Gdje si radio reparaciju?? Pretpostavljam da ti je to Dzeno montirao???JavierBosnia wrote:Klasika neka cijena 450 reparacija, 100 ruke, 120 ulje i filterikonektovan wrote:
Nije moglo nista jeftinije?? Puno majku mu.....
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51419
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23351 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23352 Re: Pitamo Mehanicare ?
Štedljivi dizelaši. Štediš godinama, nestane u trenu. 
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23353 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je Turbo Service, to je onaj swedish kaokonektovan wrote:
Gdje si radio reparaciju?? Pretpostavljam da ti je to Dzeno montirao???
Jeste on ko ce drugi
- konektovan
- Posts: 51419
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23354 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to ništa naspram zadovoljstva koje ti daje obrtni.....NediM17 wrote:Štedljivi dizelaši. Štediš godinama, nestane u trenu.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23355 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja kad cujem to gusce ulje zbog nekih kilometara proljev dobijem.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23356 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj se usrat puno samobasicm wrote:Ja kad cujem to gusce ulje zbog nekih kilometara proljev dobijem.
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#23357 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav je 1.6 turbo benzinac sa 150 ks u Peugeotu 308? Pretpostavljam problematican lanac ili se varam?!
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23358 Re: Pitamo Mehanicare ?
Postoji update rješenje za taj razvodni mehanizam (nije samo lanac u pitanju), kada se on postavi onda je navodno sve ok duže vremena (ništa nije vječno jbg).Romeo 80 wrote:Kakav je 1.6 turbo benzinac sa 150 ks u Peugeotu 308? Pretpostavljam problematican lanac ili se varam?!
Ja sam se bio interesovao za taj motor pa mi to rekoše u zvaničnom servisu.
Inače je to mašina koja se lako diže na 200 KS, naravno kome je to interesantno .
Meni se sviDZa
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#23359 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Me_again
Hvala na pojasnjenju!
Svidja se i meni i lomim se da li da ga stavim u uzi izbor, ali me taj razvodni mehanizam iskreno malo plasi. Skontam valjda nesto 
Hvala na pojasnjenju!
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83426
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#23360 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ode Alfa u povijest?Romeo 80 wrote:@Me_again
Hvala na pojasnjenju!Svidja se i meni i lomim se da li da ga stavim u uzi izbor, ali me taj razvodni mehanizam iskreno malo plasi. Skontam valjda nesto
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#23361 Re: Pitamo Mehanicare ?
A nakon 7 godina i vrijeme joj je da ide_BataZiv_0809 wrote:Ode Alfa u povijest?Romeo 80 wrote:@Me_again
Hvala na pojasnjenju!Svidja se i meni i lomim se da li da ga stavim u uzi izbor, ali me taj razvodni mehanizam iskreno malo plasi. Skontam valjda nesto
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83426
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#23362 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobar siRomeo 80 wrote:
A nakon 7 godina i vrijeme joj je da ideGanjacu ja Giuliju kad joj cijena bude 10 milja marona
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#23363 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ti je nekih 600 do 700 kmica, u zvaničnom (ne svakom bašRomeo 80 wrote:@Me_again
Hvala na pojasnjenju!Svidja se i meni i lomim se da li da ga stavim u uzi izbor, ali me taj razvodni mehanizam iskreno malo plasi. Skontam valjda nesto
Pa nije ni zamjena remena jeftinija.
Ne bih se ja oko toga baš nešto sekirao, riješi se to. Ako je sve ostalo ok i cijena prihvatljiva - nema dileme.
I meni je bio za oko zapeo jedan Gal sa tim motorom, malo veči, domačinsko auto sa malo kilometara, ali mi je izmakao pa sam se i ja odmakao od te ideje.
Mislim da je taj motor u 308 prilična mećava, ide to dobro....
- konektovan
- Posts: 51419
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23364 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa nije to neka cifra, ako ce covjek biti miran. Mislim da je bitanga ovdje spominjao neku cifru, koja uoošte nije puno veca od zupcastog, kad se radi njegova zamjena...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23365 Re: Pitamo Mehanicare ?
200 markica ruke
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23366 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preuzeo novog THP-a u Bloku 2007. godine, koza, panorama krov, ide ko mahnit dok mu se poslije 20k km nije desio taj problem sa istezanjem lanca, izlazak iz faze i safe mode na 700 km poslije svakog ponistenja greske. Hebavali se vise od 1/2 godine dok nisu skontali sta je, mijenjali lambda sonde, qurce-palce, pa se azuto svima vec prilicno ogadio U medjuvremenu nije bio vise pod mojom komandom, ali ako se dobro sjecam u garanciji je zamjenjen novi motor jer su se prvi put susreli s tim problemom i htjeli su da ga pregledaju u "vidjenom" stanju. Navodno se isti takav problem pojavio i na drugom THP-u jer ih je tad bilo svega 2 prodatih.Romeo 80 wrote:Kakav je 1.6 turbo benzinac sa 150 ks u Peugeotu 308? Pretpostavljam problematican lanac ili se varam?!
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23368 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne brini, ja necu, kod mene je ulje kako tvornica kaze. A do ulja za mjenjace ima jos gradacija, samo postepeno da se motor navikne.JavierBosnia wrote:Nemoj se usrat puno samobasicm wrote:Ja kad cujem to gusce ulje zbog nekih kilometara proljev dobijem.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23369 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo fabrika rodjo moj
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23370 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo ateef 
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#23371 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajde da malo oživimo temu, mada moje pitanje je vise za električare već za mehaničare ali da ne komplikujemo...
Pitanje se odnosi na zamjenu baterije/akumulatora kod novijih auta koja su ono napakovana elektronikom, tipa bluetootha, dugmeta za paljenje, paljenja na daljinu, otvaranje na senzor, multimedija, kamere, praćenje života ulja i sl. Naime, nakon 3g akumulator je zreo za prvu zamjenu, sad je pitanje dal je na novijim autima jednostavno zamjeniti bateriju, ono tipa minus na minus plus na plus bas kao na starim autima, il je poželjno tj. Neophodno sačuvati napon u autu preko nekog uređaja eto nekih 5min da se sačuvaju fabricke elektronske postavke dok traje proces zamjene istog
Hvala za prijedloge i iskustva!
Pitanje se odnosi na zamjenu baterije/akumulatora kod novijih auta koja su ono napakovana elektronikom, tipa bluetootha, dugmeta za paljenje, paljenja na daljinu, otvaranje na senzor, multimedija, kamere, praćenje života ulja i sl. Naime, nakon 3g akumulator je zreo za prvu zamjenu, sad je pitanje dal je na novijim autima jednostavno zamjeniti bateriju, ono tipa minus na minus plus na plus bas kao na starim autima, il je poželjno tj. Neophodno sačuvati napon u autu preko nekog uređaja eto nekih 5min da se sačuvaju fabricke elektronske postavke dok traje proces zamjene istog
Hvala za prijedloge i iskustva!
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23372 Re: Pitamo Mehanicare ?
na nekim autima koji imaju start stop moras kodirati novi akumulator
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23373 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja na nekim novijim autima preklemam s drugog akumulatora i bez prekida napajanja zamijenim ,da se ne bi izlagao nezeljenim sranjimacorolla02 wrote: Hvala za prijedloge i iskustva!
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#23374 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala drugovi
isto sam nesto tako konto ali mi treba ipak nesto civilizacijki prihvatljivo
pa sam narucio neki nastavak koji ide sa jednog auta na drugo koji odrzava napon na autu; u nedelju je red zamjene akumulatora, eto tik prije zime...
isto sam nesto tako konto ali mi treba ipak nesto civilizacijki prihvatljivo
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#23375 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bez obzira nekad i kad klemas sa drugog akulumatora zna zajebavati, vag grupacija porsche, audi vw na svojim originalnim akulumatorima ima ko bejagi bar šifru i kod, koju programiras na auto, zbog vece voltaze novog akulumatora i punjenja.
Meni se desilo da sam kod ovlastenog kupio akulumator poznajem tipa koji tu radi, i na njegovu sugestiju iznio mi gidore i alat iz servisa da ne bi platio sat vremena ruke ili nekih 60-80KM. i ja na parkingu zamijenim, auto upali bez problema. Izlazim na auto put koji je tik uz ovlasteni auto nece da presalta iz 3 (dsg mjenjac). Stanem pored, gledo ponovo vozi auto vristi na velikim obrtajima ali ne prebacuje. Mali mi u skoli bio vec kasnim da ga pokupim, ljudi mi sviraju obilaze,, jedva doso kuci motor se usijao ko peci u zenickoj zeljezari, ugasim auto pregledam sve sa kineksim vag-com, nema greski. Sledeci dan auto normala opet,... zbog drugacije voltaze i koja cak moze biti 0.5v auto osijeti, bar novija....
Meni se desilo da sam kod ovlastenog kupio akulumator poznajem tipa koji tu radi, i na njegovu sugestiju iznio mi gidore i alat iz servisa da ne bi platio sat vremena ruke ili nekih 60-80KM. i ja na parkingu zamijenim, auto upali bez problema. Izlazim na auto put koji je tik uz ovlasteni auto nece da presalta iz 3 (dsg mjenjac). Stanem pored, gledo ponovo vozi auto vristi na velikim obrtajima ali ne prebacuje. Mali mi u skoli bio vec kasnim da ga pokupim, ljudi mi sviraju obilaze,, jedva doso kuci motor se usijao ko peci u zenickoj zeljezari, ugasim auto pregledam sve sa kineksim vag-com, nema greski. Sledeci dan auto normala opet,... zbog drugacije voltaze i koja cak moze biti 0.5v auto osijeti, bar novija....
