Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23326 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Inače... malo sam noćas vježbao po Sarajevu ove kružne tokove i prestrojavanja... pa bih volio da mi iskusniji ukažu na greške kako ih ne bi ponovio....
...
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23327 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Travnički Noćni Šetač wrote:Inače... malo sam noćas vježbao po Sarajevu ove kružne tokove i prestrojavanja... pa bih volio da mi iskusniji ukažu na greške kako ih ne bi ponovio....
...
Mogao si komotno ostati u unutrašnjoj i iz nje izaci jer imaju dvije izlazne i nikoga nije bilo a i da jeste on bi po pravilu izlazio kao i ti na tom izlazu jer bi bio u vanjskoj traci I izlazi na prvi izlaz.

Nisi gresku napravio.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23328 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Da, znam da imaju dva izlaza, ali ovaj lijevi se odmah po izlazu iz kružnog toka brzo vraća u desni a ja nekako imam naviku da se na vrijeme prestrojavam pa tako i ovde...
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#23329 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pa u sustini ako ces na treci izlaz, ides u unutrasnju traku, i na drugom izlazu se vracas u vanjsku. Mada veliki broj vozaca ide vanjskom cijeli krug i uglavnom su "pravnici". Pa se moras duplo paziti.
Uglavnom je u praksi najvaznije da pratis saobracaj i koristis zmigavce.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23330 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

I bio je red da sam u ovim godinama naučio kako treba... :D
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23331 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Jutros, gospodja, vozi cetvero djece u autu, troje nazad i jedno naprijed, ja se uporedim sa njom da joj kaze da sveze djecu pojasevima, ona mi hladno mase kroz prozor kao sta tebe briga pusti me, ali je zato ona hladno svezana, ali djecu nije svezala, da nisam zurio zaustavio bi auto i dok ne sveze pojaseve djeci nebi se pomjerio. Kako me izbaci iz cipela malo je reci. Ali gospodja vozi Novu golf sedmicu bijelu
zLatk0
Posts: 1287
Joined: 05/07/2009 01:21

#23332 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zLatk0 »





EDIT: ispravljeni kodovi
Last edited by zLatk0 on 05/09/2019 10:36, edited 1 time in total.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23333 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

zLatk0 wrote:[youtube]https://youtu.be/CoGCvJBZp8c[/youtube]

[youtube]https://youtu.be/kZqw7hM6vzQ[/youtube]
Znači nisam jedini koji uhvati ovakve ispred sebe ... :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23334 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

zLatk0 wrote:[youtube]https://youtu.be/CoGCvJBZp8c[/youtube]

[youtube]https://youtu.be/kZqw7hM6vzQ[/youtube]

sivi911
Posts: 58
Joined: 24/02/2017 12:44

#23335 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sivi911 »

Znam da je regularno, ali zašto rizikuješ i voziš ovom ljevom trakom na zadnjem snimku ako ne obilaziš nikoga...
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#23336 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Gori si ti sa ovom vožnjom desnom stranom i bjesomučnim blicanjem.
8-)
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#23337 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Travnički Noćni Šetač wrote:Inače... malo sam noćas vježbao po Sarajevu ove kružne tokove i prestrojavanja... pa bih volio da mi iskusniji ukažu na greške kako ih ne bi ponovio....
...
Što se mene tiče školski odrađeno.
:thumbup:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23338 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

konektovan wrote:
Evo je skoro identična situacija na 02:55:

preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#23339 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

Industrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?

Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro :mrgreen:
Mene pravo nerviraju ti spavaci na semaforima. A posebna je prica ne davanje "zmigavca" pri iskljucenju iz kruznog toka.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23340 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

zLatk0 wrote:[youtube]https://youtu.be/CoGCvJBZp8c[/youtube]
Ovo je mila majka, bar je ubrzao kad ti se uvalio, puno cesce je da ti se uvali i onda guslanje nevidjeno.
Meni se desila slicna situacija, vidim da ce mi se kamion uvaliti i uzeti prednost i ja mu blicnem par puta, frajko nista. Kad se uvalio sa strasnih 7 kmh da se ne satarem koceci ja ga obidjem. Poslije jedno 700-800 min rotacije, zaustavim se, prilazi policajac i kaze, sve smo vidjeli, povedi racuna da si ipak napravio prekrsaj, a ovome ide kazna. Sretan put! U to nailazi kamion i stop tablica. Kasnije skontam da je patrola bila ustekana tacno prekoputa mjesta gdje se on uvalio!
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#23341 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Stockk wrote:...kad stanem da pjesak predje preko pjesackog prelaza, a dijabolama iz suprotnog smjera ne pada na pamet da se i oni zaustave...
+1 Upravo danas imao takvu situaciju. Stojim i čekam, srećom iza mene nije bilo nikoga. Kad je prošlo 4-5 auta žena prešla na pješački.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#23342 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ovi koji na uskom putu na nizbrdici ne staju da propuste vozilo koje ide uzbrdo iako oni imaju povoljnije mjesto da se sklone a i lakše im je krenuti.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#23343 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

preludezalude wrote:
Industrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?

Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro :mrgreen:
Mene pravo nerviraju ti spavaci na semaforima. A posebna je prica ne davanje "zmigavca" pri iskljucenju iz kruznog toka.
Halali, vecinom "spavanje" bude na semaforima gdje je duze zeleno, tamo gdje je kratko koncentracija je maksmalna, krece se na zuto odmah :)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#23344 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Jos gore :) Ja sam na tim semaforima vec na pola kada se upali zuto, jer znam kako je ostati. Ostale opustenije, jer "ima se vremena" za reakciju.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#23345 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naslovnica wrote: Što se mene tiče školski odrađeno.
:thumbup:
:thumbup:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#23346 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dadoka84 »

Meni je omiljeno brzo kretanje na bočnim semaforima. Naravno kad sam prvi na semaforu, pa kad vidim da je prošlo 6 auta bude mi drago :) ako je žena ili mobiteldžija prva obično prođe 2 max 3 auta.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#23347 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

[quote="dadoka84"]Meni je omiljeno brzo kretanje na bočnim semaforima. Naravno kad sam prvi na semaforu, pa kad vidim da je prošlo 6 auta bude mi drago :) ako je žena ili mobiteldžija prva obično prođe 2 max 3 auta.[/quote]

Isti sam ti! :thumbup: Ali sigurno si svjestan da smo u debeloj manjini :roll:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#23348 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dadoka84 »

Znam da jesmo, ali se trudim pozitivnim primjerom koliko toliko uticati na druge učesnike u saobraćaju, puštajući pješake isl.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23349 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ima nas jos :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#23350 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

dadoka84 wrote:Znam da jesmo, ali se trudim pozitivnim primjerom koliko toliko uticati na druge učesnike u saobraćaju, puštajući pješake isl.
:thumbup:
+1
Post Reply