čuj sad tek se otvara taj tunelneki wrote:Hrvati su otvorili autoput do petlje Vrgorac, a trenutno se gradi do petlje ploce i krak prema granici, ali tempo kojim to ide ne obecava skoro otvaranje. Izlaz za Makarsku je s ove strane najblizi u Ravci a od Ravce do Makarske imas jos 40ak km truckanja po jako losoj cesti preko Biokova. Takodje s nase strane od Capljine do Zvirovica bi se moralo ici 10ak km po lokalnoj cesti da bi se ukljucilo na autoput.M a č a k wrote:M a č a k wrote:
ovo će inače dosta skratiti i put na Makarsku rivijeru, omiljeno ljetovalište Bosanaca
(nema potrebe više ići na Opuzen-Ploče...)
zna li neko dokle su hrvati stigli sa druge strane granice sa krakom prema Bijači i gdje se otprilike odvaja kod njih taj krak sa njihovog auto-puta, odnosno koliko ima od te petlje pa do petlje-izlaza Makarsku u km
Eventualno ko ide na sjeverni dio makarske rivijere, mogao bi ustediti vremena ovim pravcem izlaskom sa ap u Zagvozdu i kroz tunel koji bi se trebao otvoriti za par dana izlazi u Basko Polje
Tako da put preko Metkovica i Ploca za Makarsku rivijeru jos dugo nece imati alternativu, barem dok nasi ne izgrade autoput do Mostar-Jug (jer graditi samo dionicu do pocitelja nema smisla) ili dok Hrvati ne izgrade tunel Drvenik. A ni jedno ni drugo nisu u planu u bliskoj buducnosti.
pa nisu oni ništa bolji od nas...pravili dalje auto-put za nigdje, a nisu riješili osnovni krak za silazak na jadransku magistralu, na makarsku rivijeru sa auto-puta
nama je bitan taj krak za Bijaču, pa nemaju oni tu ni 10-15 km da naprave, jedino ako nisu neke druge igre u pitanju
i da se onda sa ove strane produži do Počitelja, i eto nas u Baškim Vodama za sat





