SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#2351 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by relativno84 »

Ovaj Sud je imao snage i pustio je iz pritvora Ljubu i njegovu ženu i Bekriju zato što je odbrana oborila osnovanu sumnju krivično djelo ubistvo. Ljubi niko nije vjerovao, Ljubo je fino sve ispričao nije bježao od odgovornosti, rekao je - jesam vozio sam. Danas je plakao, dolazila je njegova žena, nudila mi je sekundarne sirovine za njegovo jamstvo. U odnosu na osnovanu sumnju odbrana će reći da ovdje nije bilo bilo ni nehata ni umišljaja, ovo je bila jedna obična saobraćajna nesreća", smatra advokat odbrane Omar Mehmedbašić.
:shock: :-)
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#2352 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Daryl Dixon »

zateznistub wrote:
The BEN10 wrote:Treba li vam možda i novih zaposlenih (iako ih je dvaput više po glavi stanovnika nego u EU)!?!? :roll: :-)
http://www.avaz.ba/clanak/243226/mulabd ... ova-vozila
MULABDIĆ: Policiji su hitno potrebna nova vozila

Ministar unutrašnjih poslova (MUP) KS Vedran Mulabdić (SBB) kazao je jučer za „Avaz“ da je u MUP-u formirana komisija koja je izvršila popis postojećeg voznog parka. Nakon što je taj posao završen, kako je kazao, utvrđeno je da je hitno potrebno kupiti nova vozila.

Naredna sjednica

O toj temi te o predloženom načinu kupovine 140 vozila za MUP ministar Mulabdić jučer je trebao obavijestiti Vladu, ali je sjednica prekinuta te je ta tačka dnevnog reda odložena za narednu sjednicu.
Momka znam ličnoi i glavu na panj stavljam za njegovo poštenje kao i predanost radu. Tako, ako je rekao da to treba, ja lično mu vjerujem 100%.
znam i ja dobro brata mumina ima više od decenije, iskreno se nadam da će uraditi više od svojih prethodnika poslije ovih nabavki vozila, ne bi bilo loše da se ove glavne žile kucavice po gradu u poslijepodnevnoj špici više kontroliraju i da se saobraćaj rastereti.. pogotovo oko željezničke i autobuske stanice.. svakakvih prekršaja bude tu, gužvi i oduzimanja prvenstva prolaza.. a još i narkomanije svakojake u neposrednoj okolini, lopova, drumskih razbojništava i tome slično.. :bih: :bih:
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#2353 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by samo pozitiva »

Better Man wrote:
The BEN10 wrote:Treba li vam možda i novih zaposlenih (iako ih je dvaput više po glavi stanovnika nego u EU)!?!? :roll: :-)
http://www.avaz.ba/clanak/243226/mulabd ... ova-vozila
MULABDIĆ: Policiji su hitno potrebna nova vozila

Ministar unutrašnjih poslova (MUP) KS Vedran Mulabdić (SBB) kazao je jučer za „Avaz“ da je u MUP-u formirana komisija koja je izvršila popis postojećeg voznog parka. Nakon što je taj posao završen, kako je kazao, utvrđeno je da je hitno potrebno kupiti nova vozila.

Naredna sjednica

O toj temi te o predloženom načinu kupovine 140 vozila za MUP ministar Mulabdić jučer je trebao obavijestiti Vladu, ali je sjednica prekinuta te je ta tačka dnevnog reda odložena za narednu sjednicu.
Čuj. Sad i njemu potrebna nova vozila. To nisu dovoljna ona što ih je kupio bivši ministar Ismir Jusko Švabo ili možda nisu dobra. Ne treba mu odobriti ili treba, ali uz uslov da vozila ne mogu biti iz koncerna VW. Mogu, ali samo ako budu dostavili najeftiniju ponudu u odnosu na ostale i budu nudili više za manje para. U protivnom bi trebalo pokrenuti postupak krivične odgvornosti ne samo ministra, već i ostalih koji su u talu i gdje se samo vozila VW nabavljaju za MUP.
pao tender za Toyote, ASA se zalila ;)
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#2354 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Daryl Dixon »

trambusek88 wrote:
bhnapoleon1 wrote:
trambusek88 wrote:Image

Intelektualac, brat nas, ne daj da te dusmani slome. Tesko je biti posten danas. :D :D :D
bruda nash lijepi alah te sacuvao nedajse dushmanima tvoja bracha su ustebe :D
izdrži bruda, dušmani ti zavide, što te ne ubije ojača te :oops: :lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2355 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Vrh.

Ali ja sam siguran da je on 100% iskren u svojoj izjavi.
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#2356 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Radi u Sam svoj gazda.
nargila.ba
Posts: 282
Joined: 12/02/2012 22:42

#2357 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nargila.ba »

-
Last edited by nargila.ba on 21/08/2016 23:08, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#2358 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Zamisli samo kakvi su to mentalni sklopovi, šta je u njihovim glavama, kakva su to razmišljanja, kakav je to život?
Ovo je sevap maljem u glavušu, među rogove.
Drugačije ne ide.
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#2359 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Better Man »

samo pozitiva wrote:
pao tender za Toyote, ASA se zalila ;)
Na šta su se to žalili iz ASA-e? Da li im to nije jasno kako može biti neko drugi izabran, a ne oni i kako neko smije dati bolju ponudu od njih.
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#2360 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Better Man »

Tercius wrote:
Vozila nisu potrebna njemu vec uniformisanom dijelu policije.Ta vozila sto ti spominjes nisu dovoljna jer nisu ni kupljena.I vozila koja se kupuju bas trebaju da budu iz programa VW jer obzirom na odnos cijene i kvalitete traju po 10-12 godina u modu rada 24/7, neka od tih vozila imaju i po 500 000 km predjenih i jos toliko rada u mjestu i jos uvjek su operativna i poprilicno sam siguran da to ne bi bio slucaj sa Hyundai vozilima.
Čuj. Vozila treba da budu iz VW koncerna, jer su kao najbolja i najizdržljivija, a svi drugi su otpad. Izgleda da smo mi najbogatija država ex Yu i najpametnija, jer isključivo gledamo najskuplji koncern, a ostali su budale. Izvini, ali treba zabraniti favoriziranje VW koncerna i trebaju svi ostali da imaju jednak tretman i uslove i ko ponudi najbolje uz najnižu cijenu, treba da bude izabran.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#2361 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

"U medjuvremenu, nasoj redakciji javio se..." - odavno su te novine postale glasilo kriminalnog miljea. :run:
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#2362 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by holowey »

Better Man wrote:
Tercius wrote:
Vozila nisu potrebna njemu vec uniformisanom dijelu policije.Ta vozila sto ti spominjes nisu dovoljna jer nisu ni kupljena.I vozila koja se kupuju bas trebaju da budu iz programa VW jer obzirom na odnos cijene i kvalitete traju po 10-12 godina u modu rada 24/7, neka od tih vozila imaju i po 500 000 km predjenih i jos toliko rada u mjestu i jos uvjek su operativna i poprilicno sam siguran da to ne bi bio slucaj sa Hyundai vozilima.
Čuj. Vozila treba da budu iz VW koncerna, jer su kao najbolja i najizdržljivija, a svi drugi su otpad. Izgleda da smo mi najbogatija država ex Yu i najpametnija, jer isključivo gledamo najskuplji koncern, a ostali su budale. Izvini, ali treba zabraniti favoriziranje VW koncerna i trebaju svi ostali da imaju jednak tretman i uslove i ko ponudi najbolje uz najnižu cijenu, treba da bude izabran.
nije samo to u pitanju, sta je sa servisnom mrezom? dostupnost rezervnih dijelova? prethodna iskustva u koristenju/odrzavanju/opravljanju? koji to brand ima u navedenom prednost u odnosu na vw u nasoj zemlji? zastava?
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#2363 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Better Man »

holowey wrote:
Better Man wrote:
Tercius wrote:
Vozila nisu potrebna njemu vec uniformisanom dijelu policije.Ta vozila sto ti spominjes nisu dovoljna jer nisu ni kupljena.I vozila koja se kupuju bas trebaju da budu iz programa VW jer obzirom na odnos cijene i kvalitete traju po 10-12 godina u modu rada 24/7, neka od tih vozila imaju i po 500 000 km predjenih i jos toliko rada u mjestu i jos uvjek su operativna i poprilicno sam siguran da to ne bi bio slucaj sa Hyundai vozilima.
Čuj. Vozila treba da budu iz VW koncerna, jer su kao najbolja i najizdržljivija, a svi drugi su otpad. Izgleda da smo mi najbogatija država ex Yu i najpametnija, jer isključivo gledamo najskuplji koncern, a ostali su budale. Izvini, ali treba zabraniti favoriziranje VW koncerna i trebaju svi ostali da imaju jednak tretman i uslove i ko ponudi najbolje uz najnižu cijenu, treba da bude izabran.
nije samo to u pitanju, sta je sa servisnom mrezom? dostupnost rezervnih dijelova? prethodna iskustva u koristenju/odrzavanju/opravljanju? koji to brand ima u navedenom prednost u odnosu na vw u nasoj zemlji? zastava?
Pa evo Renault ima jednako dobru servisnu mrežu kao VW, a možda i bolju u nekim segmentima.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2364 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

Pa sta uradi milicija s tim likom sto su kao na njega pucali? Jesu li mu dohakali ili ne,lik SE i dalje setka?
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2365 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Sodom1 wrote:Pa sta uradi milicija s tim likom sto su kao na njega pucali? Jesu li mu dohakali ili ne,lik SE i dalje setka?
To treba pitati tuzilastvo i sudstvo...
nargila.ba
Posts: 282
Joined: 12/02/2012 22:42

#2366 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nargila.ba »

-
Last edited by nargila.ba on 21/08/2016 23:07, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#2367 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

i vjerovatno se ne setka je je bembach popravljen
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#2368 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mirzet87sa »

na slobodi, provjereno :lol:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2369 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by radiša »

sutra kad coban bez dozvole nekog pregazi bice kuku i pomagaj

ja debilnije drzave od ove nase nisam vidio.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2370 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_milojica »

trambusek88 wrote:Image
Ko ga pusti iz prdekane dabogda mu se qrac ne mogao dici godinu dana.
Milicijo,sljedeci put ga iscupajte iz auta i izmlatite ga kao vola u kupusu.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#2371 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

Sto li je u noci cetvrtak na petak na raskrscu na vrhu Dzidzikovca, kod Konzuma, policija stajala sa rotacijama upaljenim jedno 2,5 sata najmanje, ispred njih tamni dzip sa talijanskim registracijama?

Mozda je bilo ovdje vec, sorry ako sam propustio
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2372 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MOSALJOZE »

U Čekaluši(20m od tog konzuma)se nalazi italijanska ambasada,možda su nekog vozili ili slično....
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#2373 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

MOSALJOZE wrote:U Čekaluši(20m od tog konzuma)se nalazi italijanska ambasada,možda su nekog vozili ili slično....
Ne, auto je stajalo poprecno, kao da je zaustavljeno ili kao neki sudar da je bio, dosta je ljudi okolo bilo, policajaca
Kao da se nesto desilo
Neobicno mi je sto je trajalo od 11:30 do 2 ujutro najmanje (dva puta sam pokusao proci tuda, morao se okrenuti), rotacija jos uvijek bila upaljena

Ma moze biti i nista da nije bilo, ali ko zna
User avatar
zli_hordas
Posts: 1275
Joined: 27/05/2010 08:58

#2374 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zli_hordas »

Fin dečko samo ne znam što se pegla ovdje sto ne ide vani da radi.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#2375 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

Izgleda rastavljanje od zivota kad su pali za konzume nije urodilo plodom,mescini vadjenje srca grkljana desnog oka i plucnog krila takodje ne bi dalo dugorocne rezultate pa jedino rjesenje za ovakve i slicne bi bilo umotavanje u nato bodljikavu zicu i poklapanje betonskim sahtom i to negdje na podrucju Prenja,pa da se traga za njim jedno 208 godina.
Post Reply