juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#2376 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Auuuuu ! Pobijedio si. Jebo te zar je to godiste jos zivo. E onda se sjecas YU. Svaka cast :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#2377 Re: juga 1950.-1990.

Post by kakavdanakneiskustvu »

umrla i ljupka dimitrovska,u 71. godini
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#2378 Re: juga 1950.-1990.

Post by Stari kenjac »

muha_sa wrote:
radostan dan wrote:i, šta ste bili po VES-u?
RTG--radiotelegrafista.

Obuka u Nišu--Viktor Bubanj, prekomanda u Zajecar.
Isti "VES" samo Bijeljina i Banja Luka. Ja sam branio Bosnu a vi Srbiju! :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2379 Re: juga 1950.-1990.

Post by drndalo »

Stari kenjac wrote:
muha_sa wrote:
radostan dan wrote:i, šta ste bili po VES-u?
RTG--radiotelegrafista.

Obuka u Nišu--Viktor Bubanj, prekomanda u Zajecar.
Isti "VES" samo Bijeljina i Banja Luka. Ja sam branio Bosnu a vi Srbiju! :thumbup:
*ebem ti, koju si ti stelu im'o da u BL zavrsis ??? :izet:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2380 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Jebo vas otac, i ja sam er te ge... :)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2381 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

I u mene mi babo bio er te ge sedamdesetih u Srbiji :)
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2382 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Dje...ja Titovo Uzice.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2383 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

Zajecar cini mi se.
svi u napad
Posts: 2277
Joined: 14/10/2012 14:40

#2384 Re: juga 1950.-1990.

Post by svi u napad »

Pazi, pazi, kako se javljaju ovi sto su imali privilegije i veze u onom "mracnom sistemu". :D Svi kao slucajno bili u vojsci er te ge. :izet: :D
Hajd sad drago mi je da ima i starijih od mene i moj duboki nalon staorm kenjcu zbog toga (moze me poslati po cigare - jebi ga mladji sam 2 godine). Hajd sad nastavite sa ovom finom temom i vratite nas bar malo u ono doba kad nam je bilo "tesko" a svugdje u svijetu nas postovali i cijenili. Zivi zdravi mi bili, makar jos koju deceniju, kako ova tema ne bi zamrla. Pozdrav svim normalnim ljudima.
P.S. - dok ste vi bili na sporednim bitkama ja sam preko veze bio u srcu i najvaznijem mjestu na svijetu kako ridjobradi rece. Sta ces neko je morao biti i ertegejac u Sarajevu cijelih 11 mjeseci. :thumbup: :bih: :izet: :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 140376
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2385 Re: juga 1950.-1990.

Post by muha_sa »

Ommadawn wrote:Zajecar cini mi se.
onda je u istoj kasarni gdje i ja :) to i nije neka kasarna--centar veze u centru grada :)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2386 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

muha_sa wrote:
Ommadawn wrote:Zajecar cini mi se.
onda je u istoj kasarni gdje i ja :) to i nije neka kasarna--centar veze u centru grada :)
Ne znam vjeruj mi, ne prica mnogo o sluzenju svog vojnog roka - osim kad je kritikovao neke moje buntovnicke ispade u mladosti "P***a ti materina, tebi treba da sluzis vojsku i to ne 18 mjeseci nego 36 mjeseci pa da se naucis nekom redu!! Ja sam u vojsci morao hodnik cistiti cetkicom za zube, pa prodje seljacina, uprlja i kaze da ne valja i da moram ponovo. Eh to tebi treba!!" :lol: :lol:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2387 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

A nije ti pricao koliko je zajecarki mlatnuo? :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2388 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

radostan dan wrote:A nije ti pricao koliko je zajecarki mlatnuo? :mrgreen:
Ja znam za neke Leskovcanke, znam i za neke Licanke te jednu iz okoline Bosanskog Novog - ali to je sve poslije vojske i nakon zenidbe. Sto moja mati kaze "Garant je tu bilo svacega ali ne zelim da razbijam glavu o tome".
A i za te sto ja znam - cuo sam od drugih ljudi koje sam sasvim slucajno sreo i koji su igrom slucaja starog znali. Valjda mi je zbog toga i govorio "Ulazi u brak s ozbiljnim namjerama i gledaj da one to ostanu do kraja."
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2389 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Oprosti, do mene je...na leskovcanke.sam.i mislio, ne na zajecarke. Cuo sam o leskovcankama.sve najljepse... :mrgreen:
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#2390 Re: juga 1950.-1990.

Post by Stari kenjac »

svi u napad wrote:Pazi, pazi, kako se javljaju ovi sto su imali privilegije i veze u onom "mracnom sistemu". :D Svi kao slucajno bili u vojsci er te ge. :izet: :D
Hajd sad drago mi je da ima i starijih od mene i moj duboki nalon staorm kenjcu zbog toga (moze me poslati po cigare - jebi ga mladji sam 2 godine). Hajd sad nastavite sa ovom finom temom i vratite nas bar malo u ono doba kad nam je bilo "tesko" a svugdje u svijetu nas postovali i cijenili. Zivi zdravi mi bili, makar jos koju deceniju, kako ova tema ne bi zamrla. Pozdrav svim normalnim ljudima.
P.S. - dok ste vi bili na sporednim bitkama ja sam preko veze bio u srcu i najvaznijem mjestu na svijetu kako ridjobradi rece. Sta ces neko je morao biti i ertegejac u Sarajevu cijelih 11 mjeseci. :thumbup: :bih: :izet: :-D

E privilegija mi je bila u PM: Bio u vojsci cijelo vrijeme od kad se RAHMETLI Drug Tito, vrhovni komandant, razbolio pa sve dok nije PRESELIO. Boga mi sam najebo ko zuti, vjerovali ili ne. Stalno nas spoljni i unutrasnji neprijatelj napado, po vazdan i po svunoc! :run: :thumbup:
User avatar
dajdza-ze
Posts: 360
Joined: 23/10/2012 12:48

#2391 Re: juga 1950.-1990.

Post by dajdza-ze »

Banjaluka-Pancevo. Vozac so122mm. :roll:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#2392 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

prelijepo, ne znam sto nece link...govori muz lijepe Emine...

ovo je bila moja mladost, vazduhoplovna gimnazija i moja medicinska skola su uvijek organizovale zajednicke veceri poezije , igranke i sl...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1Sk3_Mu ... e=youtu.be[/youtube]
Last edited by vazi on 08/11/2016 20:48, edited 1 time in total.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2393 Re: juga 1950.-1990.

Post by KB9 »

vazi wrote:prelijepo, ne znam sto nece link...govori muz lijepe Emine...

User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#2394 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

KB9 wrote:
vazi wrote:prelijepo, ne znam sto nece link...govori muz lijepe Emine...
hvala :thumbup:

sto meni nije htio link , DZe sam grijesila :?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2395 Re: juga 1950.-1990.

Post by KB9 »

vazi wrote:
KB9 wrote:
vazi wrote:prelijepo, ne znam sto nece link...govori muz lijepe Emine...
hvala :thumbup:

sto meni nije htio link , DZe sam grijesila :?
ma nista

kliknes na ono podijeli i "izleti" novi link koji onda kopiras na forumu pa dodas mu ovo yt a ne youtube :)
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#2396 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

hvala KB9 :thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#2397 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140376
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2398 Re: juga 1950.-1990.

Post by muha_sa »

vazi wrote:Image
kad si ih vec stavila riješi nam višegodišnju zagonetku kojom smo se bavili i danas se podjahkad bavimo :lol: :lol:

kako su se zvale ove recimo patike :?
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#2399 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

mi smo ih zvali baletanke :-D

triko i baletanke, to je malo modernija verzija, prvo je bio glotni sorc (materijal glot :lol: )
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2400 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Baletanke...sa zaljenjem.smo gledali drugarice koje su morale da ih nose na fizickom, dok smo mi šetali patike...
A onda smo upali u pubertet...nismo nosili ni knjige u skolu da valja, a kamoli patike. Bjezanje iz skole i stogo fudbal, kosarka.
Medjutim, vezane casove fizickog ne bi propustili ni za zivu glavu...odbojka, stoni tenis, itd...
Ali kako uci u salu bez tena, neda nastavnik....ehhh, dobre drugarice iz suprotne smjene, i njihove baletanke...bez stida smo ih pozajmljivali, samo da se izjurcamo. :zoka:
Last edited by radostan dan on 11/11/2016 21:30, edited 1 time in total.
Locked