Oko 750 KM + ruke.
Škoda all about
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- dinao
- Posts: 997
- Joined: 16/04/2010 19:16
#2351 Re: Škoda all about
Bio sam na diagnostici. Otisao mi AGR filter.
Oko 750 KM + ruke.
Oko 750 KM + ruke.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#2353 Re: Škoda all about
Mora to biti jeftinije.dinao wrote:Bio sam na diagnostici. Otisao mi AGR filter.
Oko 750 KM + ruke.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2354 Re: Škoda all about
Ventil, ne filter
Treba ga skinuti i vidjeti može li se očistiti. Možda je samo začepljen
Treba ga skinuti i vidjeti može li se očistiti. Možda je samo začepljen
- dinao
- Posts: 997
- Joined: 16/04/2010 19:16
#2355 Re: Škoda all about
AGR ventil, jeste. Evo nasao sam za 450 + ruke.
Vise ljudi mi je reklo da ciscenje tog ventila nije neko rjesenje. E vala im je glupost i ovaj DPF i AGR. Zar se nije to moglo drugacije rijesiti?
Vise ljudi mi je reklo da ciscenje tog ventila nije neko rjesenje. E vala im je glupost i ovaj DPF i AGR. Zar se nije to moglo drugacije rijesiti?
-
rusmir.ba
- Posts: 655
- Joined: 15/06/2008 19:22
#2356 Re: Škoda all about
Nesto kao "plutajuci" zamajac vs fiksni, pa je ovaj prvi znao otici i prije 100.000km, a uveden kao "veliki novitet". Isto tako piše za turbinu da bi trebala imati vijek trajanja kao i sam motor, pa ima li neko da je nije mjenjao ili reparirao, govorim o VW motorima doduše, 1.9 i 2.0. PDdinao wrote:AGR ventil, jeste. Evo nasao sam za 450 + ruke.
Vise ljudi mi je reklo da ciscenje tog ventila nije neko rjesenje. E vala im je glupost i ovaj DPF i AGR. Zar se nije to moglo drugacije rijesiti?
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2357 Re: Škoda all about
A gdje pise to za turbinurusmir.ba wrote:Nesto kao "plutajuci" zamajac vs fiksni, pa je ovaj prvi znao otici i prije 100.000km, a uveden kao "veliki novitet". Isto tako piše za turbinu da bi trebala imati vijek trajanja kao i sam motor, pa ima li neko da je nije mjenjao ili reparirao, govorim o VW motorima doduše, 1.9 i 2.0. PDdinao wrote:AGR ventil, jeste. Evo nasao sam za 450 + ruke.
Vise ljudi mi je reklo da ciscenje tog ventila nije neko rjesenje. E vala im je glupost i ovaj DPF i AGR. Zar se nije to moglo drugacije rijesiti?
Puno stvari utice na vijek turbine. Ciscenje turbine pogotovo. A ko je cisti ako nema nekih siptoma ili mu ne ide u safe mod? To ciscenje bi trebalo uvesti kao neki redovni servis nakon 150 hiljada, a ko vozi po gradu puno i nakon 100 hiljada. Doduse ova nova ulja mislim da manje mogu zastopat turbinu. Garantujem da kod pd motora ako je ocistis na vrijeme i svakih 5 godina da joj nema smrti. Ode jer se zacepi skroz i iznutra lopatice polomi.
-
adodbr
- Posts: 351
- Joined: 17/09/2017 16:33
#2358 Re: Škoda all about
Jel ima neko ovu novu škodu ? kakva je za odrzavanje ponasanje sve
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#2359 Re: Škoda all about
Koju novu?adodbr wrote:Jel ima neko ovu novu škodu ? kakva je za odrzavanje ponasanje sve
Ja vozim sluzbenu Oktaviu 2016. 2.0 TDI, DSG i vec sam presao oko 95 000 km. Redovni servisi i to je to. Nikad nikakvih belaja s njom.
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
#2361 Re: Škoda all about
ima li ko preporuciti dobrog maestra za skodilaka octaviu opcenito skodilake u sarajevu hvala
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#2362 Re: Škoda all about
Pa to je VW, zar to ne radi svaki polumajstor? Zar se kvare ti auti uopšte?
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#2363 Re: Škoda all about
Kvare ovi novi usrani CR motorisparky wrote:Pa to je VW, zar to ne radi svaki polumajstor? Zar se kvare ti auti uopšte?
Stari 1.9 PD TDI od 90 i 105 KS nemaju poderka, ne treba im ni majstor
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#2364 Re: Škoda all about
Pozdrav, vozim Fabiu 2009. godina, 1.2 (51 kw).
Interesuje me kada se radi veliki servis (nakon koliko pređenih km), šta se mijenja i koliko otprilike košta? Lanac se ne dira je li tako?
Ima sada ponuda Unitrade VELIKI+MALI SERVIS pa da iskoristim ako je neka veća ušteda...
Interesuje me kada se radi veliki servis (nakon koliko pređenih km), šta se mijenja i koliko otprilike košta? Lanac se ne dira je li tako?
Ima sada ponuda Unitrade VELIKI+MALI SERVIS pa da iskoristim ako je neka veća ušteda...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2365 Re: Škoda all about
kad ima lanac, nema velikog servisa 
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#2366 Re: Škoda all about
Kad se mijenja onda vodena pumpa, španeri, ovaj drugi remen?bitanga_sa_otesa wrote:kad ima lanac, nema velikog servisa
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2367 Re: Škoda all about
pa kad ode ,ne znam u kakvom su stanju ,nek neki majstor pregleda...
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#2368 Re: Škoda all about
Imam loše iskustvo sa prijašnjim vozilom (Clio), u vožnji otišla vodena pumpa, sa sobom "povukla" još masu stvari, nakve podizače, ventile šta li, pa da mi se ne desi opet... nije baš jeftin kvar...bitanga_sa_otesa wrote:pa kad ode ,ne znam u kakvom su stanju ,nek neki majstor pregleda...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2369 Re: Škoda all about
prije da je to bila uljna pumpa,jer vodena nema veze s tim,kad ode vodena iscuri ti permant....
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#2370 Re: Škoda all about
Reklama za Skodu felacio
mayab wrote:
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#2371 Re: Škoda all about
Blokirala vodena pumpa, pokidala zupcasti ili preskocio zupcasti?bitanga_sa_otesa wrote:prije da je to bila uljna pumpa,jer vodena nema veze s tim,kad ode vodena iscuri ti permant....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2372 Re: Škoda all about
moguce,al gdje je lanac vodenu okrece pk remen ...tempuser wrote:
Blokirala vodena pumpa, pokidala zupcasti ili preskocio zupcasti?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#2373 Re: Škoda all about
Na dci pucanje pk je cesto znacilo podvlacenje pod zupcasti, sad jel to njemu bilo ili ne, ko ce znati.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#2374 Re: Škoda all about
Ne znam jel mu na Cliu bio zupcasti ili lanac, kod mene na Kangoou beznicu je zupcasti..bitanga_sa_otesa wrote:moguce,al gdje je lanac vodenu okrece pk remen ...tempuser wrote:
Blokirala vodena pumpa, pokidala zupcasti ili preskocio zupcasti?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2375 Re: Škoda all about
vjerovatno zupcasti,al ta pumpa prije nego je blokirala ili slicno je morala i curiti i mljeti ko prazan mlin...tempuser wrote: Ne znam jel mu na Cliu bio zupcasti ili lanac, kod mene na Kangoou beznicu je zupcasti..

