Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23326 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

kravamuzara wrote: 01/02/2023 19:52 Sailun vidjam samo kod ovih wannabe mangupa sto voze benvej i sipaju za cvaju.

Po testovima 70 metara 100-0 po mokrom, postena guma stane nakon 45-50 a sa ovakvim si tad jos na 60km/h, dovoljno za ubiti i sebe i drugog.
Nemoj kociti naglo i rijesio si problem :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23327 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Pravo ima pricati samo onaj ko je probao.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23328 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Probao sam jednom kinesku - Aplus, na suhom moze proc, na mokrom proklizava na svakom koraku - bila je nova. Presao 7000km na njima, eto mjerodavno mogu reci da je smece. Ljetna je bila u pitanju.
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#23329 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

A sto ce vam ta zajebancija ljudi?
Meni sava moze biti dobra, tebi ne mora i obratno.
Ja sam se u zivotu vec nasukao na Savu, Hankook, Vredestein...
A u Petlase, Linglong, Sailun... sto ce vam ta zajebancija fakat?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23330 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

e ćuj staće pa jeftinije je ...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#23331 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

Jbg protegnu se ljudi za auto do zadnje pare i onda moraju jeftine gume.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23332 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

i najjeftinije gorivo :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#23333 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Ma razumijem neki razuman kompromis.
Ali prvi put cujes za nekog proizvodjaca i jos jeftina guma.
Pa ne stavljas je na civare.
di_natale
Posts: 232
Joined: 31/03/2014 21:21

#23334 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by di_natale »

this time next year :mrgreen:

Image
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23335 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

drug_profi wrote: 01/02/2023 22:02 Ma razumijem neki razuman kompromis.
Ali prvi put cujes za nekog proizvodjaca i jos jeftina guma.
Pa ne stavljas je na civare.
a velika vecina ima shopping karticu :mrgreen:

ima ovaj jedan, televeziro je kupljen, gori TV od cudesa raznih, al gume mogu jos jbg-a, nekome je auto u 55 planu u zivotu...
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23336 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Baš moraš biti mahaluša teška da pratiš koliko neko troši i na šta troši... :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#23337 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Evolution_IV wrote: 01/02/2023 22:34
drug_profi wrote: 01/02/2023 22:02 Ma razumijem neki razuman kompromis.
Ali prvi put cujes za nekog proizvodjaca i jos jeftina guma.
Pa ne stavljas je na civare.
a velika vecina ima shopping karticu :mrgreen:

ima ovaj jedan, televeziro je kupljen, gori TV od cudesa raznih, al gume mogu jos jbg-a, nekome je auto u 55 planu u zivotu...
Ma ja na shoping karticu samo registraciju platim na 12 rata. I ne znam za nju. Ovo drugo, jok. Zavala, samo kasno skontas.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23338 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

ko nam kaze :lol:

meni se hvalio covjek, nisam nista pitao...
drug_profi wrote: 01/02/2023 22:45
Evolution_IV wrote: 01/02/2023 22:34

a velika vecina ima shopping karticu :mrgreen:

ima ovaj jedan, televeziro je kupljen, gori TV od cudesa raznih, al gume mogu jos jbg-a, nekome je auto u 55 planu u zivotu...
Ma ja na shoping karticu samo registraciju platim na 12 rata. I ne znam za nju. Ovo drugo, jok. Zavala, samo kasno skontas.
Ma ja samo obucu razgodim na 3mj :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#23339 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Meni se jedne godine desilo da mi snijeg sjebe crijepove na vikendici, a ja nemam merdevine da valjaju.
U Peni i kupim trodjelne 3x8 za 180 maraka.
Samo sto me to zatrefilo u takvom momentu da nisam imao tih 180 maraka, a htio odmah rjesavati stvar.

I uzmem na 6 rata.
A jes me to zuljalo bogtijadan. Tih 30 maraka kad mi skine hoce mi nesto bit. Jer zaboravim na ratu, a isplanirao ostatak para.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83496
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23340 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Evolution_IV wrote: 01/02/2023 18:08 tigar i sava vrte istu saru i tehnologiju 100god, mislim da ih je kinez pretekao davnih dana...
Nova shara izasla prije 4-5 godina.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23341 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

_BataZiv_0809 wrote: 02/02/2023 07:08
Evolution_IV wrote: 01/02/2023 18:08 tigar i sava vrte istu saru i tehnologiju 100god, mislim da ih je kinez pretekao davnih dana...
Nova shara izasla prije 4-5 godina.
nisam znao :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23342 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Ja sam mrzio tigar jer sam ga na svojoj kozi probao, smece.

Kupim auto dodje riken nova sara, rekoh evo troska ne vozio se ja na smecu.
Medjutim, veoma pozitivno sam bio iznenadjen tom gumom tokom zime. A auto je barem jedno ljeto preguralo na tim zimskim rikenima.

Nedavno isto poznanik dobio auto na novom tigru, kaze ono nije losa guma nikako.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23343 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23344 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Kad je Balkanac prokletinja ozbiljno shvatao bilo kakve zabrane a kamoli upozorenja?!
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23345 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Sve su to FGR.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23346 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

neas ti poima ,ljudi imaju zimske gume vec cetvrtu sezonu nova sara ,a karte kupljene vec :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#23347 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Jesmo li jednom apsolvirali da lanci "ne trebaju" jer imaju zimske gume?????
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23348 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Zato ja samo na Ponijere iznad Kaknja. :D
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23349 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Nije problem sto je neko krenuo na skijanje, problem je sto su krenuli oni koji nemaju adekvatne gume ili auto za planirane uslove, koji ne znaju voziti po ovim uslovima i slicno.
Ako je desetak auta zaglavilo, vjerovatno je bar 100 ih proslo, znaci do ovih 10 je a ne do svih koji su krenuli.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23350 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

vjeshalica wrote: 04/02/2023 13:03 Jesmo li jednom apsolvirali da lanci "ne trebaju" jer imaju zimske gume?????
Džaba im i lanci kad ih ne umiju postaviti.
Zato zakon 4x4, jednom nek' zatreba.
Ali i to bude na kraju džaba kad te zajebu ovi drugi. :evil:
Post Reply