Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23426 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: HrDžav mu rezerv'ar, treba nekad i beMzina nasuti do vrha, ne mere ga samo na plin guliti.
otkad plastika hrDŽa??
BiBi911
Posts: 5337
Joined: 09/12/2018 17:47

#23427 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BiBi911 »

bitanga_sa_otesa wrote:
NediM17 wrote: HrDžav mu rezerv'ar, treba nekad i beMzina nasuti do vrha, ne mere ga samo na plin guliti.
otkad plastika hrDŽa??
Nemoj tako, nedo jos zivi u pedesetim. Il je kupio novo avuto
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#23428 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

BiBi911 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
NediM17 wrote: HrDžav mu rezerv'ar, treba nekad i beMzina nasuti do vrha, ne mere ga samo na plin guliti.
otkad plastika hrDŽa??
Nemoj tako, nedo jos zivi u pedesetim. Il je kupio novo avuto
Slabo vi to umijete, sve hrDža. :izet:
http://www.paluba.info/smf/index.php?topic=9767.0;wap2
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#23429 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

JavierBosnia wrote:
Naslovnica wrote:
JavierBosnia wrote:Pitanje jedno, Golf 5 2.0 TDI 2004 god
Prosli servis sipano ulje 5w40, sada sipano ulje Castrol GTX ultrwclean 10W40

Da li moze to ulje, da li valja sta, najvise me interesuje ide li na moj auto
Ma vozi ba, šta će biti trulji staroj 15 godina.
Brvao majstore, nisu to ove mackice, francuzi i slicni :mrgreen:
Samo se ti tješi, VW kad se kvari vlasnici šute ko zaliveni.
Evo mom 18 godina punih, 5w40 ide ko halva, kap nije potrošio između 2 servisa (10.000). 2.0 HDi 90 KS
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23430 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Zato podloski ne mozes nanijet pod haubu :lol:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#23431 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Pa Bože moj, mora se nešto dešavati :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23432 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Lakse je litru ulja dosut :lol:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#23433 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Tacno, taman ga malo osvjezis. :-D
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#23434 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by djama »

amar1994 wrote:meni je jednom otisao u kontra smjer pa se vratio :lol:

nesto je mehanicki osteceno vjerovatno,granicnik neki :wink:
graničnik je u pitanju samo moram otici da vidim da li je preskocio ili se slomio
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nesto mi kucka

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23436 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Kucka na prozor :lol:
Naslovnica
Posts: 35457
Joined: 20/03/2013 15:38

#23437 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Daje pare za folije na pendžerima i niskoprofilne gume, štedi na 'nešto mi kucka'.
made_in_sarajevo
Posts: 6962
Joined: 06/05/2013 23:05

#23438 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

Da provjerim jos jednom jer izgleda opet cu morati na reklamaciju. Sa upaljenim potrosacima svjetla, duga, klima, radio, instrument unitrade i vespromu pokazuje 13.7-13.8V, moj multimetar pokazuje 13.8 - 14V. Jel to OK da ne jebe akumulator u tolikoj mjeri da preko.noci izgubi toliko da ne mogu upaliti ujutro?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#23439 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

bitanga_sa_otesa wrote:nesto mi kucka

Image

Tobe Ja rabbi sto se ismijah na sabahu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#23440 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

made_in_sarajevo wrote:Da provjerim jos jednom jer izgleda opet cu morati na reklamaciju. Sa upaljenim potrosacima svjetla, duga, klima, radio, instrument unitrade i vespromu pokazuje 13.7-13.8V, moj multimetar pokazuje 13.8 - 14V. Jel to OK da ne jebe akumulator u tolikoj mjeri da preko.noci izgubi toliko da ne mogu upaliti ujutro?
Mozda nije problem u akumulatoru,mozda ti nesto vuce napon.
Ugasi auto, zakljucaj vrata i mjeri direktno na kutiji sa osiguracima da li ti nesto vuce struju
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23441 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Il da skine klemu i provjeri ima li neke parazitne struje ampermetrom
Ako ima strujna klijesta moze i bez skidanja kleme
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23442 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

made_in_sarajevo wrote:Da provjerim jos jednom jer izgleda opet cu morati na reklamaciju. Sa upaljenim potrosacima svjetla, duga, klima, radio, instrument unitrade i vespromu pokazuje 13.7-13.8V, moj multimetar pokazuje 13.8 - 14V. Jel to OK da ne jebe akumulator u tolikoj mjeri da preko.noci izgubi toliko da ne mogu upaliti ujutro?
Sefe, aktiviraj garanciju. Galami, trazi novi okolomator.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23443 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

made_in_sarajevo wrote:Da provjerim jos jednom jer izgleda opet cu morati na reklamaciju. Sa upaljenim potrosacima svjetla, duga, klima, radio, instrument unitrade i vespromu pokazuje 13.7-13.8V, moj multimetar pokazuje 13.8 - 14V. Jel to OK da ne jebe akumulator u tolikoj mjeri da preko.noci izgubi toliko da ne mogu upaliti ujutro?
ok ti je taj napon punjenja,najjednostavnije ti je skini klemu preko noci i znaces ujutro sta je ,ako upali nesto ti vuce struju,ako ne upali akumulator je riknuo.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23444 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote:Daje pare za folije na pendžerima i niskoprofilne gume, štedi na 'nešto mi kucka'.
danas cujem od jednog jarana da je postala pomama za ugradjivanjem klapne na auspuhu prije lonaca ,koja se otvara el. komandom iz kabine i dobijes urlajuci zvuk ocam .to kosta 250 maraka,ali su jednom strucnjaku koji je to ugradio skupa svjecice 100 maraka...toliko o prioritetima :lol:
Naslovnica
Posts: 35457
Joined: 20/03/2013 15:38

#23445 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote:
Naslovnica wrote:Daje pare za folije na pendžerima i niskoprofilne gume, štedi na 'nešto mi kucka'.
danas cujem od jednog jarana da je postala pomama za ugradjivanjem klapne na auspuhu prije lonaca ,koja se otvara el. komandom iz kabine i dobijes urlajuci zvuk ocam .to kosta 250 maraka,ali su jednom strucnjaku koji je to ugradio skupa svjecice 100 maraka...toliko o prioritetima :lol:
Šta sve neće izmisliti, još da mi je skontati svrhu urlajućeg zvuka iz auspuha?!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23446 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: Šta sve neće izmisliti, još da mi je skontati svrhu urlajućeg zvuka iz auspuha?!
svrha je da budes primjecen :D
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23447 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Jes ovo mocno....... :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23448 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ćuning iz d vej of lajf ,umrite heyteri... šic ...šic :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23449 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23450 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Post Reply