Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23326 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote:
JavierBosnia wrote:Nisam pametan jebes mu mater
Pa je li ti vlazno kuciste turbine?
https://www.total-serbia.rs/sr/saveti-i ... -ulje.html

Prema ovom ima logike sto su mi pricali

Jel vlazno, ne znam, kad je podigao pokazao mi je crijeva koja su bila masna i to je sve, kasnije ja nisam zavirivao jer se ne razumijem. Prljava geometrija bila, to reparirano i sredjeno
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23327 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Meni vise to izgleda da je stavljeno da smanji moguca mjesta curenja
Al eto sacekaj bitangu on je mnogo strucniji od nas svih.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23328 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Moguce, za nadati se prije svega nesto blazoj zimi..
Nego sta sad mogu uraditi da u hladnim danima manje opteretim motor dok ne dodje do radne temperature? Da li da kad tek upalim pustim da odradi malo ili sta?

Jer autu je 15 godina, boga pitaj ko je to i kako prije mene odrzavao..
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#23329 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Pa koliko je para 4 kile tog ulja?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23330 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Bakir1 wrote:Pa koliko je para 4 kile tog ulja?
60 KM cini mi se
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83423
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23331 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Pa sto ides ovdje majstorima ako su gore dobri i posteni a vamo lopovi :-)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#23332 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Vozi tako i promijeni ulje malo ranije, na manje kilometara.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23333 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Malo bemzina nek razblaži 8-)
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#23334 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma tu bi najsigurnije bilo nasuti hipoidnog ulja, to ne bi trebalo procuriti na turbini. :-)
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23335 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

530i wrote:Vozi tako i promijeni ulje malo ranije, na manje kilometara.
Na nekih 7-8 sam mislio i sta onda, opet sipati ovo 10 ili se vratiti na 5W? Jer ako je samo razlika u gustoci i zbog zime, svakako zimi ne vozim nesto puno, a pogotovo ne rano ujutru kada su najnize temperature..

I pitanje, sta mogu uraditi da motoru "olaksam" tokom hladnih dana? Da ga pustim da odradi koju minutu prije nego sto krenem ili kako sta
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#23336 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Sipaj ulje koje je preporučeno za taj motor od strane fabrike. A vozi ga normalno kao i do sada, ako nešto bude sporno tipa lupa, klepeće, pali lampicu od ulja kad ne bi treb'o onda se pozabavi tim problemom. Sve do tad je ok.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#23337 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deny_s »

JavierBosnia wrote:
530i wrote:Vozi tako i promijeni ulje malo ranije, na manje kilometara.
Na nekih 7-8 sam mislio i sta onda, opet sipati ovo 10 ili se vratiti na 5W? Jer ako je samo razlika u gustoci i zbog zime, svakako zimi ne vozim nesto puno, a pogotovo ne rano ujutru kada su najnize temperature..

I pitanje, sta mogu uraditi da motoru "olaksam" tokom hladnih dana? Da ga pustim da odradi koju minutu prije nego sto krenem ili kako sta
Dok se ne ugrije,ne tjeraj ga u visoke obrtaje..još možda da ga pustiš da odradi pola minute,to mu je dovoljno
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#23338 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Maraschino wrote:
sta je kod tebe, kompleksi ili nesto drugo?
Star sam ja za komplekse a prestar za na rende kora...
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#23339 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote:Pitanje jedno, Golf 5 2.0 TDI 2004 god
Prosli servis sipano ulje 5w40, sada sipano ulje Castrol GTX ultrwclean 10W40

Da li moze to ulje, da li valja sta, najvise me interesuje ide li na moj auto
Ma vozi ba, šta će biti trulji staroj 15 godina.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#23340 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

JavierBosnia wrote:
kabal1337 wrote:Zasto 10w i jos pred zimu :-)
Evo sa druge teme pisem i ovsje, sas zvao majstora, navodno auto presao 200 hiljada pa povodom toga ide gusce iz nekog razloga

Isto ti htjedoh napisati,zasto gusce ulje pred zimu,osim ako ne trosi negdje pa kao da proba "kompenzirati" sa gustocom ulja.

PD motor gledaj da je 501.00 . Nekada davno sam na isto vozilo sipao 5W30
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23341 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

Ned071 wrote:
Maraschino wrote:
sta je kod tebe, kompleksi ili nesto drugo?
Star sam ja za komplekse a prestar za na rende kora...
Vozi Daciu ''vidi fukare'', dodje sa BMWom ''*urci se''. Zabole me sta ko vozi, gledam svoja posla i mogucnosti.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23342 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Naslovnica wrote:
JavierBosnia wrote:Pitanje jedno, Golf 5 2.0 TDI 2004 god
Prosli servis sipano ulje 5w40, sada sipano ulje Castrol GTX ultrwclean 10W40

Da li moze to ulje, da li valja sta, najvise me interesuje ide li na moj auto
Ma vozi ba, šta će biti trulji staroj 15 godina.
Brvao majstore, nisu to ove mackice, francuzi i slicni :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23343 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa jesil jutros popravljo :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23344 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Throttle wrote:Pa jesil jutros popravljo :lol:
Sta li je on popio......... :-) motor je ulje popio, to znamo.... :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23345 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
Throttle wrote:Pa jesil jutros popravljo :lol:
Sta li je on popio......... :-) motor je ulje popio, to znamo.... :lol:
Jel vi vodu pijete kad izvalite 7 joja? Ili utjehu trazite u necemu drugom.. jeste neiskusni :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23346 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote:
konektovan wrote:
Throttle wrote:Pa jesil jutros popravljo :lol:
Sta li je on popio......... :-) motor je ulje popio, to znamo.... :lol:
Jel vi vodu pijete kad izvalite 7 joja? Ili utjehu trazite u necemu drugom.. jeste neiskusni :lol:
Nije moglo nista jeftinije?? Puno majku mu.....
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23347 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
Nije moglo nista jeftinije?? Puno majku mu.....
Klasika neka cijena 450 reparacija, 100 ruke, 120 ulje i filteri
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23348 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
Nije moglo nista jeftinije?? Puno majku mu.....
Klasika neka cijena 450 reparacija, 100 ruke, 120 ulje i filteri
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23349 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

JavierBosnia wrote: Jel vi vodu pijete kad izvalite 7 joja? Ili utjehu trazite u necemu drugom.. jeste neiskusni :lol:
proglasimo bankrot :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23350 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

:lol: :lol: :lol:
Post Reply