FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#23526 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

eto'o je bio u pelenama kada je madrid zadnji put osvoji lp.
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#23527 Re: FC Barcelona

Post by dinty2 »

,,cuj porediti iniestu sa zidanom presmijesno,, :-) itekako se mogu porediti, cak mislim da ga je andres nadmasio. zlatne lopte ni zidane ne bi dobio da je igrao u messijevoj generaciji.
ali kada kaze presmijesno :lol: neko bi rekao da je spanac amater u odnosu na francuza.,, statistika opet nista ne znaci i to bi svakom trebalo biti jasno.
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#23528 Re: FC Barcelona

Post by DonVito »

Kao kad bi poredili D10S vs Messi...
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#23529 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Messi je prekucao D10Sa odavno....prekucano gradivo
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#23530 Re: FC Barcelona

Post by dinty2 »

DonVito wrote:Kao kad bi poredili D10S vs Messi...
lea vise ne treba porediti ni sa jednim igracem, momak je sa svojih 25 godina vec najbolji u historiji a koliko tek ima godina ozibljnog fudbala i koliko moze nadmasiti ostale je nesto nenormalno.
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#23531 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

A porediti Maradonu i Messija je glupo... :-)
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#23532 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Image

Dominator....gledaj šta ih je dobio :D ...morat ce poceti prodavati, jer nema ih gdje više staviti :P
+ dvije titule LP, što je za Maradonu bila viša matematika
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#23533 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Nije novopecena nagrada....ima i Maradona jednu, ali nema četiri kao Messi jbg :-) :razz: zna se ko je otac fudbala....jedini koji ima 4.

Pa imaju i Navas ili Cazorla titule prvaka svijeta i evrope, pa ih niko ozbiljan ne racuna kao najvece igrace svih vremena...to je sve privid.

Bitne su individualne nagrade, a ne timske.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#23534 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

Ako Messi osvoji SP sa Argentinom, priznajem mu da je bolji od Maradone... nema opravdanja, i Diego je igrao sa ekipom statista :D

Iniesta je blizu Zidanea, ono što ih razdvaja je šut koji Iniesta nema i to neko liderstvo na terenu... doduše to se od Inieste nije ni tražilo. BTW, one statistike ništa ne valjaju... Zizou je osvojio samo jednu Ligu.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#23535 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#23536 Re: FC Barcelona

Post by ascari »

Ima li kakvih detalja ovog ugovora sa Panasonicom?
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#23537 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

ultima_palabra wrote:Ako Messi osvoji SP sa Argentinom, priznajem mu da je bolji od Maradone... nema opravdanja, i Diego je igrao sa ekipom statista :D
Misliš na LP? :oops:

Look at this, look at this and laugh:

Image
505sCrtom wrote:
:lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#23538 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

Pa jača ekipa nego ova:
GK 18 Nery Pumpido
SW 5 José Luis Brown
CB 9 José Cuciuffo
CB 19 Oscar Ruggeri
DM 2 Sergio Batista
RM 14 Ricardo Giusti
CM 7 Jorge Burruchaga
CM 12 Héctor Enrique
LM 16 Julio Olarticoechea
SS 10 Diego Maradona (c)
CF 11 Jorge Valdano
A šta reći za ovu koja je igrala finale:
GK 12 Sergio Goycochea
SW 20 Juan Simón
CB 18 José Serrizuela
CB 19 Oscar Ruggeri
DM 13 Néstor Lorenzo
RM 4 José Basualdo
CM 7 Jorge Burruchaga
CM 21 Pedro Troglio
LM 17 Roberto Sensini
SS 10 Diego Maradona (c)
CF 9 Gustavo Dezotti
Doduše, Bilardo je svjetlosnim godinama ispred Diega kao trenera :D
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#23539 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

Jest, ali Argentina danas je tu negdje kad uporediš sa snagom ostalih velikih reprezentacija (u nekim segmentima su trenutno znatno ispod, poput odbrane i dijela veznog reda) tako da na velikim utakmicama taktika najčešće presudi, nema tu drastičnog roster jaza. Jel to Argentina imala 2010. bolji roster od Njemačke, Španije, Holandije ili Brazila? Al postavka je još jača. Pogledaj samo prirodne pozicije Maxija i Di Marije, u vrhu tri defanzivna šetača i dva stopera u ulozi bekova. I narkoman gleda kako ih Krauti gaze na sredini i onda spektakl sa Tevezom i Pastoreom pred kraj.

Nego, Maradonini izleti u EC? Jel do sastava ili? :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#23540 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

Imali su bolji roster od svih ekipa osim Španije. Za postavku se sve slažem... sjećam se kako sam 3-4 dana pred tu utakmicu trubio kako Nijemci uzimaju a ljudi me gledali kao budalu :-D

Opet, imaš Copa Americu 2011, domaći teren i slabiju konkurenciju pa opet ćorak. Doduše, trener nije puno bolji.

Izleti u Evropi? Sve jasno, prvi put izvukli Madrid u 1.kolu, drugi put Maradona nije ni igrao jer su mu složili kaznu zbog koke :oops: Osvojili su kup UEFA koji tad nije bio puno slabiji od Kupa prvaka.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#23541 Re: FC Barcelona

Post by Entropio »

Rosell (president): "We want Thiago Silva, but the problem is not the transfer fee - PSG just doesn't want to negotiate."
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#23542 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

Entropio wrote:Rosell (president): "We want Thiago Silva, but the problem is not the transfer fee - PSG just doesn't want to negotiate."
preci ce on u barcelonu do kraja roka.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#23543 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

ultima_palabra wrote:Imali su bolji roster od svih ekipa osim Španije. Za postavku se sve slažem... sjećam se kako sam 3-4 dana pred tu utakmicu trubio kako Nijemci uzimaju a ljudi me gledali kao budalu :-D

Opet, imaš Copa Americu 2011, domaći teren i slabiju konkurenciju pa opet ćorak. Doduše, trener nije puno bolji.

Izleti u Evropi? Sve jasno, prvi put izvukli Madrid u 1.kolu, drugi put Maradona nije ni igrao jer su mu složili kaznu zbog koke :oops: Osvojili su kup UEFA koji tad nije bio puno slabiji od Kupa prvaka.
- Ne bi se složio za roster 2010. Ni odbrana ni vezni red im nisu bolji u usporedbi sa ostalim pobrojanima. Jedino su u napadu ostavljali ostale.

- Što se tiče Copa Americe, Batista ne da nije ništa bolji od Maradone, nego je pitanje kakve su njega narko strukture postavile na poziciju uopšte. :D Taj lik nikakvu referencu nije imao. Pogledaj bruku sa mladom selekcijom Arg koju je napravio ranije.

- Maradona je sa Napolijem igrao obje utakmice protiv Spartaka kad su ispali iz EC.

http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html

Nema opravdanja? Ili ima? Prejak bio Real i Spartak a Messi ispao od slabašne Njemačke? :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#23544 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

Dobro, igrao je on fizički možda, ali je u glavi raskrstio sa Italijom nakon SP 1990. Da ne smaramo ostale oko rostera 2010...

Ma vidi, ok je ispasti od Njemačke, pogotovo sa nekompetentnim trenerom, ali ne ostaviti nikakav utisak na prvenstvu na koje si došao u punoj formi kao najbolji na svijetu... to nije referenca za najvećeg svih vremena ;-)
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#23546 Re: FC Barcelona

Post by 5 0 5 »

Ugovor sezone.

Sergio B0SSquets 2018; buyout 150M

Image
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#23547 Re: FC Barcelona

Post by Zmijuga loma »

ultima_palabra wrote:Dobro, igrao je on fizički možda, ali je u glavi raskrstio sa Italijom nakon SP 1990. Da ne smaramo ostale oko rostera 2010...

Ma vidi, ok je ispasti od Njemačke, pogotovo sa nekompetentnim trenerom, ali ne ostaviti nikakav utisak na prvenstvu na koje si došao u punoj formi kao najbolji na svijetu... to nije referenca za najvećeg svih vremena ;-)
Maradoni se može progledati kroz prste i oprostiti što se drogirao i u glavi raskrstio sa Italijom pa nikad nije osvojio EC, a Messiju se ne može oprostiti što ima analfabete za trenere pa nikad nije prošao ozbiljnije protivnike. :-) Ne može Maradoni biti opravdanje što se drogirao i što je u glavi raskrstio sa Italijom. Njegova volja, njegov izbor.

Nije ostavio nikakav utisak na WC 2010? Sad već pretjeruješ. Učestvovao je kod sva 4 gola protiv Koreje, proglašen igračem utakmice protiv Grčke, asistirao Tevezu u osmini finala. Nije baš 'nikakav utisak' ako je do Njemačke odigrao sasvim dobro. Osim ako se vodiš nakaradnom logikom "nije zabio go=nije ostavio utisak" (po tome ni Maradona nije ostavio utisak u finalu '86 :roll: ).

Kad spominješ Copu 2011 (Messi asistirao 3 od ukupno 5 golova bijedne Arg) i WC 2010 kao ćorak, jesu li onda i WC 1982, WC 1990, WC 1994, Copa 1987 etc. ćorci za Maradonu?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#23548 Re: FC Barcelona

Post by Muhamed Đakmić »

Pa jesu, ali vidiš, kad imaš sa Argentinom osvojeno što Diego ima, onda su ti ćorci nebitni :D

I ne uključujem se u raspravu, Messi će vjerovatno ostati upamćen kao najbolji svih vremena što je po meni i pošteno.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#23549 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Vilanova:


- Pep je moj prijatej"
- " Ja sam bio taj kome je u New Yorku bila potrebna paznja i ko je bio sam"
- Znamo da je Cesc dobio dobre ponude ali mi je rekao da ostaje
- Sigurno dolazi jedan stoper
- Nije mii zao sto je Thiago otisao sa Guardiolom, Zao mi je sto je otisao iz Barcelone.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#23550 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

BUSQUETS 2018
Post Reply