Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Rockefeller wrote:Majstori, koliko ide ulja u Audi 4 benzinac iz 2003 godine 130 ps?

:zjev:
ima raznih benzinaca iz 2003 god...ccm?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#23727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

2,0 7,4 kg :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

12l do Ćepa
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

tap3ah75 wrote:
Iskreno nemam pojma.
Najveći mi fol što mi danas i sutra treba auto ... a tek sutra/prekosutra mogu ga odvući majstoru.
Ne znam smijem li vozati?
Niko ti preko foruma ne moze reci dok majstor ne utvrdi sta je.
U principu, ako je do senzora mogao bi voziti s tim da ce motor ce motor tesko dostici radnu temp.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#23730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

tap3ah75 wrote:Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.

I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.

Je li za zabrinuti ili?
Da samo znas kakav haos moze napraviti mis.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drndalo »

made_in_sarajevo wrote:Treba djevojka da kupi citroen c3. Nasli 2012 za odlicnu cijenu, ocuvan, mala kilometraza, ali udaren u prednji lijjevi krak. Udaren je malo haj da kazem, sve je ispred tocka ostalo. Motor suh, na trapovima sve super ma jedina mana je to sto je udaren. Majstor koji je to radio je ispravio ali nije zamazo da se ne vidi. Mozda 20cm da je to radjeno sto se vidi. Auto ide pravo, nije udar presao na stokove i dalje, svaka linija je dobra, u biti da je frajer dobro zamazo to sumnjam da bi i skontali.

Eh sad konacna odluka je pala na mene i djevojku da li uzeti. Sve je uredu osim tog udara, meni moji kazu neces imati sa ovim.problema samo sto je neko lose finalno odradio, ali da mi odlucimo. uglavnom pitanje, da li kupiti takvo auto i prvo auto za djevojku i zaboraviti na taj udar.? :D
Ako mu je to jedini problem i svidja vam se, kupite...
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

hladan.preminger wrote:Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
U benzinca
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

drug_profi wrote:Ekstra si prosao. Ali Opel je to. On nece iznevjeriti. :D Od dva zla uvijek ce manje biti.
Aaa opel vise ne ide u avliju kod mene. Ovog se rjesavam.
Samo japanca od sad uzimam, benzinca......
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#23734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

bitanga_sa_otesa wrote:
Rockefeller wrote:Majstori, koliko ide ulja u Audi 4 benzinac iz 2003 godine 130 ps?

:zjev:
ima raznih benzinaca iz 2003 god...ccm?
B6, 2.0 motor, 1984ccm.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#23735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

sve na kvadrat wrote:
drug_profi wrote:Ekstra si prosao. Ali Opel je to. On nece iznevjeriti. :D Od dva zla uvijek ce manje biti.
Aaa opel vise ne ide u avliju kod mene. Ovog se rjesavam.
Samo japanca od sad uzimam, benzinca......
Pa sto nisi i opela benzinca uzimao?
tap3ah75
Posts: 7604
Joined: 07/09/2009 14:14

#23736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tap3ah75 »

preludezalude wrote:
tap3ah75 wrote:Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.

I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.

Je li za zabrinuti ili?
Da samo znas kakav haos moze napraviti mis.
Išao do Zenice ... a prije toga sam bio parkiran vani jedno polasata .... više ništa ne "huči".
Ventilator ne radi kad se ugasi auto.

A jesi ozbiljan za miša?
Last edited by tap3ah75 on 24/10/2019 21:19, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

to je onda nesto naleglo i sad je ok :thumbup:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

bitanga_sa_otesa wrote:to je onda nesto naleglo i sad je ok :thumbup:
I meni kičma s vremena na vrijeme nalegne, smatram da je to to :lol:
Naslovnica
Posts: 35477
Joined: 20/03/2013 15:38

#23739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote:to je onda nesto naleglo i sad je ok :thumbup:
I kod mene prestalo da curi na letvi.
Mora da je naleglo!
8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: Mora da je naleglo!
8-)
il je nestalo ateefa,a mozda se i dizna proĆepila
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#23741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Nego, nesto mi zapade za oko ford Kuga. Valja li to auto sta kao polovnjak? Dizel, benzinac? Cijena odrzavanja?
Čisto da znam da li da ga ostavim u jednačini ili da ga izbacim.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote:Nego, nesto mi zapade za oko ford Kuga. Valja li to auto sta kao polovnjak? Dizel, benzinac? Cijena odrzavanja?
Čisto da znam da li da ga ostavim u jednačini ili da ga izbacim.
Dobar auto, gledajuci na dva primjerka prve generacije koji se voze zadnjih godina u mom selu... :mrgreen:
Meni licno prva generacija je i najljepša...
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#23743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ima interesantnih primjeraka na olx, a nisu nabildane cijene kao nisanu, tojoti...
Samo eto kontam radi kilometraze, sta se moze ocekivati nakon 150 ili 200K km.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote:Ima interesantnih primjeraka na olx, a nisu nabildane cijene kao nisanu, tojoti...
Samo eto kontam radi kilometraze, sta se moze ocekivati nakon 150 ili 200K km.
Nista vise nego na ostalim automobilima slicne kilometraze.. :mrgreen:
Dpf, zamajac, turbina, dizne......znas i sam sta su najveci strahovi kod vozaca sa ovih prostora... :mrgreen:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#23745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Sve ko i na svakom autu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#23746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma uglavnom nije za penzionera, to je zakljucak.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

nadam se da nisi ozbiljan za napuhane cijene qashqaia(kao novih ne polovnih) :D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote:Ma uglavnom nije za penzionera, to je zakljucak.
Ako ti je peMzija 1590-2000 milje zasto da ne?! :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Naslovnica wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:to je onda nesto naleglo i sad je ok :thumbup:
I kod mene prestalo da curi na letvi.
Mora da je naleglo!
8-)
To se u strocnoj terminlogiji kaze: nadoce u voznji! :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

konektovan wrote: Dpf, zamajac, turbina, dizne......znas i sam sta su najveci strahovi kod vozaca sa ovih prostora... :mrgreen:
Kad ovo citam danas je isto sto sam citao i prije 20 godina za klimu, ABS, airbagove, el. prozore, katalizatore! :lol:
Post Reply