Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23401 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

drug_profi wrote:
Maraschino wrote:
Optimist wrote:Vidis da je rekao covjek da je zurio.
Zurio ne zurio ja bi stao ugasio pa opet upalio. :lol:
Eeee, moras izaci iz auta, zakljucat, pa onda ko fol odmaknes se od auta 50 metara pa se vratis, otkljucas, sjednes. To je pravi reset.
...sve to dok radis moras biti totalno zabrinut da ti se to sve uvazi.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23402 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma ja, i fol nazoves taksi dok zakljucavas... jebena je ova danasnja AI.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#23403 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zrakomlat »

Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23404 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Ako je sa filterom goriva OK je ja mislim
Bez filtera goriva mi se cini puno, zavisi kakvi su dijelovi i ulje al opet puno reko bi.
User avatar
dostavljac
Posts: 329
Joined: 15/06/2015 21:22

#23405 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dostavljac »

zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Ja sam za svoju fabiu 1.9 sdi kompletan mali servis platio 210 maraka s rukama naravno...
Svi filteri od goriva, klime, ulja i novi litri ulja, itd.
Ta tvoja cijena je vise nego dobra..
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#23406 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zrakomlat »

tabija wrote:
Ako je sa filterom goriva OK je ja mislim
Bez filtera goriva mi se cini puno, zavisi kakvi su dijelovi i ulje al opet puno reko bi.
.........
dostavljac wrote:
Ja sam za svoju fabiu 1.9 sdi kompletan mali servis platio 210 maraka s rukama naravno...
Svi filteri od goriva, klime, ulja i novi litri ulja, itd.
Ta tvoja cijena je vise nego dobra..
....

Hvala obojici na brzom odgovoru. Auto nije moje, nego od meni bliske osobe. Mislim da su svi filteri mijenjani.

Ja, koji se inače ne kontam baš oko auta, ubjeđivao da je to skupo jer mene na Meganu 2, dCi 1.9 dođe jeftinije u Guma M kad mijenjam, do 130 KM, nije nikada više. A ovo što sam pitao je radio njihov kućni prijatelj, mehaničar, zato mi se učinilo skupo, u toj usporedbi.
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#23407 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Brus Lee »

zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Koja je prednost filtera sa rukama u odnosu na obicni. Sam se zamijeni?
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23408 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

dostavljac wrote:
zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Ja sam za svoju fabiu 1.9 sdi kompletan mali servis platio 210 maraka s rukama naravno...
Svi filteri od goriva, klime, ulja i novi litri ulja, itd.
Ta tvoja cijena je vise nego dobra..
Ja sam u ovlastenom platio oko 200 mali servis, 1,4 turbo benzinac, a da sam isao u neki random servis bilo bi oko 150-170, ovisno sta kupim od kvaliteta.
A recimo za staro auto 1,6 16V benzinac sam plaćao oko 100 mali servis sa rukama u takvom random servisu.
Ako hoces da vidis jel te po usima lupaju, otiđi u prodavnicu autodijelova i trazi kalkulaciju za sve sto ti treba pa ces vidjeti jel te uzima puno.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#23409 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zrakomlat »

Brus Lee wrote:
zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Koja je prednost filtera sa rukama u odnosu na obicni. Sam se zamijeni?
Da, zato i mislim da ih je majstor uzeo s cijenom, pošto je uračunao i rad svojih ruka a samozamjenjivi su, jer imaju ruke. Imaju takvi i s nogama takođe, ne treba ih ići kupovati. Samo narucis onlajn a oni samostalno dođu po auto i odvezu ga na kanal. Al ti su skuplji. :skoljka:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#23410 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zrakomlat »

drug_profi wrote:
dostavljac wrote:
zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Ja sam za svoju fabiu 1.9 sdi kompletan mali servis platio 210 maraka s rukama naravno...
Svi filteri od goriva, klime, ulja i novi litri ulja, itd.
Ta tvoja cijena je vise nego dobra..
Ja sam u ovlastenom platio oko 200 mali servis, 1,4 turbo benzinac, a da sam isao u neki random servis bilo bi oko 150-170, ovisno sta kupim od kvaliteta.
A recimo za staro auto 1,6 16V benzinac sam plaćao oko 100 mali servis sa rukama u takvom random servisu.
Ako hoces da vidis jel te po usima lupaju, otiđi u prodavnicu autodijelova i trazi kalkulaciju za sve sto ti treba pa ces vidjeti jel te uzima puno.
E svašta. Onda za Megana je to dobro jeftino u odnosu na te VW, još u ovlaštenom servisu. Tri puta do sad mjenjao, za 400 km ću opet. Svaki put me došlo od 119 do 130 u Guma M. Ne znam ima li veze što je Fabija 2009 a Megan 2005, pa ono, "novije" auto - skuplji filteri.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23411 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa zavisi kakvi su filteri, pogotovo od goriva. Za dosta benzinaca mozes kupit za par maraka filter goriva dok kod dizela zna bit dosta skuplje. U dizelase cesto ide i skuplje ulje itd
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#23412 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by djama »

Peugeot 508 (2015 godina) desni retrovizor kada zakljucavam auto ne zaustavlja se na normalnoj poziciji nego se skroz savija dok ne dodje do bocnog stakla.
Zaustavi se jedino kada postavim ruku i valjda kako je osjeti otpor motoric stane.
je li ovako rjesivo ili da vozim majstoru ?
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23413 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Iskljucis opciju preklapanja retrovizora kad zakljucavas auto.
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#23414 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by djama »

Optimist wrote:Iskljucis opciju preklapanja retrovizora kad zakljucavas auto.
ovo mi se tek pocelo od jucer desavati i trazim konkretno rjesenje , najlakse bi bilo to da ugasim ali nisam rijesio problem
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23415 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

meni je jednom otisao u kontra smjer pa se vratio :lol:

nesto je mehanicki osteceno vjerovatno,granicnik neki :wink:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23416 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

I meni je tako samo meni pokusali otkibuti retrovozor i ukrali na kraju poklopac samo
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23417 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

Throttle wrote:Pa zavisi kakvi su filteri, pogotovo od goriva. Za dosta benzinaca mozes kupit za par maraka filter goriva dok kod dizela zna bit dosta skuplje. U dizelase cesto ide i skuplje ulje itd
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
Ja sam za filter goriva dao 260KM bez ruku. :roll:
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23418 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja za filter uvijek dam pare rukama, hvala Bogu..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35444
Joined: 20/03/2013 15:38

#23419 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Maraschino wrote:
Throttle wrote:Pa zavisi kakvi su filteri, pogotovo od goriva. Za dosta benzinaca mozes kupit za par maraka filter goriva dok kod dizela zna bit dosta skuplje. U dizelase cesto ide i skuplje ulje itd
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
Ja sam za filter goriva dao 260KM bez ruku. :roll:
'Umenemi' u Elantri filter goriva u rezervoaru. Baš zajebancija za zamjenu.
:cry:
NediM17
Posts: 26446
Joined: 05/11/2009 11:49

#23420 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote:
Maraschino wrote:
Throttle wrote:Pa zavisi kakvi su filteri, pogotovo od goriva. Za dosta benzinaca mozes kupit za par maraka filter goriva dok kod dizela zna bit dosta skuplje. U dizelase cesto ide i skuplje ulje itd
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
Ja sam za filter goriva dao 260KM bez ruku. :roll:
'Umenemi' u Elantri filter goriva u rezervoaru. Baš zajebancija za zamjenu.
:cry:
Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.
Naslovnica
Posts: 35444
Joined: 20/03/2013 15:38

#23421 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote:
Naslovnica wrote:
Maraschino wrote:
Ja sam za filter goriva dao 260KM bez ruku. :roll:
'Umenemi' u Elantri filter goriva u rezervoaru. Baš zajebancija za zamjenu.
:cry:
Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.
Mescini da se mijenja na 80k km.
Nedavno mi je jedan iz Rogatice mijenjao i to je zadnje mijenjanje ovog filtera. Slijedece je pod presom. :lol:
NediM17
Posts: 26446
Joined: 05/11/2009 11:49

#23422 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

https://catalog.mann-filter.com/EU/eng/ ... tra/1.6%20(%20(XD))%20G4ED-G%20(T00000000217591)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23423 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.
da znas kakvih je govana bilo unutra ne bi to for lajf vise spomenuo :lol:
NediM17
Posts: 26446
Joined: 05/11/2009 11:49

#23424 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:
NediM17 wrote: Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.
da znas kakvih je govana bilo unutra ne bi to for lajf vise spomenuo :lol:
HrDžav mu rezerv'ar, treba nekad i beMzina nasuti do vrha, ne mere ga samo na plin guliti.
User avatar
holowey
Posts: 10854
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#23425 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by holowey »

bitanga_sa_otesa wrote:
NediM17 wrote: Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.
da znas kakvih je govana bilo unutra ne bi to for lajf vise spomenuo :lol:
"for life" sigurno ne misli 20+ nego standardnih 3-5 pa salji na istok
Post Reply