Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...
Moderators: _BataZiv_0809 , anex
JavierBosnia
Posts: 3753 Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam
Post
by JavierBosnia » 02/10/2019 18:30
kabal1337 wrote: JavierBosnia wrote: Nisam pametan jebes mu mater
Pa je li ti vlazno kuciste turbine?
https://www.total-serbia.rs/sr/saveti-i ... -ulje.html
Prema ovom ima logike sto su mi pricali
Jel vlazno, ne znam, kad je podigao pokazao mi je crijeva koja su bila masna i to je sve, kasnije ja nisam zavirivao jer se ne razumijem. Prljava geometrija bila, to reparirano i sredjeno
kabal1337
Posts: 13446 Joined: 11/02/2012 21:08
Post
by kabal1337 » 02/10/2019 18:43
Meni vise to izgleda da je stavljeno da smanji moguca mjesta curenja
Al eto sacekaj bitangu on je mnogo strucniji od nas svih.
JavierBosnia
Posts: 3753 Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam
Post
by JavierBosnia » 02/10/2019 18:48
Moguce, za nadati se prije svega nesto blazoj zimi..
Nego sta sad mogu uraditi da u hladnim danima manje opteretim motor dok ne dodje do radne temperature? Da li da kad tek upalim pustim da odradi malo ili sta?
Jer autu je 15 godina, boga pitaj ko je to i kako prije mene odrzavao..
Bakir1
Posts: 13669 Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:
Post
by Bakir1 » 02/10/2019 18:52
Pa koliko je para 4 kile tog ulja?
JavierBosnia
Posts: 3753 Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam
Post
by JavierBosnia » 02/10/2019 19:10
Bakir1 wrote: Pa koliko je para 4 kile tog ulja?
60 KM cini mi se
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83423 Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu
Post
by _BataZiv_0809 » 02/10/2019 19:16
Pa sto ides ovdje majstorima ako su gore dobri i posteni a vamo lopovi
530i
Posts: 9169 Joined: 08/12/2009 17:31
Post
by 530i » 02/10/2019 19:18
Vozi tako i promijeni ulje malo ranije, na manje kilometara.
mk ultra
Posts: 24032 Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak
Post
by mk ultra » 02/10/2019 19:21
Malo bemzina nek razblaži
NediM17
Posts: 26440 Joined: 05/11/2009 11:49
Post
by NediM17 » 02/10/2019 19:24
Ma tu bi najsigurnije bilo nasuti hipoidnog ulja, to ne bi trebalo procuriti na turbini.
JavierBosnia
Posts: 3753 Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam
Post
by JavierBosnia » 02/10/2019 19:26
530i wrote: Vozi tako i promijeni ulje malo ranije, na manje kilometara.
Na nekih 7-8 sam mislio i sta onda, opet sipati ovo 10 ili se vratiti na 5W? Jer ako je samo razlika u gustoci i zbog zime, svakako zimi ne vozim nesto puno, a pogotovo ne rano ujutru kada su najnize temperature..
I pitanje, sta mogu uraditi da motoru "olaksam" tokom hladnih dana? Da ga pustim da odradi koju minutu prije nego sto krenem ili kako sta
530i
Posts: 9169 Joined: 08/12/2009 17:31
Post
by 530i » 02/10/2019 19:28
Sipaj ulje koje je preporučeno za taj motor od strane fabrike. A vozi ga normalno kao i do sada, ako nešto bude sporno tipa lupa, klepeće, pali lampicu od ulja kad ne bi treb'o onda se pozabavi tim problemom. Sve do tad je ok.
deny_s
Posts: 750 Joined: 22/04/2018 20:55
Post
by deny_s » 02/10/2019 19:53
JavierBosnia wrote: 530i wrote: Vozi tako i promijeni ulje malo ranije, na manje kilometara.
Na nekih 7-8 sam mislio i sta onda, opet sipati ovo 10 ili se vratiti na 5W? Jer ako je samo razlika u gustoci i zbog zime, svakako zimi ne vozim nesto puno, a pogotovo ne rano ujutru kada su najnize temperature..
I pitanje, sta mogu uraditi da motoru "olaksam" tokom hladnih dana? Da ga pustim da odradi koju minutu prije nego sto krenem ili kako sta
Dok se ne ugrije,ne tjeraj ga u visoke obrtaje..još možda da ga pustiš da odradi pola minute,to mu je dovoljno
Ned071
Posts: 6435 Joined: 27/01/2014 15:32
Post
by Ned071 » 02/10/2019 19:58
Maraschino wrote:
sta je kod tebe, kompleksi ili nesto drugo?
Star sam ja za komplekse a prestar za na rende kora...
Naslovnica
Posts: 35443 Joined: 20/03/2013 15:38
Post
by Naslovnica » 02/10/2019 20:16
JavierBosnia wrote: Pitanje jedno, Golf 5 2.0 TDI 2004 god
Prosli servis sipano ulje 5w40, sada sipano ulje Castrol GTX ultrwclean 10W40
Da li moze to ulje, da li valja sta, najvise me interesuje ide li na moj auto
Ma vozi ba, šta će biti trulji staroj 15 godina.
RagibUzoriti
Posts: 2658 Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju
Post
by RagibUzoriti » 02/10/2019 20:41
JavierBosnia wrote: kabal1337 wrote: Zasto 10w i jos pred zimu
Evo sa druge teme pisem i ovsje, sas zvao majstora, navodno auto presao 200 hiljada pa povodom toga ide gusce iz nekog razloga
Isto ti htjedoh napisati,zasto gusce ulje pred zimu,osim ako ne trosi negdje pa kao da proba "kompenzirati" sa gustocom ulja.
PD motor gledaj da je 501.00 . Nekada davno sam na isto vozilo sipao 5W30
Maraschino
Posts: 18997 Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...
Post
by Maraschino » 02/10/2019 20:42
Ned071 wrote: Maraschino wrote:
sta je kod tebe, kompleksi ili nesto drugo?
Star sam ja za komplekse a prestar za na rende kora...
Vozi Daciu ''vidi fukare'', dodje sa BMWom ''*urci se''. Zabole me sta ko vozi, gledam svoja posla i mogucnosti.
JavierBosnia
Posts: 3753 Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam
Post
by JavierBosnia » 02/10/2019 21:26
Naslovnica wrote: JavierBosnia wrote: Pitanje jedno, Golf 5 2.0 TDI 2004 god
Prosli servis sipano ulje 5w40, sada sipano ulje Castrol GTX ultrwclean 10W40
Da li moze to ulje, da li valja sta, najvise me interesuje ide li na moj auto
Ma vozi ba, šta će biti trulji staroj 15 godina.
Brvao majstore, nisu to ove mackice, francuzi i slicni
Throttle
Posts: 14680 Joined: 10/06/2016 12:35
Post
by Throttle » 02/10/2019 21:32
Pa jesil jutros popravljo
konektovan
Posts: 51408 Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu
Post
by konektovan » 02/10/2019 21:34
Throttle wrote: Pa jesil jutros popravljo
Sta li je on popio.........
motor je ulje popio, to znamo....
JavierBosnia
Posts: 3753 Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam
Post
by JavierBosnia » 02/10/2019 21:37
konektovan wrote: Throttle wrote: Pa jesil jutros popravljo
Sta li je on popio.........
motor je ulje popio, to znamo....
Jel vi vodu pijete kad izvalite 7 joja? Ili utjehu trazite u necemu drugom.. jeste neiskusni
konektovan
Posts: 51408 Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu
Post
by konektovan » 02/10/2019 21:39
JavierBosnia wrote: konektovan wrote: Throttle wrote: Pa jesil jutros popravljo
Sta li je on popio.........
motor je ulje popio, to znamo....
Jel vi vodu pijete kad izvalite 7 joja? Ili utjehu trazite u necemu drugom.. jeste neiskusni
Nije moglo nista jeftinije?? Puno majku mu.....
JavierBosnia
Posts: 3753 Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam
Post
by JavierBosnia » 02/10/2019 21:53
konektovan wrote:
Nije moglo nista jeftinije?? Puno majku mu.....
Klasika neka cijena 450 reparacija, 100 ruke, 120 ulje i filteri
JavierBosnia
Posts: 3753 Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam
Post
by JavierBosnia » 02/10/2019 21:53
konektovan wrote:
Nije moglo nista jeftinije?? Puno majku mu.....
Klasika neka cijena 450 reparacija, 100 ruke, 120 ulje i filteri
amar1994
Posts: 28546 Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta
Post
by amar1994 » 02/10/2019 21:56
JavierBosnia wrote:
Jel vi vodu pijete kad izvalite 7 joja? Ili utjehu trazite u necemu drugom.. jeste neiskusni
proglasimo bankrot