Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23551 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

NediM17 wrote:Ovaj kruzni je potpuno izgubio smisao radi idiotskog semafora u Boljakovom, plus skretanje ulijevo koje dodatno pravi guzve. Sve to treba ukinuti.
Apsolutno se slazem. Nije toliki problem ni semafor koliki je problem skretanje ulijevo jer nema dodatne iskljucne trake.
sivi911
Posts: 58
Joined: 24/02/2017 12:44

#23552 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sivi911 »

Ja koliko znam u kružnom toku je zabranjeno zaustavljanje. Ako nemaš priliku da se prestrojiš moraš napraviti krug. Ako se nije šta promijenilo otkad sam ja čito pravila.

Konkretno na ovom kružnom i mene to nervira. Ne vidim šta je problem da je kolona 2 kilometra, ako ćeš lijevo možeš proć, a ako ćeš desno nek se zna redoslijed i nek ima prostor za eventualnu hitnu koja može naići pa proći lijevom stranom da se ćevapi ne ohlade.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23553 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ima li gužve po metropoli trebam nešto sad popodne doletiti do Sarajeva ...
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#23554 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

tempuser wrote:Prekjucer se nesto vozao na skuteru i normalno je da cu se u guzvi na semaforu, ako mogu, provuci pored auta do samog semafora. Ne mogu da razumijem debile koji , dok je crveno, vagaju i natezu auta na kvacilu, pokusavaju da me "zatvore" (samim time i mogucnost da me udare) da se ja kao ne uvalim ispred njih, a skuter od 250 ccm je brzi u startu od njegovog auta haman kakav god da je????? WTF sta je smisao tog "manevra" osim debilizma i pasjaluka????
Care, ako sam ja prvi na semaforu, i ako sam propisno na liniji prije pješačkog, a skuteraš se provuče i čeka zeleno na pješačkom, dobije redovno od-do. Dalje, ako imaju dvije kolone auta u dvije trake, po kojem propisu ti smiješ se provlačiti između? Iskreno, zaboli mene u čemu je poenta korištenja skutera. Pravila su ista za sve na kolovozu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23555 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Nisam ni ocekivao da ce svi shvatiti!
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#23556 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

Travnički Noćni Šetač wrote:Ima li gužve po metropoli trebam nešto sad popodne doletiti do Sarajeva ...
Sad ti je bas ljepota se vozat po gradu :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23557 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Dok on prodje kroz Vitez guzva u Sarajevu ce se razici. :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23558 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

A ne moze biti gore od ovoga... u Vitezu stojim u mjestu

Image
most popular baby names in 1994
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23559 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Optimist wrote:Dok on prodje kroz Vitez guzva u Sarajevu ce se razici. :D
Tacno... :lol:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23560 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

A nije guzva niđe veze.... bas ugodna voznja....
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#23561 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

tempuser wrote:Prekjucer se nesto vozao na skuteru i normalno je da cu se u guzvi na semaforu, ako mogu, provuci pored auta do samog semafora. Ne mogu da razumijem debile koji , dok je crveno, vagaju i natezu auta na kvacilu, pokusavaju da me "zatvore" (samim time i mogucnost da me udare) da se ja kao ne uvalim ispred njih, a skuter od 250 ccm je brzi u startu od njegovog auta haman kakav god da je????? WTF sta je smisao tog "manevra" osim debilizma i pasjaluka????
Moraš razumjet da za volanom kod nas uglavnom sjede degenerici koji se u takvim situacijama više fokusiraju na to da tebe "sjebu" nego što prate saobraćaj oko sebe. Zagađena zemlja pa haman i um zajedno s njom.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23562 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

escobar__ wrote:
tempuser wrote:Prekjucer se nesto vozao na skuteru i normalno je da cu se u guzvi na semaforu, ako mogu, provuci pored auta do samog semafora. Ne mogu da razumijem debile koji , dok je crveno, vagaju i natezu auta na kvacilu, pokusavaju da me "zatvore" (samim time i mogucnost da me udare) da se ja kao ne uvalim ispred njih, a skuter od 250 ccm je brzi u startu od njegovog auta haman kakav god da je????? WTF sta je smisao tog "manevra" osim debilizma i pasjaluka????
Moraš razumjet da za volanom kod nas uglavnom sjede degenerici koji se u takvim situacijama više fokusiraju na to da tebe "sjebu" nego što prate saobraćaj oko sebe. Zagađena zemlja pa haman i um zajedno s njom.
Eno ga jedan na predhodnoj strani.
Mislio sam da ga pitam kakvu razliku u zivotu njemu pravi to sto cu se ja provuci i eventualno proci ispred njega kad nit mu mogu smetati nit ga mogu usporavati, ali se bojim da bi mu to bilo preveliko ppterecenje pa sam odustao...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23563 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Dolazim na parking sjedam u auto i raspremam se unutra kad isto dolazi neki šmokljan nesto labrnja ne telefon,parkirano auto pored mog
Frajer ubacuje skule i pljus po vratima...i naravno i dalje labrnja na telefon
Izadjem van da vidim jel sta otislo na vratima,sreca nema nicega a i ona lajsna ko malo isturenija
On i dalje prica na telefon i odmice se levatski od auta i svog i mog....pravi se naivan

Dobio je porciju uvreda za levatski pokusaj mangupluka
Svasta sam nagovorila,sjela na sirenu i odvezla se

Nije poenta sto nisi stetu napravio,al bezobzirno otvaranja vrata i udaranje po tudjem je vrhunac bahatog bezobrazluka

Pa ti i dalje laprdaj u telefon i lupaj vratima dok te kakav grmalj bradati ne baci pod tockove skupocjenog auta...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#23564 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ned071 »

jesi se njemu nagovorila il sebi u bradu?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23565 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Njemu ne brigaj smijem se ja posvadjat lice u lice
Nisam ko neki seratori sa foruma
A morebit se prepozna doticni ovdje
Sa renaulT bijelim,lokejsn Dobrinja hhhhh
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23566 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

vjeshalica wrote:Dolazim na parking sjedam u auto i raspremam se unutra kad isto dolazi neki šmokljan nesto labrnja ne telefon,parkirano auto pored mog
Frajer ubacuje skule i pljus po vratima...i naravno i dalje labrnja na telefon
Izadjem van da vidim jel sta otislo na vratima,sreca nema nicega a i ona lajsna ko malo isturenija
On i dalje prica na telefon i odmice se levatski od auta i svog i mog....pravi se naivan

Dobio je porciju uvreda za levatski pokusaj mangupluka
Svasta sam nagovorila,sjela na sirenu i odvezla se

Nije poenta sto nisi stetu napravio,al bezobzirno otvaranja vrata i udaranje po tudjem je vrhunac bahatog bezobrazluka

Pa ti i dalje laprdaj u telefon i lupaj vratima dok te kakav grmalj bradati ne baci pod tockove skupocjenog auta...

Meni su sva četvora vrata puna oštećenja od takvih likova... ali najgore mi je kad ih dođe puno auto, obično su zapuhani i zadebljani i neće da izađu prije nego što je mlada koja je tek položila ućera auto skroz u usko parking mjesto i onda tek kreće otvaranje vrata i to širom dok svi svako sa svojim vratima ne zveknu u auta pored , pa se onda nazasuk izvlače i još malo postružu po tuđim vratima...
Teško im da svi izađu pola metra prije parking mjesta i da se vozač sam uparkira...
...
Ili kad ubaciva dijete u sjedalicu, ili kese iz konzuma reda na zadnje sjedište a guzicom gura svoja vrata da dobro sastružu vrata na susjednom autu...
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#23567 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

mene dusa zaboli kad operem auto pa na lijepom tamnom laku vidim oziljke od idiota...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#23568 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

drug_profi wrote:mene dusa zaboli kad operem auto pa na lijepom tamnom laku vidim oziljke od idiota...
nemoj ga prat :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#23569 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

beni-bu-man wrote:
drug_profi wrote:mene dusa zaboli kad operem auto pa na lijepom tamnom laku vidim oziljke od idiota...
nemoj ga prat :lol:
A jbg grdan kad je prljav...
adisonE
Posts: 159
Joined: 17/04/2008 20:16

#23570 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by adisonE »

Bilo koja kolicina bilo kojih padavina u Sarajevu odmah svi zaborave da voze... Odmah ide u manju brzinu, mili se, ne prelazi niko 35. Pa koji qrac, ako ne znas vozit kad su padavine nemoj ni vozit, zapali auto, poderi vozacku i idi na bus.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23571 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Travnički Noćni Šetač wrote:
vjeshalica wrote:Dolazim na parking sjedam u auto i raspremam se unutra kad isto dolazi neki šmokljan nesto labrnja ne telefon,parkirano auto pored mog
Frajer ubacuje skule i pljus po vratima...i naravno i dalje labrnja na telefon
Izadjem van da vidim jel sta otislo na vratima,sreca nema nicega a i ona lajsna ko malo isturenija
On i dalje prica na telefon i odmice se levatski od auta i svog i mog....pravi se naivan

Dobio je porciju uvreda za levatski pokusaj mangupluka
Svasta sam nagovorila,sjela na sirenu i odvezla se

Nije poenta sto nisi stetu napravio,al bezobzirno otvaranja vrata i udaranje po tudjem je vrhunac bahatog bezobrazluka

Pa ti i dalje laprdaj u telefon i lupaj vratima dok te kakav grmalj bradati ne baci pod tockove skupocjenog auta...

Meni su sva četvora vrata puna oštećenja od takvih likova... ali najgore mi je kad ih dođe puno auto, obično su zapuhani i zadebljani i neće da izađu prije nego što je mlada koja je tek položila ućera auto skroz u usko parking mjesto i onda tek kreće otvaranje vrata i to širom dok svi svako sa svojim vratima ne zveknu u auta pored , pa se onda nazasuk izvlače i još malo postružu po tuđim vratima...
Teško im da svi izađu pola metra prije parking mjesta i da se vozač sam uparkira...
...
Ili kad ubaciva dijete u sjedalicu, ili kese iz konzuma reda na zadnje sjedište a guzicom gura svoja vrata da dobro sastružu vrata na susjednom autu...
Ne bi bio nikakav problem da je ako nista rekao izvini
Stvarno nije nista osteceno na autu,jer je lajsna primila udarac
Cak stavise mislim da nije skuzio da sjedim i da sam tu,vec kako sam se okrenula da bacim na zadnji sic jaknu i skule utom je on opalio vratima po mojim zadnjim desnim...i jos se pravi mangup
Mislim stvarno,nema smisla
Pogotovo po parkinzima u garazama jer su napravili mjesta sirine analnog otvora...malo treba biti pazljiv a ne ne da ti vrata lete ko u FAPa...fuj glupih ljudi,hem steti svoje,hem tuđe i dalje se ponasa ko stoka....
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#23572 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dinao »

To s padavinama i voznjom u SA je oduvijek nerijesiva misterija. Mislim koliko god da pada opet se moze vozit po gradskim ogranicenjima.
Prosle godine vozio po kisi u Hamburgu, gdje uvijek kisa pada. Osvjezenje pravo. I jos kad upalis zmigavac, drugi vozaci ti naprave prostor da se prestrojis. Ja se cudio sta im je.
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23573 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

adisonE wrote:Bilo koja kolicina bilo kojih padavina u Sarajevu odmah svi zaborave da voze... Odmah ide u manju brzinu, mili se, ne prelazi niko 35. Pa koji qrac, ako ne znas vozit kad su padavine nemoj ni vozit, zapali auto, poderi vozacku i idi na bus.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23574 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

dinao wrote:To s padavinama i voznjom u SA je oduvijek nerijesiva misterija. Mislim koliko god da pada opet se moze vozit po gradskim ogranicenjima.
Prosle godine vozio po kisi u Hamburgu, gdje uvijek kisa pada. Osvjezenje pravo. I jos kad upalis zmigavac, drugi vozaci ti naprave prostor da se prestrojis. Ja se cudio sta im je.
Nisu sebicni balkanski babuni
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#23575 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

dinao wrote:To s padavinama i voznjom u SA je oduvijek nerijesiva misterija. Mislim koliko god da pada opet se moze vozit po gradskim ogranicenjima.
Prosle godine vozio po kisi u Hamburgu, gdje uvijek kisa pada. Osvjezenje pravo. I jos kad upalis zmigavac, drugi vozaci ti naprave prostor da se prestrojis. Ja se cudio sta im je.
Mene u saobraćajnom divljanju u Sarajevu kad pada kiša ne nerviraju ljudi koji uspore vožnju jer i sama usporavam, naročito kad sam na saobraćajnicama koje su pune rupa i koje izbjegavam ili oko kojih usporavam i kada ne pada kiša. Ne treba da naglašavam da je većina saobraćajnica u užem gradskom okruženju kojima svakodnevno vozim puna rupa. Ne vozim terenca i nije mi svejedno hoću li ostati bez točkova.
Više me nerviraju ljudi koji s prvom kišom počnu ignorisati postojanje semafora, i ne da ne gledaju hoće li izazvati dodatnu gužvu i haos čak i prolaskom kroz zeleno kad se nema gdje proći nego mahom prolaze i na crveno.
Post Reply