Od slanja poruka i zivkanja slaba fajda...najbolje je sve uživo, poneseš keš, nađeš, ljudi ti provjere na licu mjestu šta može i kako treba, i za felge i za šarafe.JavierBosnia wrote:Jel ima neki vulkanizer da ga znas da drzi da ga zovem da provjerim? Najbolje bi mi tako bilo bar kod njega valjda nisu krive530i wrote:Ako se ne razumiješ najlakše je kod vulkanizera...ima ih što drže polovne čelične felge. Druga opcija otpadi. Barem za golfa peticu toga ima. Gledaj samo da su sve četiri identične i izgledom.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#23626 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23627 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Javier: Sta ce ti celicare, dok kupis felge, ratkape, eventualno sarafe
https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/
https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23628 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam originalne alu i originalne celicne felge i idu isti sarafi. Tako da Javier ne brines, slobodno kupuj celicare. 
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23629 Re: Pitamo Mehanicare ?
Druze kad nadjes felge, lijepo na licu mjesta izvadi dizalicu, skini jedan tocak i probaj sa celicnom felgom. Ako ti se bude mogao saraf zavrnuti do kraja i tocak okretati nece ti trebat
Sarafi su ti M14*1.5 ( VAG grupacija, Mercedes)
Sarafi su ti M14*1.5 ( VAG grupacija, Mercedes)
Last edited by kabal1337 on 18/10/2019 17:10, edited 1 time in total.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23630 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste kad ne bi bio shiping 50+ funtiAverus wrote:Sve preko 299,99KM se plaća carina blablathe_hooligan_ec wrote:Pošto gledam konkretno za moj slučaj Renault Megane III 1.6 16v 2011 godina,neke djelove tipa diskovi i disk plocice, da je na ovoj nekoj Britanskoj stranici gdje imaju prodaju online djelova skoro pa duplo jeftinije nego kod nas. Meni na par mjesta tj radnji ponudu dali za diskove prednje i zadnje sa ležajem i disk plocice prednje i zadnje oko 590km cca..A na ovoj Britanskoj stranici sve to sa postarinom za BiH izadje 370km cca . Eh sad kontao sam naruciti to sve ali da li sad dodatno jos ista placam ovde u nasoj lijepoh BiH..![]()
Lp
Pametnije ti je naruči odvojeno dva paketa po manje od 300KM i udri
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23631 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo da nisu krive pa jeftinija cijena ili neke kopije? Ne govorim za ove nego sto bih mogao naletit.. mada vidis nije losa ni ova opcijaThrottle wrote:@Javier: Sta ce ti celicare, dok kupis felge, ratkape, eventualno sarafe
https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/
Procedura, mrzim takve likove sto se peglaju, mislim postuje za svoje pare trazis kako hoces, al se jebes da valjakabal1337 wrote:Druze kad nadjes felge, lijepo na licu mjesta izvadi dizalicu, skini jedan tocak i probaj sa celicnom felgom. Ako ti se bude mogao saraf zavrnuti do kraja i tocak okretati nece ti trebat
Sarafi su ti M14*1.5 ( VAG grupacija, Mercedes)
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23632 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma imas tih audi felgi do 150KM kakvih hoces. Meni su ljepse nego ratkape svakakoJavierBosnia wrote:Samo da nisu krive pa jeftinija cijena ili neke kopije? Ne govorim za ove nego sto bih mogao naletit.. mada vidis nije losa ni ova opcijaThrottle wrote:@Javier: Sta ce ti celicare, dok kupis felge, ratkape, eventualno sarafe
https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/![]()
A jesu li krive, odes vulkanizeru, das petaka na kafu da ih zavrti na balanserki i vidis odmah jesu li ok i bacaju li
Za kopiju vidis ispod cepa il unutra ima li neki logo audi il sta vec i to je to
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23633 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.olx.ba/artikal/33979020/vw- ... -felge-15/
za celicne vise od 100KM ne vrijedi dat..bolje ti se malo protegut/sacekat i alu..stipu suplje narodne da pucaju ko ledenice i da nisu otporne
za celicne vise od 100KM ne vrijedi dat..bolje ti se malo protegut/sacekat i alu..stipu suplje narodne da pucaju ko ledenice i da nisu otporne
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23634 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa druze, ako neces ili ne volis da isprljas ruke izvoli plati nekome da ti nadje i odradi.JavierBosnia wrote:Samo da nisu krive pa jeftinija cijena ili neke kopije? Ne govorim za ove nego sto bih mogao naletit.. mada vidis nije losa ni ova opcijaThrottle wrote:@Javier: Sta ce ti celicare, dok kupis felge, ratkape, eventualno sarafe
https://www.olx.ba/artikal/27620433/alu ... elge-audi/
https://www.olx.ba/artikal/33997565/felge/![]()
Procedura, mrzim takve likove sto se peglaju, mislim postuje za svoje pare trazis kako hoces, al se jebes da valjakabal1337 wrote:Druze kad nadjes felge, lijepo na licu mjesta izvadi dizalicu, skini jedan tocak i probaj sa celicnom felgom. Ako ti se bude mogao saraf zavrnuti do kraja i tocak okretati nece ti trebat
Sarafi su ti M14*1.5 ( VAG grupacija, Mercedes)
Pa.odes da pogledas, ako ima zig od Vw, audi itd org su. Takodjer i poznati proizvodjaci ( Ronal itd...) Prave OEM felge za proizvodjace vozila i nemoj to da te buni.
Inace fus felge imaju defekte koje vidis sa kilometar.
Gledaj da kupis felge od Audija, ili VW da ne moras kupovati prstenove to ti je 20 KM dodatno
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23635 Re: Pitamo Mehanicare ?
16ke mi trebaju, imam gume za njihamar1994 wrote:https://www.olx.ba/artikal/33979020/vw- ... -felge-15/
za celicne vise od 100KM ne vrijedi dat..bolje ti se malo protegut/sacekat i alu..stipu suplje narodne da pucaju ko ledenice i da nisu otporne
Ma mozda ce tako i biti, alu da uzmem neki kao sto @Throttle predlaze, budem vidio ovih dana sta i kako se nudi
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23636 Re: Pitamo Mehanicare ?
16ke teže ispod 200 da liče na nešto, mislio sam da 15ke trazis
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23638 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko im jebe mater, imajul kakve drvene? 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23639 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve zavisi, ja na Skodi 15 godina koristim iste sarafe za fabrcke alu i celicne felge.konektovan wrote:
Pa ne idu isti sarafi....za alu i celicne.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39562
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23640 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda kod tebekonektovan wrote:
Pa ne idu isti sarafi....za alu i celicne.
-
Limited Sky
- Posts: 493
- Joined: 01/02/2019 02:00
- Location: rajvoSa
#23641 Re: Pitamo Mehanicare ?
Maloprije sam stavio neka LED svjetla u Audija a4 b7, i kad je auto u kontaktu ne izbacuje gresku, kad upalim auto izbacuje gresku da ne radi lijevo i desno svjetlo, jel moguce nekako deaktivirati ovu opciju da ne pisti svaki put kad upalim auto.. 
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23642 Re: Pitamo Mehanicare ?
moye li slika audia kad svjetli led? sigurno je puno truda ulozenoLimited Sky wrote:Maloprije sam stavio neka LED svjetla u Audija a4 b7, i kad je auto u kontaktu ne izbacuje gresku, kad upalim auto izbacuje gresku da ne radi lijevo i desno svjetlo, jel moguce nekako deaktivirati ovu opciju da ne pisti svaki put kad upalim auto..
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23643 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa izvadi ta svjetla 
-
Limited Sky
- Posts: 493
- Joined: 01/02/2019 02:00
- Location: rajvoSa
#23644 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam ja da je najlakse izvaditi, ali nisu kineske i neke smecaste pa da ih se tako lagano odreknem, nego jel se moze kako putem dijagnostike ovo rijesiti?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23645 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas neke canbus varalice, ne znam rade li na LEDovima
Vjerovatno su 35W, a i originalni xenon je na 35W pa mozda se moze tu nesto iskemijat, mada se ja ne bih previse time igrao
Vjerovatno su 35W, a i originalni xenon je na 35W pa mozda se moze tu nesto iskemijat, mada se ja ne bih previse time igrao
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23646 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze se deaktivirati tj. Iskodirati preko VCDSLimited Sky wrote:Moze li?
Last edited by kabal1337 on 19/10/2019 15:11, edited 3 times in total.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23647 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene ne idu sigurno, napisao sam vec. U pitanju su originalne celicne i aftermarket alu.bitanga_sa_otesa wrote:mozda kod tebekonektovan wrote:
Pa ne idu isti sarafi....za alu i celicne.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23648 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neke aftermarket felge imaju više mesa pa trebaju duži šarafi, vjerovatno je do toga. Uostalom, kad su obe skinute proguraš šaraf i vidiš koliko izađe na drugu stranu
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23649 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joj nemojte se raspravljati radi gluposti sad jel ide konusni, ili ravni, duzi ili kraci. Tanji deblji ovakav onakav. Kome treba nek trazi, vazda bilo.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23650 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto si ti ne4vozan?? Niko se ne raspravlja, normalno se diskutuje po pravilima foruma.kabal1337 wrote:Joj nemojte se raspravljati radi gluposti sad jel ide konusni, ili ravni, duzi ili kraci. Tanji deblji ovakav onakav. Kome treba nek trazi, vazda bilo.
