Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23551 Re: Dolazi zima - zimske gume
Rekoh vec, i sto bi ti mogao sjebu te drugi.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#23552 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bas tako. Dzaba ti vrhunski pogon i gume kad se blentovina sa kamionom poprijecio na cesti. Ali kad bi policija odmah drakonski kaznjavala zbog blokiranja magistralnog puta...mozda bi imali bolje gume i postavljene lance na vrijeme.
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23553 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zamisli da su stali u Lendavu u desnu traku komplet... iako je od tunela dole do u Jablanicu moglo da se siđe, a pride nabili su se jedan uz drugog
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23554 Re: Dolazi zima - zimske gume
A i ovaj snijeg vazda nadje padat' neradnim danima.
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23555 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mepas nije radio, zato sve u sarajevu jest :lol:l
Kamion nijedan nije ostao kuci
Kamion nijedan nije ostao kuci
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23557 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bezbeli ljetne 18"
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23558 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koji mentalni sklop moras biti i kupiti bmw da vozas ...fakat mi to nece nikad biti jasno, totalno beskorisno auto.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23560 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije, samo svjetlost ruzno obasjava... ide volvo ko flak 
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23562 Re: Dolazi zima - zimske gume
Iskljucen dtsc
Samo sam imao kocnicu suvozacicu
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#23563 Re: Dolazi zima - zimske gume
Analizirao mu je čitavu instrument tablu 
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23566 Re: Dolazi zima - zimske gume
Poslije 1.6 hdi,...mislim da bi na psihijatriji zavrsio.
Volvo mi je medju 3 omiljena brenda,..ali eto, nikad nisam bio vlasnik ni jednog.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23567 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa sta cekas 
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23568 Re: Dolazi zima - zimske gume
Čekam ljepša vremena..
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
kao_kaoty
- Posts: 483
- Joined: 21/05/2020 09:49
#23570 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bolji C4 90KS..konektovan wrote: ↑01/03/2023 19:37 Koji mentalni sklop moras biti i kupiti bmw da vozas ...fakat mi to nece nikad biti jasno, totalno beskorisno auto.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23571 Re: Dolazi zima - zimske gume
90% bolji..kao_kaoty wrote: ↑03/03/2023 23:50Bolji C4 90KS..konektovan wrote: ↑01/03/2023 19:37 Koji mentalni sklop moras biti i kupiti bmw da vozas ...fakat mi to nece nikad biti jasno, totalno beskorisno auto.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#23572 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na kupljenoj cx-5 dosle 17" felge i zimske Nokian gume 225 55 17. Vidim na netu da su ove gume male, odnosno, da je Mazda predvidjela 225 65 17 za to vozilo.
Koji su nedostaci ovog setup-a? Auto lezi nesto nize nego je predvidjeno, vozi sporije nego sto kazaljka prikazuje?
Ima još nekih 5-6 mm "mesa" na gumama, tako mi je najpametnije voziti na ovim gumama do kraja zimske sezone? Pa tek pred iducu sezonu da se uzmu nove?
Sta preporucujete u ovoj dimenziji da uzmem, a da je neki solidan omjer cijene i kvalitete? Sava? Matador? Rado ne bih gledao neke žnj brendove radi 20-30KM uštede po gumi.
Koji su nedostaci ovog setup-a? Auto lezi nesto nize nego je predvidjeno, vozi sporije nego sto kazaljka prikazuje?
Ima još nekih 5-6 mm "mesa" na gumama, tako mi je najpametnije voziti na ovim gumama do kraja zimske sezone? Pa tek pred iducu sezonu da se uzmu nove?
Sta preporucujete u ovoj dimenziji da uzmem, a da je neki solidan omjer cijene i kvalitete? Sava? Matador? Rado ne bih gledao neke žnj brendove radi 20-30KM uštede po gumi.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#23573 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tesko da ces naci sta ispod 220-230 KM da valja a premium ispod 300 mislim da i nema.Idemedosumom wrote: ↑07/03/2023 15:11 Na kupljenoj cx-5 dosle 17" felge i zimske Nokian gume 225 55 17. Vidim na netu da su ove gume male, odnosno, da je Mazda predvidjela 225 65 17 za to vozilo.
Koji su nedostaci ovog setup-a? Auto lezi nesto nize nego je predvidjeno, vozi sporije nego sto kazaljka prikazuje?
Ima još nekih 5-6 mm "mesa" na gumama, tako mi je najpametnije voziti na ovim gumama do kraja zimske sezone? Pa tek pred iducu sezonu da se uzmu nove?
Sta preporucujete u ovoj dimenziji da uzmem, a da je neki solidan omjer cijene i kvalitete? Sava? Matador? Rado ne bih gledao neke žnj brendove radi 20-30KM uštede po gumi.
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23574 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sava, Fulda, Matador su ti oko 250
Premiumi između 300 i 400.
Ovo za originalnu dimenziju, a za tu sniženu možeš se naći ispod 200 na tim gumama srednje klase.
Premiumi između 300 i 400.
Ovo za originalnu dimenziju, a za tu sniženu možeš se naći ispod 200 na tim gumama srednje klase.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#23575 Re: Dolazi zima - zimske gume
https://olx.ba/artikal/50181709/gume-225-65-17-sava-hp
Kontam ovako nesto, mozda se moze ispregovarat koja marka dolje ako se uzmu 4.
Na starom autu sam bio zadovoljan Savom S3.
Kontam ovako nesto, mozda se moze ispregovarat koja marka dolje ako se uzmu 4.
Na starom autu sam bio zadovoljan Savom S3.



