Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#23626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

JavierBosnia wrote:
530i wrote:Ako se ne razumiješ najlakše je kod vulkanizera...ima ih što drže polovne čelične felge. Druga opcija otpadi. Barem za golfa peticu toga ima. Gledaj samo da su sve četiri identične i izgledom.
Jel ima neki vulkanizer da ga znas da drzi da ga zovem da provjerim? Najbolje bi mi tako bilo bar kod njega valjda nisu krive
Od slanja poruka i zivkanja slaba fajda...najbolje je sve uživo, poneseš keš, nađeš, ljudi ti provjere na licu mjestu šta može i kako treba, i za felge i za šarafe.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

@Javier: Sta ce ti celicare, dok kupis felge, ratkape, eventualno sarafe

https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Imam originalne alu i originalne celicne felge i idu isti sarafi. Tako da Javier ne brines, slobodno kupuj celicare. ;-)
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Druze kad nadjes felge, lijepo na licu mjesta izvadi dizalicu, skini jedan tocak i probaj sa celicnom felgom. Ako ti se bude mogao saraf zavrnuti do kraja i tocak okretati nece ti trebat
Sarafi su ti M14*1.5 ( VAG grupacija, Mercedes)
Last edited by kabal1337 on 18/10/2019 17:10, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Averus wrote:
the_hooligan_ec wrote:Pošto gledam konkretno za moj slučaj Renault Megane III 1.6 16v 2011 godina,neke djelove tipa diskovi i disk plocice, da je na ovoj nekoj Britanskoj stranici gdje imaju prodaju online djelova skoro pa duplo jeftinije nego kod nas. Meni na par mjesta tj radnji ponudu dali za diskove prednje i zadnje sa ležajem i disk plocice prednje i zadnje oko 590km cca..A na ovoj Britanskoj stranici sve to sa postarinom za BiH izadje 370km cca . Eh sad kontao sam naruciti to sve ali da li sad dodatno jos ista placam ovde u nasoj lijepoh BiH.. :D :) Lp
Sve preko 299,99KM se plaća carina blabla

Pametnije ti je naruči odvojeno dva paketa po manje od 300KM i udri :lol:
Jeste kad ne bi bio shiping 50+ funti
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Throttle wrote:@Javier: Sta ce ti celicare, dok kupis felge, ratkape, eventualno sarafe

https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/
Samo da nisu krive pa jeftinija cijena ili neke kopije? Ne govorim za ove nego sto bih mogao naletit.. mada vidis nije losa ni ova opcija :thumbup:

kabal1337 wrote:Druze kad nadjes felge, lijepo na licu mjesta izvadi dizalicu, skini jedan tocak i probaj sa celicnom felgom. Ako ti se bude mogao saraf zavrnuti do kraja i tocak okretati nece ti trebat
Sarafi su ti M14*1.5 ( VAG grupacija, Mercedes)
Procedura, mrzim takve likove sto se peglaju, mislim postuje za svoje pare trazis kako hoces, al se jebes da valja :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

JavierBosnia wrote:
Throttle wrote:@Javier: Sta ce ti celicare, dok kupis felge, ratkape, eventualno sarafe

https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/
Samo da nisu krive pa jeftinija cijena ili neke kopije? Ne govorim za ove nego sto bih mogao naletit.. mada vidis nije losa ni ova opcija :thumbup:
Ma imas tih audi felgi do 150KM kakvih hoces. Meni su ljepse nego ratkape svakako
A jesu li krive, odes vulkanizeru, das petaka na kafu da ih zavrti na balanserki i vidis odmah jesu li ok i bacaju li
Za kopiju vidis ispod cepa il unutra ima li neki logo audi il sta vec i to je to
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

https://www.olx.ba/artikal/33979020/vw- ... -felge-15/

za celicne vise od 100KM ne vrijedi dat..bolje ti se malo protegut/sacekat i alu..stipu suplje narodne da pucaju ko ledenice i da nisu otporne ;-)
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

JavierBosnia wrote:
Throttle wrote:@Javier: Sta ce ti celicare, dok kupis felge, ratkape, eventualno sarafe

https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/
Samo da nisu krive pa jeftinija cijena ili neke kopije? Ne govorim za ove nego sto bih mogao naletit.. mada vidis nije losa ni ova opcija :thumbup:

kabal1337 wrote:Druze kad nadjes felge, lijepo na licu mjesta izvadi dizalicu, skini jedan tocak i probaj sa celicnom felgom. Ako ti se bude mogao saraf zavrnuti do kraja i tocak okretati nece ti trebat
Sarafi su ti M14*1.5 ( VAG grupacija, Mercedes)
Procedura, mrzim takve likove sto se peglaju, mislim postuje za svoje pare trazis kako hoces, al se jebes da valja :D
Pa druze, ako neces ili ne volis da isprljas ruke izvoli plati nekome da ti nadje i odradi.
Pa.odes da pogledas, ako ima zig od Vw, audi itd org su. Takodjer i poznati proizvodjaci ( Ronal itd...) Prave OEM felge za proizvodjace vozila i nemoj to da te buni.
Inace fus felge imaju defekte koje vidis sa kilometar.
Gledaj da kupis felge od Audija, ili VW da ne moras kupovati prstenove to ti je 20 KM dodatno
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

amar1994 wrote:https://www.olx.ba/artikal/33979020/vw- ... -felge-15/

za celicne vise od 100KM ne vrijedi dat..bolje ti se malo protegut/sacekat i alu..stipu suplje narodne da pucaju ko ledenice i da nisu otporne ;-)
16ke mi trebaju, imam gume za njih
Ma mozda ce tako i biti, alu da uzmem neki kao sto @Throttle predlaze, budem vidio ovih dana sta i kako se nudi
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23636 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

16ke teže ispod 200 da liče na nešto, mislio sam da 15ke trazis
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#23637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ih :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Ko im jebe mater, imajul kakve drvene? :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

konektovan wrote:
Pa ne idu isti sarafi....za alu i celicne.
Sve zavisi, ja na Skodi 15 godina koristim iste sarafe za fabrcke alu i celicne felge.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Pa ne idu isti sarafi....za alu i celicne.
mozda kod tebe :)
Limited Sky
Posts: 493
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#23641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Limited Sky »

Maloprije sam stavio neka LED svjetla u Audija a4 b7, i kad je auto u kontaktu ne izbacuje gresku, kad upalim auto izbacuje gresku da ne radi lijevo i desno svjetlo, jel moguce nekako deaktivirati ovu opciju da ne pisti svaki put kad upalim auto.. :oops:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23642 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

Limited Sky wrote:Maloprije sam stavio neka LED svjetla u Audija a4 b7, i kad je auto u kontaktu ne izbacuje gresku, kad upalim auto izbacuje gresku da ne radi lijevo i desno svjetlo, jel moguce nekako deaktivirati ovu opciju da ne pisti svaki put kad upalim auto.. :oops:
moye li slika audia kad svjetli led? sigurno je puno truda ulozeno
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa izvadi ta svjetla :lol:
Limited Sky
Posts: 493
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#23644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Limited Sky »

Znam ja da je najlakse izvaditi, ali nisu kineske i neke smecaste pa da ih se tako lagano odreknem, nego jel se moze kako putem dijagnostike ovo rijesiti?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Imas neke canbus varalice, ne znam rade li na LEDovima
Vjerovatno su 35W, a i originalni xenon je na 35W pa mozda se moze tu nesto iskemijat, mada se ja ne bih previse time igrao
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23646 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Limited Sky wrote:Moze li?
Moze se deaktivirati tj. Iskodirati preko VCDS
Last edited by kabal1337 on 19/10/2019 15:11, edited 3 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
Pa ne idu isti sarafi....za alu i celicne.
mozda kod tebe :)
Kod mene ne idu sigurno, napisao sam vec. U pitanju su originalne celicne i aftermarket alu.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Neke aftermarket felge imaju više mesa pa trebaju duži šarafi, vjerovatno je do toga. Uostalom, kad su obe skinute proguraš šaraf i vidiš koliko izađe na drugu stranu
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23649 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Joj nemojte se raspravljati radi gluposti sad jel ide konusni, ili ravni, duzi ili kraci. Tanji deblji ovakav onakav. Kome treba nek trazi, vazda bilo.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote:Joj nemojte se raspravljati radi gluposti sad jel ide konusni, ili ravni, duzi ili kraci. Tanji deblji ovakav onakav. Kome treba nek trazi, vazda bilo.
Sto si ti ne4vozan?? Niko se ne raspravlja, normalno se diskutuje po pravilima foruma.
Post Reply