Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: Vazda je bolje biti seljak nego seljačina.
:thumbup:
takoe bolje vozat truhlu dvicu nego truhlog stojadina :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma nije to nista lose, recimo dosta auta ima 4x100 raspon a razlicite centralne. Ne vrijedi se peglat ako su neke jeftine felge al ako je nesto rijetko sto da ne.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Jel ovo cijena za komplet il po komadu :mrgreen:
Il je preskupo il prejeftino haha
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Piece/komad :lol:

Jbga trkace felUge :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Da kupim moram prodat auto a onda mi ne trebaju :mrgreen: nas'o sam ja sebi neke bebees sedamnaje, cekam da mi lik odgovori pa da idem po njih :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ma i bebes skup,meni se svidŽa LM model :lol: :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ove, sa i500 vektre, tvornički dolazile

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#23559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma ovo je fotošop. Opel, a nije truho, nemre bit da je normalna slika....
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup:

super joj stoje,samo su im gadni ovi peraci farova,kao i na G astri :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

drug_profi wrote:Ma ovo je fotošop. Opel, a nije truho, nemre bit da je normalna slika....
Ma njih naslikaju dok su novi, dok korozija nije napala :mrgreen:
amar1994 wrote::thumbup:

super joj stoje,samo su im gadni ovi peraci farova,kao i na G astri :D
Kod mene su u boji auta, da su crni ofarb'o bi :mrgreen:
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Acutator assy part number 13471-54LA0.
Za koji vrag ovo sluzi?
Suzuki sx4 benzin.
https://ibb.co/dc6HT4L
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#23563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ridjobrki »

amar1994 wrote:mescine da je to "cudesni" OM mercedes derivat :roll:

mozda odgovara sa nekog mercedesa :?
Nema potrebe, našao sam zamjensku za 250 KM u Avantiju što mi je totalno prihvatljiva cijena.
A jeste Mercedesov motor, to je dijete iz onog Daimler-Chrysler braka. :)
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#23564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

Hoče kčerka da kupuje auto pa ne zna za koji motor da se odluči
Znam da su ove prve A klase bezveze bile
A ove se ko popravile

Mercedes A160 CDI (5.600 KM)
https://www.olx.ba/r/34537330/3363
.
E sad ima sa 60 kw 80 kw i 100 kw
Imate li iskustva sa ovim A klasama
Hvala
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#23565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corsa »

Sve je to isti motor, samo različita snaga. Koji god da uzme neće pogriješiti. Naravno, najjači je najbolji. :)
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#23566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sime_cipol »

Jesu propali ovi Mercedesi sa cijenom :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

nije bez razloga,al da je auto prostran to jeste :)
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#23568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Pozdrav,
Nedavno sam mijenjao set kvacila, golf 4 je u pitanju,81kw.
I danas mi se, ne znam ni sam kako, dva puta desila situacija koja mi se nepamtim kada desila, u prvoj brzini pustim naglo kvacilo misleci da je u leru. Auto naravno poskoci i ugasi se :-)
Da li moze doci do ozbiljnog ostecenja nekog dijela u ovakvim situacijama?
Unaprijed hvala na odgovoru.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#23569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

Posmatrac_007 wrote:Pozdrav,
Nedavno sam mijenjao set kvacila, golf 4 je u pitanju,81kw.
I danas mi se, ne znam ni sam kako, dva puta desila situacija koja mi se nepamtim kada desila, u prvoj brzini pustim naglo kvacilo misleci da je u leru. Auto naravno poskoci i ugasi se :-)
Da li moze doci do ozbiljnog ostecenja nekog dijela u ovakvim situacijama?
Unaprijed hvala na odgovoru.
nemam pojma ali bi mi zena do sad sva auta sahranila da se stq kvari
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#23570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma jedino ako je nesto vec otislo u q. pa da mu dohakas do kraja. Ali na ispravnom i odrzavanom autu tesko da ce se tako sta shebat.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Posmatrac_007 wrote:
Da li moze doci do ozbiljnog ostecenja nekog dijela u ovakvim situacijama?
ne moze
User avatar
kabal1337
Posts: 13448
Joined: 11/02/2012 21:08

#23572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Eh evo da javim da je 3D printanje bilo uspjesno. Cak sta vise iznenadje sam preciznoscu kojom je isprintano, sto sam sublerom potvrdio.
Printao ih je ciko iz firme SNEA i tokom cijelog postupka bio je jako komunikativan i redovno mi javljao u kojoj je fazi izrade.
Izradjeni su od PCABS plastike otporne na visoke temperature, ako se neko odluci za ovu opciju neka unaprijed kaze da treba celicna baza na kojoj se printa.

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

I koliko uopste kosta? Ako znas normalnu cijenu, ne jaransku ako si takvu dobio :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13448
Joined: 11/02/2012 21:08

#23574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Throttle wrote:I koliko uopste kosta? Ako znas normalnu cijenu, ne jaransku ako si takvu dobio :mrgreen:
Cijena ti ide prema utrosenom materijalu gramazi. Mene su moji izasli 28 KM s tim da moras sam obezbjediti 3D crtez/ model sa vec unesenim dimenzijama.
25 KM bi me izaslo da sam narucio sa ebay-a od istog materijala.
A kod tokara mislim da se cijena krece 40-50 KM od aluminija.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa nije ni skupo, obzirom da dobijes skoro pa odmah. Nisam imao predstavu jel 5-50-500KM to 3d printanje
Post Reply