joj ovo josh traje...
Mirci...zovi ovu ekipu pred skupstinu...a ja upornih insana
Moderator: Chloe
A zar je to toliko tesko uzeti u obzir i mogucnost da su dvije strane piramide erodirale?Prenj wrote:Naravno da je ublehas!Goran_35 wrote:
Na drugoj strani,Semir ipak nudi dokaze da postoji.Nudi snimke,satelitske snimke,snimke IC kamerom gdje se jasno vidi da se ispod povrsine krije neka kamena struktura koja je "hladnija"...Zatim nudi geoloski izvjestaj,trudi se i do sada je sam sve finansirao...I opet po vama "lopov" i "ublehash"? Bijedno!!!!
...
Spominjes famozni "geoloski izvjestaj"???
Semirov geoloski izvjestaj pocinje sa ...
- “S obzirom da je oblik Visočice pravilan geometrijski oblik, čije su sve četiri strane identične (osim prednjeg dijela zbog ulaznog platoa),
Dok ovako izgledaju "identicne strane" sa Semirovog snimka
Ili strane piramide nisu identicne, tj. Semirov geoloski izvjestaj je netacan, ili Semirov snimak je netacan, jer strane na njemu nimalo ne izgledaju identicne ...
zar nije kamen u japanskim podvodnim gradovima ostao netaknut nakon 20000 godina? ako je piramida, otkud onda da morska voda erodira KAMEN u Visokom ali ne i u Japanu? znači čim je napola erodirala, Visočica nije kamena već zemljana struktura tj. brdo. a i ako je erodirano brdo - što se ne vidi kamena piramida ispod erodiranih strana?Goran_35 wrote:A zar je to toliko tesko uzeti u obzir i mogucnost da su dvije strane piramide erodirale?Prenj wrote:Naravno da je ublehas!Goran_35 wrote:
Na drugoj strani,Semir ipak nudi dokaze da postoji.Nudi snimke,satelitske snimke,snimke IC kamerom gdje se jasno vidi da se ispod povrsine krije neka kamena struktura koja je "hladnija"...Zatim nudi geoloski izvjestaj,trudi se i do sada je sam sve finansirao...I opet po vama "lopov" i "ublehash"? Bijedno!!!!
...
Spominjes famozni "geoloski izvjestaj"???
Semirov geoloski izvjestaj pocinje sa ...
- “S obzirom da je oblik Visočice pravilan geometrijski oblik, čije su sve četiri strane identične (osim prednjeg dijela zbog ulaznog platoa),
Dok ovako izgledaju "identicne strane" sa Semirovog snimka
Ili strane piramide nisu identicne, tj. Semirov geoloski izvjestaj je netacan, ili Semirov snimak je netacan, jer strane na njemu nimalo ne izgledaju identicne ...
Pa,ako nisi znao,pretpostavka je cijelo podrucje bilo potopljeno morem,nekih 200-300 godina.Zbog toga erozija ne treba da cudi.
Evo i danas smo na pragu vecih klimatskih promjena.Zamisli ako krene po najgorem scenariu,uskoro bi Holandija mogla biti potopljena.Sta mislis kako bi izgledao Amsterdam poslije 300 godina pod vodom?
pravimjernik wrote:[
zar nije kamen u japanskim podvodnim gradovima ostao netaknut nakon 20000 godina? ako je piramida, otkud onda da morska voda erodira KAMEN u Visokom ali ne i u Japanu? znači čim je napola erodirala, Visočica nije kamena već zemljana struktura tj. brdo.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
U Egiptu je nekad mozda padala obilna kisa => Visoko je bilo potopljenoGoran_35 wrote:pravimjernik wrote:[
zar nije kamen u japanskim podvodnim gradovima ostao netaknut nakon 20000 godina? ako je piramida, otkud onda da morska voda erodira KAMEN u Visokom ali ne i u Japanu? znači čim je napola erodirala, Visočica nije kamena već zemljana struktura tj. brdo.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Joj pameti![]()
![]()
Haj ti meni reci,kada strucnjaci sa Oxforda kazu da je erozija Sfinge izazavana obilnim kisama,smijes li se onda?
vidi to bi mi moglo posluziti na nacin da bi i ja mogao napraviti istu ovakvu skicu i reci da je prvo susjedno brdo nevjerovatna piramida visoka 900 m koju je izgradio moj pra pra pra djed.... mani se gluposti.... ja samo pitam gdje su konkretni dokazi? slike?A-ZO wrote:Propast1 wrote:GORANE
PUSTI TI FILOZOFIRANJE
GDJE SU SLIKE?
KONKRETNO, MANI SE TI AMSTERDAMA I PREDPOTPONOG VREMENA
Moze li ti zasad ovo posluziti![]()
Goran_35 wrote:PPOPASTI JEDNA STO MENE PITAS ZA SLIKE NISAM JA SEMIR?
ja novo jedva cekam ovo otkopavanje...novalic wrote:stancanje stranica i dalje odlicno ide.. bolje nego otkopavanja piramide.. cak imam utisak da je pojedinci jos vise zakopavaju...
Cernica, prijatelju, ne volim se ponavljati, ali pozuri malo s tim slikama, nestrpljiv sam da vidim. I bez fotomontaze, molim lijepoterapija wrote:E prijatelju pokazi mi (nam) fotografiju tog otkopanog dijela zida (2 X 12)[m] i bude li to bar priblizno licilo na bilo kakvu zidanu strukturu, odmah se kandidiram za fondaciju!!!cernica wrote: I lakse nego sto mislis. Ne da nisi ne informisan (procitao si dosada jedno deset puta) nego si povrsniji od one travke na Visocici.
Do zida piramide se vec doslo (procitati geoloski izvjestaj Nadjije Nukic).
“(…)može se vidjeti da su blokovi slagani jedan na drugi, s tim da je onaj koji se nalazio iznad smaknut prema unutra, ali su poredani kao cigle pri gradnji objekata. Dimenzije otkrivenog dijela boka piramide je cca 2,00 x 12,0 m.»
ako je samo radi moga obecanja.. ispunilo ti sezena wrote:ja novo jedva cekam ovo otkopavanje...novalic wrote:stancanje stranica i dalje odlicno ide.. bolje nego otkopavanja piramide.. cak imam utisak da je pojedinci jos vise zakopavaju...
i radujem se piramidi...i temama na sa-xu
...dodushe samo zbog tvog obecanja
![]()
ne zanosim se ja, ba.. cekam april.. pa da vidimo.. mozda nova popusi na vrh brda, mozda na sredini, a mozda pri dnu.. ali to je sporedna stvar.. interesantan mi je taj nas negativan stav.. al totalno negativan stav.. tipa "ne zanosi se previse"..ludost wrote:care mili, to je samo jedan u nizu vec tipskih novinskih izvjesca koje okolo siba sama fondacija - isti tekstici pojavljuju se svuda, od lokalnih web stranicica do takvih, kako kazes, uglednih medija. mali podsjetnik, ako novine nekad nesto objave, to ne znaci da i same stoje iza toga, vec rade svoj posao, objavljuju poslani im materijal. prema tome, ne zanosi se previse. da se cika indy zadrzao na jednoj piramidi, pa hajde.. nego, zamisli, ima ih citavih pet komada! moglo bi se komotno rec - oko, ba, ekspertno, budimo realni!