Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2351

Post by Kwaheri »

:lol:
joj ovo josh traje...
Mirci...zovi ovu ekipu pred skupstinu...a ja upornih insana :lol:
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2352

Post by Goran_35 »

Prenj wrote:
Goran_35 wrote:
Na drugoj strani,Semir ipak nudi dokaze da postoji.Nudi snimke,satelitske snimke,snimke IC kamerom gdje se jasno vidi da se ispod povrsine krije neka kamena struktura koja je "hladnija"...Zatim nudi geoloski izvjestaj,trudi se i do sada je sam sve finansirao...I opet po vama "lopov" i "ublehash"? Bijedno!!!!
...
Naravno da je ublehas!
Spominjes famozni "geoloski izvjestaj"???
Semirov geoloski izvjestaj pocinje sa ...
- “S obzirom da je oblik Visočice pravilan geometrijski oblik, čije su sve četiri strane identične (osim prednjeg dijela zbog ulaznog platoa),

Dok ovako izgledaju "identicne strane" sa Semirovog snimka
Image


Ili strane piramide nisu identicne, tj. Semirov geoloski izvjestaj je netacan, ili Semirov snimak je netacan, jer strane na njemu nimalo ne izgledaju identicne ...
A zar je to toliko tesko uzeti u obzir i mogucnost da su dvije strane piramide erodirale?

Pa,ako nisi znao,pretpostavka je cijelo podrucje bilo potopljeno morem,nekih 200-300 godina.Zbog toga erozija ne treba da cudi.

Evo i danas smo na pragu vecih klimatskih promjena.Zamisli ako krene po najgorem scenariu,uskoro bi Holandija mogla biti potopljena.Sta mislis kako bi izgledao Amsterdam poslije 300 godina pod vodom?
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#2353

Post by Propast1 »

GORANE

PUSTI TI FILOZOFIRANJE

GDJE SU SLIKE?

KONKRETNO, MANI SE TI AMSTERDAMA I PREDPOTPONOG VREMENA
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2354

Post by pravimjernik »

Goran_35 wrote:
Prenj wrote:
Goran_35 wrote:
Na drugoj strani,Semir ipak nudi dokaze da postoji.Nudi snimke,satelitske snimke,snimke IC kamerom gdje se jasno vidi da se ispod povrsine krije neka kamena struktura koja je "hladnija"...Zatim nudi geoloski izvjestaj,trudi se i do sada je sam sve finansirao...I opet po vama "lopov" i "ublehash"? Bijedno!!!!
...
Naravno da je ublehas!
Spominjes famozni "geoloski izvjestaj"???
Semirov geoloski izvjestaj pocinje sa ...
- “S obzirom da je oblik Visočice pravilan geometrijski oblik, čije su sve četiri strane identične (osim prednjeg dijela zbog ulaznog platoa),

Dok ovako izgledaju "identicne strane" sa Semirovog snimka
Image


Ili strane piramide nisu identicne, tj. Semirov geoloski izvjestaj je netacan, ili Semirov snimak je netacan, jer strane na njemu nimalo ne izgledaju identicne ...
A zar je to toliko tesko uzeti u obzir i mogucnost da su dvije strane piramide erodirale?

Pa,ako nisi znao,pretpostavka je cijelo podrucje bilo potopljeno morem,nekih 200-300 godina.Zbog toga erozija ne treba da cudi.

Evo i danas smo na pragu vecih klimatskih promjena.Zamisli ako krene po najgorem scenariu,uskoro bi Holandija mogla biti potopljena.Sta mislis kako bi izgledao Amsterdam poslije 300 godina pod vodom?
zar nije kamen u japanskim podvodnim gradovima ostao netaknut nakon 20000 godina? ako je piramida, otkud onda da morska voda erodira KAMEN u Visokom ali ne i u Japanu? znači čim je napola erodirala, Visočica nije kamena već zemljana struktura tj. brdo. a i ako je erodirano brdo - što se ne vidi kamena piramida ispod erodiranih strana? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by pravimjernik on 17/01/2006 13:23, edited 2 times in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2355

Post by Goran_35 »

PPOPASTI JEDNA STO MENE PITAS ZA SLIKE NISAM JA SEMIR? :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2356

Post by Goran_35 »

pravimjernik wrote:[
zar nije kamen u japanskim podvodnim gradovima ostao netaknut nakon 20000 godina? ako je piramida, otkud onda da morska voda erodira KAMEN u Visokom ali ne i u Japanu? znači čim je napola erodirala, Visočica nije kamena već zemljana struktura tj. brdo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Joj pameti :-) :lol:

Haj ti meni reci,kada strucnjaci sa Oxforda kazu da je erozija Sfinge izazavana obilnim kisama,smijes li se onda?

:oops:
A-ZO
Posts: 955
Joined: 21/08/2005 01:00
Location: Goražde

#2357

Post by A-ZO »

Propast1 wrote:GORANE

PUSTI TI FILOZOFIRANJE

GDJE SU SLIKE?

KONKRETNO, MANI SE TI AMSTERDAMA I PREDPOTPONOG VREMENA


Moze li ti zasad ovo posluziti :D







Image
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2358

Post by Goran_35 »

Da postavim jedno pitanje anti-piramidasima:

U cemu je problem i zasto vam toliko smeta Semir i njegovo istrazivanje?

:D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2359

Post by Prenj »

Goran_35 wrote:
pravimjernik wrote:[
zar nije kamen u japanskim podvodnim gradovima ostao netaknut nakon 20000 godina? ako je piramida, otkud onda da morska voda erodira KAMEN u Visokom ali ne i u Japanu? znači čim je napola erodirala, Visočica nije kamena već zemljana struktura tj. brdo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Joj pameti :-) :lol:

Haj ti meni reci,kada strucnjaci sa Oxforda kazu da je erozija Sfinge izazavana obilnim kisama,smijes li se onda?

:oops:
U Egiptu je nekad mozda padala obilna kisa => Visoko je bilo potopljeno
:-)
Koristiti postojanje dileme u jednom polju kao dokaz za nesto sasvim drugo je naucna metoda jedinstvena za nashe piramidalne ublehase.
Kakve veze sad ima erozija sfinge sa visockom rivijerom?
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#2360

Post by Propast1 »

A-ZO wrote:
Propast1 wrote:GORANE

PUSTI TI FILOZOFIRANJE

GDJE SU SLIKE?

KONKRETNO, MANI SE TI AMSTERDAMA I PREDPOTPONOG VREMENA


Moze li ti zasad ovo posluziti :D









Image
vidi to bi mi moglo posluziti na nacin da bi i ja mogao napraviti istu ovakvu skicu i reci da je prvo susjedno brdo nevjerovatna piramida visoka 900 m koju je izgradio moj pra pra pra djed.... mani se gluposti.... ja samo pitam gdje su konkretni dokazi? slike?

usput, onaj naucno istrazivacki rad da bog da da se iskoristi kao referat u nekoj srednjoj skoli uzas jednostavno...
Last edited by Propast1 on 17/01/2006 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#2361

Post by danas »

ja cekam da ova tema prebaci 100 stranica :D
pa da se ukljucim u diskusiju :D :lol:
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#2362

Post by Propast1 »

Goran_35 wrote:PPOPASTI JEDNA STO MENE PITAS ZA SLIKE NISAM JA SEMIR? :D

Pitam i tebe, jer posto drzis stranu piramidi valjda imas neke konkretne dokaze.... Nisi valjda toliko malouman da ces na lijepe oci povjerovati da se ispod nekog brda krije piramida....
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#2363

Post by Propast1 »

Goran_35 wrote:Da postavim jedno pitanje anti-piramidasima:

U cemu je problem i zasto vam toliko smeta Semir i njegovo istrazivanje?

:D
Nije nikakav problem, a semir smeta jer prica gluposti i zaluđuje ovaj i dovoljno pomahnitali narod.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2364

Post by novalic »

stancanje stranica i dalje odlicno ide.. bolje nego otkopavanja piramide.. cak imam utisak da je pojedinci jos vise zakopavaju...
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2365

Post by Kwaheri »

novalic wrote:stancanje stranica i dalje odlicno ide.. bolje nego otkopavanja piramide.. cak imam utisak da je pojedinci jos vise zakopavaju...
ja novo jedva cekam ovo otkopavanje...
i radujem se piramidi :oops: ...i temama na sa-xu :D ...dodushe samo zbog tvog obecanja 8-) :D
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2366

Post by terapija »

terapija wrote:
cernica wrote: I lakse nego sto mislis. Ne da nisi ne informisan (procitao si dosada jedno deset puta) nego si povrsniji od one travke na Visocici.
Do zida piramide se vec doslo (procitati geoloski izvjestaj Nadjije Nukic).

“(…)može se vidjeti da su blokovi slagani jedan na drugi, s tim da je onaj koji se nalazio iznad smaknut prema unutra, ali su poredani kao cigle pri gradnji objekata. Dimenzije otkrivenog dijela boka piramide je cca 2,00 x 12,0 m.»
E prijatelju pokazi mi (nam) fotografiju tog otkopanog dijela zida (2 X 12)[m] i bude li to bar priblizno licilo na bilo kakvu zidanu strukturu, odmah se kandidiram za fondaciju!!! 8)
Cernica, prijatelju, ne volim se ponavljati, ali pozuri malo s tim slikama, nestrpljiv sam da vidim. I bez fotomontaze, molim lijepo

A mozda ti treba ovoliko da bi smislio opet kakav takav izgovor... Bas me zanima, sta ces nam pokusati prodati u tom slucaju.

Hebiga, ne leti pred rudu, i ne pricaj svasta ako ne stojis iza toga
A-ZO
Posts: 955
Joined: 21/08/2005 01:00
Location: Goražde

#2367

Post by A-ZO »

.





NEKO VAS VIRI...




















Image
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2368

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 16:56, edited 1 time in total.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#2369

Post by car-x »

na http://www.orf.at (ozbiljna agencija), pod kategorijom "science" psise:

Archäologen suchen Pyramiden in Bosnien
Übersicht

In Zentralbosnien sollen sich die einzigen vorgeschichtlichen Pyramiden Europas befinden. Für April ist der Beginn internationaler archäologischer Ausgrabungen nahe Visoko, 30 Kilometer nördlich der Hauptstadt Sarajevo, vorgesehen.

Das gab die private Stiftung "Archäologischer Park: Bosnische Sonnenpyramide" heute in Sarajevo bekannt.

Die Ausgrabungen sollen die Hypothese des bosnischen Archäologen Semir Osmanagic bestätigen oder widerlegen, dass die um Visoko liegenden Berge von Menschen geschaffen seien und den mexikanischen Stufenpyramiden sehr ähneln.

Bei Probegrabungen im vergangenen Jahr wurden fünf Meter unter der Oberfläche 17 Stufen aus Sandstein, einem für die Gegend untypischen Material, gefunden. Osmanagic will den Fund mit Satellitenaufnahmen und Untergrundradar-Studien nachweisen. Er behauptet, die Pyramiden seien mehrere tausend Jahre alt.
Übersicht ORF.at aktuell


elem, vele da ce se vidjeti u aprilu jel tu ima sta ili nema.. nit se ismijavaju, nit nekog zovu "amaterom", nit "preverantaom", nit "ublehom"..
Uh
Posts: 225
Joined: 22/01/2003 00:00
Contact:

#2370

Post by Uh »

Gdje god Muslimani vladaju tu se pronalaze piramide


Izgleda mi glup koment, ali morao sam ovo napisati. Imace bi po'izdio!
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#2371

Post by Propast1 »

Ima li kakvih dokaza u medjuvremenu???
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2372

Post by novalic »

zena wrote:
novalic wrote:stancanje stranica i dalje odlicno ide.. bolje nego otkopavanja piramide.. cak imam utisak da je pojedinci jos vise zakopavaju...
ja novo jedva cekam ovo otkopavanje...
i radujem se piramidi :oops: ...i temama na sa-xu :D ...dodushe samo zbog tvog obecanja 8-) :D
ako je samo radi moga obecanja.. ispunilo ti se 8-)
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2373

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 16:57, edited 1 time in total.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#2374

Post by car-x »

ludost wrote:care mili, to je samo jedan u nizu vec tipskih novinskih izvjesca koje okolo siba sama fondacija - isti tekstici pojavljuju se svuda, od lokalnih web stranicica do takvih, kako kazes, uglednih medija. mali podsjetnik, ako novine nekad nesto objave, to ne znaci da i same stoje iza toga, vec rade svoj posao, objavljuju poslani im materijal. prema tome, ne zanosi se previse. da se cika indy zadrzao na jednoj piramidi, pa hajde.. nego, zamisli, ima ih citavih pet komada! moglo bi se komotno rec - oko, ba, ekspertno, budimo realni!
:lol:
ne zanosim se ja, ba.. cekam april.. pa da vidimo.. mozda nova popusi na vrh brda, mozda na sredini, a mozda pri dnu.. ali to je sporedna stvar.. interesantan mi je taj nas negativan stav.. al totalno negativan stav.. tipa "ne zanosi se previse"..
leek
Posts: 53
Joined: 21/01/2005 14:14

#2375

Post by leek »

boli nas briga, nek dusmani crknu... mi imamo piramidu! al bas nek crknu jer imamo ih nekoliko!!!
Locked