"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23376 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

Optimist wrote:A da li bi u ovom slucaju vozac tramvaja imao neku odgovornost da se "pokusao provuci" i posteno mu poderao citavu lijevu stranu auta?
Dabome da bi ga nakantali
Skrivio nezgodu a nije se uvjerio da radnju u saobracaju moze sigurno da obavi
Ima clan
Nagrabusio bi lik sa tramvajom a seljackoglava njuskica bi ko da gledam veze potegla da covjeku sjebe zivot jer on ima pravo ovako da auto ostavi taman kijamet bio
Stvarno svaki dan sve vise mrzim ovu jalovu nastambu debila i hahara bolesnih koji rade sta im je qurcu ceif
Halo ba totalni stari grad i centar nisu mjesta za parkiranje
Nema bolan da bicikl negdje naslonis a kamoli da auta ostavljas po coskovima i trotoarima...takva je konfiguracija prostora alo dzaba ba papak je mrtvi smrad i tacka
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#23377 Re: "Majstori" parkiranja

Post by 530i »

kakaljin wrote:
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.
Takav je zakon, da nije tako masa ljudi bi montirala neke opasne branike naprijed i nazad i rješavala probleme blokiranja prilikom parkiranja :D
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#23378 Re: "Majstori" parkiranja

Post by azdralovic »

530i wrote:
kakaljin wrote:
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.
Takav je zakon, da nije tako masa ljudi bi montirala neke opasne branike naprijed i nazad i rješavala probleme blokiranja prilikom parkiranja :D
kupis raspalo nesto za 300 maraka i zabijas se u auta po gradu koja nisu ispravno parkirana... i jos se i od osiguranja naplatis :D
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#23379 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nepass1 »

vjeshalica wrote:
Optimist wrote:A da li bi u ovom slucaju vozac tramvaja imao neku odgovornost da se "pokusao provuci" i posteno mu poderao citavu lijevu stranu auta?
Dabome da bi ga nakantali
Skrivio nezgodu a nije se uvjerio da radnju u saobracaju moze sigurno da obavi
Ima clan
Nagrabusio bi lik sa tramvajom a seljackoglava njuskica bi ko da gledam veze potegla da covjeku sjebe zivot jer on ima pravo ovako da auto ostavi taman kijamet bio
Stvarno svaki dan sve vise mrzim ovu jalovu nastambu debila i hahara bolesnih koji rade sta im je qurcu ceif
Halo ba totalni stari grad i centar nisu mjesta za parkiranje
Nema bolan da bicikl negdje naslonis a kamoli da auta ostavljas po coskovima i trotoarima...takva je konfiguracija prostora alo dzaba ba papak je mrtvi smrad i tacka
policija dopustila, eno franjevacke jedva se provuces, po dva reda auta. nece da pisu, nece da reaguju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#23380 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

JavierBosnia wrote:Na osnovu cega? Ne bi mislim vozac tramvaja odgovarao nista, sem da bi ga u grasu jebavali oko ostecenja i tramvaja, zato ljudi ne rizikuju to

Ovako on je na svom putu i nema sta da odgovara

a eto ja mislim da bi odgovarao,koliko god licno bih volio da mu je zaparao cijelom duzinom vozilo i da nikakve sankcije ne bude prema vozacu tramvaja
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#23381 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakaljin wrote:
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.

pa ovo ti je vrlo slično onome što neko postavi sliku mercedesa kojeg neko valjda redovno parkira tako da blokira ,ili ako ne blokira,parkira auto tako da ljudi jedva izadju sa parking,ima na prosloj stranici cini mi se,i prije tri,cetiri stranice,ajd mu uradi nesto od auta,moze te prijaviti,i mozes odgovarati zbog toga
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23382 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakaljin wrote:
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.

pa ovo ti je vrlo slično onome što neko postavi sliku mercedesa kojeg neko valjda redovno parkira tako da blokira ,ili ako ne blokira,parkira auto tako da ljudi jedva izadju sa parking,ima na prosloj stranici cini mi se,i prije tri,cetiri stranice,ajd mu uradi nesto od auta,moze te prijaviti,i mozes odgovarati zbog toga
A sta da se u zakon upise da tramvaj ima slobodan prolaz na sinama uvijek, a ako mu nesto bude smetalo pri prolasku da je taj kriv sto je onemogucio tramvaju normalan prolazak.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23383 Re: "Majstori" parkiranja

Post by JavierBosnia »

Predlazem aplikaciju gdje slikas minimalno 5 slika iz svih uglova da se jasno vidi registracija i sve. Napraviti i 360 stepeni snimak i uz opis situacije, naziv ulice, opstine se putem aplikacije procesuira MUPu u opstini u kojoj je napravljen prekrsaj zavisi ko kakve nadleznosti ima

I da neko tamo sjedi i pregleda te slucajeve i salje cestitke
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#23384 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
530i wrote:Kriv si po zakonu ako oštetiš drugo auto (ili bilo šta) bez obzira što je taj neko ili nešto prekršio pravilo, ti se krećeš, taj neko stoji...moraš i ti zaustaviti se.
Uredu sve, ali ovakve slucajeve treba drugacije tretirati da svu krivicu snosi taj sto se pogresno parkirao.

pa ovo ti je vrlo slično onome što neko postavi sliku mercedesa kojeg neko valjda redovno parkira tako da blokira ,ili ako ne blokira,parkira auto tako da ljudi jedva izadju sa parking,ima na prosloj stranici cini mi se,i prije tri,cetiri stranice,ajd mu uradi nesto od auta,moze te prijaviti,i mozes odgovarati zbog toga
A sta da se u zakon upise da tramvaj ima slobodan prolaz na sinama uvijek, a ako mu nesto bude smetalo pri prolasku da je taj kriv sto je onemogucio tramvaju normalan prolazak.[/quote]


slazem se,evo jedan primjer,pokvari ti se kombi,ogroman,stane,sam ga ne mozes pomjeriti,ni uz pomoc jedno,dvoje lica,treba li te policija kazniti sto ti je auto stalo na tramvajskim šinama?

mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama,ali jel,uvijek se nekom toliko zuri da se to mora
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#23385 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

JavierBosnia wrote:Predlazem aplikaciju gdje slikas minimalno 5 slika iz svih uglova da se jasno vidi registracija i sve. Napraviti i 360 stepeni snimak i uz opis situacije, naziv ulice, opstine se putem aplikacije procesuira MUPu u opstini u kojoj je napravljen prekrsaj zavisi ko kakve nadleznosti ima

I da neko tamo sjedi i pregleda te slucajeve i salje cestitke

ne pije to vode,nisu gradjani nadlezni da slikaju i salju policiji slike nepropisno parkiranih vozila nego samo i jedino policija
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23386 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
pa ovo ti je vrlo slično onome što neko postavi sliku mercedesa kojeg neko valjda redovno parkira tako da blokira ,ili ako ne blokira,parkira auto tako da ljudi jedva izadju sa parking,ima na prosloj stranici cini mi se,i prije tri,cetiri stranice,ajd mu uradi nesto od auta,moze te prijaviti,i mozes odgovarati zbog toga
A sta da se u zakon upise da tramvaj ima slobodan prolaz na sinama uvijek, a ako mu nesto bude smetalo pri prolasku da je taj kriv sto je onemogucio tramvaju normalan prolazak.

slazem se,evo jedan primjer,pokvari ti se kombi,ogroman,stane,sam ga ne mozes pomjeriti,ni uz pomoc jedno,dvoje lica,treba li te policija kazniti sto ti je auto stalo na tramvajskim šinama?

mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama,ali jel,uvijek se nekom toliko zuri da se to mora

To je drugo jer se vozac nalazi pored vozila i objasni situaciju koja je i zove slep sluzbu. A i policija vidi situaciju koja je, koja je totalno razlicita od one koja je bila objavljena gdje je bahato parkirano vozilo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#23387 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23388 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama
Tesko je izvodljivo od narodnog pozorista do vjecne vatre jer onda za vozila ostane samo jedna traka, a velika je kolicina saobracaja
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#23389 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama
Tesko je izvodljivo od narodnog pozorista do vjecne vatre jer onda za vozila ostane samo jedna traka, a velika je kolicina saobracaja


da,zato jbg nekad ima ovakvih idiota koje treba trpiti
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25543
Joined: 12/08/2013 12:51

#23390 Re: "Majstori" parkiranja

Post by insaneinthebrain »

:zzzz: :lol: :lol:

Image
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23391 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama
Tesko je izvodljivo od narodnog pozorista do vjecne vatre jer onda za vozila ostane samo jedna traka, a velika je kolicina saobracaja


da,zato jbg nekad ima ovakvih idiota koje treba trpiti
Ne treba trpiti nikoga ko pravi problem vec ga treba sankcionisati adekvatno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#23392 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakaljin wrote:
kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:mozda je najbolje naci nacin da vozila nikako ne idu tramvajskim šinama
Tesko je izvodljivo od narodnog pozorista do vjecne vatre jer onda za vozila ostane samo jedna traka, a velika je kolicina saobracaja


da,zato jbg nekad ima ovakvih idiota koje treba trpiti
Ne treba trpiti nikoga ko pravi problem vec ga treba sankcionisati adekvatno[/quote]


slažem se
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#23393 Re: "Majstori" parkiranja

Post by skafiskafsnjak »

E sas, sta znaci sankcionisati adekvatno?

Ja bih oduzeo vozacku na bar pola godine uz novcanu kaznu minimalno 200km.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#23394 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Raigor Stonehoof »

Image

:evil: boga alaha oca majku djecu sestru :evil:
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#23395 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Logovan »

Nije valjda parkiran... :lol: :-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#23396 Re: "Majstori" parkiranja

Post by skafiskafsnjak »

Logovan wrote:Nije valjda parkiran... :lol: :-)
Ma jok.... samo minutu...koji kolac da kupi :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23397 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bitanga_sa_otesa »

to mjesto tu je hot spot :evil:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#23398 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

skafiskafsnjak wrote:E sas, sta znaci sankcionisati adekvatno?

Ja bih oduzeo vozacku na bar pola godine uz novcanu kaznu minimalno 200km.


jebo 200 km,malo je to za ovakve prekrsaje
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#23399 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Raigor Stonehoof »

Logovan wrote:Nije valjda parkiran... :lol: :-)

Jeste, nikog nije u autu bilo. :evil:
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#23400 Re: "Majstori" parkiranja

Post by adodbr »

Sutra kad ga ostavim na pola raskrsnice babe mi dozvoljeno tame boli
Locked