Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

bilic wrote:Hoče kčerka da kupuje auto pa ne zna za koji motor da se odluči
Znam da su ove prve A klase bezveze bile
A ove se ko popravile

Mercedes A160 CDI (5.600 KM)
https://www.olx.ba/r/34537330/3363
.
E sad ima sa 60 kw 80 kw i 100 kw
Imate li iskustva sa ovim A klasama
Hvala
Bizi od tog auta.

Kazu da na pojedinim garazama u rajvoSa stoji ''sa Mercedesom A klase ne ulazi''.
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#23577 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Zna li ko,auto nuic pored mekbelgume, je li veleprodaja ili maloprodaja hvala
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#23578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

gdje da kupim kisni repelent, ono sto se nasprica na sajbu i puno manje brisaci rade, i tako se stede kazu... :-D :( :-) :-)
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#23579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

milejovic1971 wrote:gdje da kupim kisni repelent, ono sto se nasprica na sajbu i puno manje brisaci rade, i tako se stede kazu... :-D :( :-) :-)
Imas RainX u Mostaru kod jednog momka sto drzi detailing "studio" 10-15 KM, neces naci nigdje jeftinije
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#23580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

noviclan wrote:Zna li ko,auto nuic pored mekbelgume, je li veleprodaja ili maloprodaja hvala
Veleprodaja, koliko ja znam nemaju maloprodaju u Sarajevu niti ce u skorije vrijeme.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#23581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

To sranje je super kad se tek nanese. Ubrzo brisaci pocnu da meljaju i ostavljaju tragove kao po masnom staklu. A da se opere i skine taj sloj... gotovo nemoguca misija. Treba nekoliko mjeseci da sami brisaci skinu taj sloj. Puno bolja i dugotrajnija verzija je da navuces keramicku zastitu na staklo. Jest skuplje ali najbolje je rjesenje. Plus dobijes dodatnu zastitu stakla od udaraca kamencica.
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#23582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Namazes rainX po bocnim staklima i retrovizorima.
Ma gdje ce keramicka zastita pruziti dodatnu zastitu od kamencica. To je nano sloj, jedino sto moze sprijeciti udar od kamencica je fizicka barijera, ala prozirna zastitna folija i nista drugo.
Keramicka zastita je samo "tvrdja" i zato pokazuje bolju opornost na grebanje i nista vise.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Operes auto voskom i voda leti sa lima i sa stakla.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#23584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

kabal1337 wrote:Namazes rainX po bocnim staklima i retrovizorima.
Ma gdje ce keramicka zastita pruziti dodatnu zastitu od kamencica. To je nano sloj, jedino sto moze sprijeciti udar od kamencica je fizicka barijera, ala prozirna zastitna folija i nista drugo.
Keramicka zastita je samo "tvrdja" i zato pokazuje bolju opornost na grebanje i nista vise.
Ne slazem se s tobom ali eto ...svako ima svoje misljenje.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#23585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Optimist wrote:Operes auto voskom i voda leti sa lima i sa stakla.
očistiš glinom i naneseš vosak, tako ja radim i vrlo su dobri rezultati
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#23586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

LEMFÖRDER ili TRW rame/lafeta za w203, šta je bolje?
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#23587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

preludezalude wrote: Ne slazem se s tobom ali eto ...svako ima svoje misljenje.
Pa zapitaj se zasto Larry iz AMMO stavlja PPF film na svako svoje auto na 911, na R8 a covjek proizvodi svoju keramicku zastitu, a da ne kazem koliki ima pristup ostalim brendovima.
Stavlja PPF upravo zbog zastite od kamencica. Mislim covjek ima iskustvo, em bi mu bilo mnogo jeftinije da samo "namaze" auto keramickom zastitom.
Al eto budi ti ubjedjen da keramika pruza zastitu od kamencica.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#23588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

hladan.preminger wrote:LEMFÖRDER ili TRW rame/lafeta za w203, šta je bolje?
Neces pogrijesiti ni sa jednom s tim da u TRW kutiji moze doci i Lemforder.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#23589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

kabal1337 wrote:
preludezalude wrote: Ne slazem se s tobom ali eto ...svako ima svoje misljenje.
Pa zapitaj se zasto Larry iz AMMO stavlja PPF film na svako svoje auto na 911, na R8 a covjek proizvodi svoju keramicku zastitu, a da ne kazem koliki ima pristup ostalim brendovima.
Stavlja PPF upravo zbog zastite od kamencica. Mislim covjek ima iskustvo, em bi mu bilo mnogo jeftinije da samo "namaze" auto keramickom zastitom.
Al eto budi ti ubjedjen da keramika pruza zastitu od kamencica.
Pricamo o nasem kolegi forumasu koji bi da namaze staklo da mu bjezi voda. Ne pricamo o svjetski najboljim zastitama. U svakom slucaju, keramika pruza zastitu bolju nego kad nema keramike.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Haj mala pomoc, hocu uzeti čelične felgice za zime sad pa me zanima gdje u Sarajevu to obavit, preko olxa ili ima neko da se bavi time?

Golf 5, mislim da je raspon sarafa 5x112 ako grijesim nek me ko ispravi.
I onda mi je dilema vidim na piku ima uzet i za 100, i 150 i 200 + .. jel ima neki nacin okom vidjeti dal je ispravljana, udarana, kriva i to
Prvi put se sa ovim susrecem tako da veze nemam, mrsko mi se peglati da vodim eventualno lika vulkanizeru pa da on sa mnom bude dok ovaj montira i balansira. Ako ima na piku koji provjeren prodavac bujrum predlozite
User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

ja sam se nakiupovao i prodao felgi a nešto se plaho i ne razumijem sada baš
čelične su jebat ih, ja bi pogledao koje su jeftine a na slici dobre, odeš vidiš ima li hrđe na njima (na svakoj će biti), prodao sma ih i kupovao takve šta ćeš, pogledaš rubove jesu li krivi, izvrtiš ih malo ali je sve ok manje više kuipiš i vozdra
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#23592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zoomba »

preludezalude wrote:
kabal1337 wrote:
preludezalude wrote: Ne slazem se s tobom ali eto ...svako ima svoje misljenje.
Pa zapitaj se zasto Larry iz AMMO stavlja PPF film na svako svoje auto na 911, na R8 a covjek proizvodi svoju keramicku zastitu, a da ne kazem koliki ima pristup ostalim brendovima.
Stavlja PPF upravo zbog zastite od kamencica. Mislim covjek ima iskustvo, em bi mu bilo mnogo jeftinije da samo "namaze" auto keramickom zastitom.
Al eto budi ti ubjedjen da keramika pruza zastitu od kamencica.
Pricamo o nasem kolegi forumasu koji bi da namaze staklo da mu bjezi voda. Ne pricamo o svjetski najboljim zastitama. U svakom slucaju, keramika pruza zastitu bolju nego kad nema keramike.
Ta keremika je ubleha sto se tice zastite od kamencica dobra je jedino da se auto sjaji, nista bez folije zastitne
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Mah imal hrdje, nek ima ocistit malo prefarbat, ratkape ce se stavit svakako nek gule preko zime. Jedino to kontam da krive ne budu, valjda se na oko moze vidjeti otprilike jesu li pravne.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#23594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zoomba »

JavierBosnia wrote:Haj mala pomoc, hocu uzeti čelične felgice za zime sad pa me zanima gdje u Sarajevu to obavit, preko olxa ili ima neko da se bavi time?

Golf 5, mislim da je raspon sarafa 5x112 ako grijesim nek me ko ispravi.
I onda mi je dilema vidim na piku ima uzet i za 100, i 150 i 200 + .. jel ima neki nacin okom vidjeti dal je ispravljana, udarana, kriva i to
Prvi put se sa ovim susrecem tako da veze nemam, mrsko mi se peglati da vodim eventualno lika vulkanizeru pa da on sa mnom bude dok ovaj montira i balansira. Ako ima na piku koji provjeren prodavac bujrum predlozite
Imas kod vulkanizera i odma ti stavi na masinu da vidis u kakvom su stanju..
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#23595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Ako se ne razumiješ najlakše je kod vulkanizera...ima ih što drže polovne čelične felge. Druga opcija otpadi. Barem za golfa peticu toga ima. Gledaj samo da su sve četiri identične i izgledom.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

530i wrote:Ako se ne razumiješ najlakše je kod vulkanizera...ima ih što drže polovne čelične felge. Druga opcija otpadi. Barem za golfa peticu toga ima. Gledaj samo da su sve četiri identične i izgledom.
Jel ima neki vulkanizer da ga znas da drzi da ga zovem da provjerim? Najbolje bi mi tako bilo bar kod njega valjda nisu krive
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#23597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ma pregledas unurasnje i vanjske rubove. Najjeftinije ti je pik i otpad. Mozes naci i do 100 KM sve 4.
A vulkanizer, vidi kod onog iznad hife u mojmilu. Odmah onaj do, uz ono brdo.
Ako su ti alu felge sada, vjerovatno ce ti trebati i kraci sarafi. Toga imas na otpadu, a i kod vulkanizera u vogosci oko 50-60 KM.max ocekuj za 20 sarafa da platis. Kracih...
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#23598 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shheff »

Raspon 5x112, obrati paznju da su originalne. Meni se desilo da nisu bile, a dosle na autu pa kad sam zamjenio diskove i plocice (originalne) prednja celjust blago cesala unutrasnjost felge, dodatno ne mogu naleci originalne ratkape kako treba.
Originalne polovne 15' u dobrom stanju realno oko 120KM, za 20-30KM gore-dole ne vrijedi se zajebavati. Originalne na unutrasnjosti imaju otisnute karakteristike vw 15 5x112 et... dok non.orig nisu imale
User avatar
Averus
Posts: 21287
Joined: 13/02/2008 17:07

#23599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Zvekeće mi auspuh (lonac ja mislim) kad krećem iz mjesta. Zvuči mi kao da je neki od nosača bivši, pa ono malo zadrnda :D
Kome da odvezem - novi grad (Dobrinja, Stup, Nedžarići, AP itd.) da je pouzdan?

I trebao bih provjeriti nešto mi lupa na štandgasu, mislim da je fleksibilno crijevo auspuha loše postavljeno, jer mi zvuči kao da iz tog dijela dopire lupkanje


Vectra B 2.0DTI 2001.


Hvala :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

http://www.auspuhservis-bare.com/

ako vec mora,najblizi ti je DODEX u kolodvorskoj :)
Post Reply