Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#23326 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Inače... malo sam noćas vježbao po Sarajevu ove kružne tokove i prestrojavanja... pa bih volio da mi iskusniji ukažu na greške kako ih ne bi ponovio....
...
...
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23327 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mogao si komotno ostati u unutrašnjoj i iz nje izaci jer imaju dvije izlazne i nikoga nije bilo a i da jeste on bi po pravilu izlazio kao i ti na tom izlazu jer bi bio u vanjskoj traci I izlazi na prvi izlaz.Travnički Noćni Šetač wrote:Inače... malo sam noćas vježbao po Sarajevu ove kružne tokove i prestrojavanja... pa bih volio da mi iskusniji ukažu na greške kako ih ne bi ponovio....
...
Nisi gresku napravio.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#23328 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da, znam da imaju dva izlaza, ali ovaj lijevi se odmah po izlazu iz kružnog toka brzo vraća u desni a ja nekako imam naviku da se na vrijeme prestrojavam pa tako i ovde...
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23329 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa u sustini ako ces na treci izlaz, ides u unutrasnju traku, i na drugom izlazu se vracas u vanjsku. Mada veliki broj vozaca ide vanjskom cijeli krug i uglavnom su "pravnici". Pa se moras duplo paziti.
Uglavnom je u praksi najvaznije da pratis saobracaj i koristis zmigavce.
Uglavnom je u praksi najvaznije da pratis saobracaj i koristis zmigavce.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#23330 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I bio je red da sam u ovim godinama naučio kako treba... 
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23331 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jutros, gospodja, vozi cetvero djece u autu, troje nazad i jedno naprijed, ja se uporedim sa njom da joj kaze da sveze djecu pojasevima, ona mi hladno mase kroz prozor kao sta tebe briga pusti me, ali je zato ona hladno svezana, ali djecu nije svezala, da nisam zurio zaustavio bi auto i dok ne sveze pojaseve djeci nebi se pomjerio. Kako me izbaci iz cipela malo je reci. Ali gospodja vozi Novu golf sedmicu bijelu
-
zLatk0
- Posts: 1287
- Joined: 05/07/2009 01:21
#23332 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
EDIT: ispravljeni kodovi
Last edited by zLatk0 on 05/09/2019 10:36, edited 1 time in total.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#23333 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znači nisam jedini koji uhvati ovakve ispred sebe ...zLatk0 wrote:[youtube]https://youtu.be/CoGCvJBZp8c[/youtube]
[youtube]https://youtu.be/kZqw7hM6vzQ[/youtube]
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23334 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
zLatk0 wrote:[youtube]https://youtu.be/CoGCvJBZp8c[/youtube]
[youtube]https://youtu.be/kZqw7hM6vzQ[/youtube]
-
sivi911
- Posts: 58
- Joined: 24/02/2017 12:44
#23335 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znam da je regularno, ali zašto rizikuješ i voziš ovom ljevom trakom na zadnjem snimku ako ne obilaziš nikoga...
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23336 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Gori si ti sa ovom vožnjom desnom stranom i bjesomučnim blicanjem.

-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23337 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Što se mene tiče školski odrađeno.Travnički Noćni Šetač wrote:Inače... malo sam noćas vježbao po Sarajevu ove kružne tokove i prestrojavanja... pa bih volio da mi iskusniji ukažu na greške kako ih ne bi ponovio....
...
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#23338 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Evo je skoro identična situacija na 02:55:konektovan wrote:
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#23339 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mene pravo nerviraju ti spavaci na semaforima. A posebna je prica ne davanje "zmigavca" pri iskljucenju iz kruznog toka.Industrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23340 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovo je mila majka, bar je ubrzao kad ti se uvalio, puno cesce je da ti se uvali i onda guslanje nevidjeno.zLatk0 wrote:[youtube]https://youtu.be/CoGCvJBZp8c[/youtube]
Meni se desila slicna situacija, vidim da ce mi se kamion uvaliti i uzeti prednost i ja mu blicnem par puta, frajko nista. Kad se uvalio sa strasnih 7 kmh da se ne satarem koceci ja ga obidjem. Poslije jedno 700-800 min rotacije, zaustavim se, prilazi policajac i kaze, sve smo vidjeli, povedi racuna da si ipak napravio prekrsaj, a ovome ide kazna. Sretan put! U to nailazi kamion i stop tablica. Kasnije skontam da je patrola bila ustekana tacno prekoputa mjesta gdje se on uvalio!
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#23341 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
+1 Upravo danas imao takvu situaciju. Stojim i čekam, srećom iza mene nije bilo nikoga. Kad je prošlo 4-5 auta žena prešla na pješački.Stockk wrote:...kad stanem da pjesak predje preko pjesackog prelaza, a dijabolama iz suprotnog smjera ne pada na pamet da se i oni zaustave...
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#23342 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovi koji na uskom putu na nizbrdici ne staju da propuste vozilo koje ide uzbrdo iako oni imaju povoljnije mjesto da se sklone a i lakše im je krenuti.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23343 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Halali, vecinom "spavanje" bude na semaforima gdje je duze zeleno, tamo gdje je kratko koncentracija je maksmalna, krece se na zuto odmahpreludezalude wrote:Mene pravo nerviraju ti spavaci na semaforima. A posebna je prica ne davanje "zmigavca" pri iskljucenju iz kruznog toka.Industrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#23344 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jos gore
Ja sam na tim semaforima vec na pola kada se upali zuto, jer znam kako je ostati. Ostale opustenije, jer "ima se vremena" za reakciju.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#23345 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naslovnica wrote: Što se mene tiče školski odrađeno.
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#23346 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni je omiljeno brzo kretanje na bočnim semaforima. Naravno kad sam prvi na semaforu, pa kad vidim da je prošlo 6 auta bude mi drago
ako je žena ili mobiteldžija prva obično prođe 2 max 3 auta.
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#23347 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
[quote="dadoka84"]Meni je omiljeno brzo kretanje na bočnim semaforima. Naravno kad sam prvi na semaforu, pa kad vidim da je prošlo 6 auta bude mi drago
ako je žena ili mobiteldžija prva obično prođe 2 max 3 auta.[/quote]
Isti sam ti!
Ali sigurno si svjestan da smo u debeloj manjini 
Isti sam ti!
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#23348 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znam da jesmo, ali se trudim pozitivnim primjerom koliko toliko uticati na druge učesnike u saobraćaju, puštajući pješake isl.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23349 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ima nas jos 
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23350 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
dadoka84 wrote:Znam da jesmo, ali se trudim pozitivnim primjerom koliko toliko uticati na druge učesnike u saobraćaju, puštajući pješake isl.
+1
