Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2376 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

U dvije kuće u selu Potkamen kod Doboja stotinu ljudi traži pomoć
Selo Potkamen kod Doboja u potpunosti je otcijepljeno od prohodnih puteva.

U dvije kuće u selu Potkamen kod Doboja stotinu ljudi traži pomoć


Stotinjak mještana ovog naselja skupili su se u dvije kuće na vrhu sela i, kako su nam rekli, imaju vrlo malo pitke vode. Među njima su mnogobrojna djeca i bebe.

Naselju se ne može prići i traže hitnu evakuciju.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2377 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

srbija... sava pocinje naglo rasti... haman su se pravo usrali

ministar kaze da ce trebati 3 do 5 godina za ekonomski oporavak, poljoprivreda u kurcu, steta se i ne moze mjeriti i vlada prica o 'kataklizmi'
Sanela_
Posts: 3
Joined: 16/05/2014 11:29

#2378 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Sanela_ »

WildRedRose wrote:
Sanela_ wrote:Ljudi dobrog srca, da li ima neko u Doboju ko vrsi evakuaciju? Nana i mama su mi u ulici Svetog Save 91 sa ostalim stanarima i totalno su odsjeceni, niko se ne evakuise, ne vide camce niti helikoptere da pokusavaju pomoci unesrecenima. Zalihe hrane i vode ponestaju, a nana je na inzulinu. Baterije u telefonima su pri kraju. Moj broj telefona je 061 772 204, pa eto ako moze neko dati neku informaciju kome se obratiti ili ako neko moze pomoci im, unparijed hvala.
:( :( :( pokusaj na broj koji sam stavila post iznad tvog.
Pokusao sam, ali nista, pokusao sam i 121, telefonske linije su prebukirane, a informacija je malo ili nikako. Stupio sam u kontakt sa jednim covjekom na terenu ali on ne moze nista uciniti jer je na brdu iznad Doboja, pa tek za neka 2 sata bi mogao otici do neke kasarne u Doboju.
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#2379 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by WildRedRose »

MMM1977 wrote:
kamen spoticanja wrote:Rekose mi da u halidovom motelu u semizovcu ima neke male djece u pidzamama zamotanim u deke...ko ima blizu treba djecije odjece, pelena i svega ostalog
Ja sam u Visokom ali sam spreman odmah da odem gore i odnesem sve što je djeci potrebno. Da li mogu nekoga kontaktirati ili da prvo odem vidjeti šta treba pa da se vratim do Vogosce i kupim to što im treba?
mozda je bolje da ih prvo nazoves i vidis, da ne ides 2x. a i da nas obavjestis kakvo je stanje
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2380 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Truba »

ja bih širenje dezinformacija zatvorom kažnjavao
User avatar
MMM1977
Posts: 6689
Joined: 15/07/2009 12:56

#2381 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by MMM1977 »

WildRedRose wrote:
MMM1977 wrote:
kamen spoticanja wrote:Rekose mi da u halidovom motelu u semizovcu ima neke male djece u pidzamama zamotanim u deke...ko ima blizu treba djecije odjece, pelena i svega ostalog
Ja sam u Visokom ali sam spreman odmah da odem gore i odnesem sve što je djeci potrebno. Da li mogu nekoga kontaktirati ili da prvo odem vidjeti šta treba pa da se vratim do Vogosce i kupim to što im treba?
mozda je bolje da ih prvo nazoves i vidis, da ne ides 2x. a i da nas obavjestis kakvo je stanje
Ne znam koga, idem odnijeti hranu pa ću vidjeti šta im još treba. Javim kad se vratim
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2382 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Pitarrr82 »

@MMM1977


https://www.facebook.com/RSG1Sarajevo/p ... =notify_me


Građanima iz srušenih kuća u naselju Svrake, koji su smješteni u motelu Halida Bešlića u Semizovcu potrebna je hrana, higijenske potrepštine, odjeća, te pelene i Aptamil 2 za dvoje djece koja su stara godinu dana.
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#2383 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Drinski »

O'zone wrote:Šamac je pod rijekom Bosnom sad imi Sava prijeti da probije nasip
Šamac pod rijekom Bosnom
Petak 16. Maj 2014 08:03

Rijeka Bosna ulazi u grad Šamac, načelnik opštine Savo Minić apeluje da svi koji mogu pomognu stanovništvu. Kiša neprestano pada, a i rijeka Sava prijeti da pokida nasip koji je postavila Civilna zaštita i izlije se u grad.

Cijela opština je pod vodom, građani su bez struje, vode za piće i telefona. Kuće su poplavljene, a voda ulazi i u zgrade.

Svi bolesnici sa hemodijalize u Šamcu su evakuisani sinoć i tokom noći, jer je na tom mjestu voda prvo probila.

"Što je bilo do ljudskog faktora, rađeno je jutros do 5.15 časova. Branili smo nasip, ali je vodena stihija bila jača", rekao je Srni Minić.

Prema njegovim riječima, stanje u gradu je haotično.

Civilna zaštita sa čamcima evakuiše stanovništvo po gradu i prevozi na bezbjedna mjesta. Na spratu osnovne i srednje škole u Šamcu je prihvatilište za one koji nemaju gdje da budu prevezeni.
Puko je nasip prema Bosni, očekuje se plavni val preko Save nizvodno prema ušću Drine
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2384 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

Black swan wrote:ja bih širenje dezinformacija zatvorom kažnjavao
onda bi vjerovatno morao pohapsiti 90% kolega s faksa koji rade u struci

e moj komi sta vam uradise od struke... skoro ko od moje... mene odavno stid reci sta sam zavrsio
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#2385 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by WildRedRose »

MMM1977 wrote:
Ne znam koga, idem odnijeti hranu pa ću vidjeti šta im još treba. Javim kad se vratim
evo ti kontakt http://www.kulindvor.com/mapa.html
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2386 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Stanovništvo iz srušenih kuća smješteno je u motelu H. Bešlića u Semizovcu, građani mogu dostaviti hranu, higijenske potrepštine i odjeću.
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#2387 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dog_killer »

U Zenici se na pojedinim mjestima Bosna vratila u korito

Image
Image
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2388 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by Pitarrr82 »

WildRedRose wrote:
MMM1977 wrote:
Ne znam koga, idem odnijeti hranu pa ću vidjeti šta im još treba. Javim kad se vratim
evo ti kontakt http://www.kulindvor.com/mapa.html

Nisu tamo, nego u Halidovom hotelu znaci dalje prema Olovu...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2389 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Alfons Kauders wrote:srbija... sava pocinje naglo rasti... haman su se pravo usrali

ministar kaze da ce trebati 3 do 5 godina za ekonomski oporavak, poljoprivreda u kurcu, steta se i ne moze mjeriti i vlada prica o 'kataklizmi'
A zamisli koliko će nama trebati
Crveni križ FBiH pokrenuo je humanitarnu akciju za prikupljanje novčanih sredstava za pomoć stanovništvu područja pogođenim poplavama.

Uplata na donatorski račun sa naznakom "ZA POMOĆ STANOVNIŠTVU POPLAVLJENIH PODRUČJA".

Za uplate u zemlji:

RAIFFEISEN BANK d.d. BH broj:
1610000000850119

Za uplate iz inozemstva:

RAIFFEISEN BANK d.d. BiH
SWIFT CODE : RZBABASS
IBAN CODE: BA391610000000850119
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#2390 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by makse seljanko makse »

Antena Sarajevo :

Građanima iz srušenih kuća u naselju Svrake, koji su smješteni u motelu Halida Bešlića u Semizovcu potrebna je hrana, higijenske potrepštine, odjeća, te pelene i Aptamil 2 za dvoje djece koja su stara godinu dana.
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#2391 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by art vandeley »

Na regionu Sibovača , par kilometara prije Orašja...uskoro se ocekuje dolazak vala rijeke Save. Vojska priprema vjestacki nasip uz poziv lokalnom stanovnistu da se angazuju i pomognu.

Image

Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2392 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

APEL GRAĐANIMA ZA POMOĆ!

Crveni križ Općine Tuzla pokreće akciju prikupljanja prehrambenih i higijenskih artikala, deka, obuće (čizme), kabanica, kanistera za vodu, pelene za djecu i odrasle , dezinfekciona sredstva, spužve za građane koji su u stanju potrebe koje je pogoršala poplava i klizišta na području Tuzle.

Sva roba može se predati u prostorije Crvenog križa Općine Tuzla, ulica Džafer Mahala br.15. Punkt Crvenog križa otvoren je za građane do 22 sata.

Pozivaju se građani da pokažu solidarnost i humanost.
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#2393 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by WildRedRose »

art vandeley wrote:Na regionu Sibovača , par kilometara prije Orašja...uskoro se ocekuje dolazak vala rijeke Save. Vojska priprema vjestacki nasip uz poziv lokalnom stanovnistu da se angazuju i pomognu.

]
e ovo apsolutno podrzavam !! Da bar imaju vise ovakvih poziva, organizovanih, da se pomaze.
User avatar
MissGump
Posts: 212
Joined: 21/12/2010 15:28

#2394 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MissGump »

art vandeley wrote:Na regionu Sibovača , par kilometara prije Orašja...uskoro se ocekuje dolazak vala rijeke Save. Vojska priprema vjestacki nasip uz poziv lokalnom stanovnistu da se angazuju i pomognu.

Image

Image
:thumbup: tako treba, spremnosti barem mrvicu
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#2395 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Faruk »

Tigar1 wrote:Najteža situacija je na lokalitetu Kraljica (Vlašić), i širem području Vlašića gdje se nalaze vlasnici ovaca na planinskoj paši. Imam informacije da ih je dosta zameteno sa svojim porodicama u snježnim smetovima, da nemaju vode, struje i da im je hrana pri kraju kao i životinjama koje posjeduju. Njihovi bliski rođaci I komšije se pokušavaju na sve načine (vozilima, teškim mašinama, ratrakom) probiti do njih.
ne znam jeli opcija neku ovcu zaklati pa jesti
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2396 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Dobra i loša vijest i Zavidovića
ZAVIDOVIĆI
Voda se povukla, ostale velike količine smeća
16 May 14 - 11:19:26

Kako nam javljaju naši čiattelji, voda u Zavidovićima se povlači, ali se građani sada suočavaju sa problemima velikih količina smeća i blata, piše bh. novinska agencija Patria.

Nekoliko građana Zavidovića nalazi se na mostu te pokušavaju skupiti smeće na jednu gomilu.

Image

Kako su upozorili stručnjaci, nakon što se voda povuče bit će potrebno izvršiti sve preventivne mjere kako ne bi došlo do pojave nekih zaraznih bolesti, javlja NAP.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#2397 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Casual's »

Treba li negdje u Ze i okolini prijevoz za nekoga?..cujem da idu za Ze neke kolone,pa bi rado otisao i dovukao one koji ne mogu hodati..

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#2398 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Drinski »

Zavidovići:
Uspostaviti privremene deponije, potom sa tih deponija smeće svakodnevno transportovati na zvanicnu deponiju.
nemojte opet bacati u rijeku.
Last edited by Drinski on 16/05/2014 12:04, edited 1 time in total.
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#2399 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Big Ang »

Milloni wrote:Konzum u Maglaju daje sve sto ima u objektu da se podijeli ljudima.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
:shock: :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2400 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

Sana u Sanskom Mostu je rekordno visoka, skoro za metar viša od nivoa zabilježenog 26.aprila.
Gradovi nizvodno, pripremite se!
Post Reply