Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sve na kvadrat wrote: Sta mi je raditi sad druze, mislim sutra...Odvuci majstoru ili
da,na slepu i neka vidi neko,ali 99% je remenica,cest problem na tim opelima,oko 2 glave ti je nova remenica ...
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote:
sve na kvadrat wrote: Sta mi je raditi sad druze, mislim sutra...Odvuci majstoru ili
da,na slepu i neka vidi neko,ali 99% je remenica,cest problem na tim opelima,oko 2 glave ti je nova remenica ...


Dobro, plus set zupcastog naravno
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote:
sve na kvadrat wrote: Sta mi je raditi sad druze, mislim sutra...Odvuci majstoru ili
da,na slepu i neka vidi neko,ali 99% je remenica,cest problem na tim opelima,oko 2 glave ti je nova remenica ...
I to je uzrok za sve ovo sto se desavala veceras, od grijanja da nemam, do paljenja lampice ao aku....itd
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sve na kvadrat wrote: I to je uzrok za sve ovo sto se desavala veceras, od grijanja da nemam, do paljenja lampice ao aku....itd
ne mora znaciti da je zupcasti otisao ,ne znam koliko dugo si vozio...ali zna preskociti ako se ugrije previse...
centralni dio remenice se vrtio a vanjski dio na koji nalijeze pk remen je stajao.istopila se guma izmedju ta dva dijela i nju vidis na plastici od zupcastog.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote:
sve na kvadrat wrote: I to je uzrok za sve ovo sto se desavala veceras, od grijanja da nemam, do paljenja lampice ao aku....itd
ne mora znaciti da je zupcasti otisao ,ne znam koliko dugo si vozio...ali zna preskociti ako se ugrije previse...
centralni dio remenice se vrtio a vanjski dio na koji nalijeze pk remen je stajao.istopila se guma izmedju ta dva dijela i nju vidis na plastici od zupcastog.
Alternator nije vrtio i punio aku tako dođe, a ovo za grijanje sto nisam imao. Vidi se da je plastika nagorela od zastite zupcastog, male pukotine se vide...A vozio sam 20ak kilometara tako....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sutra ces sve vidjeti kod majstora
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote:sutra ces sve vidjeti kod majstora
Ok, hvala druže na informaciji...
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

[quote="bitanga_sa_otesa"]sutra ces sve vidjeti kod majstora[/quote

Uglavnom da auto ne palim jel..
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drndalo »

Ne pali, nego majstor/slepa...
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

drndalo wrote:Ne pali, nego majstor/slepa...

Epilog...zaribala vodena pumpa
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

auhh,bas si imao srece da nije pukao zupcasti :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#23712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ekstra si prosao. Ali Opel je to. On nece iznevjeriti. :D Od dva zla uvijek ce manje biti.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#23713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#23714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

Treba djevojka da kupi citroen c3. Nasli 2012 za odlicnu cijenu, ocuvan, mala kilometraza, ali udaren u prednji lijjevi krak. Udaren je malo haj da kazem, sve je ispred tocka ostalo. Motor suh, na trapovima sve super ma jedina mana je to sto je udaren. Majstor koji je to radio je ispravio ali nije zamazo da se ne vidi. Mozda 20cm da je to radjeno sto se vidi. Auto ide pravo, nije udar presao na stokove i dalje, svaka linija je dobra, u biti da je frajer dobro zamazo to sumnjam da bi i skontali.

Eh sad konacna odluka je pala na mene i djevojku da li uzeti. Sve je uredu osim tog udara, meni moji kazu neces imati sa ovim.problema samo sto je neko lose finalno odradio, ali da mi odlucimo. uglavnom pitanje, da li kupiti takvo auto i prvo auto za djevojku i zaboraviti na taj udar.? :D
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#23715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Samo neka joj neko oduzme prednost i bingo odvezes u ovlasteni i osiguranje plati po racunu
Naslovnica
Posts: 35473
Joined: 20/03/2013 15:38

#23716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Vezano za letvu volana i gubljenje ulja na mojoj grobini koje sam spominjao prije 2-3 stranice...
Nakon potrošenih skoro litar ateefa, evo već dva dana ne gubi ni kapi. :-) :-) :-) :? :? :?
Jedino što ja kao laik mogu da skontam je da to servo ulje nikada nije mijenjano, da je totalno izgubilo viskozitet i svoje karakteristike i da je jednostavno curilo negdje kao voda?!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

bitanga_sa_otesa wrote:mozda je el.servo,digni haubu pa pogledaj imal remena :)
Njega gasi ECU kad izgubi napajanje na alternatora. Bar je tako na G.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

hladan.preminger wrote:Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
Generacija motora pije ECOTEC-a je imala hidropodizace. Od 1995. ugradjuju i stare i nove motore. Mislim da je Astra G sa X16SZR motorom bila zadanji model sa starim motorom, a to mozda u prvih 1-2 god proizvodnje.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#23719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ranger »

tempuser wrote:
hladan.preminger wrote:Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
Generacija motora pije ECOTEC-a je imala hidropodizace. Od 1995. ugradjuju i stare i nove motore. Mislim da je Astra G sa X16SZR motorom bila zadanji model sa starim motorom, a to mozda u prvih 1-2 god proizvodnje.
ja mislim da su 1.6 benzinci sa 80 i nesto konja u astri g svi te stare konstrukcije, al morebit da grijesim...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

ranger wrote:
tempuser wrote:
hladan.preminger wrote:Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
Generacija motora pije ECOTEC-a je imala hidropodizace. Od 1995. ugradjuju i stare i nove motore. Mislim da je Astra G sa X16SZR motorom bila zadanji model sa starim motorom, a to mozda u prvih 1-2 god proizvodnje.
ja mislim da su 1.6 benzinci sa 80 i nesto konja u astri g svi te stare konstrukcije, al morebit da grijesim...
Ne grjesis puno, jer koliko znam ugradjivao se samo jedan CIH motor, oznaka je 1,6 odnosno X16SZR sa 75 KS (isti takav je bio u Kadettu D, E, Astri F, Asconama C, Vectra A). Drugi 1,6 motor u Astri G je bio Ecotec sa oznakom1,6 16v oznaka X16XE sa 100 KS. Poslije FL-a (kad vise nije bilo 8v motora) oznaku 1,6 16v su zamjenili za samo 1,6. Dok sam vozio Astru G znao sam sve u dekiku.
tap3ah75
Posts: 7604
Joined: 07/09/2009 14:14

#23721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tap3ah75 »

Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.

I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.

Je li za zabrinuti ili?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

tempuser wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:mozda je el.servo,digni haubu pa pogledaj imal remena :)
Njega gasi ECU kad izgubi napajanje na alternatora. Bar je tako na G.
jeste, ali dok je auto u voznji ne osjeti se previse da fali servo.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

tap3ah75 wrote:Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.

I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.

Je li za zabrinuti ili?
Da nije crko ili se otkopcao senzor temp motora pa ECU nema podataka o temp i pali ventilator?
tap3ah75
Posts: 7604
Joined: 07/09/2009 14:14

#23724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tap3ah75 »

tempuser wrote:
tap3ah75 wrote:Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.

I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.

Je li za zabrinuti ili?
Da nije crko ili se otkopcao senzor temp motora pa ECU nema podataka o temp i pali ventilator?
Iskreno nemam pojma.
Najveći mi fol što mi danas i sutra treba auto ... a tek sutra/prekosutra mogu ga odvući majstoru.
Ne znam smijem li vozati?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#23725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Majstori, koliko ide ulja u Audi 4 benzinac iz 2003 godine 130 ps?

:zjev:
Post Reply