Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23526 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ima se narucit, ali i sam znas valja cekati. Bi da rijesim to kroz ovih par dana. Evo vec gledam tezine guma a ne glupe prstenove
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23527 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma naruci aluminijske prstrnove original,stos se zajebavat,ja mislim da vrijedi cekat 
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23528 Re: Pitamo Mehanicare ?
Davno nekad sam kupovao felge u Safeta zajke kod jednog vulkanizera i trebali mi prstenovi. Taj mi je dao broj nekog covjeka koji mi je uradio po mjeri. Nazalost nemam vise kontakt. Ako ti nije daleko provozaj se do njeg i pitaj broj. Vulkanizerska radnja poslije semafora sa desne strane, iduci prema autoputu, vani bude izlozeno raznih modela felgi.kabal1337 wrote:Ma ima se narucit, ali i sam znas valja cekati. Bi da rijesim to kroz ovih par dana. Evo vec gledam tezine guma a ne glupe prstenove
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23529 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa za početak napišeš unutrašnji i vanjski fi
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23530 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iskreno ne pada mi na pamet da za prstenove dajem 100+ KM jer su brendirani, i jos da cekam. A iste takve od istog materijala mogu napraviti kod nas. Pa nisam mutav imam i ja subler i znanje da nacrtam u CAD-u. kad za iste pare isti dio, iste kvalitete za 50 KM mogu platiti da mi se napravi.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23531 Re: Pitamo Mehanicare ?
BBS 4kom 50$
VOLK 4kom 20$
aluminijski i jedni i drugi,joj lopinasa
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23532 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni treba za OZ
Pa jesu, platit ces 90 KM prstenove + shipping
Volk Ok
Nadam se sa ce mi uspjet ovi da naprave do sutra prstenove, ako ne zato trazim tokara.
75 mm, svi imaju do max 73.1 mm
Pa jesu, platit ces 90 KM prstenove + shipping
Volk Ok
Nadam se sa ce mi uspjet ovi da naprave do sutra prstenove, ako ne zato trazim tokara.
75 mm, svi imaju do max 73.1 mm
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23533 Re: Pitamo Mehanicare ?
zar nemaju oni u robotu?kabal1337 wrote:Moze li neko preporuciti tokara za izradu prstenova za felge? Nisam nikako mogao naci kod nas da kupim, a ovi sto mi trebaju sa 3D printerom da naprave imaju poteskoca...
Sarajevo...
od dobrih tokara imas veplast na kosevskom(muhameda hadzijahica) ili str metalac (bare kod stupa mislim da je br. 101. )
napravi od pa6 plastike,ne trebaju ti aluminijski.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23534 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema xenon, nema maja, nema tsc. Svi sto imaju max je 73.1 mm a meni treba 75mm vanjski tj redukcija sa 75mm
Rekao sam ovima, da mi naprave od PCABS otporne plastike ma toplotu
Rekao sam ovima, da mi naprave od PCABS otporne plastike ma toplotu
Last edited by kabal1337 on 14/10/2019 17:56, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23535 Re: Pitamo Mehanicare ?
mojne na rende kora...UmaX wrote:Ja bih ti jedino preporucio da ne koristis te prstenove, kupi prave felge. Znam da nisi to htio cut, al eto...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23536 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne znam kako se zove ona radnja na glavnoj ulici kad ides od ilidze prema stupu poslije petrol pumpe,ima raznih felgi u izlogu ,kod njega je bilo i sarafa i prstenova raznih,nazovi sutra pa pitaj.kabal1337 wrote:Nema xenon, nema maja, nema tsc. Svi sto imaju max je 73.1 mm a meni treba 75mm vanjski tj redukcija sa 75mm
Rekao sam ovima, da mi naprave od PCABS otporne plastike ma toplotu
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23537 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sava trgovina
na njih sam potpuno zaboravio. Hvala ti, ako ovo ne uspije onda kod tokara sto si preporucio
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23538 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije sava ,nema kod njih prstenova ,ovo je prije one velike samousluzne praonice stopwash jel se zove gumi market ta firma ili tako nesto,valjda neko zna tacno.kabal1337 wrote:Sava trgovinana njih sam potpuno zaboravio. Hvala ti, ako ovo ne uspije onda kod tokara sto si preporucio
- mist
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2011 19:02
- Location: tu iza coska
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23540 Re: Pitamo Mehanicare ?
jeste to je to 
- B6Redhell
- Posts: 7818
- Joined: 25/12/2010 04:56
#23541 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam ja plasticnih nekih bruka. 57.1 do 74 ili 72. Da si blize da ih poklonim. Nikad nisam koristio aluminijske. Plasticne super centrirale. Jos ako ima lufta. Izolir trakom sloj predjes 
Edit; sad vidjoh tebi treba 75mm. Sretno s nabavkom
Edit; sad vidjoh tebi treba 75mm. Sretno s nabavkom
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23542 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidjet cemo sutra ako uspiju ovi da isprintaju, pa cu uslikati kako je ispalo.
-
Naslovnica
- Posts: 35467
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23543 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čemu služe ovi prstenovi dedinog vam rahmeta?!
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23544 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je rupa na felgi veća od glavčine, nabaciš prsten i centriraš felgu i felga se opet nasloni na glavčinu
Neki voze i bez toga al onda šarafi drže felge u potpunosti
Desi se kad kupiš felge od drugog auta s istim rasponom
Ako je manja rupa na felgi onda neki skidaju kod tokara ako se ima dovoljno mesa
Neki voze i bez toga al onda šarafi drže felge u potpunosti
Desi se kad kupiš felge od drugog auta s istim rasponom
Ako je manja rupa na felgi onda neki skidaju kod tokara ako se ima dovoljno mesa
-
Naslovnica
- Posts: 35467
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23548 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja sam vazda uzimao sve po dimenzijama koje fabrika ka'e.
Nikakva odstupanja nisu dozvoljena.
Nikakva odstupanja nisu dozvoljena.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23549 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja uvijek neke siroke sa malim offsetom koje ne pasu jer sam ćuner i seljak 
-
Naslovnica
- Posts: 35467
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23550 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vazda je bolje biti seljak nego seljačina.bitanga_sa_otesa wrote:ja uvijek neke siroke sa malim offsetom koje ne pasu jer sam ćuner i seljak

