Nije to nista veca nedodjija od puteva po kojima smo navikli da vozimo!Throttle wrote:Pa voznja tim nedodjijama moze uzrokovat npr dvije rasjecene gume a onda se mozes slikat
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#23301 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23302 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Na bihamk stranici imate kartu sa granicnim prelazima. Pa kombinujte nju sa svojom navigacijom ili google maps i skontajte gdje je koji.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23303 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kad si prosao, ja bio oko 9 na granicinepass1 wrote:jucer na bijaci jedno auto ispred mene, vraca mu pasose ja prilazim kontroli. na nasem djelu autoputa u jednom trenutku sam mislio da ne vodi nigdjejer ni jedno jedino auto nisam sreo
Na hrvatskoj autocesti nikog...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#23304 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Doduse, i ta ima smislatempuser wrote:Nije to nista veca nedodjija od puteva po kojima smo navikli da vozimo!Throttle wrote:Pa voznja tim nedodjijama moze uzrokovat npr dvije rasjecene gume a onda se mozes slikat
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23305 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#23306 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni je navika pratiti semafor i vec spreman na zuto da krenem, ali vecini slucajeva stojim jer ljudi tek na zeleno ubace u brzinu pa krenu ali polako.Industrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
Navika mi je dati zmigavac 150 metara ranije da pokazem ostalim ucesnicima da cu skrenuti, pa mi odjednom ispred mene zakoci frajer i pocne skretati bez zmigavca. Ali isto tako mi je navika da ne palim zmigava iz trake gdje ne mogu nigdje drugo vec samo skrenuti. Dok neki obrnuto rade, ne pale zmigaca kada se prestrojavaju vec ga upale u traci gdje ne mogu nigdje drugo vec skrenuti.
Navika mi je voziti po ogranicenju + 5 km/h, ali ne mogu jer ostali voze previse sporo cak duplo manje nego sto pise ogranicenje.
Navika mi je pricati na telefon preko handsfreea u autu jer mi je lakse i koncentrisan sam na voznju a i pricam, dok ostali imaju to u u autu ali ne korste vec ugrozavaju i mene i sebe i ostale ucesnike u saobracaju jer naglo uspore i sveraju jer ne znaju vise od jedne radnje raditi.
Navika mi je ako je guzva da pustim nekoga da se ukljuci jer mu ne blokiram raskrsnicu, kao vecina sto radi.
Navika mi je da pratim semafor i da napravim prostora da i onaj iza mene moze proci na blinkajuce zeleno cak i zuto, a ne kao neki upali se zuto oni po gasu i ostave iza sebe na semaforu auta a mogu jos minimum dva proci.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23307 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
kakaljin wrote:Meni je navika pratiti semafor i vec spreman na zuto da krenem, ali vecini slucajeva stojim jer ljudi tek na zeleno ubace u brzinu pa krenu ali polako.Industrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
Navika mi je dati zmigavac 150 metara ranije da pokazem ostalim ucesnicima da cu skrenuti, pa mi odjednom ispred mene zakoci frajer i pocne skretati bez zmigavca. Ali isto tako mi je navika da ne palim zmigava iz trake gdje ne mogu nigdje drugo vec samo skrenuti. Dok neki obrnuto rade, ne pale zmigaca kada se prestrojavaju vec ga upale u traci gdje ne mogu nigdje drugo vec skrenuti.
Navika mi je voziti po ogranicenju + 5 km/h, ali ne mogu jer ostali voze previse sporo cak duplo manje nego sto pise ogranicenje.
Navika mi je pricati na telefon preko handsfreea u autu jer mi je lakse i koncentrisan sam na voznju a i pricam, dok ostali imaju to u u autu ali ne korste vec ugrozavaju i mene i sebe i ostale ucesnike u saobracaju jer naglo uspore i sveraju jer ne znaju vise od jedne radnje raditi.
Navika mi je ako je guzva da pustim nekoga da se ukljuci jer mu ne blokiram raskrsnicu, kao vecina sto radi.
Navika mi je da pratim semafor i da napravim prostora da i onaj iza mene moze proci na blinkajuce zeleno cak i zuto, a ne kao neki upali se zuto oni po gasu i ostave iza sebe na semaforu auta a mogu jos minimum dva proci.
Ma ja, ko i svi forumasi
- nepass1
- Posts: 14670
- Joined: 06/07/2017 07:35
#23308 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
osim ludovanja vozaca od jablanice do mostara sve ok, nagovori me zena iz mostara za medjugorje pred autoput nesta raskopali 2km makadama i onda kaze sto si ovim putem, zamalo se nisam vratiomk ultra wrote:Kad si prosao, ja bio oko 9 na granicinepass1 wrote:jucer na bijaci jedno auto ispred mene, vraca mu pasose ja prilazim kontroli. na nasem djelu autoputa u jednom trenutku sam mislio da ne vodi nigdjejer ni jedno jedino auto nisam sreo
Na hrvatskoj autocesti nikog...
-
sivi911
- Posts: 58
- Joined: 24/02/2017 12:44
#23309 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako je cesta prazna i vidim da mogu, vozim 120 a ograničenje 60.Industrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
Ako nemam kome tj. ne smetam nikome direktno onda i ne dajem žmigavac posebno kod prestrojavanja.
Ako sam dobro raspoložen volim da pojačam muziku a prozor spušten jer klima nije napunjena.
Ako sam nadrkan ili iole žurim negdje neću pustiti nikog da se uključi u gužvi nego gledam da samo ja prođem.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23310 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Svaka cast na iskrenosti. I ja pustam ljude da se ukljuce zavisno od raspolozenja
i kad vidim da se neko bezobrazno uvaljuje nikad ne pustam
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23311 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja samo ''pravnike'' ne pustam 
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#23312 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ko su pravnici
Ja pustam zene redovno 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#23313 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pa ovi sto su u ''pravu'' 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23314 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
nepass1 wrote:osim ludovanja vozaca od jablanice do mostara sve ok, nagovori me zena iz mostara za medjugorje pred autoput nesta raskopali 2km makadama i onda kaze sto si ovim putem, zamalo se nisam vratiomk ultra wrote:Kad si prosao, ja bio oko 9 na granicinepass1 wrote:jucer na bijaci jedno auto ispred mene, vraca mu pasose ja prilazim kontroli. na nasem djelu autoputa u jednom trenutku sam mislio da ne vodi nigdjejer ni jedno jedino auto nisam sreo
Na hrvatskoj autocesti nikog...i ja sam bio oko 9 pola 10 na granici.
Ja uvijek na capljinu idem, a taj put međugorje zvirići popravljaju, cudi me da si ikako prosao
- nepass1
- Posts: 14670
- Joined: 06/07/2017 07:35
#23315 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ma gazi vitara sve uz potrosnju 4,9l
a da sam znao ne bih ni krenuo tim putem, kao uvjek zena je kriva
a da sam znao ne bih ni krenuo tim putem, kao uvjek zena je kriva
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23316 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa taj tvoj benzinac 1.6 troši manje od 1.6 dizela.nepass1 wrote:ma gazi vitara sve uz potrosnju 4,9l![]()
![]()
![]()
![]()
a da sam znao ne bih ni krenuo tim putem, kao uvjek zena je kriva
- nepass1
- Posts: 14670
- Joined: 06/07/2017 07:35
#23317 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
bilo 4.4 do mostara majke mi
jebo me makadam
nasuo na bp kod bitumenke i restartovao bc
a laze bc, bar mislim, po fuelio je 6,7 prosjek na dosadasnjih 15kkm
nasuo na bp kod bitumenke i restartovao bc
a laze bc, bar mislim, po fuelio je 6,7 prosjek na dosadasnjih 15kkm
- nepass1
- Posts: 14670
- Joined: 06/07/2017 07:35
#23318 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
evo i slike 
- konektovan
- Posts: 51387
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23319 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To je fakat super potrošnja za onu kutiju od cipela...

- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#23320 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja volim snimati kamerom druge vozače ... dok me neko jači ne istuče dobro...Industrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#23321 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Šminkam se na crvenoIndustrialyzer wrote:A hajmo biti malo samokriticni, kakve vi navike imate koje idu na zivce drugim vozacima?
Ja nekad "spavam" na semaforu, pogotovo ujutro
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#23322 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I ja imam takav osjećaj. Jednostavno odavno nemam povjerenja u naše vozače, i tamo gdje je sasvim logično i jasno da će stati (kad se sa sporednog, na primjer, uključuje na glavni a vidljivost je i više nego dobra), ja samo čekam da skoči pred mene.JavierBosnia wrote:Ne znam za vas, ali u zadnje vrijeme svaki put kada vozim i na cesti sam, imam osjecaj da ce me neko udariti ili zakaciti.
Tacno svaki put ocdkujem nekoga ko ne zna da se drzi u okviru svoje trake, kad skrece, kad parkira, kad pretice i naglo koci..
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#23323 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Samo ako imaš fotoaparat.Throttle wrote:Pa voznja tim nedodjijama moze uzrokovat npr dvije rasjecene gume a onda se mozes slikat
-
Stockk
- Posts: 241
- Joined: 01/02/2018 22:52
#23324 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
...kad stanem da pjesak predje preko pjesackog prelaza, a dijabolama iz suprotnog smjera ne pada na pamet da se i oni zaustave...
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#23325 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A još su gori ovi iza što ili obilaze ili jednostavno profuraju ako su dvije trake u pitanju...Stockk wrote:...kad stanem da pjesak predje preko pjesackog prelaza, a dijabolama iz suprotnog smjera ne pada na pamet da se i oni zaustave...
