Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
To sranje je super kad se tek nanese. Ubrzo brisaci pocnu da meljaju i ostavljaju tragove kao po masnom staklu. A da se opere i skine taj sloj... gotovo nemoguca misija. Treba nekoliko mjeseci da sami brisaci skinu taj sloj. Puno bolja i dugotrajnija verzija je da navuces keramicku zastitu na staklo. Jest skuplje ali najbolje je rjesenje. Plus dobijes dodatnu zastitu stakla od udaraca kamencica.
Namazes rainX po bocnim staklima i retrovizorima.
Ma gdje ce keramicka zastita pruziti dodatnu zastitu od kamencica. To je nano sloj, jedino sto moze sprijeciti udar od kamencica je fizicka barijera, ala prozirna zastitna folija i nista drugo.
Keramicka zastita je samo "tvrdja" i zato pokazuje bolju opornost na grebanje i nista vise.
kabal1337 wrote:Namazes rainX po bocnim staklima i retrovizorima.
Ma gdje ce keramicka zastita pruziti dodatnu zastitu od kamencica. To je nano sloj, jedino sto moze sprijeciti udar od kamencica je fizicka barijera, ala prozirna zastitna folija i nista drugo.
Keramicka zastita je samo "tvrdja" i zato pokazuje bolju opornost na grebanje i nista vise.
Ne slazem se s tobom ali eto ...svako ima svoje misljenje.
preludezalude wrote:
Ne slazem se s tobom ali eto ...svako ima svoje misljenje.
Pa zapitaj se zasto Larry iz AMMO stavlja PPF film na svako svoje auto na 911, na R8 a covjek proizvodi svoju keramicku zastitu, a da ne kazem koliki ima pristup ostalim brendovima.
Stavlja PPF upravo zbog zastite od kamencica. Mislim covjek ima iskustvo, em bi mu bilo mnogo jeftinije da samo "namaze" auto keramickom zastitom.
Al eto budi ti ubjedjen da keramika pruza zastitu od kamencica.
preludezalude wrote:
Ne slazem se s tobom ali eto ...svako ima svoje misljenje.
Pa zapitaj se zasto Larry iz AMMO stavlja PPF film na svako svoje auto na 911, na R8 a covjek proizvodi svoju keramicku zastitu, a da ne kazem koliki ima pristup ostalim brendovima.
Stavlja PPF upravo zbog zastite od kamencica. Mislim covjek ima iskustvo, em bi mu bilo mnogo jeftinije da samo "namaze" auto keramickom zastitom.
Al eto budi ti ubjedjen da keramika pruza zastitu od kamencica.
Pricamo o nasem kolegi forumasu koji bi da namaze staklo da mu bjezi voda. Ne pricamo o svjetski najboljim zastitama. U svakom slucaju, keramika pruza zastitu bolju nego kad nema keramike.
Haj mala pomoc, hocu uzeti čelične felgice za zime sad pa me zanima gdje u Sarajevu to obavit, preko olxa ili ima neko da se bavi time?
Golf 5, mislim da je raspon sarafa 5x112 ako grijesim nek me ko ispravi.
I onda mi je dilema vidim na piku ima uzet i za 100, i 150 i 200 + .. jel ima neki nacin okom vidjeti dal je ispravljana, udarana, kriva i to
Prvi put se sa ovim susrecem tako da veze nemam, mrsko mi se peglati da vodim eventualno lika vulkanizeru pa da on sa mnom bude dok ovaj montira i balansira. Ako ima na piku koji provjeren prodavac bujrum predlozite
ja sam se nakiupovao i prodao felgi a nešto se plaho i ne razumijem sada baš
čelične su jebat ih, ja bi pogledao koje su jeftine a na slici dobre, odeš vidiš ima li hrđe na njima (na svakoj će biti), prodao sma ih i kupovao takve šta ćeš, pogledaš rubove jesu li krivi, izvrtiš ih malo ali je sve ok manje više kuipiš i vozdra
preludezalude wrote:
Ne slazem se s tobom ali eto ...svako ima svoje misljenje.
Pa zapitaj se zasto Larry iz AMMO stavlja PPF film na svako svoje auto na 911, na R8 a covjek proizvodi svoju keramicku zastitu, a da ne kazem koliki ima pristup ostalim brendovima.
Stavlja PPF upravo zbog zastite od kamencica. Mislim covjek ima iskustvo, em bi mu bilo mnogo jeftinije da samo "namaze" auto keramickom zastitom.
Al eto budi ti ubjedjen da keramika pruza zastitu od kamencica.
Pricamo o nasem kolegi forumasu koji bi da namaze staklo da mu bjezi voda. Ne pricamo o svjetski najboljim zastitama. U svakom slucaju, keramika pruza zastitu bolju nego kad nema keramike.
Ta keremika je ubleha sto se tice zastite od kamencica dobra je jedino da se auto sjaji, nista bez folije zastitne
Mah imal hrdje, nek ima ocistit malo prefarbat, ratkape ce se stavit svakako nek gule preko zime. Jedino to kontam da krive ne budu, valjda se na oko moze vidjeti otprilike jesu li pravne.
JavierBosnia wrote:Haj mala pomoc, hocu uzeti čelične felgice za zime sad pa me zanima gdje u Sarajevu to obavit, preko olxa ili ima neko da se bavi time?
Golf 5, mislim da je raspon sarafa 5x112 ako grijesim nek me ko ispravi.
I onda mi je dilema vidim na piku ima uzet i za 100, i 150 i 200 + .. jel ima neki nacin okom vidjeti dal je ispravljana, udarana, kriva i to
Prvi put se sa ovim susrecem tako da veze nemam, mrsko mi se peglati da vodim eventualno lika vulkanizeru pa da on sa mnom bude dok ovaj montira i balansira. Ako ima na piku koji provjeren prodavac bujrum predlozite
Imas kod vulkanizera i odma ti stavi na masinu da vidis u kakvom su stanju..
Ako se ne razumiješ najlakše je kod vulkanizera...ima ih što drže polovne čelične felge. Druga opcija otpadi. Barem za golfa peticu toga ima. Gledaj samo da su sve četiri identične i izgledom.
530i wrote:Ako se ne razumiješ najlakše je kod vulkanizera...ima ih što drže polovne čelične felge. Druga opcija otpadi. Barem za golfa peticu toga ima. Gledaj samo da su sve četiri identične i izgledom.
Jel ima neki vulkanizer da ga znas da drzi da ga zovem da provjerim? Najbolje bi mi tako bilo bar kod njega valjda nisu krive
Ma pregledas unurasnje i vanjske rubove. Najjeftinije ti je pik i otpad. Mozes naci i do 100 KM sve 4.
A vulkanizer, vidi kod onog iznad hife u mojmilu. Odmah onaj do, uz ono brdo.
Ako su ti alu felge sada, vjerovatno ce ti trebati i kraci sarafi. Toga imas na otpadu, a i kod vulkanizera u vogosci oko 50-60 KM.max ocekuj za 20 sarafa da platis. Kracih...
Raspon 5x112, obrati paznju da su originalne. Meni se desilo da nisu bile, a dosle na autu pa kad sam zamjenio diskove i plocice (originalne) prednja celjust blago cesala unutrasnjost felge, dodatno ne mogu naleci originalne ratkape kako treba.
Originalne polovne 15' u dobrom stanju realno oko 120KM, za 20-30KM gore-dole ne vrijedi se zajebavati. Originalne na unutrasnjosti imaju otisnute karakteristike vw 15 5x112 et... dok non.orig nisu imale
Zvekeće mi auspuh (lonac ja mislim) kad krećem iz mjesta. Zvuči mi kao da je neki od nosača bivši, pa ono malo zadrnda
Kome da odvezem - novi grad (Dobrinja, Stup, Nedžarići, AP itd.) da je pouzdan?
I trebao bih provjeriti nešto mi lupa na štandgasu, mislim da je fleksibilno crijevo auspuha loše postavljeno, jer mi zvuči kao da iz tog dijela dopire lupkanje