Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Optimist wrote:A da li bi u ovom slucaju vozac tramvaja imao neku odgovornost da se "pokusao provuci" i posteno mu poderao citavu lijevu stranu auta?
Dabome da bi ga nakantali
Skrivio nezgodu a nije se uvjerio da radnju u saobracaju moze sigurno da obavi
Ima clan
Nagrabusio bi lik sa tramvajom a seljackoglava njuskica bi ko da gledam veze potegla da covjeku sjebe zivot jer on ima pravo ovako da auto ostavi taman kijamet bio
Stvarno svaki dan sve vise mrzim ovu jalovu nastambu debila i hahara bolesnih koji rade sta im je qurcu ceif
Halo ba totalni stari grad i centar nisu mjesta za parkiranje
Nema bolan da bicikl negdje naslonis a kamoli da auta ostavljas po coskovima i trotoarima...takva je konfiguracija prostora alo dzaba ba papak je mrtvi smrad i tacka
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.
Takav je zakon, da nije tako masa ljudi bi montirala neke opasne branike naprijed i nazad i rješavala probleme blokiranja prilikom parkiranja
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.
Takav je zakon, da nije tako masa ljudi bi montirala neke opasne branike naprijed i nazad i rješavala probleme blokiranja prilikom parkiranja
kupis raspalo nesto za 300 maraka i zabijas se u auta po gradu koja nisu ispravno parkirana... i jos se i od osiguranja naplatis
Optimist wrote:A da li bi u ovom slucaju vozac tramvaja imao neku odgovornost da se "pokusao provuci" i posteno mu poderao citavu lijevu stranu auta?
Dabome da bi ga nakantali
Skrivio nezgodu a nije se uvjerio da radnju u saobracaju moze sigurno da obavi
Ima clan
Nagrabusio bi lik sa tramvajom a seljackoglava njuskica bi ko da gledam veze potegla da covjeku sjebe zivot jer on ima pravo ovako da auto ostavi taman kijamet bio
Stvarno svaki dan sve vise mrzim ovu jalovu nastambu debila i hahara bolesnih koji rade sta im je qurcu ceif
Halo ba totalni stari grad i centar nisu mjesta za parkiranje
Nema bolan da bicikl negdje naslonis a kamoli da auta ostavljas po coskovima i trotoarima...takva je konfiguracija prostora alo dzaba ba papak je mrtvi smrad i tacka
policija dopustila, eno franjevacke jedva se provuces, po dva reda auta. nece da pisu, nece da reaguju.
JavierBosnia wrote:Na osnovu cega? Ne bi mislim vozac tramvaja odgovarao nista, sem da bi ga u grasu jebavali oko ostecenja i tramvaja, zato ljudi ne rizikuju to
Ovako on je na svom putu i nema sta da odgovara
a eto ja mislim da bi odgovarao,koliko god licno bih volio da mu je zaparao cijelom duzinom vozilo i da nikakve sankcije ne bude prema vozacu tramvaja
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.
pa ovo ti je vrlo slično onome što neko postavi sliku mercedesa kojeg neko valjda redovno parkira tako da blokira ,ili ako ne blokira,parkira auto tako da ljudi jedva izadju sa parking,ima na prosloj stranici cini mi se,i prije tri,cetiri stranice,ajd mu uradi nesto od auta,moze te prijaviti,i mozes odgovarati zbog toga
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.
pa ovo ti je vrlo slično onome što neko postavi sliku mercedesa kojeg neko valjda redovno parkira tako da blokira ,ili ako ne blokira,parkira auto tako da ljudi jedva izadju sa parking,ima na prosloj stranici cini mi se,i prije tri,cetiri stranice,ajd mu uradi nesto od auta,moze te prijaviti,i mozes odgovarati zbog toga
A sta da se u zakon upise da tramvaj ima slobodan prolaz na sinama uvijek, a ako mu nesto bude smetalo pri prolasku da je taj kriv sto je onemogucio tramvaju normalan prolazak.
Predlazem aplikaciju gdje slikas minimalno 5 slika iz svih uglova da se jasno vidi registracija i sve. Napraviti i 360 stepeni snimak i uz opis situacije, naziv ulice, opstine se putem aplikacije procesuira MUPu u opstini u kojoj je napravljen prekrsaj zavisi ko kakve nadleznosti ima
I da neko tamo sjedi i pregleda te slucajeve i salje cestitke
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.
pa ovo ti je vrlo slično onome što neko postavi sliku mercedesa kojeg neko valjda redovno parkira tako da blokira ,ili ako ne blokira,parkira auto tako da ljudi jedva izadju sa parking,ima na prosloj stranici cini mi se,i prije tri,cetiri stranice,ajd mu uradi nesto od auta,moze te prijaviti,i mozes odgovarati zbog toga
A sta da se u zakon upise da tramvaj ima slobodan prolaz na sinama uvijek, a ako mu nesto bude smetalo pri prolasku da je taj kriv sto je onemogucio tramvaju normalan prolazak.[/quote]
slazem se,evo jedan primjer,pokvari ti se kombi,ogroman,stane,sam ga ne mozes pomjeriti,ni uz pomoc jedno,dvoje lica,treba li te policija kazniti sto ti je auto stalo na tramvajskim šinama?
mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama,ali jel,uvijek se nekom toliko zuri da se to mora
JavierBosnia wrote:Predlazem aplikaciju gdje slikas minimalno 5 slika iz svih uglova da se jasno vidi registracija i sve. Napraviti i 360 stepeni snimak i uz opis situacije, naziv ulice, opstine se putem aplikacije procesuira MUPu u opstini u kojoj je napravljen prekrsaj zavisi ko kakve nadleznosti ima
I da neko tamo sjedi i pregleda te slucajeve i salje cestitke
ne pije to vode,nisu gradjani nadlezni da slikaju i salju policiji slike nepropisno parkiranih vozila nego samo i jedino policija
kakavdanakneiskustvu wrote:
pa ovo ti je vrlo slično onome što neko postavi sliku mercedesa kojeg neko valjda redovno parkira tako da blokira ,ili ako ne blokira,parkira auto tako da ljudi jedva izadju sa parking,ima na prosloj stranici cini mi se,i prije tri,cetiri stranice,ajd mu uradi nesto od auta,moze te prijaviti,i mozes odgovarati zbog toga
A sta da se u zakon upise da tramvaj ima slobodan prolaz na sinama uvijek, a ako mu nesto bude smetalo pri prolasku da je taj kriv sto je onemogucio tramvaju normalan prolazak.
slazem se,evo jedan primjer,pokvari ti se kombi,ogroman,stane,sam ga ne mozes pomjeriti,ni uz pomoc jedno,dvoje lica,treba li te policija kazniti sto ti je auto stalo na tramvajskim šinama?
mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama,ali jel,uvijek se nekom toliko zuri da se to mora
To je drugo jer se vozac nalazi pored vozila i objasni situaciju koja je i zove slep sluzbu. A i policija vidi situaciju koja je, koja je totalno razlicita od one koja je bila objavljena gdje je bahato parkirano vozilo