"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23426 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bitanga_sa_otesa »

sve je dozvoljeno ako te ne uhvate :-D
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23427 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

NediM17 wrote:Jel dozvoljeno i lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
Ja sam i to radio, jer sadasnja situacija mjenja sve, isto kao sto se iz tog smjera skrenuti u kemal begovu, sto bi ja zabranio kada je normalna situacija, a ovo sada je vanredna situacija i promjena toka saobracaja, tj smanjenje guzvi.

I bila je policija i nista nije reagovala.
Last edited by kakaljin on 10/08/2019 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23428 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Jel dozvoljeno lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
probaj :lol:
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23429 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

amar1994 wrote:
NediM17 wrote:Jel dozvoljeno lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
probaj :lol:
JA probao i nista se nije desilo :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23430 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

nisi na mene naletio :lol: :lol: ,kad neko svjesno kroz zabranu ide samo stanem i ugasim auto i ne mrdam..
Last edited by amar1994 on 10/08/2019 23:20, edited 2 times in total.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23431 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

amar1994 wrote:nisi na mene naletio :lol: :lol:
Sta bi bilo i da jesam :-D :-D :-D :-D
Last edited by kakaljin on 10/08/2019 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23432 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

eto napisano :D
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23433 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:
NediM17 wrote:Jel dozvoljeno lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
probaj :lol:
Ja sam legalista. :izet:
Znam ja dobro da je ona u normalnim uslovima jednosmjerna.
Pitanje je bilo u svjetlu ovih promjena rezima saobracaja. :mrgreen:
Last edited by NediM17 on 10/08/2019 23:23, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23434 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

:thumbup:

ova mi je omiljena,preko duple pune,vazda se napravim lud i zakocim pola m da ne udarim :lol: ,uvijek se vrate..

Image
Last edited by amar1994 on 10/08/2019 23:23, edited 1 time in total.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23435 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

amar1994 wrote:eto napisano :D
Kada je zabrana, a sada nije zabrana, tako da nisi u pravu za ovo sada
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23436 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

NediM17 wrote:
amar1994 wrote:
NediM17 wrote:Jel dozvoljeno lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
probaj :lol:
Ja sam legalista. :izet:
Znam ja dobro da je ona u normalnim uslovima jednosmjerna.
Pitanje je bilo u svjetlu ovih promjena rezima saobracaja. :mrgreen:
Znaci da je promjenjen rezim saobracaja i da je sada dozvoljeno uci u sutjesku iz Alipasine ulice dok se ne zavrsi ulica Kosevo
Last edited by kakaljin on 10/08/2019 23:25, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23437 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

kakaljin wrote:
amar1994 wrote:eto napisano :D
Kada je zabrana, a sada nije zabrana, tako da nisi u pravu za ovo sada
a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100 :) ,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23438 Re: "Majstori" parkiranja

Post by NediM17 »

@Kakaljin Hvala, to me interesovalo,
Neki trce pred rudu.
Last edited by NediM17 on 10/08/2019 23:27, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23439 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

samo da ne postane ljudima navika i kad se zavrse radovi :D
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23440 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

amar1994 wrote:
kakaljin wrote:
amar1994 wrote:eto napisano :D
Kada je zabrana, a sada nije zabrana, tako da nisi u pravu za ovo sada
a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100 :) ,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..

Naprimjer ja sam to znao prvi dan kada je zatvorena ulica Kosevo, samo sam jos isti dan provjerio i potvrdio jer mi je logika nalagala da tako bude. a policija prvi dan je bila smusena jer su i oni znali da ce biti tako ali se ceka rijesenje koje je kasnilo jedan dan od pocetka zatvaranja ulice Kosevo. Treba logiku ukljuciti i razmisljati unaprijed, a ne samo slijepo misliti da to treba tako biti,

PA zato sam u postu prije rekao da bi i taj ulazak preko dvije trake u Kemal Begovu zabranio bas radi toga. Kada se sve vrati u normalu
User avatar
BarbaDue
Posts: 65075
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#23441 Re: "Majstori" parkiranja

Post by BarbaDue »

Image

Snalazi se kako znaš i umiješ :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#23442 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

kakaljin wrote:
Naslovnica wrote:
kakaljin wrote:[quote="Naslovnica"Jučer uobičajena gužva u Alipašinoj.
Brude 'ladno skreću u Sutjesku (jednosmjerna) i izlaze na Koševo i dalje dole prema Titovoj.
Apsolutna anarhija u saobraćaju.
Sutjeska je dvosmjerna sada jer se radi ulica Kosevo, ja svaki dan iz Alipasine skrenem u Sutjesku od kada su je pustili kao dvosmjernu.

Treba gledati znakove :-D :-D :-D :-D
Ja sam išao Alipašinom i vidio sam samo znak zabrane za Sutjesku (kao i do sada), nikakve dodatne znakove. Ako kažete da je tako onda je do mene.
Prekriven je znak zabrane ulaska iz alipasine, i policija je rekla kada se pocelo kopati da cekaju rijesenje da dozvole jer su prvi dan pisali kazne kada su zatvorili kosevo ulicu[/quote]
U petak je znak zabranjenog smjera itekako bio vidljiv na početku Sutjeske kada se gleda od Alipašine. Zato sam se i čudio zašto pojedinci idu u jednosmjernu iako je vidljiv znak zabrane.
User avatar
Better Man
Posts: 18740
Joined: 01/10/2006 20:10

#23443 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

Naslovnica wrote:
U petak je znak zabranjenog smjera itekako bio vidljiv na početku Sutjeske kada se gleda od Alipašine. Zato sam se i čudio zašto pojedinci idu u jednosmjernu iako je vidljiv znak zabrane.
Ali imamo i vozila koja se spuštaju niz Hadži Idrizovu i idu u Sutjesku, pa u Alipašinu. Tako da treba paziti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#23444 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Lady policeman danas zajapurena po onom zvizdanu oko 14h u uniformi do grla zakopcana, u zurbi pise kazne kraj hepoka na otoci. Ljepota. Iznenadio se, ne stigoh da joj svirnem i thumb up posaljem.

Ako slucajno ovim putem mogu da joj zahvalim za trud, bio bih sretan.
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23445 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Optimist »

amar1994 wrote: a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100 :) ,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..
Kakvih bolan 70-100 kad je u Alipasinoj ogranicenje 50?
To bi barem ti trebao znati koji zivis na Sipu i svakodnevno prolazis tom ulicom.
I da, dozvoljeno je skretanje u Sutjesku iz Alipasine za vrijeme trajanja radova. Znakovi su na pocetku bili pokriveni ali su u medjuvremenu otkriveni.
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23446 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

drug_profi wrote:Lady policeman danas zajapurena po onom zvizdanu oko 14h u uniformi do grla zakopcana, u zurbi pise kazne kraj hepoka na otoci. Ljepota. Iznenadio se, ne stigoh da joj svirnem i thumb up posaljem.

Ako slucajno ovim putem mogu da joj zahvalim za trud, bio bih sretan.
jednom mjesecno zaredaju :-) da svaki dan rade gomilu love bi zgrnuli a bahate idiote pameti naucili
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#23447 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

Optimist wrote:
amar1994 wrote: a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100 :) ,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..
Kakvih bolan 70-100 kad je u Alipasinoj ogranicenje 50?
To bi barem ti trebao znati koji zivis na Sipu i svakodnevno prolazis tom ulicom.
I da, dozvoljeno je skretanje u Sutjesku iz Alipasine za vrijeme trajanja radova. Znakovi su na pocetku bili pokriveni ali su u medjuvremenu otkriveni.
Ako su znakovi otkriveni (namjerno ili slučajno) onda bi valjda trebalo da je zabrana?! :roll:
Evo, ja prvi prijavih kako pojedine brude hladno ulaze kroz zabranu, neko spomenu da je u toku rekonstrukcije Sutjeska dvosmjerna, ali nigdje zvanično ne piše, a znak zabrane stoji kao i prije.
:-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23448 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

Optimist wrote:
amar1994 wrote: a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100 :) ,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..
Kakvih bolan 70-100 kad je u Alipasinoj ogranicenje 50?
To bi barem ti trebao znati koji zivis na Sipu i svakodnevno prolazis tom ulicom.
I da, dozvoljeno je skretanje u Sutjesku iz Alipasine za vrijeme trajanja radova. Znakovi su na pocetku bili pokriveni ali su u medjuvremenu otkriveni.
60 je tu ogranicenje ali se vozi preko,izmedju 70 i 100,prolazak kroz crveno kod II gimnazije je isto jako cest,dobro sam ziv koliko sam puta tu prelazio :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#23449 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

BarbaDue wrote:Image

Snalazi se kako znaš i umiješ :mrgreen:
Gorazde :D
bitangeIprinceze
Posts: 4493
Joined: 29/01/2018 22:14

#23450 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bitangeIprinceze »

Nije nego vlasnik parkinga :D
Locked