Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23526 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ma ima se narucit, ali i sam znas valja cekati. Bi da rijesim to kroz ovih par dana. Evo vec gledam tezine guma a ne glupe prstenove
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23527 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ma naruci aluminijske prstrnove original,stos se zajebavat,ja mislim da vrijedi cekat :)
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

kabal1337 wrote:Ma ima se narucit, ali i sam znas valja cekati. Bi da rijesim to kroz ovih par dana. Evo vec gledam tezine guma a ne glupe prstenove
Davno nekad sam kupovao felge u Safeta zajke kod jednog vulkanizera i trebali mi prstenovi. Taj mi je dao broj nekog covjeka koji mi je uradio po mjeri. Nazalost nemam vise kontakt. Ako ti nije daleko provozaj se do njeg i pitaj broj. Vulkanizerska radnja poslije semafora sa desne strane, iduci prema autoputu, vani bude izlozeno raznih modela felgi.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa za početak napišeš unutrašnji i vanjski fi
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Iskreno ne pada mi na pamet da za prstenove dajem 100+ KM jer su brendirani, i jos da cekam. A iste takve od istog materijala mogu napraviti kod nas. Pa nisam mutav imam i ja subler i znanje da nacrtam u CAD-u. kad za iste pare isti dio, iste kvalitete za 50 KM mogu platiti da mi se napravi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup:

BBS 4kom 50$
VOLK 4kom 20$

aluminijski i jedni i drugi,joj lopinasa :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Meni treba za OZ
Pa jesu, platit ces 90 KM prstenove + shipping
Volk Ok
Nadam se sa ce mi uspjet ovi da naprave do sutra prstenove, ako ne zato trazim tokara.
75 mm, svi imaju do max 73.1 mm
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23533 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kabal1337 wrote:Moze li neko preporuciti tokara za izradu prstenova za felge? Nisam nikako mogao naci kod nas da kupim, a ovi sto mi trebaju sa 3D printerom da naprave imaju poteskoca...
Sarajevo...
zar nemaju oni u robotu?
od dobrih tokara imas veplast na kosevskom(muhameda hadzijahica) ili str metalac (bare kod stupa mislim da je br. 101. )
napravi od pa6 plastike,ne trebaju ti aluminijski.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Nema xenon, nema maja, nema tsc. Svi sto imaju max je 73.1 mm a meni treba 75mm vanjski tj redukcija sa 75mm
Rekao sam ovima, da mi naprave od PCABS otporne plastike ma toplotu
Last edited by kabal1337 on 14/10/2019 17:56, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

UmaX wrote:Ja bih ti jedino preporucio da ne koristis te prstenove, kupi prave felge. Znam da nisi to htio cut, al eto...
mojne na rende kora...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kabal1337 wrote:Nema xenon, nema maja, nema tsc. Svi sto imaju max je 73.1 mm a meni treba 75mm vanjski tj redukcija sa 75mm
Rekao sam ovima, da mi naprave od PCABS otporne plastike ma toplotu
ne znam kako se zove ona radnja na glavnoj ulici kad ides od ilidze prema stupu poslije petrol pumpe,ima raznih felgi u izlogu ,kod njega je bilo i sarafa i prstenova raznih,nazovi sutra pa pitaj.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23537 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Sava trgovina :thumbup: na njih sam potpuno zaboravio. Hvala ti, ako ovo ne uspije onda kod tokara sto si preporucio
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23538 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kabal1337 wrote:Sava trgovina :thumbup: na njih sam potpuno zaboravio. Hvala ti, ako ovo ne uspije onda kod tokara sto si preporucio
nije sava ,nema kod njih prstenova ,ovo je prije one velike samousluzne praonice stopwash jel se zove gumi market ta firma ili tako nesto,valjda neko zna tacno.
User avatar
mist
Posts: 2187
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#23539 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mist »

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23540 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jeste to je to :thumbup:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#23541 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Imam ja plasticnih nekih bruka. 57.1 do 74 ili 72. Da si blize da ih poklonim. Nikad nisam koristio aluminijske. Plasticne super centrirale. Jos ako ima lufta. Izolir trakom sloj predjes :lol:

Edit; sad vidjoh tebi treba 75mm. Sretno s nabavkom
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23542 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Vidjet cemo sutra ako uspiju ovi da isprintaju, pa cu uslikati kako je ispalo.
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#23543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Čemu služe ovi prstenovi dedinog vam rahmeta?!
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23544 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ako je rupa na felgi veća od glavčine, nabaciš prsten i centriraš felgu i felga se opet nasloni na glavčinu
Neki voze i bez toga al onda šarafi drže felge u potpunosti
Desi se kad kupiš felge od drugog auta s istim rasponom
Ako je manja rupa na felgi onda neki skidaju kod tokara ako se ima dovoljno mesa
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23545 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Image
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#23546 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Hvala!
:thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Cuning
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#23548 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ma ja sam vazda uzimao sve po dimenzijama koje fabrika ka'e.
Nikakva odstupanja nisu dozvoljena.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23549 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja uvijek neke siroke sa malim offsetom koje ne pasu jer sam ćuner i seljak :-D
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#23550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote:ja uvijek neke siroke sa malim offsetom koje ne pasu jer sam ćuner i seljak :-D
Vazda je bolje biti seljak nego seljačina.
:thumbup:
Post Reply