FC Barcelona
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
po_reznac
- Posts: 163
- Joined: 17/07/2013 11:07
#23726 Re: FC Barcelona
kakva barcelona. treba se fokusirati na brazil 
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#23728 Re: FC Barcelona
Samo da ne klepe Čeliku Vladu Jagodića. 
- PriNc_ba
- Posts: 5924
- Joined: 07/08/2009 12:28
#23729 Re: FC Barcelona
ovo je sve krenulo iz RS-a od Dodika i kompanije
hoce da nas destabilizuju da ne odemo u Brazil tako sto ce Papetu pomutiti razum 
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#23730 Re: FC Barcelona
Moguce je da novi trener FCB bude Gerardo “ Tata ´” Martino. Pedesetogodisnjak koji nikada nije trenirao u Evropi je izgleda jak kandidat. Za mnoge je cudno da jedan gotovo nepoznat trener preuzme klub u mozda najtezoj situaciji u posljednjih desetak godina. Ipak, Tata je nepoznat ljubiteljima fudbala u evropi,ali u J.Americi je veoma postovan. Svoju karjeru je izgradio u Argentini i Paragvaju gdje je osvojio mnostvo titula (za vise informacija Wikipedija)
Posljednji uspjeh je osvajanje Aperture sa Newell's Old Boys ( NOB) i polufinale Copa Libertadores sa istom ekipom. Tata je bio fudbaler istog kluba gdje se isticao kao elegantan igrac i prefinjen tehnicar. Kao trener, predstavlja stil koji je izgradio Marcelo Bielsa takodje u NOB-u,u Rosariu.Vremenom je stasao kao strucnjak i za razliku od Bielse Tata je hladniji i nema onaj trenutak ludosti kao Marcelo,kada je u stanju da izvrsi sportsko samoubistvo. Za Tatu tvrde da je pragmaticniji i prakticniji. Pomocnik Martina je Adrian Coria prvi trener Lea Messija. Coria je bezuspjesno trazio novac od kluba za Leov tretman .Moguce je da ih sudbina opet spoji.
Sta navijaci Barcelone mogu ocekivati od Martina? Kazu da je trener koji ima korektan odnos sa igracima uz jasno povucenu liniju koja se ne prelazi. Sa stampom je prijatan iako nema dvosatne besjede kao Marcelo Bielsa niti filozofski vaz Guardiole.Deklarise se Guardiolin fan. U taktickom smislu najblizi je modelu BARÇA. U nastavku je objasnjenje kako igra NOB koji trenira Tata Martino.
“…Nije cudno zasto je NOB ekipa sa najmanje primljenih golova u ligi. Smisao igre je da svaki put kada NOB izgubi loptu, izlozi protivnika brutalnom presingu koji predvode napadaci i igraci sredine terena… Osnovna poruka koju salje Tata Martino je da se lopta ne poklanja. Stil je jako slican Barceloninom gdje golman pocinje akciju izvodeci gol aut po zemlji. Ideja je da se stoperi otvore a zadnji vezni (Villalba) se ubaci izmedju dva stopera i primi loptu. Tako formiraju liniju od 3(igraca). U isto vrijeme bocni (bekovi) se penju duz aut linije prema centru a veznjaci zauzimaju mjesto na sredini terena. To bi bilo otvaranje NOB-a sahovskim rijecnikom receno…..
Linije NOB-a su poprilicno skupljene sto dozvoljava kreativan fudbal i stvaranje velikog broja sansi. Nedostatak ovog sistema je sto u posljednjim metrima cesto nema igraca koji bi trebao da dodje iz drugog plana tako da dosta prilika ostane neiskoristeno…..”
Dakle sve nam je poznato. Hoce li Martino biti trener vidjecemo vrlo brzo. Iz ovoga vidimo i zasto je kandidat. Ko zna, mozda je i bolje neko sa strane.
Posljednji uspjeh je osvajanje Aperture sa Newell's Old Boys ( NOB) i polufinale Copa Libertadores sa istom ekipom. Tata je bio fudbaler istog kluba gdje se isticao kao elegantan igrac i prefinjen tehnicar. Kao trener, predstavlja stil koji je izgradio Marcelo Bielsa takodje u NOB-u,u Rosariu.Vremenom je stasao kao strucnjak i za razliku od Bielse Tata je hladniji i nema onaj trenutak ludosti kao Marcelo,kada je u stanju da izvrsi sportsko samoubistvo. Za Tatu tvrde da je pragmaticniji i prakticniji. Pomocnik Martina je Adrian Coria prvi trener Lea Messija. Coria je bezuspjesno trazio novac od kluba za Leov tretman .Moguce je da ih sudbina opet spoji.
Sta navijaci Barcelone mogu ocekivati od Martina? Kazu da je trener koji ima korektan odnos sa igracima uz jasno povucenu liniju koja se ne prelazi. Sa stampom je prijatan iako nema dvosatne besjede kao Marcelo Bielsa niti filozofski vaz Guardiole.Deklarise se Guardiolin fan. U taktickom smislu najblizi je modelu BARÇA. U nastavku je objasnjenje kako igra NOB koji trenira Tata Martino.
“…Nije cudno zasto je NOB ekipa sa najmanje primljenih golova u ligi. Smisao igre je da svaki put kada NOB izgubi loptu, izlozi protivnika brutalnom presingu koji predvode napadaci i igraci sredine terena… Osnovna poruka koju salje Tata Martino je da se lopta ne poklanja. Stil je jako slican Barceloninom gdje golman pocinje akciju izvodeci gol aut po zemlji. Ideja je da se stoperi otvore a zadnji vezni (Villalba) se ubaci izmedju dva stopera i primi loptu. Tako formiraju liniju od 3(igraca). U isto vrijeme bocni (bekovi) se penju duz aut linije prema centru a veznjaci zauzimaju mjesto na sredini terena. To bi bilo otvaranje NOB-a sahovskim rijecnikom receno…..
Linije NOB-a su poprilicno skupljene sto dozvoljava kreativan fudbal i stvaranje velikog broja sansi. Nedostatak ovog sistema je sto u posljednjim metrima cesto nema igraca koji bi trebao da dodje iz drugog plana tako da dosta prilika ostane neiskoristeno…..”
Dakle sve nam je poznato. Hoce li Martino biti trener vidjecemo vrlo brzo. Iz ovoga vidimo i zasto je kandidat. Ko zna, mozda je i bolje neko sa strane.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#23731 Re: FC Barcelona
Don Vito, šta ti misliš o Papetu kao treneru Barcelone? 
- DonVito
- Posts: 3333
- Joined: 24/10/2012 00:21
- Location: Nápoles
#23732 Re: FC Barcelona
Barcelona nema sanse da dovede Papeta.
- tendzera
- Posts: 27540
- Joined: 28/08/2012 17:19
#23733 Re: FC Barcelona
Ako vec gaji slican stil k'o Barca,ondak bujrum Babo. 
- ascari
- Posts: 2195
- Joined: 09/04/2011 11:36
#23736 Re: FC Barcelona
Sandro je za Lucha, Zubizareta za Tatu. Cak se i Messijevo aminovanje spominje. Pretpostavljam da su vec rezervisali jednosmjernu iz Argentine 
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#23737 Re: FC Barcelona
Izgleda da je Tata. Zubi i Sanllehi putuju veceras u Buenos Aires da zavrse posao sa Martinom. Ide se toliko daleko da u Argentini tvrde da ce se dovesti i stoper Rivera Kolumbijac Eder Fabián Álvarez Balanta. Ljevak, i brzina mu je glavna karakteristika. Vidjecemo koliko je tacno. Ako ih uhvate na aerodromu ( uhvatice ih naravno) znaci da je gotovo.ascari wrote:Sandro je za Lucha, Zubizareta za Tatu. Cak se i Messijevo aminovanje spominje. Pretpostavljam da su vec rezervisali jednosmjernu iz Argentine
-
Madrid
- Posts: 2302
- Joined: 16/08/2010 17:18
#23738 Re: FC Barcelona
Cujem da vam je Bilic slobodan
Najbolje sto se moglo desit Barci je promjena trenera, onako objektivno...
Najbolje sto se moglo desit Barci je promjena trenera, onako objektivno...
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#23739 Re: FC Barcelona
Sto? Tito zdrav nije bio los.Madrid wrote:Cujem da vam je Bilic slobodan![]()
Najbolje sto se moglo desit Barci je promjena trenera, onako objektivno...
- DonVito
- Posts: 3333
- Joined: 24/10/2012 00:21
- Location: Nápoles
#23740 Re: FC Barcelona
Zasto idu na noge Tatiskenderija04 wrote:Izgleda da je Tata. Zubi i Sanllehi putuju veceras u Buenos Aires da zavrse posao sa Martinom. Ide se toliko daleko da u Argentini tvrde da ce se dovesti i stoper Rivera Kolumbijac Eder Fabián Álvarez Balanta. Ljevak, i brzina mu je glavna karakteristika. Vidjecemo koliko je tacno. Ako ih uhvate na aerodromu ( uhvatice ih naravno) znaci da je gotovo.ascari wrote:Sandro je za Lucha, Zubizareta za Tatu. Cak se i Messijevo aminovanje spominje. Pretpostavljam da su vec rezervisali jednosmjernu iz Argentine
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#23741 Re: FC Barcelona
Zar nije logicno da ako hoces nekoga da dovedes ti si taj koji ide da razgovara. Nije Barcelona raspisala konkurs pa da kandidati jedan po jedan prodju razgovor.DonVito wrote:Zasto idu na noge Tatiskenderija04 wrote:Izgleda da je Tata. Zubi i Sanllehi putuju veceras u Buenos Aires da zavrse posao sa Martinom. Ide se toliko daleko da u Argentini tvrde da ce se dovesti i stoper Rivera Kolumbijac Eder Fabián Álvarez Balanta. Ljevak, i brzina mu je glavna karakteristika. Vidjecemo koliko je tacno. Ako ih uhvate na aerodromu ( uhvatice ih naravno) znaci da je gotovo.ascari wrote:Sandro je za Lucha, Zubizareta za Tatu. Cak se i Messijevo aminovanje spominje. Pretpostavljam da su vec rezervisali jednosmjernu iz Argentine
-
Madrid
- Posts: 2302
- Joined: 16/08/2010 17:18
#23742 Re: FC Barcelona
Al tito vise nije zdrav, u tome je problem...skenderija04 wrote:Sto? Tito zdrav nije bio los.Madrid wrote:Cujem da vam je Bilic slobodan![]()
Najbolje sto se moglo desit Barci je promjena trenera, onako objektivno...
Iskreno mislim da on u ovakvom stanju ne bi bio na nivou i to bi se osjetilo u Barceloni itekako, on onakav ne moze izvuc najbolje iz te ekipe...
Njemu zelim svu srecu sa tom bolesti, ali cinjenice su cinjenice
- DonVito
- Posts: 3333
- Joined: 24/10/2012 00:21
- Location: Nápoles
#23743 Re: FC Barcelona
Manje bi ih kostalo da kandidati dolaze njima na noge..
A jeli Tata dobio nogu u ovim Njuvelsima
A jeli Tata dobio nogu u ovim Njuvelsima
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#23744 Re: FC Barcelona
Tito u utorak ide na operaciju. Vec pricaju o metastazi, znaci covjek je gotov za ozbiljan fudbal. Ko god da dodje nece biti velikih promjena. To se velika sreca. Sistem je bitan, klub zna koga trazi i zasto. Bice nezgodan pocetak sezone, ako Barca izgura do novembra bice u igri za sve titule.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#23745 Re: FC Barcelona
Nije. Otisao je kao sampion.DonVito wrote:Manje bi ih kostalo da kandidati dolaze njima na noge..
A jeli Tata dobio nogu u ovim Njuvelsima
- DonVito
- Posts: 3333
- Joined: 24/10/2012 00:21
- Location: Nápoles
#23746 Re: FC Barcelona
Pa i Real ima novog trenera.skenderija04 wrote:Tito u utorak ide na operaciju. Vec pricaju o metastazi, znaci covjek je gotov za ozbiljan fudbal. Ko god da dodje nece biti velikih promjena. To se velika sreca. Sistem je bitan, klub zna koga trazi i zasto. Bice nezgodan pocetak sezone, ako Barca izgura do novembra bice u igri za sve titule.
Nikakva razlika za kukanja itd..
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#23747 Re: FC Barcelona
Ne bih rekao da je slicna situacija. I nikakva kukanja, znamo ko kuka UNICEF,Erzik,Stark,BusacaDonVito wrote:Pa i Real ima novog trenera.skenderija04 wrote:Tito u utorak ide na operaciju. Vec pricaju o metastazi, znaci covjek je gotov za ozbiljan fudbal. Ko god da dodje nece biti velikih promjena. To se velika sreca. Sistem je bitan, klub zna koga trazi i zasto. Bice nezgodan pocetak sezone, ako Barca izgura do novembra bice u igri za sve titule.
Nikakva razlika za kukanja itd..
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#23748 Re: FC Barcelona
cruyff, rijkaard, pep i tito: 4 CL i 10 laliga za 18 godina;
ostali: 0 CL i 12 laliga za 66 godina.
ostali: 0 CL i 12 laliga za 66 godina.
- ascari
- Posts: 2195
- Joined: 09/04/2011 11:36
#23750 Re: FC Barcelona
SPORT demantuje odlazak Zubizarrete i Sanllehia u Argentinu. Znaci li ovo ipak Lucho? Ili AVB? Ili Jupp? Ili Mourinho? Ili Pape? 
