Škoda all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#2351 Re: Škoda all about

Post by dinao »

Bio sam na diagnostici. Otisao mi AGR filter.
Oko 750 KM + ruke. :shock:
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#2352 Re: Škoda all about

Post by dinao »

AGR ili EGR..kako vec.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2353 Re: Škoda all about

Post by basicm »

dinao wrote:Bio sam na diagnostici. Otisao mi AGR filter.
Oko 750 KM + ruke. :shock:
Mora to biti jeftinije.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2354 Re: Škoda all about

Post by condy »

Ventil, ne filter :)

Treba ga skinuti i vidjeti može li se očistiti. Možda je samo začepljen
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#2355 Re: Škoda all about

Post by dinao »

AGR ventil, jeste. Evo nasao sam za 450 + ruke.
Vise ljudi mi je reklo da ciscenje tog ventila nije neko rjesenje. E vala im je glupost i ovaj DPF i AGR. Zar se nije to moglo drugacije rijesiti?
rusmir.ba
Posts: 655
Joined: 15/06/2008 19:22

#2356 Re: Škoda all about

Post by rusmir.ba »

dinao wrote:AGR ventil, jeste. Evo nasao sam za 450 + ruke.
Vise ljudi mi je reklo da ciscenje tog ventila nije neko rjesenje. E vala im je glupost i ovaj DPF i AGR. Zar se nije to moglo drugacije rijesiti?
Nesto kao "plutajuci" zamajac vs fiksni, pa je ovaj prvi znao otici i prije 100.000km, a uveden kao "veliki novitet". Isto tako piše za turbinu da bi trebala imati vijek trajanja kao i sam motor, pa ima li neko da je nije mjenjao ili reparirao, govorim o VW motorima doduše, 1.9 i 2.0. PD
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2357 Re: Škoda all about

Post by condy »

rusmir.ba wrote:
dinao wrote:AGR ventil, jeste. Evo nasao sam za 450 + ruke.
Vise ljudi mi je reklo da ciscenje tog ventila nije neko rjesenje. E vala im je glupost i ovaj DPF i AGR. Zar se nije to moglo drugacije rijesiti?
Nesto kao "plutajuci" zamajac vs fiksni, pa je ovaj prvi znao otici i prije 100.000km, a uveden kao "veliki novitet". Isto tako piše za turbinu da bi trebala imati vijek trajanja kao i sam motor, pa ima li neko da je nije mjenjao ili reparirao, govorim o VW motorima doduše, 1.9 i 2.0. PD
A gdje pise to za turbinu :mrgreen:

Puno stvari utice na vijek turbine. Ciscenje turbine pogotovo. A ko je cisti ako nema nekih siptoma ili mu ne ide u safe mod? To ciscenje bi trebalo uvesti kao neki redovni servis nakon 150 hiljada, a ko vozi po gradu puno i nakon 100 hiljada. Doduse ova nova ulja mislim da manje mogu zastopat turbinu. Garantujem da kod pd motora ako je ocistis na vrijeme i svakih 5 godina da joj nema smrti. Ode jer se zacepi skroz i iznutra lopatice polomi.
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#2358 Re: Škoda all about

Post by adodbr »

Jel ima neko ovu novu škodu ? kakva je za odrzavanje ponasanje sve
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#2359 Re: Škoda all about

Post by zforumas »

adodbr wrote:Jel ima neko ovu novu škodu ? kakva je za odrzavanje ponasanje sve
Koju novu?

Ja vozim sluzbenu Oktaviu 2016. 2.0 TDI, DSG i vec sam presao oko 95 000 km. Redovni servisi i to je to. Nikad nikakvih belaja s njom.
User avatar
mayab
Posts: 30853
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2360 Re: Škoda all about

Post by mayab »

Image
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#2361 Re: Škoda all about

Post by noviclan »

ima li ko preporuciti dobrog maestra za skodilaka octaviu opcenito skodilake u sarajevu hvala
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2362 Re: Škoda all about

Post by sparky »

Pa to je VW, zar to ne radi svaki polumajstor? Zar se kvare ti auti uopšte?
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#2363 Re: Škoda all about

Post by sabanss »

sparky wrote:Pa to je VW, zar to ne radi svaki polumajstor? Zar se kvare ti auti uopšte?
Kvare ovi novi usrani CR motori :D

Stari 1.9 PD TDI od 90 i 105 KS nemaju poderka, ne treba im ni majstor :D
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#2364 Re: Škoda all about

Post by newklear »

Pozdrav, vozim Fabiu 2009. godina, 1.2 (51 kw).

Interesuje me kada se radi veliki servis (nakon koliko pređenih km), šta se mijenja i koliko otprilike košta? Lanac se ne dira je li tako?

Ima sada ponuda Unitrade VELIKI+MALI SERVIS pa da iskoristim ako je neka veća ušteda...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2365 Re: Škoda all about

Post by bitanga_sa_otesa »

kad ima lanac, nema velikog servisa :-D
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#2366 Re: Škoda all about

Post by newklear »

bitanga_sa_otesa wrote:kad ima lanac, nema velikog servisa :-D
Kad se mijenja onda vodena pumpa, španeri, ovaj drugi remen?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2367 Re: Škoda all about

Post by bitanga_sa_otesa »

pa kad ode ,ne znam u kakvom su stanju ,nek neki majstor pregleda...
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#2368 Re: Škoda all about

Post by newklear »

bitanga_sa_otesa wrote:pa kad ode ,ne znam u kakvom su stanju ,nek neki majstor pregleda...
Imam loše iskustvo sa prijašnjim vozilom (Clio), u vožnji otišla vodena pumpa, sa sobom "povukla" još masu stvari, nakve podizače, ventile šta li, pa da mi se ne desi opet... nije baš jeftin kvar...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2369 Re: Škoda all about

Post by bitanga_sa_otesa »

prije da je to bila uljna pumpa,jer vodena nema veze s tim,kad ode vodena iscuri ti permant....
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#2370 Re: Škoda all about

Post by alipasijaner »

Reklama za Skodu felacio :D
mayab wrote:Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2371 Re: Škoda all about

Post by tempuser »

bitanga_sa_otesa wrote:prije da je to bila uljna pumpa,jer vodena nema veze s tim,kad ode vodena iscuri ti permant....
Blokirala vodena pumpa, pokidala zupcasti ili preskocio zupcasti?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2372 Re: Škoda all about

Post by bitanga_sa_otesa »

tempuser wrote:
Blokirala vodena pumpa, pokidala zupcasti ili preskocio zupcasti?
moguce,al gdje je lanac vodenu okrece pk remen ...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2373 Re: Škoda all about

Post by basicm »

Na dci pucanje pk je cesto znacilo podvlacenje pod zupcasti, sad jel to njemu bilo ili ne, ko ce znati.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2374 Re: Škoda all about

Post by tempuser »

bitanga_sa_otesa wrote:
tempuser wrote:
Blokirala vodena pumpa, pokidala zupcasti ili preskocio zupcasti?
moguce,al gdje je lanac vodenu okrece pk remen ...
Ne znam jel mu na Cliu bio zupcasti ili lanac, kod mene na Kangoou beznicu je zupcasti..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2375 Re: Škoda all about

Post by bitanga_sa_otesa »

tempuser wrote: Ne znam jel mu na Cliu bio zupcasti ili lanac, kod mene na Kangoou beznicu je zupcasti..
vjerovatno zupcasti,al ta pumpa prije nego je blokirala ili slicno je morala i curiti i mljeti ko prazan mlin...
Post Reply