Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Me_again wrote:
Zaboravio si na momenat umjetnickog dojma :D
nisam ba
Image
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#23502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote:
Al'din wrote: Imam obje opcije. Ispustim na karteru a iz kucista filtera isisam masinom.
ne znam sta isisavas? ako je poklopac kucista filtera prema gore kad izvuces filter svo ulje iz kucista sleti u karter,ako je poklopac sa strane ili prema dole sve izleti van..
Ne moras biti bas takav, sad kao nesto da raspravljamo...ostane malo ulja u kucistu uljnog filtera ja ja praktikujem da i to izvucem vakumom.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Opaaa,
bez kosti :lol:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Al'din wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
Al'din wrote: Imam obje opcije. Ispustim na karteru a iz kucista filtera isisam masinom.
ne znam sta isisavas? ako je poklopac kucista filtera prema gore kad izvuces filter svo ulje iz kucista sleti u karter,ako je poklopac sa strane ili prema dole sve izleti van..
Ne moras biti bas takav, sad kao nesto da raspravljamo...ostane malo ulja u kucistu uljnog filtera ja ja praktikujem da i to izvucem vakumom.
Ostane u motoru jos skoro pola litra svakako....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Al'din wrote:
Ne moras biti bas takav, sad kao nesto da raspravljamo...ostane malo ulja u kucistu uljnog filtera ja ja praktikujem da i to izvucem vakumom.
ne zamjeri,ja samo pitam ,jer prvi put cujem da to neko radi. kolicina tog ulja koja ostane je minorna...vise ostane u karteru i glavi a ne mozes ga izvuci...
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Neka ni meni niko ne zaaaaamjeri :lol:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#23507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote:
Al'din wrote:
Ne moras biti bas takav, sad kao nesto da raspravljamo...ostane malo ulja u kucistu uljnog filtera ja ja praktikujem da i to izvucem vakumom.
ne zamjeri,ja samo pitam ,jer prvi put cujem da to neko radi. kolicina tog ulja koja ostane je minorna...vise ostane u karteru i glavi a ne mozes ga izvuci...
Ne zamjeram, samo pitaj sta god te interesuje :D ja volim da izvlazim maksimalno
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#23508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Al'din wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
Al'din wrote:
Ne moras biti bas takav, sad kao nesto da raspravljamo...ostane malo ulja u kucistu uljnog filtera ja ja praktikujem da i to izvucem vakumom.
ne zamjeri,ja samo pitam ,jer prvi put cujem da to neko radi. kolicina tog ulja koja ostane je minorna...vise ostane u karteru i glavi a ne mozes ga izvuci...
Ne zamjeram, samo pitaj sta god te interesuje :D ja volim da izvlazim maksimalno
*izvlacim
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Al'din wrote:
Ne zamjeram, samo pitaj sta god te interesuje :D ja volim da izvlacim maksimalno
onda cu doci jedan dan da skines poklopce ventila i karter i izvuces maximalno ,glave su nagete u V rasporedu pa ostane vise od pola litra ulja :thumbup:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#23510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote:
Al'din wrote:
Ne zamjeram, samo pitaj sta god te interesuje :D ja volim da izvlacim maksimalno
onda cu doci jedan dan da skines poklopce ventila i karter i izvuces maximalno ,glave su nagete u V rasporedu pa ostane vise od pola litra ulja :thumbup:
Moze nije problem, mozete popiti kafu dok cekate :D placate ziralno ili?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Al'din wrote:
Moze nije problem, mozete popiti kafu dok cekate :D placate ziralno ili?
ne pijem kafu,al moze sokić,samo solarno placanje :thumbup:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#23512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

:thumbup:
bitanga_sa_otesa wrote:
Al'din wrote:
Moze nije problem, mozete popiti kafu dok cekate :D placate ziralno ili?
ne pijem kafu,al moze sokić,samo solarno placanje :thumbup:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#23513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zrakomlat »

bitanga_sa_otesa wrote:
Me_again wrote:
Zaboravio si na momenat umjetnickog dojma :D
nisam ba
Image
:lol:

radnim danima mehaničar, vikendom koktel majstor :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#23514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ridjobrki »

Ljudi, vrijedi li raditi reparaciju vodene pumpe?

Nova mi je 340 KM (zamjenska jer je originalna preko milje...) a ne znam da li da pokušam prvo reparaciju, isplati li se to i ima li se gdje čestito odraditi u Sarajevu i okolini. Hvala!
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#23515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Koji je auto u pitanju
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#23516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ridjobrki »

liaar wrote:Koji je auto u pitanju
Jeep Compass, 2.2 CRD (2013, 190,000 km)
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#23517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Kakva je to vodena pumpa????
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#23519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Za isto vozilo ali benzin 2.4...vodena pumpa Mopar sa dostavom 85 dolara.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mescine da je to "cudesni" OM mercedes derivat :roll:

mozda odgovara sa nekog mercedesa :?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

I za 2,0 dizela je jeftina, normalna pumpa, samo na ovom napravili neko ogromno kino
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Moze li neko preporuciti tokara za izradu prstenova za felge? Nisam nikako mogao naci kod nas da kupim, a ovi sto mi trebaju sa 3D printerom da naprave imaju poteskoca...
Sarajevo...
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#23523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Ja bih ti jedino preporucio da ne koristis te prstenove, kupi prave felge. Znam da nisi to htio cut, al eto...
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

UmaX wrote:Ja bih ti jedino preporucio da ne koristis te prstenove, kupi prave felge. Znam da nisi to htio cut, al eto...
Bravo, ti za kovane felge kazes da ih ne koristim. svaka cast, hvala na savjetu :thumbup:
U ostalom po cemu npr. Fabricke felga sa jednog proizvodjaca nije "prava" ako odgovara na drugo vozilo a treba samo prsten koji centrira?
Sta je sa istim proizvodjacem koji na jednom modelu ima razlicit promjer centralne rupe.
Mislim, bezveze ti komentar pravo.
Last edited by kabal1337 on 14/10/2019 17:14, edited 2 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol:

Ja kolko znam svaki bolji proizvodjac prodaje to uz cepove i matice kao dodatnu opremu,barem one japanske..original je original :thumbup:
Post Reply