da,na slepu i neka vidi neko,ali 99% je remenica,cest problem na tim opelima,oko 2 glave ti je nova remenica ...sve na kvadrat wrote: Sta mi je raditi sad druze, mislim sutra...Odvuci majstoru ili
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23701 Re: Pitamo Mehanicare ?
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#23702 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:da,na slepu i neka vidi neko,ali 99% je remenica,cest problem na tim opelima,oko 2 glave ti je nova remenica ...sve na kvadrat wrote: Sta mi je raditi sad druze, mislim sutra...Odvuci majstoru ili
Dobro, plus set zupcastog naravno
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#23703 Re: Pitamo Mehanicare ?
I to je uzrok za sve ovo sto se desavala veceras, od grijanja da nemam, do paljenja lampice ao aku....itdbitanga_sa_otesa wrote:da,na slepu i neka vidi neko,ali 99% je remenica,cest problem na tim opelima,oko 2 glave ti je nova remenica ...sve na kvadrat wrote: Sta mi je raditi sad druze, mislim sutra...Odvuci majstoru ili
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23704 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne mora znaciti da je zupcasti otisao ,ne znam koliko dugo si vozio...ali zna preskociti ako se ugrije previse...sve na kvadrat wrote: I to je uzrok za sve ovo sto se desavala veceras, od grijanja da nemam, do paljenja lampice ao aku....itd
centralni dio remenice se vrtio a vanjski dio na koji nalijeze pk remen je stajao.istopila se guma izmedju ta dva dijela i nju vidis na plastici od zupcastog.
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#23705 Re: Pitamo Mehanicare ?
Alternator nije vrtio i punio aku tako dođe, a ovo za grijanje sto nisam imao. Vidi se da je plastika nagorela od zastite zupcastog, male pukotine se vide...A vozio sam 20ak kilometara tako....bitanga_sa_otesa wrote:ne mora znaciti da je zupcasti otisao ,ne znam koliko dugo si vozio...ali zna preskociti ako se ugrije previse...sve na kvadrat wrote: I to je uzrok za sve ovo sto se desavala veceras, od grijanja da nemam, do paljenja lampice ao aku....itd
centralni dio remenice se vrtio a vanjski dio na koji nalijeze pk remen je stajao.istopila se guma izmedju ta dva dijela i nju vidis na plastici od zupcastog.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23706 Re: Pitamo Mehanicare ?
sutra ces sve vidjeti kod majstora
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#23707 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ok, hvala druže na informaciji...bitanga_sa_otesa wrote:sutra ces sve vidjeti kod majstora
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#23708 Re: Pitamo Mehanicare ?
[quote="bitanga_sa_otesa"]sutra ces sve vidjeti kod majstora[/quote
Uglavnom da auto ne palim jel..
Uglavnom da auto ne palim jel..
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#23709 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne pali, nego majstor/slepa...
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#23710 Re: Pitamo Mehanicare ?
drndalo wrote:Ne pali, nego majstor/slepa...
Epilog...zaribala vodena pumpa
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23711 Re: Pitamo Mehanicare ?
auhh,bas si imao srece da nije pukao zupcasti 
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23712 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ekstra si prosao. Ali Opel je to. On nece iznevjeriti.
Od dva zla uvijek ce manje biti.
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#23713 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#23714 Re: Pitamo Mehanicare ?
Treba djevojka da kupi citroen c3. Nasli 2012 za odlicnu cijenu, ocuvan, mala kilometraza, ali udaren u prednji lijjevi krak. Udaren je malo haj da kazem, sve je ispred tocka ostalo. Motor suh, na trapovima sve super ma jedina mana je to sto je udaren. Majstor koji je to radio je ispravio ali nije zamazo da se ne vidi. Mozda 20cm da je to radjeno sto se vidi. Auto ide pravo, nije udar presao na stokove i dalje, svaka linija je dobra, u biti da je frajer dobro zamazo to sumnjam da bi i skontali.
Eh sad konacna odluka je pala na mene i djevojku da li uzeti. Sve je uredu osim tog udara, meni moji kazu neces imati sa ovim.problema samo sto je neko lose finalno odradio, ali da mi odlucimo. uglavnom pitanje, da li kupiti takvo auto i prvo auto za djevojku i zaboraviti na taj udar.?
Eh sad konacna odluka je pala na mene i djevojku da li uzeti. Sve je uredu osim tog udara, meni moji kazu neces imati sa ovim.problema samo sto je neko lose finalno odradio, ali da mi odlucimo. uglavnom pitanje, da li kupiti takvo auto i prvo auto za djevojku i zaboraviti na taj udar.?
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#23715 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo neka joj neko oduzme prednost i bingo odvezes u ovlasteni i osiguranje plati po racunu
-
Naslovnica
- Posts: 35473
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23716 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vezano za letvu volana i gubljenje ulja na mojoj grobini koje sam spominjao prije 2-3 stranice...
Nakon potrošenih skoro litar ateefa, evo već dva dana ne gubi ni kapi.
Jedino što ja kao laik mogu da skontam je da to servo ulje nikada nije mijenjano, da je totalno izgubilo viskozitet i svoje karakteristike i da je jednostavno curilo negdje kao voda?!
Nakon potrošenih skoro litar ateefa, evo već dva dana ne gubi ni kapi.
Jedino što ja kao laik mogu da skontam je da to servo ulje nikada nije mijenjano, da je totalno izgubilo viskozitet i svoje karakteristike i da je jednostavno curilo negdje kao voda?!
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23717 Re: Pitamo Mehanicare ?
Njega gasi ECU kad izgubi napajanje na alternatora. Bar je tako na G.bitanga_sa_otesa wrote:mozda je el.servo,digni haubu pa pogledaj imal remena
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23718 Re: Pitamo Mehanicare ?
Generacija motora pije ECOTEC-a je imala hidropodizace. Od 1995. ugradjuju i stare i nove motore. Mislim da je Astra G sa X16SZR motorom bila zadanji model sa starim motorom, a to mozda u prvih 1-2 god proizvodnje.hladan.preminger wrote:Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#23719 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja mislim da su 1.6 benzinci sa 80 i nesto konja u astri g svi te stare konstrukcije, al morebit da grijesim...tempuser wrote:Generacija motora pije ECOTEC-a je imala hidropodizace. Od 1995. ugradjuju i stare i nove motore. Mislim da je Astra G sa X16SZR motorom bila zadanji model sa starim motorom, a to mozda u prvih 1-2 god proizvodnje.hladan.preminger wrote:Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23720 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne grjesis puno, jer koliko znam ugradjivao se samo jedan CIH motor, oznaka je 1,6 odnosno X16SZR sa 75 KS (isti takav je bio u Kadettu D, E, Astri F, Asconama C, Vectra A). Drugi 1,6 motor u Astri G je bio Ecotec sa oznakom1,6 16v oznaka X16XE sa 100 KS. Poslije FL-a (kad vise nije bilo 8v motora) oznaku 1,6 16v su zamjenili za samo 1,6. Dok sam vozio Astru G znao sam sve u dekiku.ranger wrote:ja mislim da su 1.6 benzinci sa 80 i nesto konja u astri g svi te stare konstrukcije, al morebit da grijesim...tempuser wrote:Generacija motora pije ECOTEC-a je imala hidropodizace. Od 1995. ugradjuju i stare i nove motore. Mislim da je Astra G sa X16SZR motorom bila zadanji model sa starim motorom, a to mozda u prvih 1-2 god proizvodnje.hladan.preminger wrote:Zar nije kod opela motor gdje se ne sudare bregasta i ventili kad pukne zupčasti?
-
tap3ah75
- Posts: 7604
- Joined: 07/09/2009 14:14
#23721 Re: Pitamo Mehanicare ?
Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.
I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.
Je li za zabrinuti ili?
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.
I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.
Je li za zabrinuti ili?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23722 Re: Pitamo Mehanicare ?
jeste, ali dok je auto u voznji ne osjeti se previse da fali servo.tempuser wrote:Njega gasi ECU kad izgubi napajanje na alternatora. Bar je tako na G.bitanga_sa_otesa wrote:mozda je el.servo,digni haubu pa pogledaj imal remena
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23723 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nije crko ili se otkopcao senzor temp motora pa ECU nema podataka o temp i pali ventilator?tap3ah75 wrote:Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.
I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.
Je li za zabrinuti ili?
-
tap3ah75
- Posts: 7604
- Joined: 07/09/2009 14:14
#23724 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iskreno nemam pojma.tempuser wrote:Da nije crko ili se otkopcao senzor temp motora pa ECU nema podataka o temp i pali ventilator?tap3ah75 wrote:Citroen C3 picaso. Benzin.
Nisam palio garažiran auto jedno 7 dana.
Sad mi se čuje puhanje (rad ventilatora) u haubi nakon što ugasim auto.
Puhanje traje 3-4 minute.
I nakon što samo upalim pa ugasim auto opet počne puhanje u haubi.
Je li za zabrinuti ili?
Najveći mi fol što mi danas i sutra treba auto ... a tek sutra/prekosutra mogu ga odvući majstoru.
Ne znam smijem li vozati?
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#23725 Re: Pitamo Mehanicare ?
Majstori, koliko ide ulja u Audi 4 benzinac iz 2003 godine 130 ps?

