to spriječili, pa i pod cijenu genocida, koji nije bio samovoljni hir skupine odmetnutih vojnika, već proračunati plan iza kojih je stojao sam intelektualni i politički vrh srpskog naroda.
Sve to bi naravno bilo nemoguće bez precutne saglasnosti tkz. Međunarodne zajednice.
Sad bošnjački narod ne smije mjeriti koliko ima Bosne po tome koliko je ima na Baščaršiji, već koliko je ima u Srebrenici, Vlasenici, Bratuncu...
-
Akibh
- Posts: 1978
- Joined: 06/07/2009 12:27
#2383 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
2-3%, i ono bi o rupamajasko_ba wrote:Chmoljo, daj ovo na vrijeme ukidaj. Pa iz kojih rupa vise izlaze?Rick_Grimes wrote:Sta je ovo BosOnci i hateisti zapjenili vise od Dodika. I onda se neki uvrijede kad kazem da imaju vise zajednickog sa Srbima i Hrvatima, rusiteljima ove drzave.
- Thorgerson
- Posts: 9903
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2384 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Tolko nas tukli i opet nas vise, a njih manje.
Hahaha...
Najveci gubitnici su srbi ubjedljivo. Em su raseljeni, a da ih niko nije tjerao - sto je jos gore. Ajd nas su barem tjerali, pa si morao otici. Njih nije niko, nego im rekli, otidjite, pa cete se vratiti opet na srpsku zemlju. Kad ono corak.
I eto sta uradise.
Raselili se po svijetu i po vukojebinama, sumama rs-a.
Cast onim izuzecima koji su na vrijeme shvatili planove karadzica i ekipe, pa ostali da brane Republiku BiH.

Hahaha...
Najveci gubitnici su srbi ubjedljivo. Em su raseljeni, a da ih niko nije tjerao - sto je jos gore. Ajd nas su barem tjerali, pa si morao otici. Njih nije niko, nego im rekli, otidjite, pa cete se vratiti opet na srpsku zemlju. Kad ono corak.
I eto sta uradise.
Raselili se po svijetu i po vukojebinama, sumama rs-a.
Cast onim izuzecima koji su na vrijeme shvatili planove karadzica i ekipe, pa ostali da brane Republiku BiH.
Last edited by Thorgerson on 30/06/2016 12:48, edited 1 time in total.
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#2385 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Ka'će referendum za ukidanje entiteta, kantona, konstitutivnih naroda i tako to? Hocemo nacionalnu drzavu Bosnjaka sa zagarantovanim pravima za nacionalne manjine 
-
Boskero
- Posts: 481
- Joined: 21/08/2013 05:08
#2386 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Kome je više smješna ova fora "bOšnjoci"? Nevjerovatno prisustvo nemaštovitosti i suhoparnog humora kod ovih šesnaest miliona Bosanaca...
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#2387 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Imali ste priliku da se izjasnite kako ste željeli, niko vam nije pištolj prislonio na čelo da kažete drugačije.dust in the wind wrote:vidi džamahije što likuje...hehehe. najveći internet ratnici.julisiz es grant wrote:Ne isplati se uvoziti aparate rad njihcassius wrote:Ostalih nema dovoljno ni da budu na aparatima nakon popisa sad![]()
Al na forumu-glasna manjina![]()
I iskreno, ni meni nije jasno kako, uza svu dobro plaćenu kampanju 2013, niste nabešali više od ovih 4%
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2388 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
74 + 22,4 + 3,60 = 100%
U FBiH živi 74 posto Bošnjaka, 22,4 posto Hrvata i 3,60 posto Srba.
-
Novak20
- Posts: 15239
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#2389 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Rick_Grimes wrote:
Hrvati su veca govna od Srba, samo sto hinjski podmecu.
Poslije govora mržnje na temi o jeziku evo prilike za malo generalnog verbalnog vrijeđanja konstitutivnih. Ako ovo nije za Banovića ne znam šta je.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#2390 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Hmmm, pomislim, na momenat...da sa tim ima neka poveznice ovaj podatak o slaboj obrazovanosti vecine BH stanovnistva. Mislim, mozdaaaajulisiz es grant wrote:Ne isplati se uvoziti aparate rad njihcassius wrote:Ostalih nema dovoljno ni da budu na aparatima nakon popisa sad![]()
Al na forumu-glasna manjina![]()
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#2391 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Zato sto je dodikstan sigurno u rukama apsolutne vecine i puca mu ona stvarka za pedjset posto ali koncentrisanih u tri velika grda...ali kome ja crtamRick_Grimes wrote:Sta je ovo BosOnci i hateisti zapjenili vise od Dodika. I onda se neki uvrijede kad kazem da imaju vise zajednickog sa Srbima i Hrvatima, rusiteljima ove drzave.
Last edited by General War on 30/06/2016 12:50, edited 1 time in total.
- maraccana
- Posts: 1140
- Joined: 10/08/2015 05:17
#2392 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Popis, tačnije reakcije na popis su pokazale koliko je stanovništo nacionalistički i religiozno zabluđeno.
Jedni slave, a drugi se prave žrtvama "popisa", nadrealizam od države i naroda...
Jedni slave, a drugi se prave žrtvama "popisa", nadrealizam od države i naroda...
- argyle
- Posts: 1911
- Joined: 17/10/2010 09:56
- Location: Džamahirija Bosna
#2393 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
13,99% ili 171.856SanskiBiser wrote:zna li se koliko Bosnjaka zivi u RS?![]()
![]()
-
Rizvan
- Posts: 1401
- Joined: 27/11/2013 09:25
#2394 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Hiperprodukcija je počela sa Bolonjom, negdje prije desetak godina. Ovo je popis iz 2013, tada su još uvijek većina tih bolonjaca bili studenti. Vidjet ćeš podatke za popis 2021, ako bude održan, broj visokoobrazovanih će sigurno porasti 100%.ExNihilo wrote:Nadam se da ćemo ovim konačno sahraniti hipotezu kako u BiH postoji hiperprodukcija visokoobrazovanog kadra.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52684
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#2395 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
pišanje po ljudima kojima je država na prvom mjestu po meni licemjerje. i zajednička nit sa mentalitetom Širokog i Pala. kako vidimo, u Bosancima vidimo komuniste, pedere, kriterionce i miješane brakoveOpetja033 wrote:![]()
Ili kada i danas sebe nazivaju "elitom" (). Neshvaceni crème de la crème naseg drustva.
![]()
@Chmoljo, necemo sada duplih standarda. Mnogo gore stvari su danas u likovanju pisane kontra Srba i Hrvata - pa nikom nista.
Ali je problematicno kada neko nesto napise sa ostricom prema neshvacenoj "eliti" ()
mučnina me fata od ovog nekakvog slavljeničkog raspoloženja kao da je dobijena nekakva bitka. ne znam, možda ovo i proizvede neke pozitivne efekte, ali ovi rezultati nisu plod nekakvog predanog rada ljudi kojima je BiH u srcu, nego stvar slučaja. rezignira me slavljenička atmosfera jer se ničim još uvijek nisam uvjerio da postoji sposobnost da se bude državotvorno. ni u čemu. ni u narodu, ni u političarima. pogotovo u političarima. i onda ne znam šta se slavi... to što nas ipak nije puno pobijeno?
zato nisam fasciniran objavom. teško mi se odvojiti od realnosti pravljenja države sa imbecilima kojima su dometi fikretova majica i grand parada, i od lopuža koji mlako reaguju na aparthejd i negiranje bosanskog jezika.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#2396 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
sHa je .BA nejasno... BTNO JE BITNUT BOSNJAK !!! Allah nagradiJo ovg ko izmisli ovaj slogan i onaj videoBanksy wrote:74 + 22,4 + 3,60 = 100%
U FBiH živi 74 posto Bošnjaka, 22,4 posto Hrvata i 3,60 posto Srba.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#2397 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
maraccana wrote:Popis, tačnije reakcije na popis su pokazale koliko je stanovništo nacionalistički i religiozno zabluđeno.
Jedni slave, a drugi se prave žrtvama "popisa", nadrealizam od države i naroda...
Što bi rekli tražili ste gledajte...kao sada nije bitno koliko nas ima a prijetili da će sami provesti popis. Sada kada rezultati nisu u skladu sa planovima neki bi željeli da odgode ili da prikažu kako tobože nije važno koliko nas ima.
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2398 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
mene vise brinu oni sto su se izjasnili da su pismeni a nisuagent_zero wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-ima- ... /160630062
Tuga, brate... NoOrod ZnO, takvi i glasaju za te
ovi sto nisu pismeni to znaju a i to je puno bolje od ovih sto ne znaju a misle da znaju
e takvi ti i glasaju za SDA,BOSS,i slicne
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#2399 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Banksy wrote:74 + 22,4 + 3,60 = 100%
U FBiH živi 74 posto Bošnjaka, 22,4 posto Hrvata i 3,60 posto Srba.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#2400 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Kombat wrote:nesto kontam...mogli bi dogodine poceti polako organizaciju manifestacije pod nazivom "Hateist Pride"![]()
Ako neko ima neko idejno rjesenje za zastavu...slobodno postavite

