Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23526 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Popunis euro izvjestaj o nezgodi i maknes auta i onda ti osiguranje sere sto nema policijskog zapisnika :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23527 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote:Popunis euro izvjestaj o nezgodi i maknes auta i onda ti osiguranje sere sto nema policijskog zapisnika :mrgreen:
Ja mislim da je za osiguranje dovoljna policijska zabiljeska. Znaci, nazoves da samo prijavis udes. A europski popunis .
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23528 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

skafiskafsnjak wrote:
Throttle wrote:Popunis euro izvjestaj o nezgodi i maknes auta i onda ti osiguranje sere sto nema policijskog zapisnika :mrgreen:
Ja mislim da je za osiguranje dovoljna policijska zabiljeska. Znaci, nazoves da samo prijavis udes. A europski popunis .

Dovoljan je i euro zapisnik za osiguranje, jer sam par puta tako naplatio osiguranje jer su me udarili i krivi su bili.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#23529 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja sam isto zavrsio sa europskim i naplatio oko 600 u roku 10-tak dana.
mega_mashcine
Posts: 1439
Joined: 01/05/2013 12:21

#23530 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mega_mashcine »

Nervira me kad na izlazu sa autoputa u Sarajevu kada je gužva i kolona auta u desnoj traci, a onda pametnjakovićima mrsko čekati u desnoj nego se lijevom uključe u kružni tok, i onda izlaze na prvi izlaz prema Boljakovu. Još uz to ljudi koji trebaju na drugi ili treći izlaz, ne mogu od njih proći.
Još me više nervira što iste takve raja iz vanjske trake u kružnom propušta da se isključe na prvom izlazu. Ja kad upratim takvog samo se priljubim ovom ispred i ne puštam ga..
Jedno jutro prošle sedmice sam tako jednog upratio, keddy neki, 'TR JABUKA' mu piše na autu, vozač ispred mene ga nije pustio, a ja se uz njega priljubio i gledam pravo, čujem ja neko svira, ali ne bendam, samo nastavim, i pratim na retrovizoru, da li će ga vozač iza mene pustiti, neki stariji čiča, ni on ga nije pustio, a lola iz kedija udario po sireni i psuje, još otvorio vrata, haman izašao da se bije :lol: :lol: da ga još jedan nije pustio, vjerujem da bi izašao.. :lol: :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#23531 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Laplace wrote:
kakaljin wrote:Evo upravo gledam tzv, sudar u titovoj ulici, i auta su se samo dotakla, nema stete ni na jednom, ali oni stoje i prave guzvu i cekaju policiju, umjesto da popune euro zapisnk i od osiguranja naplate ako ima stete a nema. Ali ne bolje je guzvu stvarati i nervirati ostale vozace koje zure na posao i rade. Da ova dvojica rade i da su u poslu ovo bi odmah zvrsili kao sto sam napisao jer rade i moraju na posao jer nema stete i auta se mogu kretati, ali izgleda da ne rade vec se samo vozaju pa mogu cekati evo skoro 45 minuta cekaju.
To se fino naplati izlazak policijske patrole, uviđaj i sačinjavanje zapisnika, sve po tarifi (kao u nekim zemljama, bar kako sam čuo, kada se ustanovi da dolazak patrole nije bio neophodan).
Ja sam cula da se u Tuzli tj TK naplacuje to 300KM ako su gluposti neke
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23532 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

mega_mashcine wrote:Nervira me kad na izlazu sa autoputa u Sarajevu kada je gužva i kolona auta u desnoj traci, a onda pametnjakovićima mrsko čekati u desnoj nego se lijevom uključe u kružni tok, i onda izlaze na prvi izlaz prema Boljakovu. Još uz to ljudi koji trebaju na drugi ili treći izlaz, ne mogu od njih proći.
Još me više nervira što iste takve raja iz vanjske trake u kružnom propušta da se isključe na prvom izlazu. Ja kad upratim takvog samo se priljubim ovom ispred i ne puštam ga..
Jedno jutro prošle sedmice sam tako jednog upratio, keddy neki, 'TR JABUKA' mu piše na autu, vozač ispred mene ga nije pustio, a ja se uz njega priljubio i gledam pravo, čujem ja neko svira, ali ne bendam, samo nastavim, i pratim na retrovizoru, da li će ga vozač iza mene pustiti, neki stariji čiča, ni on ga nije pustio, a lola iz kedija udario po sireni i psuje, još otvorio vrata, haman izašao da se bije :lol: :lol: da ga još jedan nije pustio, vjerujem da bi izašao.. :lol: :lol:
Ja se okrenem prema njemu i nasmijem se. Jest da cu fasovat jednom al mi nesto cejf :lol:
Neki dan se lik s audijem pokusava na silu uvalit iz jednosmjerne, zaobilazi nekog starog passata i uvaljuje cosak. Zagradim ga i pustim ovog s passatom a njemu mahnem glavom da ne moze. Jos ga par auta nije pustilo, vidim cupa kosu. Meni toplo oko srca :lol:
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#23533 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by alipasijaner »

U 90% slucajeva pustim ljude da se uvale osim na semaforu koji s Grbavice ide prema Vracama, tu jedino pustim hitnu i vatrogasce, jednostavno mi je protiv principa da pustim nekog ko bezobrazno zaobidje kolonu od 30 auta koja cekaju na semaforu. Tako mi baja svira da ga pustim i grana rukama otvorim prozor i pitam sta je bilo, pita hoces li me pustiti?!? pitam ga zasto da te pustim sta je bilo? On odgovarazato sto bih ja pustio tebe.. kazem me eto ja tebe necu da pustim, kaze opet ali ja bih tebe pustio, ali tebra ja tebe necu da pustim i gleda gleda i ljutito po gasu i ode cestom prema Grbavici.. a da nije gran'o rukama mozda bih ga i pustio..
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23534 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Throttle wrote:Jest da cu fasovat jednom al mi nesto cejf :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23535 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

U cemu je problem uci lijevom trakom u onaj kruzni u Brijescu i izaci na prvi izlaz prema Boljakovom? Ne krsis nikakvo pravilo, bolje nego da citavim onim dijelom autoputa bude kolona u jednoj traci. 99% auta koji silaze tu na autoputa ide prema B. Potoku. Problem lezi u onom semaforu koji pravi blokadu par puta dnevno, a kad ga iskljuce sve odlicno funkcionise.

Ako sam u desnoj traci, pustim da se ukljuci neko, ako sam u lijevoj lagano zmigavac i nikad ne prodju vise od 3 auta, a da me neko ne pusti.
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23536 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

alipasijaner wrote:U 90% slucajeva pustim ljude da se uvale osim na semaforu koji s Grbavice ide prema Vracama, tu jedino pustim hitnu i vatrogasce, jednostavno mi je protiv principa da pustim nekog ko bezobrazno zaobidje kolonu od 30 auta koja cekaju na semaforu. Tako mi baja svira da ga pustim i grana rukama otvorim prozor i pitam sta je bilo, pita hoces li me pustiti?!? pitam ga zasto da te pustim sta je bilo? On odgovarazato sto bih ja pustio tebe.. kazem me eto ja tebe necu da pustim, kaze opet ali ja bih tebe pustio, ali tebra ja tebe necu da pustim i gleda gleda i ljutito po gasu i ode cestom prema Grbavici.. a da nije gran'o rukama mozda bih ga i pustio..

Tu je najveci problem napravio vijecnik opstine novo sarajevo koji zivi tu koji je isposlovo jednosmjernu radnicku iz pravca Dervisa Numica Prema Splitskoj. Umjesto da je uradio obrniti smjer, a napravio je veliku guzvu prema vracama.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23537 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

kakaljin wrote:

Tu je najveci problem napravio vijecnik opstine novo sarajevo koji zivi tu koji je isposlovo jednosmjernu radnicku iz pravca Dervisa Numica Prema Splitskoj. Umjesto da je uradio obrniti smjer, a napravio je veliku guzvu prema vracama.
Koji mu je interes, manja buka ispod prozora u hanume mu i njega?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#23538 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

Industrialyzer wrote:U cemu je problem uci lijevom trakom u onaj kruzni u Brijescu i izaci na prvi izlaz prema Boljakovom? Ne krsis nikakvo pravilo, bolje nego da citavim onim dijelom autoputa bude kolona u jednoj traci. 99% auta koji silaze tu na autoputa ide prema B. Potoku. Problem lezi u onom semaforu koji pravi blokadu par puta dnevno, a kad ga iskljuce sve odlicno funkcionise.

Ako sam u desnoj traci, pustim da se ukljuci neko, ako sam u lijevoj lagano zmigavac i nikad ne prodju vise od 3 auta, a da me neko ne pusti.
2 trake se isključuju u 1, i iz unutrašnje je puna linija, tj ne smije se preći, to je problem.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23539 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Prekjucer se nesto vozao na skuteru i normalno je da cu se u guzvi na semaforu, ako mogu, provuci pored auta do samog semafora. Ne mogu da razumijem debile koji , dok je crveno, vagaju i natezu auta na kvacilu, pokusavaju da me "zatvore" (samim time i mogucnost da me udare) da se ja kao ne uvalim ispred njih, a skuter od 250 ccm je brzi u startu od njegovog auta haman kakav god da je????? WTF sta je smisao tog "manevra" osim debilizma i pasjaluka????
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#23540 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ne znam, ja gledam da ostavim prostor skuteru, čisto da me ne zagrebe, ili se pomaknem ako mogu da on prođe.
Međutim često ti skuteri ispred mene smetaju. Mozda i starta brze, ali nakon 2 sekunde vec on mene usporava, tako da lično ne volim kad mi se namontira neko ispred jer će po marfijevom zakonu garant biti pravnik kojem se ne zuri nigdje. Obično se uspijem prestrojiti i proći dalje.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23541 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Ja sam sa 50 kubika brzi na startu od vecine pravnika u saobracaju. :lol:
Ali postoji jedna sorta vozaca koja ima neodoljivu zelju da se trka sa skuterom, koji opletu po gasu kad im se priblizis.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23542 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

drug_profi wrote:Ne znam, ja gledam da ostavim prostor skuteru, čisto da me ne zagrebe, ili se pomaknem ako mogu da on prođe.
Međutim često ti skuteri ispred mene smetaju. Mozda i starta brze, ali nakon 2 sekunde vec on mene usporava, tako da lično ne volim kad mi se namontira neko ispred jer će po marfijevom zakonu garant biti pravnik kojem se ne zuri nigdje. Obično se uspijem prestrojiti i proći dalje.
Namjerno sam napisao da se radi o skuteru od 250 ccm koji te ne moze usporavati.
Da je kakav slabiji d 49 ccm, radio bih istu stvar stim sto bih gledao da sam uvijek u krajnjoj desnoj, bez obzira na to sto me ni do 1/2 udaljenosti izmdju 2 semafora ne bi stigao, jer sta je inace svrha skutera, ako cu ga voziti kao auto i ne probijati se lakse kroz guzvu???
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23543 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

tempuser wrote:Prekjucer se nesto vozao na skuteru i normalno je da cu se u guzvi na semaforu, ako mogu, provuci pored auta do samog semafora. Ne mogu da razumijem debile koji , dok je crveno, vagaju i natezu auta na kvacilu, pokusavaju da me "zatvore" (samim time i mogucnost da me udare) da se ja kao ne uvalim ispred njih, a skuter od 250 ccm je brzi u startu od njegovog auta haman kakav god da je????? WTF sta je smisao tog "manevra" osim debilizma i pasjaluka????
Debilizam klasicni,

ja kada god vozim pogotovo kada stajem na semafor uvijek se pomjerim do desne linije trake da bi sa lijeve strane ostavio prostor za skute/motor da moze lakse proci. jer svakako ce me uzeti a i lakse ce on proci jer je rizican ucesnik i malo fali da padne.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23544 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Industrialyzer wrote:U cemu je problem uci lijevom trakom u onaj kruzni u Brijescu i izaci na prvi izlaz prema Boljakovom? Ne krsis nikakvo pravilo, bolje nego da citavim onim dijelom autoputa bude kolona u jednoj traci. 99% auta koji silaze tu na autoputa ide prema B. Potoku. Problem lezi u onom semaforu koji pravi blokadu par puta dnevno, a kad ga iskljuce sve odlicno funkcionise.

Ako sam u desnoj traci, pustim da se ukljuci neko, ako sam u lijevoj lagano zmigavac i nikad ne prodju vise od 3 auta, a da me neko ne pusti.
pogledaj bolje i vidjet ćeš da je puna linija u velikom dijelu gdje bi se taj iz lijeve trebao prestrojiti u desnu - isključnu traku...

Image
passat je okasnio :mrgreen:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23545 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Jeste ako cekas skroz tu, ukljucis se u kruzni i odmah zmigavac i dok je isprekidane ukljucit ces se sigurno. Poenta je izbjeci kolonu u desnoj traci koja ide dobrim dijelom auto puta :mrgreen: I sad ja nerviram ljude jer sam vozio lijevom trakom, po pravilu usao u kruzni i dao zmigavac, ukljucio se u vanjsku traku kruznog i izasao?! Radis sve isto kao i oni sto dolaze iz pravca Rajlovca
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23546 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Industrialyzer wrote:Jeste ako cekas skroz tu, ukljucis se u kruzni i odmah zmigavac i dok je isprekidane ukljucit ces se sigurno. Poenta je izbjeci kolonu u desnoj traci koja ide dobrim dijelom auto puta :mrgreen: I sad ja nerviram ljude jer sam vozio lijevom trakom, po pravilu usao u kruzni i dao zmigavac, ukljucio se u vanjsku traku kruznog i izasao?! Radis sve isto kao i oni sto dolaze iz pravca Rajlovca
U sustini nisi ti nista prekrsio time, ali si dijelom mozda blokirao nekog ko ce izlaziti na 2,3 izlaz pa je mogao koristiti tu unutrasnju traku, dok ti cekas da se neko smiluje da te pusti
Mislim prvi sam koji cesto pusti nekoga u saobracaju jer mislim da je fer i ispravno da bi se tako i guzve smanjile, ali u ovon slucaju kao da si toplu vodu izmislio da predje skolu od 20 auta i uguras se. Koliko znam niko od njih te nije duzan pustiti

I ono glavno, ako vec hocemo postovati oravila keuznog toka, onda se vanjska koristi za orvi prvi izlaz, unutrasnja za ostale
User avatar
bude
Posts: 1099
Joined: 10/11/2008 13:26

#23547 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bude »

los ti je ovo primjer jer samo jedna traka u koju se iskljucuje, ako pogledas na drugu stranu na iskljucenje prema AP vidjeces da nema pune linije jer su tamo dvije trake, koji bi inace smisao bio dviju traka ako se ne mozes iskljuciti u obje
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23548 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

bude wrote:los ti je ovo primjer jer samo jedna traka u koju se iskljucuje, ako pogledas na drugu stranu na iskljucenje prema AP vidjeces da nema pune linije jer su tamo dvije trake, koji bi inace smisao bio dviju traka ako se ne mozes iskljuciti u obje
Ovdje je puna jer je jedna iskljucna kao sto kazes, jer iz unutrasnje se prestrojis u vanjsku ako zelis se iskljuciti gdje je jedna isklucna.

ali ovdje se moze vidjeti da ako ces odmah na prvi izlaz izaci nema potrebe da se ide u unutrasnju
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23549 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Jedva skontah da je ovo kod nas kruzni na slici. Nisam znao da izgleda ovako moderno i uredjeno.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#23550 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ovaj kruzni je potpuno izgubio smisao radi idiotskog semafora u Boljakovom, plus skretanje ulijevo koje dodatno pravi guzve. Sve to treba ukinuti.
Mozes skrenuti iz pravca grada desno u naselje, iz naselja desno na kruzni i zdra'o.
Post Reply