...sve to dok radis moras biti totalno zabrinut da ti se to sve uvazi.drug_profi wrote:Eeee, moras izaci iz auta, zakljucat, pa onda ko fol odmaknes se od auta 50 metara pa se vratis, otkljucas, sjednes. To je pravi reset.Maraschino wrote:Zurio ne zurio ja bi stao ugasio pa opet upalio.Optimist wrote:Vidis da je rekao covjek da je zurio.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#23401 Re: Pitamo Mehanicare ?
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23402 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja, i fol nazoves taksi dok zakljucavas... jebena je ova danasnja AI.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#23403 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#23404 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je sa filterom goriva OK je ja mislimzrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Bez filtera goriva mi se cini puno, zavisi kakvi su dijelovi i ulje al opet puno reko bi.
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
#23405 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam za svoju fabiu 1.9 sdi kompletan mali servis platio 210 maraka s rukama naravno...zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Svi filteri od goriva, klime, ulja i novi litri ulja, itd.
Ta tvoja cijena je vise nego dobra..
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#23406 Re: Pitamo Mehanicare ?
.........tabija wrote:
Ako je sa filterom goriva OK je ja mislim
Bez filtera goriva mi se cini puno, zavisi kakvi su dijelovi i ulje al opet puno reko bi.
....dostavljac wrote:
Ja sam za svoju fabiu 1.9 sdi kompletan mali servis platio 210 maraka s rukama naravno...
Svi filteri od goriva, klime, ulja i novi litri ulja, itd.
Ta tvoja cijena je vise nego dobra..
Hvala obojici na brzom odgovoru. Auto nije moje, nego od meni bliske osobe. Mislim da su svi filteri mijenjani.
Ja, koji se inače ne kontam baš oko auta, ubjeđivao da je to skupo jer mene na Meganu 2, dCi 1.9 dođe jeftinije u Guma M kad mijenjam, do 130 KM, nije nikada više. A ovo što sam pitao je radio njihov kućni prijatelj, mehaničar, zato mi se učinilo skupo, u toj usporedbi.
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#23407 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koja je prednost filtera sa rukama u odnosu na obicni. Sam se zamijeni?zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23408 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam u ovlastenom platio oko 200 mali servis, 1,4 turbo benzinac, a da sam isao u neki random servis bilo bi oko 150-170, ovisno sta kupim od kvaliteta.dostavljac wrote:Ja sam za svoju fabiu 1.9 sdi kompletan mali servis platio 210 maraka s rukama naravno...zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Svi filteri od goriva, klime, ulja i novi litri ulja, itd.
Ta tvoja cijena je vise nego dobra..
A recimo za staro auto 1,6 16V benzinac sam plaćao oko 100 mali servis sa rukama u takvom random servisu.
Ako hoces da vidis jel te po usima lupaju, otiđi u prodavnicu autodijelova i trazi kalkulaciju za sve sto ti treba pa ces vidjeti jel te uzima puno.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#23409 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, zato i mislim da ih je majstor uzeo s cijenom, pošto je uračunao i rad svojih ruka a samozamjenjivi su, jer imaju ruke. Imaju takvi i s nogama takođe, ne treba ih ići kupovati. Samo narucis onlajn a oni samostalno dođu po auto i odvezu ga na kanal. Al ti su skuplji.Brus Lee wrote:Koja je prednost filtera sa rukama u odnosu na obicni. Sam se zamijeni?zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#23410 Re: Pitamo Mehanicare ?
E svašta. Onda za Megana je to dobro jeftino u odnosu na te VW, još u ovlaštenom servisu. Tri puta do sad mjenjao, za 400 km ću opet. Svaki put me došlo od 119 do 130 u Guma M. Ne znam ima li veze što je Fabija 2009 a Megan 2005, pa ono, "novije" auto - skuplji filteri.drug_profi wrote:Ja sam u ovlastenom platio oko 200 mali servis, 1,4 turbo benzinac, a da sam isao u neki random servis bilo bi oko 150-170, ovisno sta kupim od kvaliteta.dostavljac wrote:Ja sam za svoju fabiu 1.9 sdi kompletan mali servis platio 210 maraka s rukama naravno...zrakomlat wrote:Fabia 2, motor 1.4 TDI, koliko bi moglo koštati zamjena ulja i filtera s rukama. Jel 170 maraka OK cijena ili je velika, ili mala, ako neko zna, zamolio bih da napiše. Hvala unaprijed
Svi filteri od goriva, klime, ulja i novi litri ulja, itd.
Ta tvoja cijena je vise nego dobra..
A recimo za staro auto 1,6 16V benzinac sam plaćao oko 100 mali servis sa rukama u takvom random servisu.
Ako hoces da vidis jel te po usima lupaju, otiđi u prodavnicu autodijelova i trazi kalkulaciju za sve sto ti treba pa ces vidjeti jel te uzima puno.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23411 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa zavisi kakvi su filteri, pogotovo od goriva. Za dosta benzinaca mozes kupit za par maraka filter goriva dok kod dizela zna bit dosta skuplje. U dizelase cesto ide i skuplje ulje itd
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
-
djama
- Posts: 1800
- Joined: 19/07/2013 20:52
#23412 Re: Pitamo Mehanicare ?
Peugeot 508 (2015 godina) desni retrovizor kada zakljucavam auto ne zaustavlja se na normalnoj poziciji nego se skroz savija dok ne dodje do bocnog stakla.
Zaustavi se jedino kada postavim ruku i valjda kako je osjeti otpor motoric stane.
je li ovako rjesivo ili da vozim majstoru ?
Zaustavi se jedino kada postavim ruku i valjda kako je osjeti otpor motoric stane.
je li ovako rjesivo ili da vozim majstoru ?
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23413 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iskljucis opciju preklapanja retrovizora kad zakljucavas auto.
-
djama
- Posts: 1800
- Joined: 19/07/2013 20:52
#23414 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovo mi se tek pocelo od jucer desavati i trazim konkretno rjesenje , najlakse bi bilo to da ugasim ali nisam rijesio problemOptimist wrote:Iskljucis opciju preklapanja retrovizora kad zakljucavas auto.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#23415 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni je jednom otisao u kontra smjer pa se vratio
nesto je mehanicki osteceno vjerovatno,granicnik neki
nesto je mehanicki osteceno vjerovatno,granicnik neki
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23416 Re: Pitamo Mehanicare ?
I meni je tako samo meni pokusali otkibuti retrovozor i ukrali na kraju poklopac samo
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#23417 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam za filter goriva dao 260KM bez ruku.Throttle wrote:Pa zavisi kakvi su filteri, pogotovo od goriva. Za dosta benzinaca mozes kupit za par maraka filter goriva dok kod dizela zna bit dosta skuplje. U dizelase cesto ide i skuplje ulje itd
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
- konektovan
- Posts: 51427
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23418 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja za filter uvijek dam pare rukama, hvala Bogu.....

-
Naslovnica
- Posts: 35444
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23419 Re: Pitamo Mehanicare ?
'Umenemi' u Elantri filter goriva u rezervoaru. Baš zajebancija za zamjenu.Maraschino wrote:Ja sam za filter goriva dao 260KM bez ruku.Throttle wrote:Pa zavisi kakvi su filteri, pogotovo od goriva. Za dosta benzinaca mozes kupit za par maraka filter goriva dok kod dizela zna bit dosta skuplje. U dizelase cesto ide i skuplje ulje itd
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
-
NediM17
- Posts: 26446
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23420 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.Naslovnica wrote:'Umenemi' u Elantri filter goriva u rezervoaru. Baš zajebancija za zamjenu.Maraschino wrote:Ja sam za filter goriva dao 260KM bez ruku.Throttle wrote:Pa zavisi kakvi su filteri, pogotovo od goriva. Za dosta benzinaca mozes kupit za par maraka filter goriva dok kod dizela zna bit dosta skuplje. U dizelase cesto ide i skuplje ulje itd
Ne mijenja se na svakom servisu filter nafte npr kod nekih auta pa mogu i cijene varirat. Ispod 200 ako je sve sa zamjenom svih filtera to je super
-
Naslovnica
- Posts: 35444
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23421 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mescini da se mijenja na 80k km.NediM17 wrote:Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.Naslovnica wrote:'Umenemi' u Elantri filter goriva u rezervoaru. Baš zajebancija za zamjenu.Maraschino wrote:
Ja sam za filter goriva dao 260KM bez ruku.
Nedavno mi je jedan iz Rogatice mijenjao i to je zadnje mijenjanje ovog filtera. Slijedece je pod presom.
-
NediM17
- Posts: 26446
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23422 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://catalog.mann-filter.com/EU/eng/ ... tra/1.6%20(%20(XD))%20G4ED-G%20(T00000000217591)
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23423 Re: Pitamo Mehanicare ?
da znas kakvih je govana bilo unutra ne bi to for lajf vise spomenuoNediM17 wrote: Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.
-
NediM17
- Posts: 26446
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23424 Re: Pitamo Mehanicare ?
HrDžav mu rezerv'ar, treba nekad i beMzina nasuti do vrha, ne mere ga samo na plin guliti.bitanga_sa_otesa wrote:da znas kakvih je govana bilo unutra ne bi to for lajf vise spomenuoNediM17 wrote: Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.
- holowey
- Posts: 10854
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#23425 Re: Pitamo Mehanicare ?
"for life" sigurno ne misli 20+ nego standardnih 3-5 pa salji na istokbitanga_sa_otesa wrote:da znas kakvih je govana bilo unutra ne bi to for lajf vise spomenuoNediM17 wrote: Pa taj se i ne mijenja, to je "for life" filter.
