juga 1950.-1990.
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#2376 Re: juga 1950.-1990.
Auuuuu ! Pobijedio si. Jebo te zar je to godiste jos zivo. E onda se sjecas YU. Svaka cast 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#2377 Re: juga 1950.-1990.
umrla i ljupka dimitrovska,u 71. godini
-
Stari kenjac
- Posts: 516
- Joined: 23/10/2009 13:01
#2378 Re: juga 1950.-1990.
Isti "VES" samo Bijeljina i Banja Luka. Ja sam branio Bosnu a vi Srbiju!muha_sa wrote:RTG--radiotelegrafista.radostan dan wrote:i, šta ste bili po VES-u?
Obuka u Nišu--Viktor Bubanj, prekomanda u Zajecar.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#2379 Re: juga 1950.-1990.
*ebem ti, koju si ti stelu im'o da u BL zavrsis ???Stari kenjac wrote:Isti "VES" samo Bijeljina i Banja Luka. Ja sam branio Bosnu a vi Srbiju!muha_sa wrote:RTG--radiotelegrafista.radostan dan wrote:i, šta ste bili po VES-u?
Obuka u Nišu--Viktor Bubanj, prekomanda u Zajecar.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2380 Re: juga 1950.-1990.
Jebo vas otac, i ja sam er te ge... 
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#2381 Re: juga 1950.-1990.
I u mene mi babo bio er te ge sedamdesetih u Srbiji 
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2382 Re: juga 1950.-1990.
Dje...ja Titovo Uzice.
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#2383 Re: juga 1950.-1990.
Zajecar cini mi se.
-
svi u napad
- Posts: 2277
- Joined: 14/10/2012 14:40
#2384 Re: juga 1950.-1990.
Pazi, pazi, kako se javljaju ovi sto su imali privilegije i veze u onom "mracnom sistemu".
Svi kao slucajno bili u vojsci er te ge.
Hajd sad drago mi je da ima i starijih od mene i moj duboki nalon staorm kenjcu zbog toga (moze me poslati po cigare - jebi ga mladji sam 2 godine). Hajd sad nastavite sa ovom finom temom i vratite nas bar malo u ono doba kad nam je bilo "tesko" a svugdje u svijetu nas postovali i cijenili. Zivi zdravi mi bili, makar jos koju deceniju, kako ova tema ne bi zamrla. Pozdrav svim normalnim ljudima.
P.S. - dok ste vi bili na sporednim bitkama ja sam preko veze bio u srcu i najvaznijem mjestu na svijetu kako ridjobradi rece. Sta ces neko je morao biti i ertegejac u Sarajevu cijelih 11 mjeseci.

Hajd sad drago mi je da ima i starijih od mene i moj duboki nalon staorm kenjcu zbog toga (moze me poslati po cigare - jebi ga mladji sam 2 godine). Hajd sad nastavite sa ovom finom temom i vratite nas bar malo u ono doba kad nam je bilo "tesko" a svugdje u svijetu nas postovali i cijenili. Zivi zdravi mi bili, makar jos koju deceniju, kako ova tema ne bi zamrla. Pozdrav svim normalnim ljudima.
P.S. - dok ste vi bili na sporednim bitkama ja sam preko veze bio u srcu i najvaznijem mjestu na svijetu kako ridjobradi rece. Sta ces neko je morao biti i ertegejac u Sarajevu cijelih 11 mjeseci.
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2385 Re: juga 1950.-1990.
onda je u istoj kasarni gdje i jaOmmadawn wrote:Zajecar cini mi se.
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#2386 Re: juga 1950.-1990.
Ne znam vjeruj mi, ne prica mnogo o sluzenju svog vojnog roka - osim kad je kritikovao neke moje buntovnicke ispade u mladosti "P***a ti materina, tebi treba da sluzis vojsku i to ne 18 mjeseci nego 36 mjeseci pa da se naucis nekom redu!! Ja sam u vojsci morao hodnik cistiti cetkicom za zube, pa prodje seljacina, uprlja i kaze da ne valja i da moram ponovo. Eh to tebi treba!!"muha_sa wrote:onda je u istoj kasarni gdje i jaOmmadawn wrote:Zajecar cini mi se.to i nije neka kasarna--centar veze u centru grada
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2387 Re: juga 1950.-1990.
A nije ti pricao koliko je zajecarki mlatnuo? 
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#2388 Re: juga 1950.-1990.
Ja znam za neke Leskovcanke, znam i za neke Licanke te jednu iz okoline Bosanskog Novog - ali to je sve poslije vojske i nakon zenidbe. Sto moja mati kaze "Garant je tu bilo svacega ali ne zelim da razbijam glavu o tome".radostan dan wrote:A nije ti pricao koliko je zajecarki mlatnuo?
A i za te sto ja znam - cuo sam od drugih ljudi koje sam sasvim slucajno sreo i koji su igrom slucaja starog znali. Valjda mi je zbog toga i govorio "Ulazi u brak s ozbiljnim namjerama i gledaj da one to ostanu do kraja."
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2389 Re: juga 1950.-1990.
Oprosti, do mene je...na leskovcanke.sam.i mislio, ne na zajecarke. Cuo sam o leskovcankama.sve najljepse... 
-
Stari kenjac
- Posts: 516
- Joined: 23/10/2009 13:01
#2390 Re: juga 1950.-1990.
svi u napad wrote:Pazi, pazi, kako se javljaju ovi sto su imali privilegije i veze u onom "mracnom sistemu".Svi kao slucajno bili u vojsci er te ge.
![]()
![]()
Hajd sad drago mi je da ima i starijih od mene i moj duboki nalon staorm kenjcu zbog toga (moze me poslati po cigare - jebi ga mladji sam 2 godine). Hajd sad nastavite sa ovom finom temom i vratite nas bar malo u ono doba kad nam je bilo "tesko" a svugdje u svijetu nas postovali i cijenili. Zivi zdravi mi bili, makar jos koju deceniju, kako ova tema ne bi zamrla. Pozdrav svim normalnim ljudima.
P.S. - dok ste vi bili na sporednim bitkama ja sam preko veze bio u srcu i najvaznijem mjestu na svijetu kako ridjobradi rece. Sta ces neko je morao biti i ertegejac u Sarajevu cijelih 11 mjeseci.![]()
![]()
![]()
E privilegija mi je bila u PM: Bio u vojsci cijelo vrijeme od kad se RAHMETLI Drug Tito, vrhovni komandant, razbolio pa sve dok nije PRESELIO. Boga mi sam najebo ko zuti, vjerovali ili ne. Stalno nas spoljni i unutrasnji neprijatelj napado, po vazdan i po svunoc!
- dajdza-ze
- Posts: 360
- Joined: 23/10/2012 12:48
#2391 Re: juga 1950.-1990.
Banjaluka-Pancevo. Vozac so122mm. 
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#2392 Re: juga 1950.-1990.
prelijepo, ne znam sto nece link...govori muz lijepe Emine...
ovo je bila moja mladost, vazduhoplovna gimnazija i moja medicinska skola su uvijek organizovale zajednicke veceri poezije , igranke i sl...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1Sk3_Mu ... e=youtu.be[/youtube]
ovo je bila moja mladost, vazduhoplovna gimnazija i moja medicinska skola su uvijek organizovale zajednicke veceri poezije , igranke i sl...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1Sk3_Mu ... e=youtu.be[/youtube]
Last edited by vazi on 08/11/2016 20:48, edited 1 time in total.
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#2393 Re: juga 1950.-1990.
vazi wrote:prelijepo, ne znam sto nece link...govori muz lijepe Emine...
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#2394 Re: juga 1950.-1990.
hvalaKB9 wrote:vazi wrote:prelijepo, ne znam sto nece link...govori muz lijepe Emine...
sto meni nije htio link , DZe sam grijesila
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#2395 Re: juga 1950.-1990.
ma nistavazi wrote:hvalaKB9 wrote:vazi wrote:prelijepo, ne znam sto nece link...govori muz lijepe Emine...
![]()
sto meni nije htio link , DZe sam grijesila
kliknes na ono podijeli i "izleti" novi link koji onda kopiras na forumu pa dodas mu ovo yt a ne youtube
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2398 Re: juga 1950.-1990.
kad si ih vec stavila riješi nam višegodišnju zagonetku kojom smo se bavili i danas se podjahkad bavimovazi wrote:
kako su se zvale ove recimo patike
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#2399 Re: juga 1950.-1990.
mi smo ih zvali baletanke
triko i baletanke, to je malo modernija verzija, prvo je bio glotni sorc (materijal glot
)
triko i baletanke, to je malo modernija verzija, prvo je bio glotni sorc (materijal glot
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2400 Re: juga 1950.-1990.
Baletanke...sa zaljenjem.smo gledali drugarice koje su morale da ih nose na fizickom, dok smo mi šetali patike...
A onda smo upali u pubertet...nismo nosili ni knjige u skolu da valja, a kamoli patike. Bjezanje iz skole i stogo fudbal, kosarka.
Medjutim, vezane casove fizickog ne bi propustili ni za zivu glavu...odbojka, stoni tenis, itd...
Ali kako uci u salu bez tena, neda nastavnik....ehhh, dobre drugarice iz suprotne smjene, i njihove baletanke...bez stida smo ih pozajmljivali, samo da se izjurcamo.
A onda smo upali u pubertet...nismo nosili ni knjige u skolu da valja, a kamoli patike. Bjezanje iz skole i stogo fudbal, kosarka.
Medjutim, vezane casove fizickog ne bi propustili ni za zivu glavu...odbojka, stoni tenis, itd...
Ali kako uci u salu bez tena, neda nastavnik....ehhh, dobre drugarice iz suprotne smjene, i njihove baletanke...bez stida smo ih pozajmljivali, samo da se izjurcamo.
Last edited by radostan dan on 11/11/2016 21:30, edited 1 time in total.

