Ramazan, opet ;)
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2351 Re: Ramazan, opet ;)
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2352 Re: Ramazan, opet ;)
Ruke ti se pozlatile!sahan wrote:Evo je, vidim ja nista bez ovih starih, ova djeca danas nista ne slusaju, ko ono pusi ove tanke![]()
Merhaba
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2353 Re: Ramazan, opet ;)
Uranila zoru prevarila...kako ti u ove jutarnje sate?! 
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2354 Re: Ramazan, opet ;)
Odlično mašallah. U čaršiji ludiloBHF_Manijak wrote:Uranila zoru prevarila...kako ti u ove jutarnje sate?!
Kako kod tebe?
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2355 Re: Ramazan, opet ;)
Eh mashallah....veceras nisam bio Carsijski gost,drzo sam se svoga naselja,zbog tekme i tako tozvjezdica_7 wrote:Odlično mašallah. U čaršiji ludiloBHF_Manijak wrote:Uranila zoru prevarila...kako ti u ove jutarnje sate?!![]()
![]()
![]()
Kako kod tebe?
sve potaman kod mene,cekam sehur,kahvu i da koancno se spustim u horizontalu
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2356 Re: Ramazan, opet ;)
A štaš...Rade ljudi...Valja im na posao 
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2357 Re: Ramazan, opet ;)
Jes` vala,al eto ima i ovih besposlenih,pa da se tradicija ne ukine jellezvjezdica_7 wrote:A štaš...Rade ljudi...Valja im na posao
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2358 Re: Ramazan, opet ;)
Mora neko biti i čuvar tradicije. Mada se meni prispaloooo, uhBHF_Manijak wrote:Jes` vala,al eto ima i ovih besposlenih,pa da se tradicija ne ukine jellezvjezdica_7 wrote:A štaš...Rade ljudi...Valja im na posao
- Globus
- Posts: 4196
- Joined: 03/07/2008 18:06
- Location: tu tamo
#2359 Re: Ramazan, opet ;)
Niko ?Globus wrote:Jel zna neko jel veceras pocinje se klanjati nocni namaz u dzamiji ..
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2360 Re: Ramazan, opet ;)
Koliko ja znam, počinje od večerasGlobus wrote:Niko ?Globus wrote:Jel zna neko jel veceras pocinje se klanjati nocni namaz u dzamiji ..
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2361 Re: Ramazan, opet ;)
Ode dakle i ti Zvjezdice,sto se mora nije tesko,ako ti se prispalo,razumijem,ja ipak ostajem vjeran forumu
@Globus,imas posebnu temu za nocne namaze i gdje se koji klanja!!ako mislis na zajednciki dzemat,a moze se klanjati u bilo koje doba noci,najbolja je ako znam zadnja trecina!
a otkad se pocinje klanajti,ti mozes to svaku noc,mada nas svijet preferira lejletul kadr,medjutim,nocni namaz se stalno moze kanjati!
@Globus,imas posebnu temu za nocne namaze i gdje se koji klanja!!ako mislis na zajednciki dzemat,a moze se klanjati u bilo koje doba noci,najbolja je ako znam zadnja trecina!
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2362 Re: Ramazan, opet ;)

E-het
), al ne žalim se Šta ima ođe, ko je đe?
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2363 Re: Ramazan, opet ;)

Cyber-asykovat' ili no-ashykovat' pitanje je sad?
Sta ima inace?
Last edited by istocnjak on 10/09/2009 04:22, edited 1 time in total.
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2364 Re: Ramazan, opet ;)
Selam alejkum
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2365 Re: Ramazan, opet ;)
Alejkumu selamzvjezdica_7 wrote:![]()
![]()
![]()
![]()
Selam alejkum![]()
![]()
![]()
![]()

- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2366 Re: Ramazan, opet ;)
We selam oboma kao i bratu Arzuhalu
ma ja malo otisao tenis gledati,vidim ni haber ovdje,svi pozaspali...
Istocnjak,odgovorit cu ti ja na pitanje,NO asikovati,et`...nema se s kim

ma ja malo otisao tenis gledati,vidim ni haber ovdje,svi pozaspali...
Istocnjak,odgovorit cu ti ja na pitanje,NO asikovati,et`...nema se s kim
-
said.sa
- Posts: 81
- Joined: 26/06/2009 15:25
#2367 Re: Ramazan, opet ;)
Džamija Kralj Fahd, svaku noć od 02:00 sati.Globus wrote:Niko ?Globus wrote:Jel zna neko jel veceras pocinje se klanjati nocni namaz u dzamiji ..
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2368 Re: Ramazan, opet ;)
Drage sestre,
spoštovana braćo,
šta 'vo niko nije vazdugi dan navraćo ?
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekjatuhu
i slastan i(ju)ftar vam želim
spoštovana braćo,
šta 'vo niko nije vazdugi dan navraćo ?
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekjatuhu
i slastan i(ju)ftar vam želim
- medaaa
- Posts: 2556
- Joined: 21/04/2008 13:50
#2369 Re: Ramazan, opet ;)
alejkumu selam ruzmarin-a
, kako sa postom danas, kako ibadeti?
idemo u goste na iftar, pa pisemo se veceras...
idemo u goste na iftar, pa pisemo se veceras...
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2370 Re: Ramazan, opet ;)
medaaa wrote:alejkumu selam ruzmarin-a, kako sa postom danas, kako ibadeti?
idemo u goste na iftar, pa pisemo se veceras...
mašaAllah sve lijepo i slasno
kod tebe draga?
tvoja stavka 2 : i ja isto
letim da se spremam inšaAllah lagano
noćas iskupljanje do sehura
ovo je bila šala, dane kažem laž, jer ne smijem lagati
do večerašnjeg muhabeta aBd Allahimanet svima:thumbup:
-
istocnjak
- Posts: 1314
- Joined: 03/09/2008 23:58
- Location: Virtualni dzemat :)
#2371 Re: Ramazan, opet ;)
Alejkumu selam ahhh sto se seke izljubise k'o da se nisu vidjele iiii hi hi ...ružmarin-a wrote:medaaa wrote:alejkumu selam ruzmarin-a, kako sa postom danas, kako ibadeti?
idemo u goste na iftar, pa pisemo se veceras...![]()
mašaAllah sve lijepo i slasno
kod tebe draga?
tvoja stavka 2 : i ja isto
letim da se spremam inšaAllah lagano
noćas iskupljanje do sehura![]()
ovo je bila šala, dane kažem laž, jer ne smijem lagati![]()
do večerašnjeg muhabeta aBd Allahimanet svima:thumbup:
- pape
- Posts: 6832
- Joined: 21/08/2003 00:00
- Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.
#2372 Re: Ramazan, opet ;)
Evo, ... kjafir poranio na sijelo. Znam da zasluzeno odmarate, neka, ... sucur Allahu, treba prikupiti snage za posta.Ahmmed wrote: Hej, brate pape, neka si navratio, mubarek si nam učinioPost,Bogu velikom hvala, ide taman kako treba
A za havanu....ne brinem ja za njega, snađen je on insan, a svakako ga očekujem na barem jednom ovom našem ramazanskom sijelu, do kraja ovog mubarek mjeseca
![]()
Nego, ... moj brate Ahmo, ... dva dana ti sve nesto prevrcem po glavi, ... dumam, ... i ne mogu izdrzati, moram te nesto pitati, pa kud puklo da puklo.
Znas, ... na sjelima insan promuhabeti, uz kahvu proegleni o svemu i svacemu, ... pa evo, da ne "okolokolim", ... ti me nazva bratom i razvuce mi usta ovako, ...
Poselami mi @Kwaheri, ...
- idealnaM
- Posts: 676
- Joined: 07/07/2009 01:16
- Location: zaKavdak
#2373 Re: Ramazan, opet ;)
Selamalejkum...
..nađoh šta i ostavih..Vidim ,ovdje se ništa bitno nije promjenilo..ehet,samo da vas poselamim...
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2374 Re: Ramazan, opet ;)
alejkumu selam @idalna_m
@istocnjak: jašta neg se nismo vidjele taj vakat, pa se obasipamo cmokama
plaho mi bi đe bih
esselamu alejkum
imade li nasnoćasKe?
::::::::::::::::::
Božiji Poslanik s.a.w.s je rekao: Od Allahovih dž.š. robova ima ljudi koji nisu ni poslanici, ni šehidi, a zavidjet će im i poslanici i šehidi na Sudnjem danu zbog njihovog mjesta kod Allaha dž.š.“
Upitaše ashabi: „Obavjesti nas, Allahov Poslaniče, ko su oni?“
Allahov Poslanik s.a.v.s. reče:
„To su ljudi koji se vole u ime Allaha dž.š. nisu rodbina, niti imaju materijalene koristi od toga. Njihova lica će biti svjetlost, i oni će biti u svjetlosti. Neće se bojati onda kad ljudi budu strahovali, niti će tugovati kada drugi budu tugovali
(hadis prenosi: Omer ibnu-l-Hattab r.a.)
@istocnjak: jašta neg se nismo vidjele taj vakat, pa se obasipamo cmokama
plaho mi bi đe bih
esselamu alejkum
imade li nasnoćasKe?
::::::::::::::::::
Božiji Poslanik s.a.w.s je rekao: Od Allahovih dž.š. robova ima ljudi koji nisu ni poslanici, ni šehidi, a zavidjet će im i poslanici i šehidi na Sudnjem danu zbog njihovog mjesta kod Allaha dž.š.“
Upitaše ashabi: „Obavjesti nas, Allahov Poslaniče, ko su oni?“
Allahov Poslanik s.a.v.s. reče:
„To su ljudi koji se vole u ime Allaha dž.š. nisu rodbina, niti imaju materijalene koristi od toga. Njihova lica će biti svjetlost, i oni će biti u svjetlosti. Neće se bojati onda kad ljudi budu strahovali, niti će tugovati kada drugi budu tugovali
(hadis prenosi: Omer ibnu-l-Hattab r.a.)
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2375 Re: Ramazan, opet ;)
Alejkumu selam i selam alejkum, dobri ljudi 

