ima raznih benzinaca iz 2003 god...ccm?Rockefeller wrote:Majstori, koliko ide ulja u Audi 4 benzinac iz 2003 godine 130 ps?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39562
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23726 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#23727 Re: Pitamo Mehanicare ?
2,0 7,4 kg 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39562
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23728 Re: Pitamo Mehanicare ?
12l do Ćepa
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23729 Re: Pitamo Mehanicare ?
Niko ti preko foruma ne moze reci dok majstor ne utvrdi sta je.tap3ah75 wrote:
Iskreno nemam pojma.
Najveći mi fol što mi danas i sutra treba auto ... a tek sutra/prekosutra mogu ga odvući majstoru.
Ne znam smijem li vozati?
U principu, ako je do senzora mogao bi voziti s tim da ce motor ce motor tesko dostici radnu temp.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#23730 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da samo znas kakav haos moze napraviti mis.tap3ah75 wrote:Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.
I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.
Je li za zabrinuti ili?
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#23731 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako mu je to jedini problem i svidja vam se, kupite...made_in_sarajevo wrote:Treba djevojka da kupi citroen c3. Nasli 2012 za odlicnu cijenu, ocuvan, mala kilometraza, ali udaren u prednji lijjevi krak. Udaren je malo haj da kazem, sve je ispred tocka ostalo. Motor suh, na trapovima sve super ma jedina mana je to sto je udaren. Majstor koji je to radio je ispravio ali nije zamazo da se ne vidi. Mozda 20cm da je to radjeno sto se vidi. Auto ide pravo, nije udar presao na stokove i dalje, svaka linija je dobra, u biti da je frajer dobro zamazo to sumnjam da bi i skontali.
Eh sad konacna odluka je pala na mene i djevojku da li uzeti. Sve je uredu osim tog udara, meni moji kazu neces imati sa ovim.problema samo sto je neko lose finalno odradio, ali da mi odlucimo. uglavnom pitanje, da li kupiti takvo auto i prvo auto za djevojku i zaboraviti na taj udar.?
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#23732 Re: Pitamo Mehanicare ?
U benzincahladan.preminger wrote:Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#23733 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aaa opel vise ne ide u avliju kod mene. Ovog se rjesavam.drug_profi wrote:Ekstra si prosao. Ali Opel je to. On nece iznevjeriti.Od dva zla uvijek ce manje biti.
Samo japanca od sad uzimam, benzinca......
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#23734 Re: Pitamo Mehanicare ?
B6, 2.0 motor, 1984ccm.bitanga_sa_otesa wrote:ima raznih benzinaca iz 2003 god...ccm?Rockefeller wrote:Majstori, koliko ide ulja u Audi 4 benzinac iz 2003 godine 130 ps?
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23735 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa sto nisi i opela benzinca uzimao?sve na kvadrat wrote:Aaa opel vise ne ide u avliju kod mene. Ovog se rjesavam.drug_profi wrote:Ekstra si prosao. Ali Opel je to. On nece iznevjeriti.Od dva zla uvijek ce manje biti.
Samo japanca od sad uzimam, benzinca......
-
tap3ah75
- Posts: 7604
- Joined: 07/09/2009 14:14
#23736 Re: Pitamo Mehanicare ?
Išao do Zenice ... a prije toga sam bio parkiran vani jedno polasata .... više ništa ne "huči".preludezalude wrote:Da samo znas kakav haos moze napraviti mis.tap3ah75 wrote:Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.
I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.
Je li za zabrinuti ili?
Ventilator ne radi kad se ugasi auto.
A jesi ozbiljan za miša?
Last edited by tap3ah75 on 24/10/2019 21:19, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39562
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23737 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je onda nesto naleglo i sad je ok 
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23738 Re: Pitamo Mehanicare ?
I meni kičma s vremena na vrijeme nalegne, smatram da je to tobitanga_sa_otesa wrote:to je onda nesto naleglo i sad je ok
-
Naslovnica
- Posts: 35477
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23739 Re: Pitamo Mehanicare ?
I kod mene prestalo da curi na letvi.bitanga_sa_otesa wrote:to je onda nesto naleglo i sad je ok
Mora da je naleglo!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39562
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23740 Re: Pitamo Mehanicare ?
il je nestalo ateefa,a mozda se i dizna proĆepilaNaslovnica wrote: Mora da je naleglo!
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23741 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nego, nesto mi zapade za oko ford Kuga. Valja li to auto sta kao polovnjak? Dizel, benzinac? Cijena odrzavanja?
Čisto da znam da li da ga ostavim u jednačini ili da ga izbacim.
Čisto da znam da li da ga ostavim u jednačini ili da ga izbacim.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23742 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobar auto, gledajuci na dva primjerka prve generacije koji se voze zadnjih godina u mom selu...drug_profi wrote:Nego, nesto mi zapade za oko ford Kuga. Valja li to auto sta kao polovnjak? Dizel, benzinac? Cijena odrzavanja?
Čisto da znam da li da ga ostavim u jednačini ili da ga izbacim.
Meni licno prva generacija je i najljepša...
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23743 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima interesantnih primjeraka na olx, a nisu nabildane cijene kao nisanu, tojoti...
Samo eto kontam radi kilometraze, sta se moze ocekivati nakon 150 ili 200K km.
Samo eto kontam radi kilometraze, sta se moze ocekivati nakon 150 ili 200K km.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23744 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nista vise nego na ostalim automobilima slicne kilometraze..drug_profi wrote:Ima interesantnih primjeraka na olx, a nisu nabildane cijene kao nisanu, tojoti...
Samo eto kontam radi kilometraze, sta se moze ocekivati nakon 150 ili 200K km.
Dpf, zamajac, turbina, dizne......znas i sam sta su najveci strahovi kod vozaca sa ovih prostora...
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#23745 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve ko i na svakom autu.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23746 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma uglavnom nije za penzionera, to je zakljucak.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23747 Re: Pitamo Mehanicare ?
nadam se da nisi ozbiljan za napuhane cijene qashqaia(kao novih ne polovnih) 
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23748 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ti je peMzija 1590-2000 milje zasto da ne?!drug_profi wrote:Ma uglavnom nije za penzionera, to je zakljucak.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23749 Re: Pitamo Mehanicare ?
To se u strocnoj terminlogiji kaze: nadoce u voznji!Naslovnica wrote:I kod mene prestalo da curi na letvi.bitanga_sa_otesa wrote:to je onda nesto naleglo i sad je ok
Mora da je naleglo!
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23750 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad ovo citam danas je isto sto sam citao i prije 20 godina za klimu, ABS, airbagove, el. prozore, katalizatore!konektovan wrote: Dpf, zamajac, turbina, dizne......znas i sam sta su najveci strahovi kod vozaca sa ovih prostora...
