Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2351 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mayab »

User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#2352 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by daxon »

gidra wrote:Ako može pomoć od boljih poznavaoca guma, koju gumu uzeti(sve 4), 90% gradske vožnje? Dimenzija 175/65 r14.

Tigar Winter 69 KM, Sava s3+ 79 KM, Sportiva Snow Win. 78 KM ili neka četvrta u ovom cjenovnom rangu do 80 KM?
Možeš li mi reći o kojoj se prodavnici radi, gdje su ove cjene?
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#2353 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by saiks »

Treba mi preporuka teretne gume za kombija,dimenzije 225 70 r 15,a da nije preko 200km
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#2354 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sorcerer »

tigar 160 maraka komad
User avatar
ElRe
Posts: 16924
Joined: 12/12/2011 11:28

#2355 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Veceras uz Bradinu po pravoj mecavi i cca 3 cm snijega na asfaltu Matador Nordica (nove, 4 komada) odlicno odradila posao. Voznja je bila normalna, tj prilagodjena uslovima na putu.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2356 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kamen spoticanja »

Michelin alpin -josip broz
Godište gume 2005. (Doduse odradile 5 zima), nabacim u novembru, skinem u aprilu...nikad lance stavio nisam...shara i dalje sjajna...vrijedile se svake pare
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2357 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

2005... hmmmmm to je vala staro . Pusti saru ... guma gubi svojstvo kada ostari .
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2358 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kamen spoticanja »

skafiskafsnjak wrote:2005... hmmmmm to je vala staro . Pusti saru ... guma gubi svojstvo kada ostari .
Slazem se...mada u praksi nisam Bogu hvala imao nikakve nprobleme a volim izigravat divokozu po bosanskim planinama
Jednostavno , nisam imao razloga da ih zamjenim, mada sam pitao za cijenu kad sam ove balansirao, kaze lik menscini 160 KM po komadu
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2359 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

U mene su 2009 , isto Michelin . Primacy alpin 3. Ovo je druga zima... maksimalno iduca i mjenjam. Ako ne mognem sve 4, onda bar prednje.

Sa svim na autu mogu eksperimentisati ali sa gumama ne :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2360 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kamen spoticanja »

skafiskafsnjak wrote:U mene su 2009 , isto Michelin . Primacy alpin 3. Ovo je druga zima... maksimalno iduca i mjenjam. Ako ne mognem sve 4, onda bar prednje.

Sa svim na autu mogu eksperimentisati ali sa gumama ne :D
Udaj ih meni po 50 KM , vidis da skupljam oldtimere :D
Znachi mishelin tito
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#2361 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mahalaš »

Continental TS 850 :thumbup: Najjaca guma na svijetu!

Inace, sto se tice prodavnica, autoshop Maja na Socijalnom kod ZIS-a, sve pohvale za ljubaznost i uslugu.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2362 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

TS 850, naravno !

Ali mislim da su tu negdje sa Michelin ... Smatram da je Michelin tito u svijetu guma.
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#2363 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mahalaš »

:) sve zavisi na sta naviknes... Alpin su odlicne gume, znam da se najmanje habaju :)

Ja vozim Continental, prvo TS800, pa sad TS850 i prezadovoljan sam. Ljudi uzimaju svasta, a razlika u cijeni je nekih 30-ak KM po komadu. Ne daj Boze neke nesrece, kasno bude...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2364 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Meni su ljetne Continental ... ne znam ni ja koje. Nesto premium contact ili kako vec.

Uglavnom, ako ikako mogu, kupujem Michelin ili Conti .
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#2365 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Imao sam ljetne Michelinke, Zimske UG7, sad je doslo vrijeme da se mijenja, pa sam uzeo TS850, a sta cu za ljetne jos ne znam. O tom po tom, egzotican je profil pa se moram traziti u nekoj srednjoj klasi za ljeto, 195/60R15. Vidio sam da je onaj Vredestein dobro prosao sa ljetnim gumama na 195 sirini, mada bih rado Michelin opet, ali jbg. doci ce mi dva seta guma vrijedna 20% auta.

Inace danas TS850 po skoro smrznutoj cesti, nizbrdica, pomalo snijega... ni osjetio nisam - kao da je suho. Prva zima pa moraju biti izvrsne, ali sam bas ostao prijatno iznenadjen. Vozio sam sasvim normalno kao da je suho. Neki dan na onoj teskoj kisi isto - potpuna kontrola. Vidjecemo dalje kako se vrijeme bude pogorsavalao kakvi ce biti dojmovi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2366 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Bez obzira kakva je guma, voziti oprezno ! Kada je led ili utaban snijeg dzaba ti sve gume.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2367 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

drugi profil wrote:Imao sam ljetne Michelinke, Zimske UG7, sad je doslo vrijeme da se mijenja, pa sam uzeo TS850, a sta cu za ljetne jos ne znam. O tom po tom, egzotican je profil pa se moram traziti u nekoj srednjoj klasi za ljeto, 195/60R15. Vidio sam da je onaj Vredestein dobro prosao sa ljetnim gumama na 195 sirini, mada bih rado Michelin opet, ali jbg. doci ce mi dva seta guma vrijedna 20% auta.

Inace danas TS850 po skoro smrznutoj cesti, nizbrdica, pomalo snijega... ni osjetio nisam - kao da je suho. Prva zima pa moraju biti izvrsne, ali sam bas ostao prijatno iznenadjen. Vozio sam sasvim normalno kao da je suho. Neki dan na onoj teskoj kisi isto - potpuna kontrola. Vidjecemo dalje kako se vrijeme bude pogorsavalao kakvi ce biti dojmovi.

Na proslom autu sam imao te dimenzije 195-60 i posto su skupe stavio sam 195-65 koje su puno jeftinije, a mogu bez problema na auto. Jos je malo udobniji :)
User avatar
muha_sa
Posts: 140455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2368 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by muha_sa »

jebeš gume--bitno je sebi mjesto obezbjedit.

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#2369 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Qler wrote:
drugi profil wrote:Imao sam ljetne Michelinke, Zimske UG7, sad je doslo vrijeme da se mijenja, pa sam uzeo TS850, a sta cu za ljetne jos ne znam. O tom po tom, egzotican je profil pa se moram traziti u nekoj srednjoj klasi za ljeto, 195/60R15. Vidio sam da je onaj Vredestein dobro prosao sa ljetnim gumama na 195 sirini, mada bih rado Michelin opet, ali jbg. doci ce mi dva seta guma vrijedna 20% auta.

Inace danas TS850 po skoro smrznutoj cesti, nizbrdica, pomalo snijega... ni osjetio nisam - kao da je suho. Prva zima pa moraju biti izvrsne, ali sam bas ostao prijatno iznenadjen. Vozio sam sasvim normalno kao da je suho. Neki dan na onoj teskoj kisi isto - potpuna kontrola. Vidjecemo dalje kako se vrijeme bude pogorsavalao kakvi ce biti dojmovi.

Na proslom autu sam imao te dimenzije 195-60 i posto su skupe stavio sam 195-65 koje su puno jeftinije, a mogu bez problema na auto. Jos je malo udobniji :)
Ne mogu kod mene, samo 185/65, ali to ne bih radio.

@skafiskafnjak
naravno, oprez. Ali ne takav da se vuces 30 na sat kao jedan jutros kojeg bih izgurao sa ceste da sam imao tenk.... najgore sto sam morao voziti 7 kilometara iza njega... Zaista nije potrebno biti toliko "oprezan". :evil:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2370 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Pa dobro, nisam mislio bas na takvu dozu opreza , ahhahh .

Bolja guma ce ti uciniti voznju sigurnijom...ako vozis oprezno. Ako ti divljas, dzaba ti michelin, goodyear, conti ili ne znam ti sta vec : )

Et ja prosle zime stavio 4 nove michelinke.... malo se utabo snijeg, klizi auto niz malu nizbrdicu ...
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#2371 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

skafiskafsnjak wrote:Pa dobro, nisam mislio bas na takvu dozu opreza , ahhahh .

Bolja guma ce ti uciniti voznju sigurnijom...ako vozis oprezno. Ako ti divljas, dzaba ti michelin, goodyear, conti ili ne znam ti sta vec : )

Et ja prosle zime stavio 4 nove michelinke.... malo se utabo snijeg, klizi auto niz malu nizbrdicu ...
Logicno. :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2372 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Nekome ce mozda bolje posluziti Tigar gume nego nekome Michelin ..... to je to
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2373 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by direstraits0078 »

Mozes zamisliti kako bi klizilo s Tigrom. :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2374 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

ako neko ima michelin, goodyear ili continetal na autu sa zadnjim pogonom, a ja recimo ruske gume na ladi nivi i mogu savladati sve uspone koje on ne koje su bolje gume?
hipoteticko pitanje u svrhu bezveznog ukivanja u nebesa razvikanih guma
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#2375 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sorcerer »

VLI-10
Image
nikad nisam stao ni u snijegu ni u blatu s njima :D
Post Reply