"Majstori" parkiranja
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23426 Re: "Majstori" parkiranja
sve je dozvoljeno ako te ne uhvate 
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23427 Re: "Majstori" parkiranja
Ja sam i to radio, jer sadasnja situacija mjenja sve, isto kao sto se iz tog smjera skrenuti u kemal begovu, sto bi ja zabranio kada je normalna situacija, a ovo sada je vanredna situacija i promjena toka saobracaja, tj smanjenje guzvi.NediM17 wrote:Jel dozvoljeno i lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
I bila je policija i nista nije reagovala.
Last edited by kakaljin on 10/08/2019 23:17, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23428 Re: "Majstori" parkiranja
probajNediM17 wrote:Jel dozvoljeno lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23429 Re: "Majstori" parkiranja
JA probao i nista se nije desiloamar1994 wrote:probajNediM17 wrote:Jel dozvoljeno lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23430 Re: "Majstori" parkiranja
nisi na mene naletio
,kad neko svjesno kroz zabranu ide samo stanem i ugasim auto i ne mrdam..
Last edited by amar1994 on 10/08/2019 23:20, edited 2 times in total.
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23431 Re: "Majstori" parkiranja
Sta bi bilo i da jesamamar1994 wrote:nisi na mene naletio![]()
Last edited by kakaljin on 10/08/2019 23:20, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23432 Re: "Majstori" parkiranja
eto napisano 
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23433 Re: "Majstori" parkiranja
Ja sam legalista.amar1994 wrote:probajNediM17 wrote:Jel dozvoljeno lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
Znam ja dobro da je ona u normalnim uslovima jednosmjerna.
Pitanje je bilo u svjetlu ovih promjena rezima saobracaja.
Last edited by NediM17 on 10/08/2019 23:23, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23434 Re: "Majstori" parkiranja
ova mi je omiljena,preko duple pune,vazda se napravim lud i zakocim pola m da ne udarim

Last edited by amar1994 on 10/08/2019 23:23, edited 1 time in total.
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23435 Re: "Majstori" parkiranja
Kada je zabrana, a sada nije zabrana, tako da nisi u pravu za ovo sadaamar1994 wrote:eto napisano
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23436 Re: "Majstori" parkiranja
Znaci da je promjenjen rezim saobracaja i da je sada dozvoljeno uci u sutjesku iz Alipasine ulice dok se ne zavrsi ulica KosevoNediM17 wrote:Ja sam legalista.amar1994 wrote:probajNediM17 wrote:Jel dozvoljeno lijevo motati u Sutjesku kad ides Alipasinom od Ciglana prema Skenderiji?
Znam ja dobro da je ona u normalnim uslovima jednosmjerna.
Pitanje je bilo u svjetlu ovih promjena rezima saobracaja.
Last edited by kakaljin on 10/08/2019 23:25, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23437 Re: "Majstori" parkiranja
a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100kakaljin wrote:Kada je zabrana, a sada nije zabrana, tako da nisi u pravu za ovo sadaamar1994 wrote:eto napisano
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23438 Re: "Majstori" parkiranja
@Kakaljin Hvala, to me interesovalo,
Neki trce pred rudu.
Neki trce pred rudu.
Last edited by NediM17 on 10/08/2019 23:27, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23439 Re: "Majstori" parkiranja
samo da ne postane ljudima navika i kad se zavrse radovi 
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23440 Re: "Majstori" parkiranja
amar1994 wrote:a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100kakaljin wrote:Kada je zabrana, a sada nije zabrana, tako da nisi u pravu za ovo sadaamar1994 wrote:eto napisano,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..
Naprimjer ja sam to znao prvi dan kada je zatvorena ulica Kosevo, samo sam jos isti dan provjerio i potvrdio jer mi je logika nalagala da tako bude. a policija prvi dan je bila smusena jer su i oni znali da ce biti tako ali se ceka rijesenje koje je kasnilo jedan dan od pocetka zatvaranja ulice Kosevo. Treba logiku ukljuciti i razmisljati unaprijed, a ne samo slijepo misliti da to treba tako biti,
PA zato sam u postu prije rekao da bi i taj ulazak preko dvije trake u Kemal Begovu zabranio bas radi toga. Kada se sve vrati u normalu
- BarbaDue
- Posts: 65075
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#23441 Re: "Majstori" parkiranja

Snalazi se kako znaš i umiješ
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23442 Re: "Majstori" parkiranja
Prekriven je znak zabrane ulaska iz alipasine, i policija je rekla kada se pocelo kopati da cekaju rijesenje da dozvole jer su prvi dan pisali kazne kada su zatvorili kosevo ulicu[/quote]kakaljin wrote:Ja sam išao Alipašinom i vidio sam samo znak zabrane za Sutjesku (kao i do sada), nikakve dodatne znakove. Ako kažete da je tako onda je do mene.Naslovnica wrote:Sutjeska je dvosmjerna sada jer se radi ulica Kosevo, ja svaki dan iz Alipasine skrenem u Sutjesku od kada su je pustili kao dvosmjernu.kakaljin wrote:[quote="Naslovnica"Jučer uobičajena gužva u Alipašinoj.
Brude 'ladno skreću u Sutjesku (jednosmjerna) i izlaze na Koševo i dalje dole prema Titovoj.
Apsolutna anarhija u saobraćaju.
Treba gledati znakove![]()
![]()
![]()
U petak je znak zabranjenog smjera itekako bio vidljiv na početku Sutjeske kada se gleda od Alipašine. Zato sam se i čudio zašto pojedinci idu u jednosmjernu iako je vidljiv znak zabrane.
- Better Man
- Posts: 18740
- Joined: 01/10/2006 20:10
#23443 Re: "Majstori" parkiranja
Ali imamo i vozila koja se spuštaju niz Hadži Idrizovu i idu u Sutjesku, pa u Alipašinu. Tako da treba paziti.Naslovnica wrote:
U petak je znak zabranjenog smjera itekako bio vidljiv na početku Sutjeske kada se gleda od Alipašine. Zato sam se i čudio zašto pojedinci idu u jednosmjernu iako je vidljiv znak zabrane.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23444 Re: "Majstori" parkiranja
Lady policeman danas zajapurena po onom zvizdanu oko 14h u uniformi do grla zakopcana, u zurbi pise kazne kraj hepoka na otoci. Ljepota. Iznenadio se, ne stigoh da joj svirnem i thumb up posaljem.
Ako slucajno ovim putem mogu da joj zahvalim za trud, bio bih sretan.
Ako slucajno ovim putem mogu da joj zahvalim za trud, bio bih sretan.
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23445 Re: "Majstori" parkiranja
Kakvih bolan 70-100 kad je u Alipasinoj ogranicenje 50?amar1994 wrote: a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..
To bi barem ti trebao znati koji zivis na Sipu i svakodnevno prolazis tom ulicom.
I da, dozvoljeno je skretanje u Sutjesku iz Alipasine za vrijeme trajanja radova. Znakovi su na pocetku bili pokriveni ali su u medjuvremenu otkriveni.
- muha_sa
- Posts: 140458
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#23446 Re: "Majstori" parkiranja
jednom mjesecno zaredajudrug_profi wrote:Lady policeman danas zajapurena po onom zvizdanu oko 14h u uniformi do grla zakopcana, u zurbi pise kazne kraj hepoka na otoci. Ljepota. Iznenadio se, ne stigoh da joj svirnem i thumb up posaljem.
Ako slucajno ovim putem mogu da joj zahvalim za trud, bio bih sretan.
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23447 Re: "Majstori" parkiranja
Ako su znakovi otkriveni (namjerno ili slučajno) onda bi valjda trebalo da je zabrana?!Optimist wrote:Kakvih bolan 70-100 kad je u Alipasinoj ogranicenje 50?amar1994 wrote: a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..
To bi barem ti trebao znati koji zivis na Sipu i svakodnevno prolazis tom ulicom.
I da, dozvoljeno je skretanje u Sutjesku iz Alipasine za vrijeme trajanja radova. Znakovi su na pocetku bili pokriveni ali su u medjuvremenu otkriveni.
Evo, ja prvi prijavih kako pojedine brude hladno ulaze kroz zabranu, neko spomenu da je u toku rekonstrukcije Sutjeska dvosmjerna, ali nigdje zvanično ne piše, a znak zabrane stoji kao i prije.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23448 Re: "Majstori" parkiranja
60 je tu ogranicenje ali se vozi preko,izmedju 70 i 100,prolazak kroz crveno kod II gimnazije je isto jako cest,dobro sam ziv koliko sam puta tu prelazioOptimist wrote:Kakvih bolan 70-100 kad je u Alipasinoj ogranicenje 50?amar1994 wrote: a kakva je svrha kad imas ulicu nize,doduse rizicna su oba skretanja jer sijeces 2 trake,a na tom potezu se ide 70 do 100,nisam znao da je dozvoljeno a vecina ljudi to i ne zna..
To bi barem ti trebao znati koji zivis na Sipu i svakodnevno prolazis tom ulicom.
I da, dozvoljeno je skretanje u Sutjesku iz Alipasine za vrijeme trajanja radova. Znakovi su na pocetku bili pokriveni ali su u medjuvremenu otkriveni.
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#23449 Re: "Majstori" parkiranja
GorazdeBarbaDue wrote:
Snalazi se kako znaš i umiješ
-
bitangeIprinceze
- Posts: 4493
- Joined: 29/01/2018 22:14
#23450 Re: "Majstori" parkiranja
Nije nego vlasnik parkinga 
