Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2351 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

neki wrote:
M a č a k wrote:
M a č a k wrote:
ovo će inače dosta skratiti i put na Makarsku rivijeru, omiljeno ljetovalište Bosanaca
(nema potrebe više ići na Opuzen-Ploče...)

zna li neko dokle su hrvati stigli sa druge strane granice sa krakom prema Bijači i gdje se otprilike odvaja kod njih taj krak sa njihovog auto-puta, odnosno koliko ima od te petlje pa do petlje-izlaza Makarsku u km
Hrvati su otvorili autoput do petlje Vrgorac, a trenutno se gradi do petlje ploce i krak prema granici, ali tempo kojim to ide ne obecava skoro otvaranje. Izlaz za Makarsku je s ove strane najblizi u Ravci a od Ravce do Makarske imas jos 40ak km truckanja po jako losoj cesti preko Biokova. Takodje s nase strane od Capljine do Zvirovica bi se moralo ici 10ak km po lokalnoj cesti da bi se ukljucilo na autoput.
Eventualno ko ide na sjeverni dio makarske rivijere, mogao bi ustediti vremena ovim pravcem izlaskom sa ap u Zagvozdu i kroz tunel koji bi se trebao otvoriti za par dana izlazi u Basko Polje
Tako da put preko Metkovica i Ploca za Makarsku rivijeru jos dugo nece imati alternativu, barem dok nasi ne izgrade autoput do Mostar-Jug (jer graditi samo dionicu do pocitelja nema smisla) ili dok Hrvati ne izgrade tunel Drvenik. A ni jedno ni drugo nisu u planu u bliskoj buducnosti.
čuj sad tek se otvara taj tunel
pa nisu oni ništa bolji od nas...pravili dalje auto-put za nigdje, a nisu riješili osnovni krak za silazak na jadransku magistralu, na makarsku rivijeru sa auto-puta :-)
nama je bitan taj krak za Bijaču, pa nemaju oni tu ni 10-15 km da naprave, jedino ako nisu neke druge igre u pitanju
i da se onda sa ove strane produži do Počitelja, i eto nas u Baškim Vodama za sat

Image
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2352 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

M a č a k wrote:
tec wrote:[
Ako nekoga interesira postavljene su nove slike i opis radova na jp autocete za tu dionicu.http://www.jpautoceste.ba/web/zk.php
aj nije bitno, slični su
Po čemu? Niti isti tip izgradnje (Most Studenčica = 'slobodna konzolna gradnja' a Vijadukt Pavlovići = 'sistem postupnog potiskivanja (navlačenje)', visina jednog je 3 puta već od drugog, ako išta Most Trebižat je sličan iako je niži (72m) i gradi terčim tipom izgradnje 'konzolnim postupkom'.
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2353 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

tec wrote:
M a č a k wrote:
tec wrote:[
Ako nekoga interesira postavljene su nove slike i opis radova na jp autocete za tu dionicu.http://www.jpautoceste.ba/web/zk.php
aj nije bitno, slični su
Po čemu? Niti isti tip izgradnje (Most Studenčica = 'slobodna konzolna gradnja' a Vijadukt Pavlovići = 'sistem postupnog potiskivanja (navlačenje)', visina jednog je 3 puta već od drugog, ako išta Most Trebižat je sličan iako je niži (72m) i gradi terčim tipom izgradnje 'konzolnim postupkom'.
ma zaboli me bolan
za mene je most i jedno i drugo prilikom vožnje
User avatar
felix10
Posts: 87
Joined: 19/06/2013 10:57

#2354 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by felix10 »

Zna li neko kada se otvara ova dionica Bijaca-Kravice ??
User avatar
felix10
Posts: 87
Joined: 19/06/2013 10:57

#2355 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by felix10 »

KvaziExpert wrote:
felix10 wrote:Zna li neko kada se otvara ova dionica Bijaca-Kravice ??
http://www.klix.ba/vijesti/bih/otvoreno ... /130620051
:thumbup:
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2356 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

KvaziExpert wrote:
felix10 wrote:Zna li neko kada se otvara ova dionica Bijaca-Kravice ??
http://www.klix.ba/vijesti/bih/otvoreno ... /130620051
Image
Image
Image
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2357 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by respo »

i ovo je u biti put za nigdje trenutno
jer ni sa cim malte ne nije povezano
ovo ce izgleda najvise koristiti lokalci dok se ne izgradi i ostatak
User avatar
M a č a k
Posts: 64
Joined: 19/06/2013 14:42

#2358 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by M a č a k »

kakvi lokalci ??
taj put moraju koristiti svi oni što izvoze robe koje podliježu rigoroznoj kontroli uvoza u EU pojedinih proizvoda koji se jedino i mogu izvoziti samo preko dva granična prelaza, taj i onaj u Gradišci, možda eventualno kasnije i Izačić
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2359 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

M a č a k wrote:
tec wrote: Po čemu? Niti isti tip izgradnje (Most Studenčica = 'slobodna konzolna gradnja' a Vijadukt Pavlovići = 'sistem postupnog potiskivanja (navlačenje)', visina jednog je 3 puta već od drugog, ako išta Most Trebižat je sličan iako je niži (72m) i gradi terčim tipom izgradnje 'konzolnim postupkom'.
ma zaboli me bolan
za mene je most i jedno i drugo prilikom vožnje
:-)
Onda šta te je uopšte interesiralo koliko je visok ako ti je svejedno. :lol:
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2360 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

respo wrote:i ovo je u biti put za nigdje trenutno
jer ni sa cim malte ne nije povezano
ovo ce izgleda najvise koristiti lokalci dok se ne izgradi i ostatak
Taj put ce imati veci promet nego bilo koji izgradjeni dio u BiH...cijela dalmacija ce sad imati direktnu vezu autoputem sa Medjugorjem. A to su stotine hiljada turista, pogotovo u avgustu kad talijani navale..
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2361 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by respo »

cisto sumnjam da ce tako biti al eto volio bih da se to obistini
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#2362 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by burekodsira »

nisu hrvati svoj dio odradili, mozda se taj njihov komad poveze do ljeta sljedece godine, za sad manje vise pusiona osim sto koristi granicnom prijelazu na koji ce morati svi koji izvoze i uvoze zivotinjske proizvode
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2363 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

http://www.jpautoceste.ba/web/images/ka ... nal-bg.jpg

Na ovoj slici piše, gledajući ove od Tarčina pa do Mostara, da nijedan dio ne spada pod "Sekcije autoceste u eksploataciji ili sekcije u izgradnji"

Kako je to moguće, to znači kao da nisu ni podigli lopatu - a naravno svi znamo da se tamo već počeo praviti put
User avatar
felix10
Posts: 87
Joined: 19/06/2013 10:57

#2364 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by felix10 »

shiljak wrote:http://www.jpautoceste.ba/web/images/ka ... nal-bg.jpg

Na ovoj slici piše, gledajući ove od Tarčina pa do Mostara, da nijedan dio ne spada pod "Sekcije autoceste u eksploataciji ili sekcije u izgradnji"

Kako je to moguće, to znači kao da nisu ni podigli lopatu - a naravno svi znamo da se tamo već počeo praviti put
Slika je iz 2011, tako da nemoras obracati paznju na ovo, uveliko se gradi. Bilo bi lijepo da JP Autoceste uskoro naprave istu ovakvu kartu da vidimo pomak :)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2365 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

nisam ni skonto, vidim da im je ta top na stranici, mislio da je najnovija :-D

Da li je ovo najnovija?

Code: Select all

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Autoput_A1_(BiH).svg
Da li su rekli kada bi se trebao završiti ovaj dio:
Jošanica - Vlakovo
Vlakovo - Tarčin
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#2366 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by baxul »

shiljak wrote:nisam ni skonto, vidim da im je ta top na stranici, mislio da je najnovija :-D

Da li je ovo najnovija?

Code: Select all

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Autoput_A1_(BiH).svg
Da li su rekli kada bi se trebao završiti ovaj dio:
Jošanica - Vlakovo
Vlakovo - Tarčin
evo sa SCC
Image
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2368 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by simonese »

poserem se i na autoput kad opet nemam vode
User avatar
winnie
Posts: 388
Joined: 19/08/2009 19:50

#2369 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by winnie »

baxul wrote:
shiljak wrote:nisam ni skonto, vidim da im je ta top na stranici, mislio da je najnovija :-D

Da li je ovo najnovija?

Code: Select all

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Autoput_A1_(BiH).svg
Da li su rekli kada bi se trebao završiti ovaj dio:
Jošanica - Vlakovo
Vlakovo - Tarčin
evo sa SCC
Image
Odlična slika, s tim da je treba ažurirati za Kravice - Bijača (izgrađeno) i Vlakovo - Lepenica (U izgradnji)
User avatar
bude
Posts: 1099
Joined: 10/11/2008 13:26

#2370 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by bude »

simonese wrote:poserem se i na autoput kad opet nemam vode
kopaj bunar jarane :thumbup:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2371 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

Bolonjac wrote:offtopic ali zanimljivo:
http://www.youtube.com/channel/UCPXC3ej ... ture=watch
odličan video, pogotovo ovaj zadnji http://www.youtube.com/watch?v=O-saxNPZ_RA
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2372 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Chuckie »

.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2373 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by johntra »

shiljak wrote: odličan video, pogotovo ovaj zadnji http://www.youtube.com/watch?v=O-saxNPZ_RA
dobar je, samo malo previše optimističan... :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2374 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

a bit će nekad tako, da li do 2016 ili 2020 to je drugo pitanje :-D
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2375 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by sema911s »

ako nasi unucici ovo dozive bice dobro,.,samo onaj tunel kobilja glava ondje ce napaceni bosnje da ginu ko ludii,.,
i sto ono u buca viseci most,., potpomognut kablovima,., odnijece napacena braca u staro zeljezoo,.
Post Reply