Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35477
Joined: 20/03/2013 15:38

#23676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ostaviću ga u servisu, neka provjere.
Ako je reparacija ima ovaj Strong auto u Ze, valjda znaju reparirat letvu volana (hvale se da obavljaju taj posao).
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Nemoj u Strongu letvu radit
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

prvo vidi sta je ,garant je crijevo neko ...
Naslovnica
Posts: 35477
Joined: 20/03/2013 15:38

#23679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Throttle wrote:Nemoj u Strongu letvu radit
Joj jesu vala dunđeri, nekoliko puta sam se uvjerio, ali su mi na ruku, ostavim auto kada dođem na posao.
Imaš li ti kakvu preporuku u Ze?!
Unioncomerc, Astrašped?!
Last edited by Naslovnica on 22/10/2019 20:00, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 35477
Joined: 20/03/2013 15:38

#23680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote:prvo vidi sta je ,garant je crijevo neko ...
NaraFski. :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote:Koja sijalica ide u upaljac i gdje ima kupiti - Sarajevo?
Golf 5
Izvadis sijalicu i pravac u prodavnicu,... :mrgreen:
Moguce da je ubodna 12V 1.2 W....
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
JavierBosnia wrote:Koja sijalica ide u upaljac i gdje ima kupiti - Sarajevo?
Golf 5
Izvadis sijalicu i pravac u prodavnicu,... :mrgreen:
Moguce da je ubodna 12V 1.2 W....
Citao sam da je to ta, da li je to T5 ili kako ide

Te sam gledao na piku vecinom led jebo ih led, imal obicne da znas gdje uzet u Sa, koji autodijelovi drze il neko
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23683 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ma imas sijalica u skoro svakim autodijelovima obicne halogene
Last edited by kabal1337 on 22/10/2019 20:18, edited 1 time in total.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Naslovnica wrote:
Throttle wrote:Nemoj u Strongu letvu radit
Joj jesu vala dunđeri, nekoliko puta sam se uvjerio, ali su mi na ruku, ostavim auto kada dođem na posao.
Imaš li ti kakvu preporuku u Ze?!
Unioncomerc, Astrašped?!
Šuri nisu uvažili reklamaciju, procurila za 10 mjeseci. Odnio, kaže ušla voda :roll: ne znam kako al eto. Drugom liku na audiju isto, s tim da su mu oni i ugradjivali pa je isao nekoj inspekciji.
Ne znam za ostale, samo ja kod njih ne bi.
Takodjer, rodjaku na audiju 2.0 tdi htjeli naplatit skoro 200KM za ruke za zamjenu one sipke na uljnoj pumpi plus dio. Ne znam koliko za to.majstori uzimaju al mislim da je previse
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#23685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

SKORO SVE BENZISKE PUMPE IMAJU SIJALICA
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

bilic wrote:SKORO SVE BENZISKE PUMPE IMAJU SIJALICA
Imaju ali ova koja njemu treba nemaju sigurno.

Ja neki dan trazio sijalicu za trece stop svjetlo, na 3 pumpe nije bilo. Motorex na Barama mi usput bio i kod njih uzmem.
Last edited by Optimist on 22/10/2019 20:23, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote:
konektovan wrote:
JavierBosnia wrote:Koja sijalica ide u upaljac i gdje ima kupiti - Sarajevo?
Golf 5
Izvadis sijalicu i pravac u prodavnicu,... :mrgreen:
Moguce da je ubodna 12V 1.2 W....
Citao sam da je to ta, da li je to T5 ili kako ide

Te sam gledao na piku vecinom led jebo ih led, imal obicne da znas gdje uzet u Sa, koji autodijelovi drze il neko
Ja sebi mjenjao neki dan, kupio na hifa petrol pumpi u svrskinu, wurth 2 kom cijena 1.50 KM.
Male tanke staklene sijalice, ubodne, ne mozes ih pomjesati sa nekim drugim. Mislim da se oznacavaju t5 kad je led u pitanju, kod halogenih verzija stoji samo 12V 1.2 W cini mi se...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
Ja sebi mjenjao neki dan, kupio na hifa petrol pumpi u svrskinu, wurth 2 kom cijena 1.50 KM.
Male tanke staklene sijalice, ubodne, ne mozes ih pomjesati sa nekim drugim. Mislim da se oznacavaju t5 kad je led u pitanju, kod halogenih verzija stoji samo 12V 1.2 W cini mi se...
To ljubavi :kiss:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Get a room :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Throttle wrote: Ne znam koliko za to.majstori uzimaju al mislim da je previse
taman je ta cijena za premiJume :-D
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23691 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Maloprije se vraćam iz Sarajeva, odjednom nemam grijanja u autu, temperatura raste preko 100, pali se ventilator, spustam se prema hotonju pali mi se lampica od aku. Prema semizovcu iskljucuje mi se puhanje autu. Dodjem kuci, ugasim auto, ponovo da upalim, jedva sastavi.. Astra h 1.9 88kw....
Za grijanje termostat najvjerovantije, a ovo za lampicu od aku, alternator ili akumulator. Vase misljenje
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23692 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

sve na kvadrat wrote:Maloprije se vraćam iz Sarajeva, odjednom nemam grijanja u autu, temperatura raste preko 100, pali se ventilator, spustam se prema hotonju pali mi se lampica od aku. Prema semizovcu iskljucuje mi se puhanje autu. Dodjem kuci, ugasim auto, ponovo da upalim, jedva sastavi.. Astra h 1.9 88kw....
Za grijanje termostat najvjerovantije, a ovo za lampicu od aku, alternator ili akumulator. Vase misljenje
Sve zajedno spao ti remen
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23693 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

prije da je pk remen pukao ili spao
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23694 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote:prije da je pk remen pukao ili spao


Volan mi je ok ako ide servo pumpa preko njega
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23695 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda je el.servo,digni haubu pa pogledaj imal remena :)
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote:mozda je el.servo,digni haubu pa pogledaj imal remena :)
Ima pk remen sto ide preko alternatora ali mi smrdi na mjestu gdje zupcasti remen
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote:mozda je el.servo,digni haubu pa pogledaj imal remena :)
PK remen na mjestu,

Smrdi plastika zastitina gdje zupcasti, ko da se istopila
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Vidi se na pojedinim mjestima da se istopila
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

onda je remenica radilice rekla lakunoc...moja preporuka je da ne palis auto vise ,moglo bi doci do nezeljenih posljedica...
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#23700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote:onda je remenica radilice rekla lakunoc...moja preporuka je da ne palis auto vise ,moglo bi doci do nezeljenih posljedica...
Sta mi je raditi sad druze, mislim sutra...Odvuci majstoru ili
Post Reply