takoe bolje vozat truhlu dvicu nego truhlog stojadinaNaslovnica wrote: Vazda je bolje biti seljak nego seljačina.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23551 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23552 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nije to nista lose, recimo dosta auta ima 4x100 raspon a razlicite centralne. Ne vrijedi se peglat ako su neke jeftine felge al ako je nesto rijetko sto da ne.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23554 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel ovo cijena za komplet il po komadu 
Il je preskupo il prejeftino haha
Il je preskupo il prejeftino haha
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23555 Re: Pitamo Mehanicare ?
Piece/komad
Jbga trkace felUge
Jbga trkace felUge
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23556 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da kupim moram prodat auto a onda mi ne trebaju
nas'o sam ja sebi neke bebees sedamnaje, cekam da mi lik odgovori pa da idem po njih 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23557 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma i bebes skup,meni se svidŽa LM model

-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23558 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ove, sa i500 vektre, tvornički dolazile


- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23559 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ovo je fotošop. Opel, a nije truho, nemre bit da je normalna slika....
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23560 Re: Pitamo Mehanicare ?
super joj stoje,samo su im gadni ovi peraci farova,kao i na G astri
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23561 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma njih naslikaju dok su novi, dok korozija nije napaladrug_profi wrote:Ma ovo je fotošop. Opel, a nije truho, nemre bit da je normalna slika....
Kod mene su u boji auta, da su crni ofarb'o biamar1994 wrote:![]()
super joj stoje,samo su im gadni ovi peraci farova,kao i na G astri
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23562 Re: Pitamo Mehanicare ?
Acutator assy part number 13471-54LA0.
Za koji vrag ovo sluzi?
Suzuki sx4 benzin.
https://ibb.co/dc6HT4L
Za koji vrag ovo sluzi?
Suzuki sx4 benzin.
https://ibb.co/dc6HT4L
- Ridjobrki
- Posts: 11369
- Joined: 21/05/2004 20:27
- Location: https://twitter.com/Ridjobrki
- Contact:
#23563 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema potrebe, našao sam zamjensku za 250 KM u Avantiju što mi je totalno prihvatljiva cijena.amar1994 wrote:mescine da je to "cudesni" OM mercedes derivat
mozda odgovara sa nekog mercedesa
A jeste Mercedesov motor, to je dijete iz onog Daimler-Chrysler braka.
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#23564 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hoče kčerka da kupuje auto pa ne zna za koji motor da se odluči
Znam da su ove prve A klase bezveze bile
A ove se ko popravile
Mercedes A160 CDI (5.600 KM)
https://www.olx.ba/r/34537330/3363
.
E sad ima sa 60 kw 80 kw i 100 kw
Imate li iskustva sa ovim A klasama
Hvala
Znam da su ove prve A klase bezveze bile
A ove se ko popravile
Mercedes A160 CDI (5.600 KM)
https://www.olx.ba/r/34537330/3363
.
E sad ima sa 60 kw 80 kw i 100 kw
Imate li iskustva sa ovim A klasama
Hvala
- corsa
- Posts: 2594
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#23565 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve je to isti motor, samo različita snaga. Koji god da uzme neće pogriješiti. Naravno, najjači je najbolji. 
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#23566 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu propali ovi Mercedesi sa cijenom 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23567 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije bez razloga,al da je auto prostran to jeste 
-
Posmatrac_007
- Posts: 422
- Joined: 12/01/2012 11:36
#23568 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
Nedavno sam mijenjao set kvacila, golf 4 je u pitanju,81kw.
I danas mi se, ne znam ni sam kako, dva puta desila situacija koja mi se nepamtim kada desila, u prvoj brzini pustim naglo kvacilo misleci da je u leru. Auto naravno poskoci i ugasi se
Da li moze doci do ozbiljnog ostecenja nekog dijela u ovakvim situacijama?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Nedavno sam mijenjao set kvacila, golf 4 je u pitanju,81kw.
I danas mi se, ne znam ni sam kako, dva puta desila situacija koja mi se nepamtim kada desila, u prvoj brzini pustim naglo kvacilo misleci da je u leru. Auto naravno poskoci i ugasi se
Da li moze doci do ozbiljnog ostecenja nekog dijela u ovakvim situacijama?
Unaprijed hvala na odgovoru.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#23569 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemam pojma ali bi mi zena do sad sva auta sahranila da se stq kvariPosmatrac_007 wrote:Pozdrav,
Nedavno sam mijenjao set kvacila, golf 4 je u pitanju,81kw.
I danas mi se, ne znam ni sam kako, dva puta desila situacija koja mi se nepamtim kada desila, u prvoj brzini pustim naglo kvacilo misleci da je u leru. Auto naravno poskoci i ugasi se![]()
Da li moze doci do ozbiljnog ostecenja nekog dijela u ovakvim situacijama?
Unaprijed hvala na odgovoru.
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23570 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jedino ako je nesto vec otislo u q. pa da mu dohakas do kraja. Ali na ispravnom i odrzavanom autu tesko da ce se tako sta shebat.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23571 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne mozePosmatrac_007 wrote:
Da li moze doci do ozbiljnog ostecenja nekog dijela u ovakvim situacijama?
- kabal1337
- Posts: 13448
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23572 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh evo da javim da je 3D printanje bilo uspjesno. Cak sta vise iznenadje sam preciznoscu kojom je isprintano, sto sam sublerom potvrdio.
Printao ih je ciko iz firme SNEA i tokom cijelog postupka bio je jako komunikativan i redovno mi javljao u kojoj je fazi izrade.
Izradjeni su od PCABS plastike otporne na visoke temperature, ako se neko odluci za ovu opciju neka unaprijed kaze da treba celicna baza na kojoj se printa.

Printao ih je ciko iz firme SNEA i tokom cijelog postupka bio je jako komunikativan i redovno mi javljao u kojoj je fazi izrade.
Izradjeni su od PCABS plastike otporne na visoke temperature, ako se neko odluci za ovu opciju neka unaprijed kaze da treba celicna baza na kojoj se printa.

-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23573 Re: Pitamo Mehanicare ?
I koliko uopste kosta? Ako znas normalnu cijenu, ne jaransku ako si takvu dobio 
- kabal1337
- Posts: 13448
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23574 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cijena ti ide prema utrosenom materijalu gramazi. Mene su moji izasli 28 KM s tim da moras sam obezbjediti 3D crtez/ model sa vec unesenim dimenzijama.Throttle wrote:I koliko uopste kosta? Ako znas normalnu cijenu, ne jaransku ako si takvu dobio
25 KM bi me izaslo da sam narucio sa ebay-a od istog materijala.
A kod tokara mislim da se cijena krece 40-50 KM od aluminija.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23575 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa nije ni skupo, obzirom da dobijes skoro pa odmah. Nisam imao predstavu jel 5-50-500KM to 3d printanje

