Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#23301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Može li na plin?!
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Stavljali su mnogi,al su isto tako mijenjali motore :lol:

Kakva ti je svrha kad vise trosi ulja od plina :skoljka: :D
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#23303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

amar1994 wrote:Stavljali su mnogi,al su isto tako mijenjali motore :lol:

Kakva ti je svrha kad vise trosi ulja od plina :skoljka: :D
:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#23304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Megan 2004 1.6
Poslje malo jaceg prelaza preko rupe gori lampica kako sva vrata nisu zatvorena iako jesu.

Samo ponistiti gresku, skinuti klemu ili ? Imal kakav senzor sto to regulise.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Norm wrote:
:D
NHF
NAA

:D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#23306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

Throttle wrote:Duplo vise trose, duplo slabije idu
Znaci 4x losiji :mrgreen:
Ne ide to ni niz Bradinu, a kamoli uz :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

tabija wrote:Megan 2004 1.6
Poslje malo jaceg prelaza preko rupe gori lampica kako sva vrata nisu zatvorena iako jesu.

Samo ponistiti gresku, skinuti klemu ili ? Imal kakav senzor sto to regulise.
ima senzor iskrivljenosti sasije u desnom pragu :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#23308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ja bih to na spuru odvukao za svaki slucaj, nije se igrat :thumbup:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#23309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

konektovan wrote:
Throttle wrote:Joj Ragibe :lol:
:lol:
Cojek je pun iskustva,.............ponajvise lošeg... :mrgreen:
Prije par godina sam otisao iz BiH sto bi rekli trbuhom za kruhom. Bio sam mozda zadnja osoba na svijetu koja je trebala otici po pitanju finansijske situacije,sigurnog posla i svega ostalog,medjutim pun mi k vise bio generalno situacije.
Dok sam zivio dole,nisam dao da me tako lako ljudi zayebu. Dosao sam ovdje,u skroz neki drugi svijet.Ovdje dodjes i vjerujes ljudima.Mali je procenat,skoro 0,nesto da bi te neko zayebao(prvo sto ne smije zbog zakonskih konsekvensi,drugo zbog odgoja generalno).
Nakon par godina zivota ovdje navikao sam da vjerujem,i opustio se.
I svaki put kad nesto u BiH zavrsavam,bilo po pitanju majstora koje god branse,budem prevaren ili zayeban.

Da li je to zato sto misle evo ga zivi vani,daj da uzmemo levata ili je to dole postalo sve samo laz i prevara-ne znam. Ali uglavnom pricam istinu i nista ne krijem.
Ja se smijem zakleti,da ovdje na forumu ima XY osoba koje su ili bili prevareni ili znaju za takvo nesto iz blize sredine,samo se prave eto fol njima se to nije desilo.

Vrisne turbina,odvucem vozilo na popravku,veli majstor ovo je sigurno jer ti je auto chipovano :shock:
Ja gledam u njega i velim,ja prvi vlasnik-nije.
Repariraju turbinu,nakon 3 dana mislim,ona vrisne opet. Kaze nisu dobro uradili.Oni u servisu kazu,majstor nije fino montirao.Na kraju se kao oni sloze da je nesto uletilo u turbinu i polomilo je :-)

Gospodo,kada sam vam placao,platio sam posteno do zadnje marke. Dobio sam garanciju.Ko ce popusiti foru,ne znam,popravite to kako znate i umijete. Ja sam jedino bio popusio par sati slobodnog vremena dok je slepa dosla i dovezla me nazad do Sa
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

To je stil zivota. Moras nekad i zajebati i biti zajeban :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#23311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

meščini iz ove priče da je bolje auto vozio dok nije odlučio napustiti ovaj mrak ovdje... jest se lik snašao vani, otpadaju mu krilca sa turbine u lesha
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#23312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Ned071 wrote:meščini iz ove priče da je bolje auto vozio dok nije odlučio napustiti ovaj mrak ovdje... jest se lik snašao vani, otpadaju mu krilca sa turbine u lesha
Vozio sam novo vozilo. I sada vozim novo vozilo ovdje.
Vozilo kakvo ti neces za jos 5 zivota moci sebi priustiti.(ako zelis vec da omalazavamo druge)

Taj lesh o kojem pricas i koje sam dovezao dole da imam dok sam na odmoru,placen i zaradjen posteno. I nista nije jeftiniji od te tvoje skule za koju si ti mozda i guze dao da bi je vozio.

Turbina je dio vozila koji je podlozen zamjeni zbog dotrajalosti.Kao i svaki drugi dio.

Ali sta ja u biti imam sa tobom diskutovati o tome zar ne? :)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#23313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

ima kod mene komsija, dodje svako malo iz njemacke, polovnu daciju uzeo tamo lik, uspio na zapadu... ko i ragib isto, ovdje otpadaju interkuleri al ima u steku pet puta skuplji... ne lazi zdravlja ti, da ista radis vani ne bi visio po forumu i naprdjivo...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Jebo te lik kulturrno, al posteno. Pokrij se Nedimček :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#23315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Jasta je... virtualna realnost
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

Ned071 wrote:ima kod mene komsija, dodje svako malo iz njemacke, polovnu daciju uzeo tamo lik, uspio na zapadu... ko i ragib isto, ovdje otpadaju interkuleri al ima u steku pet puta skuplji... ne lazi zdravlja ti, da ista radis vani ne bi visio po forumu i naprdjivo...
sta je kod tebe, kompleksi ili nesto drugo?
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Maraschino wrote:
Ned071 wrote:ima kod mene komsija, dodje svako malo iz njemacke, polovnu daciju uzeo tamo lik, uspio na zapadu... ko i ragib isto, ovdje otpadaju interkuleri al ima u steku pet puta skuplji... ne lazi zdravlja ti, da ista radis vani ne bi visio po forumu i naprdjivo...
sta je kod tebe, kompleksi ili nesto drugo?
Visok datum neki bi rekli.... :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Pitanje jedno, Golf 5 2.0 TDI 2004 god
Prosli servis sipano ulje 5w40, sada sipano ulje Castrol GTX ultrwclean 10W40

Da li moze to ulje, da li valja sta, najvise me interesuje ide li na moj auto
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23319 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Zasto 10w i jos pred zimu :-)
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote:Zasto 10w i jos pred zimu :-)
Evo sa druge teme pisem i ovsje, sas zvao majstora, navodno auto presao 200 hiljada pa povodom toga ide gusce iz nekog razloga
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

:run: :run: od tog majstora
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote::run: :run: od tog majstora
Dzeno kod Radeljasa, ne bas tako glup majstor bar po komentarima ovdje.. jer je turbina trosila prije ulje negdje ga izbacivala kao tako nesto
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Zato ti je i nasuo gusce da prestane izlazit :lol:
Garant su ti otisli vanjski ili unutrasnji "dihtunzi" ne znam konkretan naziv na turbini
Last edited by kabal1337 on 02/10/2019 18:26, edited 1 time in total.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Nisam pametan jebes mu mater
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

JavierBosnia wrote:Nisam pametan jebes mu mater
Pa je li ti vlazno kuciste turbine?
Post Reply